Autor Wątek: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS  (Przeczytany 163255 razy)

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 04, 2013, 22:12:49 »
E51 - Magic Message Manager + Power Boot
Sprawdzone i działa bezproblemowo.  Do reszty się nie wypowiadam bo nie miałem styczności,
ale na E52 powinno być podobnie.
E52 jak wyżej, chociaż mi czasami nie działa ten program, muszę wejść w ustawienia, włączyć jeszcze raz i później znów na jakiś okres jest okej. Drugi raz poważnie bym się zastanowił nad telefonem z symbianem...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 04, 2013, 22:22:57 »
no a na E52 bez programu tego co kolega wyżej podał działa ta opcja? czy jednak musi być program wgrany?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 04, 2013, 22:30:32 »
E51 - Magic Message Manager + Power Boot
Sprawdzone i działa bezproblemowo.  Do reszty się nie wypowiadam bo nie miałem styczności,
ale na E52 powinno być podobnie.
E52 jak wyżej, chociaż mi czasami nie działa ten program, muszę wejść w ustawienia, włączyć jeszcze raz i później znów na jakiś okres jest okej. Drugi raz poważnie bym się zastanowił nad telefonem z symbianem...
Miałeś zainstalowane obie aplikacje? Dobrze skonfigurowane?
Czy system Symbian był "złamany" czy oryginalny?

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 04, 2013, 23:48:06 »
E51 - Magic Message Manager + Power Boot
Sprawdzone i działa bezproblemowo.  Do reszty się nie wypowiadam bo nie miałem styczności,
ale na E52 powinno być podobnie.
E52 jak wyżej, chociaż mi czasami nie działa ten program, muszę wejść w ustawienia, włączyć jeszcze raz i później znów na jakiś okres jest okej. Drugi raz poważnie bym się zastanowił nad telefonem z symbianem...
Miałeś zainstalowane obie aplikacje? Dobrze skonfigurowane?
Czy system Symbian był "złamany" czy oryginalny?
Obydwie aplikacje są wgrane i dobrze skonfigurowane. w PowerBoocie wpisany MMM, w MMM ustawione Quick mode i przypisany dzwonek w trybie ringing. Wcześniej się częściej tego typu problem pojawiał, wgrałem nowszą wersję MMM i jest lepiej ale nie idealnie.
Symbian oryginalny.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline koszarek15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 12, 2013, 17:35:45 »
E51 - Magic Message Manager + Power Boot
Sprawdzone i działa bezproblemowo.  Do reszty się nie wypowiadam bo nie miałem styczności,
ale na E52 powinno być podobnie.
E52 jak wyżej, chociaż mi czasami nie działa ten program, muszę wejść w ustawienia, włączyć jeszcze raz i później znów na jakiś okres jest okej. Drugi raz poważnie bym się zastanowił nad telefonem z symbianem...
Miałeś zainstalowane obie aplikacje? Dobrze skonfigurowane?
Czy system Symbian był "złamany" czy oryginalny?
Obydwie aplikacje są wgrane i dobrze skonfigurowane. w PowerBoocie wpisany MMM, w MMM ustawione Quick mode i przypisany dzwonek w trybie ringing. Wcześniej się częściej tego typu problem pojawiał, wgrałem nowszą wersję MMM i jest lepiej ale nie idealnie.
Symbian oryginalny.

Jestem w trakcie zakupu E52, możesz podrzucić link skąd pobrać te programy , bo szkuałem na necie to jakieś stare wersje są ;/ . I czy Wy macie też alarmowenie jako sms flas'h? bo nie wiem czy programy działają na zwykłego sms i na flash'a też ? :)

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 12, 2013, 18:02:28 »
Power Boot na jednej z pierwszych stron i z tego korzystam, a Magic Message Manager mam v1.2 i wszystko śmiga. Nie wiem jak jest z smsami flash ale z normalnymi działa.

[załącznik usunięty przez administratora]
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline koszarek15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 12, 2013, 23:06:37 »
Power Boot na jednej z pierwszych stron i z tego korzystam, a Magic Message Manager mam v1.2 i wszystko śmiga. Nie wiem jak jest z smsami flash ale z normalnymi działa.

Panowie i Panie mam problem, zainstalowałem oba programy jestem w MMM i jako dzwonek chciałbym sobie przypisać Syrenę ale nie moge jej dodać do listy, macie jakieś pomysły gdzie przenieść ten dzwięk żeby pojawiła się na liście?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2013, 13:21:05 wysłana przez koszarek15 »

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 30, 2013, 22:08:09 »
Power Boot na jednej z pierwszych stron i z tego korzystam, a Magic Message Manager mam v1.2 i wszystko śmiga. Nie wiem jak jest z smsami flash ale z normalnymi działa.

Panowie i Panie mam problem, zainstalowałem oba programy jestem w MMM i jako dzwonek chciałbym sobie przypisać Syrenę ale nie moge jej dodać do listy, macie jakieś pomysły gdzie przenieść ten dzwięk żeby pojawiła się na liście?


Chciałbym odświeżyć ten wątek i spytać czy jakies  nowe modele poznane gdyż bym chciał kupić nowy tel. i  nie wiem jaki wybrać.
Każda jedna Nokia z systemem Symbian, program Magic Message Manager i Power Boot i na pewno wszystko będzie grało i buczało. Gdyby ktoś potrzebował mogę wysłać instalki na maila.

Instrukcja:

1. Instalujemy obydwa programy.
2. Wchodzimy w program Magic Message Manager (MMM). Przechodzimy w zakładke Message sounds. Wybieramy kontakt do którego chcemy przypisać dzwonek. Opcje-> set message tone. Następnie w zakładce Ringing type wybieramy Ringing. W zakładce Ringing Tone wybieramy dzwięk. I Gotowe. Później klikamy Opcje-> Settings. W zakładce General. Enable MMM wybieramy ON. Extended phone number także wybieramy ON. Klikamy gotowe.
3. Wchodzimy w program Power Boot. Wybieramy na górze zakładkę Startup List. Opcje->Add new application-> installed application i wybieramy MagicMsgMan następnie Opcje-> Add selected app. Potwierdzamy klawiszem OK. W zakładce Startup List wybieramy Opcje-Work mode-> quick.
4. Testujemy działanie programu powtarzając krok 2 wprowadzamy mamę do programu i wysyłamy sobie SMS :wacko:

Program Power Boot instalujemy ponieważ to on jest odpowiedzialny za to by po każdorazowym wyłączeniu telefonu MMM został włączony gdyż ten ma jeden minus- trzeba go właśnie włączyć po włączeniu telefonu. Power Boot robi to za nas  :mellow:
W razie jakichkolwiek problemów śmiało piszcie:)

Udało się - działa, tylko jest jedno ale: Jak wybieram dźwięk do sms, to na liście nie ma dzwonków "Syreny OSP" w MP3. Ustawiłem inny dźwięk, żebym odróżniał sms-y, ale chciałbym jakoś wrzucić jeszcze tą syrenę. Czy ktoś się orientuje jak to ustawić?

Zgraj dźwięk na pamięć telefonu.
Pozdro!


Offline koszarek15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 30, 2013, 22:34:51 »
No właśnie nie pomaga zgranie na pamięc telefonu :( widzi tylko podstawowe dzwięki

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 31, 2013, 00:05:08 »
No właśnie nie pomaga zgranie na pamięc telefonu :( widzi tylko podstawowe dzwięki
mam te 2 programy na noki i sprawdzałem raz i wszystko gra -_-  jeżeli chodzi o dźwięki podstawowe itd to na tym programie są wszystkie ale przeważnie dźwięki mam na karcie pamięci i też pokazuje w tym programie, a mam takie pytanie prawda to że jeżeli przez dłuższy okres czasu nie będzie przychodził sms na którym ustawiliśmy dźwięk to opcje się usuną? słyszałem ze trzeba wprowadzić drugi kontakt z którym się nawet często pisze smsy żeby ustawienia się nie zmieniły po pewnym czasie prawda to?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 31, 2013, 00:55:33 »
No właśnie nie pomaga zgranie na pamięc telefonu :( widzi tylko podstawowe dzwięki
Wgrałeś do folderu  pamięć telefonu/Pliki audio/dźwięki cyfrowe ? Innego pomysłu nie mam. Wgraj inny dźwięk i zobacz czy będzie.

a mam takie pytanie prawda to że jeżeli przez dłuższy okres czasu nie będzie przychodził sms na którym ustawiliśmy dźwięk to opcje się usuną? słyszałem ze trzeba wprowadzić drugi kontakt z którym się nawet często pisze smsy żeby ustawienia się nie zmieniły po pewnym czasie prawda to?
Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Spotkałem się już z tyloma anomaliami ze strony tych programów, że na prawdę trudno określić czy w danym telefonie będzie to działało na 100%. Mieliśmy w jednostce 3-4 E52 i każda z nich działała inaczej. Mnie nigdy program nie zawiódł a resztę tak. Jeden musiał po każdym alarmie instalować program na nowo aby chodziło. Inny nie wgrywał PowerBoota bo też coś świrowało. Jeden czasem zagrał czasem nie zagrał mimo że nic nie było robione. Dlatego też pisałem kilka stron wcześniej aby dodać sobie taki kontakt - bezpiecznik który da znać szybciej, że program nie działa. Aktualizacja oprogramowania telefonu też nie wiem do końca czy coś daje.

Z tego co mi wiadomo po bodajże ostatnich aktualizacjach Androida FireAlert też różnie działa. W X-Coverach 2 nie chodził suwak potwierdzający przeczytanie SMS. Nie świeci również latarka. W X-Coverze nie świeci znów tylko latarka ale program chodzi elegancko. Galaxy SII - zawiesza komórkę. A na trochę starszych Samsungach chodzi wszystko jak ta lala. To samo z LG.
Spotkał się ktoś z Was z jakimiś problemami ze strony FireAlert'a?
                                                                             

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 31, 2013, 09:45:51 »
koledzy mam nokie i ww program dziala u mnie dla zwyklych sms ale jesli jest alarm dostaje tzw wiadomosc flash i wtedy juz nie dziala jak mam zmienic to?

Offline koszarek15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 04, 2013, 09:16:38 »
dokładnie mam to samo co kolega wyżej. zrobiliśmy test alarmu przyszło ok- syrena i alarma (zwykłym sms) wczoraj gdy szły alarmy przyszedł zwykly dziwięk -także mamy alarmowanie flash  :angry: :angry: .jakieś ustawienia pozmieniać? przy zwykłych sms program działa .
 

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 04, 2013, 13:59:02 »
Cytuj
Instrukcja:

1. Instalujemy obydwa programy.
2. Wchodzimy w program Magic Message Manager (MMM). Przechodzimy w zakładke Message sounds. Wybieramy kontakt do którego chcemy przypisać dzwonek. Opcje-> set message tone. Następnie w zakładce Ringing type wybieramy Ringing. W zakładce Ringing Tone wybieramy dzwięk. I Gotowe. Później klikamy Opcje-> Settings. W zakładce General. Enable MMM wybieramy ON. Extended phone number także wybieramy ON. Klikamy gotowe.
3. Wchodzimy w program Power Boot. Wybieramy na górze zakładkę Startup List. Opcje->Add new application-> installed application i wybieramy MagicMsgMan następnie Opcje-> Add selected app. Potwierdzamy klawiszem OK. W zakładce Startup List wybieramy Opcje-Work mode-> quick.
4. Testujemy działanie programu powtarzając krok 2 wprowadzamy mamę do programu i wysyłamy sobie SMS :wacko:

Program Power Boot instalujemy ponieważ to on jest odpowiedzialny za to by po każdorazowym wyłączeniu telefonu MMM został włączony gdyż ten ma jeden minus- trzeba go właśnie włączyć po włączeniu telefonu. Power Boot robi to za nas  :mellow:
W razie jakichkolwiek problemów śmiało piszcie:)
Jeżeli mamy tak wszystko ustawione tak jak napisane to nie trzeba po włączeniu telefonu znów coś zmieniać czy program Power Boot wszystko ustawia za nas i nie trzeba nic zmieniać?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2013, 14:20:52 wysłana przez piotr92strazak »
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 04, 2013, 23:01:27 »
Można też zmienić ustawienia w terminalu, żeby wysyłał sms-y zamiast flesh w moim przypadku się sprawdziło

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 05, 2013, 12:29:46 »
Cytuj
Instrukcja:

1. Instalujemy obydwa programy.
2. Wchodzimy w program Magic Message Manager (MMM). Przechodzimy w zakładke Message sounds. Wybieramy kontakt do którego chcemy przypisać dzwonek. Opcje-> set message tone. Następnie w zakładce Ringing type wybieramy Ringing. W zakładce Ringing Tone wybieramy dzwięk. I Gotowe. Później klikamy Opcje-> Settings. W zakładce General. Enable MMM wybieramy ON. Extended phone number także wybieramy ON. Klikamy gotowe.
3. Wchodzimy w program Power Boot. Wybieramy na górze zakładkę Startup List. Opcje->Add new application-> installed application i wybieramy MagicMsgMan następnie Opcje-> Add selected app. Potwierdzamy klawiszem OK. W zakładce Startup List wybieramy Opcje-Work mode-> quick.
4. Testujemy działanie programu powtarzając krok 2 wprowadzamy mamę do programu i wysyłamy sobie SMS :wacko:

Program Power Boot instalujemy ponieważ to on jest odpowiedzialny za to by po każdorazowym wyłączeniu telefonu MMM został włączony gdyż ten ma jeden minus- trzeba go właśnie włączyć po włączeniu telefonu. Power Boot robi to za nas  :mellow:
W razie jakichkolwiek problemów śmiało piszcie:)
Jeżeli mamy tak wszystko ustawione tak jak napisane to nie trzeba po włączeniu telefonu znów coś zmieniać czy program Power Boot wszystko ustawia za nas i nie trzeba nic zmieniać?
Powinno wszystko chodzić jak się należy.
Cytuj
Program Power Boot instalujemy ponieważ to on jest odpowiedzialny za to by po każdorazowym wyłączeniu telefonu MMM został włączony gdyż ten ma jeden minus- trzeba go właśnie włączyć po włączeniu telefonu. Power Boot robi to za nas

Marcinm34

  • Gość
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 31, 2013, 11:34:55 »
Koledzy pomocy ;/
mam nokie lumie 520 i nie moge zmienic dzwieku na powiadamianie z osp zaradźcie cos z tym ;/

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 01, 2013, 13:46:52 »
Koledzy pomocy ;/
mam nokie lumie 520 i nie moge zmienic dzwieku na powiadamianie z osp zaradźcie cos z tym ;/
Sprzedaj ten szajs i kup normalny telefon. Windows Phone jest niby ładny (kwestia gustu, bo mi akurat nie pasuje), ale to system o zamkniętej strukturze, niewiele można w nim zmienić lub poprawić, aplikacji mało i nawet gdyby ktoś coś chciał napisać to bez błogosławieństwa z Redmont (za $$$ oczywiście) to nic z tym nie zrobi.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline mk1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 07, 2013, 16:58:03 »
Witam, czy mógł by mi ktoś powiedzieć czy istnieje możliwość przypisania dżwięku sms do samsunga delphi? Na forum niby pisze że komuś się udało ale dużo szukałem i nie mogę znalężć sposobu.

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 08, 2013, 13:15:23 »
Na każdym telefonie z androidem da się ;). Aplikacja Ringo.
Ja mam tak zrobione że póki nie odbieram sms to cały czas melodia gra, melodia jest wydłużona do 5 minut no i w ten oto sposób nawet w nocy nie ma problemów.

Offline mk1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 08, 2013, 14:03:19 »
Samsung Delphi nie posiada androida także odpada :( ktoś pisał na tym forum żę niby się udało. da sie przypisac dzwiek ale tylko dla polaczen nie dla sms. Dlatego moje pytanie brzmi czy jest mozliwosc ustawic pod sms.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 08, 2013, 22:36:52 »
Samsung Delphi nie posiada androida także odpada :( ktoś pisał na tym forum żę niby się udało. da sie przypisac dzwiek ale tylko dla polaczen nie dla sms. Dlatego moje pytanie brzmi czy jest mozliwosc ustawic pod sms.

1 strona tego wątku
SAMSUNG AVILA. Wchodzimy w kontakty, biezemy kontakt do ktorego chcemy przypisac dzwonek sms naciskamy dodaj wiecej pól, szukamy inkonki koperty z nutka, zaznaczamy, naciskamy gotowe, przechodzimy do wybranego kontaktu i naciskamy edytuj, wprowadzamy dzwiek. oczywiscie TRZEBA SKOPIOWAC KONTAKT DO PAMIECI TELEFONU
Kolega sprawdzał na Samsungu Delphi i także działa. Pozdrawiam.
Spróbuj jeszcze raz. Działa na pewno.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2013, 15:28:43 wysłana przez Dzumsi »

Offline mk1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 09, 2013, 14:57:56 »
W samsungu delphi nie ma tekiej mozliwosci jak w avili. Ale może jest inny sposob?

Offline TAIDA2515

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 10, 2013, 14:10:30 »
Nie da się tego zrobić w ogóle, no chyba że jest jakiś spiracony soft z taką możliwością ale osobiście nigdy nie widziałem, nawet jeśli to znowu będzie problem zainstalowania nowego softu ; )



___________________________________________
Sprawdź! najlepszy detektyw wałbrzych
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2013, 20:31:57 wysłana przez TAIDA2515 »

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 16, 2013, 17:19:43 »
Koleżanki i koledzy co możecie polecić do Androida 4.1.2 do alarmowania na normalnego smsa?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...