Autor Wątek: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS  (Przeczytany 163926 razy)

Offline mikiomah

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
System selektywnego wywoływania a smartfony
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 18, 2013, 17:51:00 »
Używamy w remizie systemu selektywnego powiadamiania, co jest absolutnie genialnym rozwiązaniem. Sms który przychodzi to tak zwany pop-up, który zawsze pojawia się na "wierzchu" - od razu widać, że jest alarm i trzeba się ruszyć. Gorzej z sytuacją gdy telefon jest w kieszeni czy pokoju obok - nie zawsze mamy czas/ochotę/możliwość (jazda samochodem!) rzucenia okiem na telefon czy to normalny sms czy OSP wzywa.
Obecnie używane smartfony czasem mają tryb przyporządkowania dźwięku do danego kontaktu - problem rozwiązuje się sam. Niestety mój "superinteligenty" telefon (HTC Desire C) takiej opcji nie ma.
I teraz pytanie do was - czy udało wam się jakoś ten problem rozwiązać? Udało się komuś znaleźć jakąś appkę czy widżeta czy jakikolwiek sposób, żeby nawet nie patrząc na telefon, było wiadomo że to alarm OSP a nie "zwykły" sms.

Z góry dzięki za wszelkie pomysły i sugestie :]

Offline tedi998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
    • OSP Hopowo
Odp: System selektywnego wywoływania a smartfony
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 18, 2013, 18:04:35 »
Jeżeli masz system z Androidem to są programy takie jak FireAlet i FireAlert2 wtedy możesz spokojnie pod sms podpiąć dźwięk i już nie będziesz musiał patrzeć na telefon, ja mam dźwięk wywołania selektywnego i syrenę jest super.

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: System selektywnego wywoływania a smartfony
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 18, 2013, 18:29:56 »
Inny program to Ringo Pro, używam i nigdy nie zawiódł.
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline mikiomah

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: System selektywnego wywoływania a smartfony
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 18, 2013, 18:50:25 »
FireAlert to jest to czego mi było trzeba! Dzięki wielkie za pomoc!

Offline mikiomah

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: System selektywnego wywoływania a smartfony
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 18, 2013, 18:53:53 »
A to jeszcze podpytam - pod WindowsPhone jest też takie cudo?

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 09, 2013, 11:07:01 »
Czy jest jakaś alternatywa dla tego programu? Mam podobne problemy z działaniem tego programu. We wtorek przez kolejną awarię w działaniu przespałbym syrenę.  Po to chcę zmienić dźwięk dzwonka alarmowego, żeby mnie w razie czego w nocy obudził, a ten dziad odmawia posłuszeństwa. Są jakieś pomysły/rozwiązania?
Spróbuj zainstalować wersję 1.2
W załączniku.

Wielkie dzięki! To działa!  :rofl:

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: System selektywnego wywoływania a smartfony
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 21, 2013, 11:14:41 »
Jeżeli masz system z Androidem to są programy takie jak FireAlet i FireAlert2 wtedy możesz spokojnie pod sms podpiąć dźwięk i już nie będziesz musiał patrzeć na telefon, ja mam dźwięk wywołania selektywnego i syrenę jest super.

Czy na każdym telefonie, z każdą wersją Androida działa Fire Alert?
Jestem na zamianie telefonu i się rozglądam z czymś co bez problemu obsłuży sms z selektywnego.
Osobiście chciałem wziąść Nokię Lumia 610, ale tam jest ten Windows i podobno nie ma takiej możliwości.
Więc pewnie skuszę się na Samsunga.

Offline tedi998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
    • OSP Hopowo
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 21, 2013, 11:41:00 »
Jeżeli masz system z Androidem to są programy takie jak FireAlet i FireAlert2 wtedy możesz spokojnie pod sms podpiąć dźwięk i już nie będziesz musiał patrzeć na telefon, ja mam dźwięk wywołania selektywnego i syrenę jest super.

Czy na każdym telefonie, z każdą wersją Androida działa Fire Alert?
Jestem na zamianie telefonu i się rozglądam z czymś co bez problemu obsłuży sms z selektywnego.
Osobiście chciałem wziąść Nokię Lumia 610, ale tam jest ten Windows i podobno nie ma takiej możliwości.
Więc pewnie skuszę się na Samsunga.
Tak na każdym ja wczoraj zmieniłem telefon na samsunga z androidem 4.1.2 i działa bez zarzutów.

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 23, 2013, 23:32:35 »
Niektóre z programów na androida maja problem jeżeli sms-y  przychodzą jako flash, dla mnie optymalnym programem okazał sie whoisit w wersi lite https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handyandy.whoisit.lite&hl=pl

Offline Kapitalny998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 24, 2013, 16:25:13 »
A jak jest w przypadku androida mam sony ericssona xperia neo v

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 24, 2013, 18:23:33 »
A jak jest w przypadku androida mam sony ericssona xperia neo v
Idealnie, przeczytaj post powyżej

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 24, 2013, 00:45:21 »
Koledzy mam problem z aplikacją Fire Alert 2 zainstalowałem ją na telefonie, utworzyłem nowy kontakt, teoretycznie wszystko ustawiłem łącznie z dzwonkiem i po przyjściu smsa i tak nie działa. Czy mógł by mi ktoś z tym pomóc?

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 24, 2013, 00:53:37 »
Koledzy mam problem z aplikacją Fire Alert 2 zainstalowałem ją na telefonie, utworzyłem nowy kontakt, teoretycznie wszystko ustawiłem łącznie z dzwonkiem i po przyjściu smsa i tak nie działa. Czy mógł by mi ktoś z tym pomóc?
Przede wszystkim jaki masz telefon i jaki system operacyjny na nim? Ściągnąłeś najnowszą wersję programu? Może w ustawieniach programu jest opcja Włącz/Wyłącz (Enable/Disable).
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 24, 2013, 09:40:32 »
Telefon to Sony Xperia J z Androidem zaktualizowanym przed wgraniem aplikacji.

W samej aplikacji teoretycznie wszystko jest ustawione prawidłowo, w ustawieniach programu wszystko jest włączone a mimo tego program dalej nie działa, przychodzi sms w normalny sposób i z normalnym dzwonkiem.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 24, 2013, 10:00:41 »
koledzy mam pytanie czy do telefonów takich jak SE k 770i lub k 550i da się zrobić tak żeby przypisać wybrany dzwonek SMS do kontaktu? w fabrycznym ustawieniu nie ma takiej opcji :-\ może znacie jakiś programik do takich telefonów żeby dało rade ustawić?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 24, 2013, 15:01:59 »
@Emil nie znam programu o którym piszesz, ja używam whoisit lite jest darmowy zadnych kontaktow nie trzeba tworzyc, przypisujesz dzwiek jaki chcesz i działa ze wszystkimi sms ( u mnie przychodzą push sms)

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 24, 2013, 16:12:25 »
koledzy prosze o pomoc mam nokie C5 z symbianem mam program magic mesanger i wszystko dziala ale dla normalnych sms natomiast dla wiadomosci flash dzwiek jest standardowy. Czy znacie moze jakas aplikacje ktora dziala na symbianie?

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 25, 2013, 07:51:13 »
@Emil nie znam programu o którym piszesz, ja używam whoisit lite jest darmowy zadnych kontaktow nie trzeba tworzyc, przypisujesz dzwiek jaki chcesz i działa ze wszystkimi sms ( u mnie przychodzą push sms)

Dzięki :) Poradziłem już sobie z problemem. Zainstalowałem na nowo Fire Alert 2 i działa już poprawnie.

Swoją drogą na Androida polecam kalendarz zmianowy z Flamis.pl, bardzo fajna, przyjemna i pożyteczna aplikacja.

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 28, 2013, 11:46:25 »
da rade ustawić sms w noki lumia 610

tomekosp998

  • Gość
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 05, 2013, 16:57:30 »
walczyłem z samsungiem galaxy ace2 fire alert nie działał zrobiłem to tak ze ;zainstalowałem aplikacje ringstones&text alerts,w tej aplikacji ustawiłem dzwięk sms jaki chcialem a w ustawieniach wiadomości w tel w pozycji powiadomienia syrene osp ,sms przychodzą z dzwiekiem aplikacji a sms bezpośredni  przychodzi jako powiadomienie z dzwiekiem syreny,nalezy wyłaczyc powadomienia e mail lub ustawic na dzwiek silent .w razie pytań moj e-mail tomekp4@o2.pl

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 08, 2013, 06:51:14 »
A czy da radę na HTC Windows Phone 8

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 04, 2013, 11:42:05 »
Witam Panowie o Panie ^_^ Mam pytanko czy moglibyście mi powiedzieć które modele z wymienionych firm maja lub można wgrać przypisanie dzwonka SMS do konkretnego nadawcy a wiadomo o jakiego nadawce chodzi :straz: konkretnie chodzi mi o Samsung, Nokia, Sony Ericsson, LG. Pytam ponieważ nastawiam się na kupno nowego telefonu jeżeli chodzi o modele to budowa standardowa nie dotykowy. Będę wdzięczny za odpowiedź
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 04, 2013, 14:39:57 »
Za dużo chcesz - zaraz  by tu musiała powstać lista pewnie kilkuset modeli telefonów, z których pewnie większość nie byłaby dla Ciebie dostępna lub by Ci się nie podobała.

Jak chcesz pomocy to podaj modele, które rozważasz i może wtedy koledzy podpowiedzą czy uda się w nich użyć funkcji przypisania dzwonka do smsa.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 04, 2013, 19:00:36 »
Czy da się przypisać dzwonek kontaktu SMS wybranej osoby na niżej wymienione modele?
Nokia E51
Nokia E52
Samsung S5610
Sony Ericsson C702
Sony Ericsson C902
Sony Ericsson C901
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 04, 2013, 19:05:11 »
E51 - Magic Message Manager + Power Boot
Sprawdzone i działa bezproblemowo.  Do reszty się nie wypowiadam bo nie miałem styczności,
ale na E52 powinno być podobnie.