Autor Wątek: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS  (Przeczytany 163253 razy)

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 29, 2011, 15:06:39 »
a cos pod windows mobile z taka funkcja ?
Konkretnie pod htc hd2
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline Enemens

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
  • OSP JOT Osiek :)
    • RoadTrain
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 29, 2011, 19:14:57 »
Wiecie może jak ustawić na Noki X3??
www.osp.osiek.net.pl --> najlepsza jednostka w powiecie :)

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 29, 2011, 19:50:27 »
Witam, a czy może ktoś z forumowiczów posiada telefon Nokia C3-01? W straży posiadamy sms`y, a chcę wymienić mój telefon lecz nowy musi mieć możliwość zmiany dzwonka na sms. Będę wdzięczny jakby to mógł ktoś sprawdzić.

Pozdrawiam
Wiecie może jak ustawić na Noki X3??

Niestety koledzy wg. tej stronki http://www.mobile.inspiracja.pl/ twasze telefony nie posiadają systemu operacyjnego Symbian więc program odpada, tyle mogę Wam pomóc. Jednak wątpię aby spece z Noki dodali taką opcje w nowych telefonach.
Pozdrawiam

Offline OSP WRZOSOWA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 29, 2011, 20:10:19 »
WITAM a jak jest z nokia n97 czy ktos już to robił  :huh:

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 30, 2011, 08:42:57 »
Sam mam nokie 5800 i E63 i niestety raczej w większości telefonów nokia niestety nie ma możliwości przypisania konkretnego sms-a do odpowiedniego odbiorcy
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 30, 2011, 09:40:30 »
Istnieje, po wgraniu dodatkowego oprogramowania.
Killermobile AdvanceSms, SmsTone itp.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 30, 2011, 10:19:57 »
Istnieje, po wgraniu dodatkowego oprogramowania.
Killermobile AdvanceSms, SmsTone itp.
  Wszystkie te programy są na symbian.. A czy ktoś zna takie programy na androida,jave?
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 30, 2011, 10:33:14 »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 30, 2011, 10:35:17 »
A próbowaliście z utworzeniem w kontaktach GRUPY ODBIORCÓW i wtedy dla grupy chyba można przypisać dzwonek połączenia i SMS'a. Mówię tu o telefonach Nokia, bo od lat ich używam i miałem tak ustawione od dziewczyny dzwonek.

Offline rondelSTWO

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 30, 2011, 10:46:38 »
A próbował ktoś może z Samsungiem Monte ?? Jeżeli ktoś wie jak to ustawić to proszę o pomoc

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 30, 2011, 14:06:47 »
W SE w995 i w595 funkcja przypisania dzwonka sms działa bez problemu. Tylko szkoda ze jest taki krótki mozna go wydłużyć podobno wgrywajac patche ale to dla tych co maja troche pojęcia...

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:08:25 »
Sam mam nokie 5800 i E63 i niestety raczej w większości telefonów nokia niestety nie ma możliwości przypisania konkretnego sms-a do odpowiedniego odbiorcy
A próbował ktoś może z Samsungiem Monte ?? Jeżeli ktoś wie jak to ustawić to proszę o pomoc

Koledzy poszukajcie w tym wątku, sam podawałem jak włączyć dzwonki na telefonie z systemem Symbian. Jest też instrukcja jak włączyć dźwięki sms w Samsungu więc pewnie na Monte też będzie działało.

A próbowaliście z utworzeniem w kontaktach GRUPY ODBIORCÓW i wtedy dla grupy chyba można przypisać dzwonek połączenia i SMS'a. Mówię tu o telefonach Nokia, bo od lat ich używam i miałem tak ustawione od dziewczyny dzwonek.
Niestety, dzwonek do danej grupy można przypisać, jak najbardziej ale jest to dzwonek połączenia głosowego.
Pozdrawiam.

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 03, 2011, 21:59:59 »
Dla telefonów z systemem Android polecam aplikację FireAlert. Prosty w obsłudze, sporo możliwości konfiguracji.

Offline tedi998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
    • OSP Hopowo
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 04, 2011, 12:23:10 »
Dla telefonów z systemem Android polecam aplikację FireAlert. Prosty w obsłudze, sporo możliwości konfiguracji.

Czyli z tego co zrozumiałem wszystkie telefony z systemem Android mają możliwość przypisania sms do dzwonka, jutro jadę zakupić tel i cały czas się waham czy Android a może Symbian żeby nie strzelić gafy. :tuba: Proszę o odpowiedz.

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 08, 2011, 07:45:15 »
Czyli z tego co zrozumiałem wszystkie telefony z systemem Android mają możliwość przypisania sms do dzwonka, jutro jadę zakupić tel i cały czas się waham czy Android a może Symbian żeby nie strzelić gafy. :tuba: Proszę o odpowiedz.
Z tego co sie orientuję to tak. Ja mam SonyEricsson'a Xperie X10 mini pro i z androidem 2.1 i śmiga bez problemu.

Offline tedi998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
    • OSP Hopowo
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 09, 2011, 22:04:40 »
Dzięki za odpowiedz myślałem że ten temat jest już skazany na wymarcie.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 09, 2011, 22:08:30 »
A może ktoś poleci jakąś Nokię z aparatem minimum 5.0, jednolitą, klasyczną obudową i zmianą dzwonka na sms? Ponieważ jestem kronikarzem i często i gęsto robie zdjęcia telefonem  (narazie mam SE C901).

Offline tedi998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
    • OSP Hopowo
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 13, 2011, 22:24:00 »
Na pewno działa z telefonem htc desire system Android 2.2 dodatkowo wgrałem FireAlert sprawdzone dzisiaj po godzinie od instalacji mieliśmy alarm wszystko w telefonie zadziałało.  -_-

Offline Enemens

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
  • OSP JOT Osiek :)
    • RoadTrain
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 13, 2011, 22:43:14 »
Może to zabrzmieć głupio bo niby mam Nokie X3-00 ale powie mi ktoś czy ona ma system Android?? Bo z wcześniejszych komentarzy (miedzy innymi na odpowiedź mojego pytania) to wiem że nie posiada systemu Symbian. Więc jeszcze raz się zapytam czy moja Nokia X3-00 posiada system operacyjny Android??
www.osp.osiek.net.pl --> najlepsza jednostka w powiecie :)

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 13, 2011, 23:29:32 »
A może ktoś poleci jakąś Nokię z aparatem minimum 5.0, jednolitą, klasyczną obudową i zmianą dzwonka na sms? Ponieważ jestem kronikarzem i często i gęsto robie zdjęcia telefonem  (narazie mam SE C901).
Nokia N85 - 5.00 MPx
http://www.nokia.pl/produkty/telefony/nokia-e5
http://www.nokia.pl/produkty/telefony/nokia-n79
http://gsm.magazyn.pl/szukaj/116690,0,0 tylko potem popatrz sobie ile mają MPx.
Albo zaszalej i
Nokia N8 - 12.00 MPx
http://www.mobile.inspiracja.pl/Nokia,N8,phone.php
http://allegro.pl/listing.php/search?string=n8&category=165

No i oczywiście program trzeba wgrać.

Może to zabrzmieć głupio bo niby mam Nokie X3-00 ale powie mi ktoś czy ona ma system Android?? Bo z wcześniejszych komentarzy (miedzy innymi na odpowiedź mojego pytania) to wiem że nie posiada systemu Symbian. Więc jeszcze raz się zapytam czy moja Nokia X3-00 posiada system operacyjny Android??
Niestety kolego, Nokia X3-00 wg. producenta posiada oprogramowanie nokii S40 6th Edition. Nie jest to ani Symbian ani Android. Tylko normalne oprogramowanie znane wszystkim z większości modeli Nokii nie zaczynających się na literkę N lub E. Jest ono tylko unowocześnione.

Pozdrawiam!
http://www.nokia.pl/produkty/telefony/nokia-x3/specyfikacje
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 23:40:23 wysłana przez Dzumsi »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 14, 2011, 07:38:02 »
Jeśli chodzi o N8, walczę właśnie z nią w tym temacie, niestety większość programów gryzie się z systemem i lubi zapomnieć "zadzwonić" w przypadku smsów od innych nadawców itp., ale - damy radę :)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 15, 2011, 16:01:06 »
Jeśli chodzi o N8, walczę właśnie z nią w tym temacie, niestety większość programów gryzie się z systemem i lubi zapomnieć "zadzwonić" w przypadku smsów od innych nadawców itp., ale - damy radę :)
Rozumiem co masz na myśli. Też spotkałem się z tym zjawiskiem. Jak już znalazłem program instalowałem go także kolegom. Zainstalowałem u siebie na E51 śmigał bez problemów ani raz mnie nie zawiódł, tata i kolega też miał na E50 zainstalowane i ich już zawodził nie raz. E51 ten sam problem. Później doszliśmy do wniosku że co jakiś czas trzeba przeinstalować program jednak coś musiało być z telefonami bo to dość dziwne że ten sam program na takim samym modelu telefon działa inaczej. Teraz mam E52 i także u mnie śmiga niezawodnie a u kolegi który kupił ten sam telefon pół roku wcześniej nie działał praktycznie wcale. Tata ma też E52 i sporadycznie mu się zdarzało nie zagrać w końcu, zaktualizowałem mu oprogramowanie i na razie śmiga bez problemów. Więc polecam też innym aktualizować oprogramowanie oraz założenie dodatkowego "bezpiecznika" w postaci dodania dźwięku sms np. swojej żonie- osobie która częściej do nas pisze- jeżeli sms od niej gra dobrze to alarm też będzie.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 15, 2011, 16:04:03 »
Zainstalowałem program SMSALARM, najnowsza wersja. Działa póki co bardzo przyjemnie, próbowałem go "rozwalić" pisząc na mój numer dziwne smsy z dziwnych numerów, mmsy, flashe itp. - działa nieugięcie. A bezpiecznik - racja, to podstawa. Jest i u mnie, od kilku dni wszystko gra, w sobotnią noc system się sprawdził :)
Szkoda tylko, że w N8 po otrzymaniu SMSa nie podświetla się wyświetlacz, trzeba odblokować ekran "przesuwakiem", żeby zobaczyć nadawcę i początek treści. Ale i na to się znajdzie sposób :) (są programy do tego, ale boję się je łączyć z tym od smsowych dźwięków).
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 15, 2011, 16:26:25 »
Chciałbym odświeżyć ten wątek i spytać czy jakies  nowe modele poznane gdyż bym chciał kupić nowy tel. i  nie wiem jaki wybrać.
Każda jedna Nokia z systemem Symbian, program Magic Message Manager i Power Boot i na pewno wszystko będzie grało i buczało. Gdyby ktoś potrzebował mogę wysłać instalki na maila.

Instrukcja:

1. Instalujemy obydwa programy.
2. Wchodzimy w program Magic Message Manager (MMM). Przechodzimy w zakładke Message sounds. Wybieramy kontakt do którego chcemy przypisać dzwonek. Opcje-> set message tone. Następnie w zakładce Ringing type wybieramy Ringing. W zakładce Ringing Tone wybieramy dzwięk. I Gotowe. Później klikamy Opcje-> Settings. W zakładce General. Enable MMM wybieramy ON. Extended phone number także wybieramy ON. Klikamy gotowe.
3. Wchodzimy w program Power Boot. Wybieramy na górze zakładkę Startup List. Opcje->Add new application-> installed application i wybieramy MagicMsgMan następnie Opcje-> Add selected app. Potwierdzamy klawiszem OK. W zakładce Startup List wybieramy Opcje-Work mode-> quick.
4. Testujemy działanie programu powtarzając krok 2 wprowadzamy mamę do programu i wysyłamy sobie SMS :wacko:

Program Power Boot instalujemy ponieważ to on jest odpowiedzialny za to by po każdorazowym wyłączeniu telefonu MMM został włączony gdyż ten ma jeden minus- trzeba go właśnie włączyć po włączeniu telefonu. Power Boot robi to za nas  :mellow:
W razie jakichkolwiek problemów śmiało piszcie:)
Nie dalej jak wczoraj moją E52 ustawiłem w podany wyżej sposób. Najpierw przetestowałem na innym numerze, a później dopisałem numer alarmowy. Przy Walentynkowym wezwaniu do pożaru działało bez problemów.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

SEK750i

  • Gość
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 16, 2011, 15:10:28 »
Witam,
Czy jest taka opcja w SEK750i? Szukam i znalezc nie moge:/
pozdrawiam