Autor Wątek: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS  (Przeczytany 163262 razy)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« dnia: Styczeń 22, 2010, 09:21:51 »
Alarmowanie druhów OSP poprzez SMSy staje się coraz bardziej popularne. Ma to swoje plusy i minusy (o których nie będę się rozpisywał). Jednym z minusów jest to, że aby dowiedzieć się, czy otrzymaliśmy wiadomego smsa jest wyciągnięcie telefonu, sprawdzenie treści i nadawcy (niestety, zdarzają się przypadki robienia sobie żartów przez znajomych). Na szczęście coraz większa ilość telefonów oferuje możliwość przypisania konkretnego dzwonka do konkretnego nadawcy SMSa. Poniżej znajduje się lista telefonów, które takowe funkcje oferują, a także instrukcja - w jaki sposób tego dokonać. Proszę o dopisywanie w tym temacie producentów, modele telefonów (oraz opis jak tego dokonać + czy metoda działa również na smsy typu "flash") - bazując na swojej wiedzy i doświadczeniach możemy zrobić dość ciekawe i przydatne zestawienie  -_- (lista ta będzie edytowana na podstawie pojawiających się tutaj postów). Na początku pozwolę sobie wykorzystać istniejące już na forum posty na ten temat, prosząc o ewentualne ich uzupełnienie  :straz: Zastrzegam sobie prawo do edycji Waszych wypowiedzi w celu ujednolicenia ich stylu i sposobu wytłumaczenia.
W przypadku modeli oznaczonych przez " (potrzebna instrukcja)" - proszę o Waszą pomoc :-)
Proszę również o upewnienie się, czy dana metoda na pewno działa w 100% - w tym celu jako numer alarmowy wpiszcie sobie numer np. znajomego - niech przyśle smsa i zobaczycie, czy zadziała.  -_-


SONY ERICSSON:
- c901 (potrzebna instrukcja)
- c902 (potrzebna instrukcja)
- c903 (potrzebna instrukcja)
- c905 (potrzebna instrukcja)
- k550i - autorka: Oomphiak (potrzebna informacja czy działa z smsami zwykłymi czy/i "flash")
Cytuj
Należy sobie zapisać numer, z którego dostaje się alarmowego SMSa, jako nowy kontakt, a następnie wybranie: "Więcej" -> "Edytuj kontakt" -> w trzeciej zakładce znajduje się opcja "Dzwonek" - tam też należy wybrać dzwonek, który chcemy przypisać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2010, 10:33:23 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2010, 18:30:48 »
Sony Ericsson c902 dodajemy kontakt w tym przypadku PSP (nazwa miasta) potem zapisujemy kontakt wchodzimy w opcje edytuj kontakt, wybieramy 3 zakładkę {taka chmurka z 3 kropkami}, wybieramy sygnał dźwiękowy dla wiadomości SMS i ustalamy sobie {np. syrena OSP}. zapisujemy no i wszystko gotowe. Można to przetestować  na jakimś kontakcie kolegi.

Metoda działa na pewno !! Testowana wiele razy.

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2010, 18:55:40 »
k550i działa tylko z sms flash

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2010, 23:34:18 »
Sony Ericsson c902 dodajemy kontakt w tym przypadku PSP (nazwa miasta) potem zapisujemy kontakt wchodzimy w opcje edytuj kontakt, wybieramy 3 zakładkę {taka chmurka z 3 kropkami}, wybieramy sygnał dźwiękowy dla wiadomości SMS i ustalamy sobie {np. syrena OSP}. zapisujemy no i wszystko gotowe.

W c901 dokładnie tak samo, również potwierdzam - działa.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2010, 10:30:53 »
Jak ktoś wie jak to zrobić w NOKII E65 to też proszę o pomoc :)

Offline CVY

  • str.
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • KP PSP
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2010, 10:43:33 »
no ja mam LGka ku990 Viewty, także jeśli ktoś zna sposób na mój tel, to proszę o pomoc.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2010, 13:24:44 »
W595 można na 100%, ustawia się tak samo jak we wszystkich SE :)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2010, 15:01:33 »
Niestety mi nie działa w mojej Nokii ten program... a ktoś rozeznanie czy jest jakis inny?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2010, 15:50:52 »
to jest chyba tylko na telefony z symbianem :/ bo też próbowałem u mnie to wgrać ;)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2010, 15:17:36 »
to jest chyba tylko na telefony z symbianem :/ bo też próbowałem u mnie to wgrać ;)
Tak dokładnie, to działa tylko na Symbianach -  u mnie S60v3 v9.1  :straz:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2010, 16:40:51 »
UWAGA jeżeli chodzi o program pod symbiana to numer musi być podany z +48 z przodu :)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline malybartus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2010, 15:04:43 »
SAMSUNG AVILA. Wchodzimy w kontakty, biezemy kontakt do ktorego chcemy przypisac dzwonek sms naciskamy dodaj wiecej pól, szukamy inkonki koperty z nutka, zaznaczamy, naciskamy gotowe, przechodzimy do wybranego kontaktu i naciskamy edytuj, wprowadzamy dzwiek. oczywiscie TRZEBA SKOPIOWAC KONTAKT DO PAMIECI TELEFONU
Wyruszyć w podróż, prosta rzecz
Gorzej dojechać do celu.
Zdejmij nogę z gazu......
Oszczędź życie swoje i innych

Offline strazak468

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 15, 2010, 22:10:27 »
Sony Ericsson c702

wchodzimy w edycje kontaktu i ustawiamy dzwięk SMS

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 16, 2010, 07:21:06 »
próbowałem na nokii e65 ale niestety nie dziala...

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2010, 23:24:54 »
Kilka tygodni testowałem demo Advance SMS na Nokii E52 z Symbianem: http://www.killermobile.com/en/applications/symbian-s60/advancesms-s60-sms-utilities-app.html
Pomimo, że mojego telefonu nie ma w wykazie kompatybilnych to moim zdaniem daje radę. Dodatkowy plus jest taki, że można sobie ustawić przypomnienie o nieodczytanym smsie. Jedyny problem to to, że jest po angielsku. Kosztuje ok 22 zł: http://store.ovi.com/content/21532?clickSource=publisher+channel#/content/21532/reviews.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 23:30:29 wysłana przez Sylwek »

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 26, 2010, 23:26:25 »
Chciałbym odświeżyć ten wątek i spytać czy jakies  nowe modele poznane gdyż bym chciał kupić nowy tel. i  nie wiem jaki wybrać.
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 27, 2010, 00:05:18 »
osobiście polecam telefon SE C901. Idelany dla strażaka/administratora strony internetowej. Możliwość zmiany dzwonków, aparat 5.0 (fotki i filmiki bardzo dobrej jakości) no i co najważniejsze wytrzymały ;)

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 27, 2010, 09:43:35 »
Chciałbym odświeżyć ten wątek i spytać czy jakies  nowe modele poznane gdyż bym chciał kupić nowy tel. i  nie wiem jaki wybrać.
Każda jedna Nokia z systemem Symbian, program Magic Message Manager i Power Boot i na pewno wszystko będzie grało i buczało. Gdyby ktoś potrzebował mogę wysłać instalki na maila.

Instrukcja:

1. Instalujemy obydwa programy.
2. Wchodzimy w program Magic Message Manager (MMM). Przechodzimy w zakładke Message sounds. Wybieramy kontakt do którego chcemy przypisać dzwonek. Opcje-> set message tone. Następnie w zakładce Ringing type wybieramy Ringing. W zakładce Ringing Tone wybieramy dzwięk. I Gotowe. Później klikamy Opcje-> Settings. W zakładce General. Enable MMM wybieramy ON. Extended phone number także wybieramy ON. Klikamy gotowe.
3. Wchodzimy w program Power Boot. Wybieramy na górze zakładkę Startup List. Opcje->Add new application-> installed application i wybieramy MagicMsgMan następnie Opcje-> Add selected app. Potwierdzamy klawiszem OK. W zakładce Startup List wybieramy Opcje-Work mode-> quick.
4. Testujemy działanie programu powtarzając krok 2 wprowadzamy mamę do programu i wysyłamy sobie SMS :wacko:

Program Power Boot instalujemy ponieważ to on jest odpowiedzialny za to by po każdorazowym wyłączeniu telefonu MMM został włączony gdyż ten ma jeden minus- trzeba go właśnie włączyć po włączeniu telefonu. Power Boot robi to za nas  :mellow:
W razie jakichkolwiek problemów śmiało piszcie:)

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2010, 18:21:31 wysłana przez Dzumsi »

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 10, 2010, 17:28:17 »
SAMSUNG AVILA. Wchodzimy w kontakty, biezemy kontakt do ktorego chcemy przypisac dzwonek sms naciskamy dodaj wiecej pól, szukamy inkonki koperty z nutka, zaznaczamy, naciskamy gotowe, przechodzimy do wybranego kontaktu i naciskamy edytuj, wprowadzamy dzwiek. oczywiscie TRZEBA SKOPIOWAC KONTAKT DO PAMIECI TELEFONU
Kolega sprawdzał na Samsungu Delphi i także działa. Pozdrawiam.

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 30, 2010, 21:03:36 »
odświerzę temacik bo się może przydać.    SONY ERICSSON HAZEL ma funkcję przypisywania i działa beż zarzutu. Polecam telefonik za jego całokształt. 
Aparat 5Mpx
obsługa kart pamięci do 16GB
WiFi - jak dla mnie bardzo przydatna funkcja.
Bateria trzyma 6-7 dni . Oczywiście jak korzystam do rozmowy wyłącznie. Przy słuchaniu muzyki, korzystaniu z WiFi oraz filmy nagrywanie to czas ok 3-4 dni baterii.
Telefon w sieci Plus Gsm. Nie posiada simlocka.
 Przedłużona umowa, a ja wsadziłem w niego kartę ery i śmiga bez zarzutu.

Offline CVY

  • str.
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • KP PSP
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 02, 2010, 13:02:33 »
A wiecie może jak wygląda sprawa przypisania dźwięku sms w innych Samsungach? w Avilli wiem, że to działa ale nie mam pojecia jak to się ma w innych modelach. Planuje zakup Samsunga, albo Sony Ericssona i w związku z tym prosiłbym o pomoc.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 02, 2010, 13:13:37 »
.
A wiecie może jak wygląda sprawa przypisania dźwięku sms w innych Samsungach? w Avilli wiem, że to działa ale nie mam pojecia jak to się ma w innych modelach. Planuje zakup Samsunga, albo Sony Ericssona i w związku z tym prosiłbym o pomoc.

SAMSUNG AVILA. Wchodzimy w kontakty, biezemy kontakt do ktorego chcemy przypisac dzwonek sms naciskamy dodaj wiecej pól, szukamy inkonki koperty z nutka, zaznaczamy, naciskamy gotowe, przechodzimy do wybranego kontaktu i naciskamy edytuj, wprowadzamy dzwiek. oczywiscie TRZEBA SKOPIOWAC KONTAKT DO PAMIECI TELEFONU

Offline CVY

  • str.
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • KP PSP
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 02, 2010, 13:18:43 »
romiwe - ja nie pytam się jak to się ustawia, tylko jakie inne modele mają tą opcję co Avilla :)

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 29, 2011, 14:38:10 »
Witam, a czy może ktoś z forumowiczów posiada telefon Nokia C3-01? W straży posiadamy sms`y, a chcę wymienić mój telefon lecz nowy musi mieć możliwość zmiany dzwonka na sms. Będę wdzięczny jakby to mógł ktoś sprawdzić.

Pozdrawiam