Autor Wątek: Na komórkę kalendarzyk zmianowy  (Przeczytany 86771 razy)

Offline flamis

• Moderator
  • Strażak Sam
  • *
Odp: Na komórkę kalendarzyk zmianowy
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:42:16 »
Powiedzcie mi jak powinien wyglądać kalendarz 12 godzinny bo nie za bardzo wiem jak go dobrze dograć żeby wszystko było dobrze poukładane. Czy ktoś robi ścienne kalendarzyki tego typu bo wolałbym dostosować się do jakiegoś wzorca kolorów niż wymyslać nowe. Jeśli chodzi o system zwrotnych smsów rescue zgłaszał nie dojście smsa zwrotnego. Sms taki powinien bezwarunkowo dojść do adresata. W takim przypadku zawinił Dotpay niemniej jednak jeśli sms definitywnie nie dojdzie a pieniądze znikną z konta proszę o kontakt ze mną ja zwrócę się do Dotpay a osobie poszkodowanej prześlę program. Proszę o kontakt ze mną w przypadku takiej sytuacji.

Offline zeusss

• Weteran
  • Bogatemu to i byk się ocieli
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 24, 2010, 20:06:24 »
@flamis tutaj masz jaki jest rozkład takiego kalendarza na 2010 rok

na 2010 rok poszukuję kalendarza ściennego trójdzielnego, ale nigdzie niestety nie mogę znaleźć, pytałem też na forum i bez odzewu

a adaptując kalendarz 3 zmianowy na potrzeby 4 zmianowego 12 godzinnego to (na przykładzie kalendarza z 2009) wygląda to mniej więcej tak
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f5c983e8a14747d8.html

powodzenia  -_-

Offline rescue

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 24, 2010, 23:32:38 »
Jeśli chodzi o system zwrotnych smsów rescue zgłaszał nie dojście smsa zwrotnego. Sms taki powinien bezwarunkowo dojść do adresata. W takim przypadku zawinił Dotpay niemniej jednak jeśli sms definitywnie nie dojdzie a pieniądze znikną z konta proszę o kontakt ze mną ja zwrócę się do Dotpay a osobie poszkodowanej prześlę program. Proszę o kontakt ze mną w przypadku takiej sytuacji.

Super ^_^ Pieniądze zniknęły bo inaczej nie wysłałbym smsa i nie dostał potwierdzenia od Dotpay. Około miesiąca Dotpay daje sobie na rozpatrzenie reklamacji. Po tym czasie kalendarzyk straci trochę jakby na funkcjonalności.
Ja już wtopiłem, ale może byłoby lepiej gdybyś wysyłał chętnym na priva dane do przelewu, a po otrzymaniu przelewu przesyłał program skoro piszesz, że jest taka możliwość. Wtedy operator nic by nie kasował, a więcej byłoby dla twórcy :rolleyes:
PZDR
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2010, 23:45:20 wysłana przez rescue »

Offline flamis

• Moderator
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 25, 2010, 07:40:07 »
Kalendarzyk będziesz miał do końca swojej służby chyba że przejdziesz na inny system lub do biura albo zmienisz telefon i nie przeniesiesz kalendarza. Za 3.66 dostajesz coś na zawsze, więc jeśli piszesz mi, że kalendarz straci na funkcjonalności po miesiącu to jakieś nieporozumienie. Podaj proszę swój adres email program zostanie dostarczony pocztą. Jaki jeszcze ma być jego rozmiar. Jeśli chodzi o system Dotpay to jest to kiepskie rozwiązanie ale jedyne bezobsługowe, które nie wymaga żadnego nakładu pracy przy rozsyłaniu kalendarzyka.

Offline rescue

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 25, 2010, 10:16:21 »
Fakt. Przyzwyczajony jestem do przyklejanego jednorocznego kalendarza i zapomniałem, że ten jest na wieki i nie traci na aktualności.
Dostałem program na maila - dzięki.

Mam jeszcze pytanie do "miłego". Też mam Nokię E51, zainstalowałem program, wyskoczył komunikat o prawidłowej instalacji, jest ikona programu "App" ale nie mogę go uruchomić po wejściu w "instalacje". Klikam na nią i nic się nie dzieje.
Proszę o jakąś podpowiedź.
PZDR

Offline michol89

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 25, 2010, 12:10:10 »
Świetna Sprawa z tym Kalendarzem:) W Nokii 6300 ten średni troszeczkę ucina niedzieli ale w niczym to nie przeszkadza :straz:
Zwykli ludzie, niezwykła robota!:)

Offline rescue

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 29, 2010, 13:08:35 »
Po wielu różnych próbach, zainstalowaniach i odinstalowaniach udało się w końcu uruchomić program na mojej nokii E51.
Dzięki.

Dobrze, że kolory zostały użyte po staremu, a nie jak w przyklejanym kalendarzyku Funduszu Pomocy, gdzie kolory zostały zamienione i do tej pory nie mogę się na nim odnależć.

Ps.: Jak można oszacować czy dana wersja kalendarza zmieści się na ekranie? Chodzi mi o to czy np. 3 zmieści się na wyświetlaczu np. E51? Czy ta wersja jest tylko dla dużych wyświetlaczy w tym dotykowych?
PZDR
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2010, 16:32:55 wysłana przez rescue »

Offline flamis

• Moderator
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 31, 2010, 12:43:34 »
Witam

Jest już testowa wersja kalendarzyka 4 zmianowego 12 godzinnego. Potrzebuję 3 ochotników do bezpłatnych testów. Liczy się kolejność zgłoszeń. Ochotników proszę aby opisali swoje ewentualne uwagi dot. funkcjonalności i obsługi. Programik wysyłam pocztą więc będzie potrzebny kabelek do komputera lub bezprzewodowy transmiter.

Makarewicz

Offline zeusss

• Weteran
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 31, 2010, 14:25:27 »
Witam

@flamis wysłałem Ci PW dot. testowania kalendarza 12h 4 zm. Chętnie dokonam testów i wyrażę opinię. Na PW masz mojego maila.

pozdrawiam

Offline flamis

• Moderator
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 31, 2010, 18:42:06 »
Kalendarzyki poszły, testujcie wyrażajcie opinie.

Offline zeusss

• Weteran
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 31, 2010, 19:21:23 »
Witam
zainstalowałem kalendarz na telefonie NOKIA E65
ogólnie wszystko ok, dodawanie i usuwanie służb/dyżurów działa

moje sugestie:
1) na moim telefonie NOKIA E65 ucieło mi niedziele. rozmiar wyświetlacza to kolorowy wyświetlacz z aktywną matrycą QVGA (240 x 320 pikseli) z 16 milionami kolorów. Na NOKIA E50 też ucieło niedziele (Wyświetlacz z matrycą aktywną 262 144 kolory, 240 x 320 pikseli)
2) nie wiem czy jest to możliwe, ale fajną funkcją była by funkcja "idź do daty", gdzie wpisywało by sie datę i program wyświetlał by miesiąc z rządaną datą.
3) przydatną funkcją było by tez aby oznaczac sobie słuzby dyżury na cały miesiąć. wg mnie mogło by to polegac na tym, że w danym miesiącu wybrało by się daną zmianę i po "kliknięciu" opcji wybierz słuzbę/dyżur na kolorowo oznaczały by się wszystkie dni kiedy ma się słuzbę.
4) te dwa różowe kolory trochę się zlewają. można by po prostu zastosować kolor czerwony, zielony, żółty i niebieski dla oznaczenie danej zmiany.

to narazie tyle. jak "wpadnie" mi coś jeszcze do głowy to dam znać.

narazie dziękuję i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 19:38:37 wysłana przez zeusss »

Offline Sylwek

• KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 31, 2010, 21:15:53 »
Witam,
test na Nokii E52 z Symbianem - instalacja i uruchomienie bezproblemowe. Działa ok, widać wszystko, nic się nie ucina.

Co do kolorów to trzymanie się pewnego standardu (podany przykład http://www.msk.kmpsp.poznan.pl/index.php?wid=26) raczej ułatwia sprawę.

Wyrywkowo sprawdziłem z powyższym kalendarzem daty i służby i nie znalazłem pomyłki.

Jedyny problem jest taki, że instalacja pokrywa wersję trzyzmianową a chciałbym mieć obie na telefonie. Może instalacja pod inną nazwą? U mnie obie nazywają się App.

Z ciekawości odszukałem w szafce starą Nokię 6151 i program też działa ale tu już nie widać niedziel i ostatniego tygodnia - rozmiar jest za duży na ten wyświetlacz. Podobnie SE K550i syna - wyświetlacz trochę większy ale odcina połowę niedzieli. Reszta działa prawidłowo, pamięta zapisane służby i dyżury.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 22:03:46 wysłana przez Sylwek »

Offline zeusss

• Weteran
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 31, 2010, 22:03:05 »
zapomniałem dodać, że u mnie instalacja tez bez problemów
mi ucina niedziele pewnie dlatego, że NOKIA E65 ma wyświetlacz 2,2 cala. NOKIA E52 ma wyświetlacz 2,4 cala więc chodzi ok. Myslę, że należało by zrobić wersję na wyświetlacz 2 cale i 2,2 cala.
co do kolorów to ostatecznie może być tak jak jest (tylko podałem propozycję)
i nazwa aplikacji faktycznie mogła by być inna niż App

jeszcze gdyby można bardziej wyszczególnić bieżący dzień, bo ten czerwony kwadracik (otoczka) jest bardzo słabo widoczny. Może wystarczy pogrubić linię kwadracika albo coś innego, żeby tylko bieżący dzień rzucał się w oczy
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 21:50:59 wysłana przez zeusss »

Offline flamis

• Moderator
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 03, 2010, 19:39:57 »
Dostępne już są wersje na pozostałe systemy zmianowe na 4 zmianowe 24godzinne i 12 godzinne.

http://www.flamis.pl/kalendarz/  (proszę odświeżyć stronę).

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline RAFKA

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 03, 2010, 19:56:48 »
Cz ktoś instalował kalendarzyk na se k800i jaki wymiar mały czy średni wybrać
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline flamis

• Moderator
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 03, 2010, 19:59:45 »
Umówmy się że będziesz pierwszy. Podaj mi numer konta jeśli wersja średnia będzie zła. Bo taka wersję Ci proponuję. Dobrze by było żeby numer konta był w mbanku lub pkobp.

Offline flamis

• Moderator
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 03, 2010, 20:11:52 »
Dodałem opis do kalendarzyka, jeśli jesteście z Poznania czy Wrocławia to wersja 24/72 będzie dla Was dobra jeśli natomiast z SGSP to zła bo systemy się różnią. Jest tam napisane że nie dotyczy SGSP. Mój informatyk pracuje nad wersją dla SGSP.... ech mówię Wam...
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 20:52:09 wysłana przez flamis »

Offline RAFKA

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 03, 2010, 20:30:18 »
a ten kalendarzyk to wersja Łukasz Telusa bo jeśli tak to dla mnie ok a wysłałem sms na średni ale nie zabardzo wiem jak sprawdzić i zainstalować SMS w telefonie do koniguracji wap a potem tylko instalacja kalendarzyka
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 20:36:46 wysłana przez RAFKA »
                        Albert Einstein

Offline flamis

• Moderator
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 03, 2010, 21:01:58 »
Nie wiem jak Tobie pomóc. Jeśli dostałeś linka Wap push to poprostu go nakliknij i pozwól żeby aplikacja się ściągnęła do telefonu.

Offline RAFKA

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 03, 2010, 21:34:31 »
Flamis wszystko już działa co do rozmiaru to mam trochę przycięte niedziele.
                        Albert Einstein