Autor Wątek: Przeniesienie do JRG w innym województwie  (Przeczytany 22356 razy)

fireman80

  • Gość
Przeniesienie do JRG w innym województwie
« dnia: Grudzień 27, 2009, 12:52:30 »
Witam. Szukałem odpowiedzi na to pytanie u różnych ludzi (funkcjonariuszy) ale jej nie uzyskałem. Trafiłem na to forum i widzę, że są tu ludzie posiadający informacje na ten temat i bardzo bym o to ich prosił. Czytałem podobne posty tu na forum z przed kilku lat ale nie jestem do końca pewien czy procedura jest obecnie taka samy i czy przypadkiem się nie zmieniła, dlatego założyłem nowy wątek.
A zatem: pracuję w JRG (jestem w służbie stałej po kursie podoficerskim) i chciałbym przenieść się do JRG w powiecie sąsiednim, jednakże powiat ten to już inne województwo. Proszę Was koledzy o króciutki opis schematu jak mam to załatwić formalnie oczywiście. Miejsce pracy w nowej JRG jest i mam to uzgodnione z nowym komendantem. Czy na raporcie ws przeniesienia muszę zawrzeć bardzo ważne powody osobiste czy po prostu może być to podyktowane innymi przesłankami. Może ktoś z Was przechodził przez takie "coś"?? Proszę o pomoc. Pozdrawiam wszystkich podziałowców ^_^

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:35:52 »
www.kmpsp.poznan.pl/system/files?file=wniosek_przeniesienie.doc

[załącznik usunięty przez administratora]

fireman80

  • Gość
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:43:34 »
Dzięki kolego ;) No to raport już mam ;) A czy KG nie macza w tym palców - formalnie oczywiście??

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:53:04 »
Zgodnie z art. 37 d w związku z art. 37 c Ustawy o PSP (DZ. U. Nr 12 z 2009 roku, poz. 68 z późn. zm.) musisz napisać raport do KG z zachowaniem drogi służbowej. Do raportu musisz dołączyć wniosek, który podał kol. Grzela, podpisany przez obu Komendantów miejskich/powiatowych. Następnie raport z wnioskiem powinien trafić do obecnego K-nta Wojewódzkiego skąd zostanie przesłany do KW właściwej dla Twojego przyszłego miejsca pełnienia służby. Stamtąd zaś idzie do KG i czeka na akceptację 01 Kraju.
Co najważniejsze, nie wspomniałeś jak na tą sytuację zapatruje się Twój obecny 01. Wie o Twoich planach? Może nie być zadowolony - zapłacił za Twoje 2 kursy i zasiłek na zagospodarowanie - więc będzie trochę żałował wyrzuconej kasy. A co do raportu, to chęć przeniesienia możesz motywować ważnymi względami rodzinnymi. Pozdrawiam.
Si vis pacem, para bellum

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:57:53 »
Dzięki kolego ;) No to raport już mam ;) A czy KG nie macza w tym palców - formalnie oczywiście??

Macza :kwit:

Cytuj
Art. 37d. 1. Do delegowania albo przenoszenia do innej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej są właściwi:
1) Komendant Główny - na obszarze kraju;
2) komendant wojewódzki - na obszarze województwa.

fireman80

  • Gość
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 27, 2009, 19:09:19 »
No i wszystko stało się jasne ;) Dzięki koledzy;) Nawiasem - obecny KP na pewno nie będzie zadowolony - a który by był? Oni nie widzą naszych problemów czy niedogodności - dla nich my to nr na liście płac itp. Jeszcze raz dzięki - pewnie inni w podobnej sytuacji skorzystają z tego posta. Pozdrawiam

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2009, 19:22:32 »
Nie ma za co. Jesteśmy tu po to, żeby sobie nawzajem pomagać  :straz: Powodzenia życzę w staraniach o przeniesienie.  ^_^
Si vis pacem, para bellum

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2009, 22:45:06 »
Aja zapytam czy macie sposób na komendanta, który absolutnie nie chce słyszeć o przeniesieniu?

fireman80

  • Gość
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2009, 17:27:49 »
No niestety każdy ma chyba inne problemy i argumenty  :rolleyes: Odezwę się jak będę po.

Offline Grzechu102

  • Strażnik...
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2009, 22:04:02 »
Witam... 
Jeśli masz ustną zgodę Komendanta Miejskiego/Powiatowego, że przyjmie Cię w nowej JRG to teraz musisz napisać raport do Komendanta Głównego z prośbą o przeniesienie do pełnienia służby w KM/Powiatowej ......... . Musisz raport umotywować (najlepiej ważnymi względami rodzinnymi ) i czekać. Obowiązuje Cię droga służbowa.
Jeśli nie nawywijałeś lub podpadłeś to przeniesienie jest formalnością... Sprawy finansowe zawsze będą bolączką Komendantów... Powinno liczyć się dobro strażaka i jego rodziny...
Pozdrawiam...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 21:44:12 wysłana przez Grzechu102 »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2009, 11:31:30 »
Ty nie wprowadzaj w błąd. Tam jest - jak się wczytasz - takie słówko: "wnoszę". Może ciąg dalszy nie jest poprawnie sformułowany, ale ten wzór dotyczy również osób przenoszących się na własną prośbę do innej jednostki organizacyjnej PSP.
Si vis pacem, para bellum

Offline zenfir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2009, 17:54:07 »
Co najważniejsze, nie wspomniałeś jak na tą sytuację zapatruje się Twój obecny 01. Wie o Twoich planach? Może nie być zadowolony - zapłacił za Twoje 2 kursy i zasiłek na zagospodarowanie - więc będzie trochę żałował wyrzuconej kasy. A co do raportu, to chęć przeniesienia możesz motywować ważnymi względami rodzinnymi. Pozdrawiam.
To oni zero 1 placa z wlasnej kieszeni niesamowite

Offline Straszak13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2011, 19:04:45 »
Witam. Koledzy mam pytanko odnośnie tego tematu, interesuje mnie przeniesienie do innego województwa. Odpowiedzi na większość moich pytań znalazłem na forum, ale mam jeszcze kilka pytań i liczę, że ktoś będzie potrafił na nie odpowiedzieć, a mianowicie:

- czy jest określony czas po jakim można się przenieść od momentu zatrudnienia? ( czy jeżeli jestem jeszcze w służbie przygotowawczej to będą jakieś problemy?)

- ile trwa załatwienie tych wszystkich spraw związanych z przeniesieniem?

- czy odchodząc zabieram swoje dotychczasowe umundurowanie do nowej jednostki?

z góry dziękuje za  pomoc. pozdrawiam

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2011, 19:25:58 »
ad. 1 Nie, nie ma żadnego wymaganego czasu.
ad.2 Przeciętnie zapewne 2 miesiące. Jeżeli zależy Ci na czasie to załatw sam to co możesz (zgody KP/KM/KW)
ad.3 Nie, powinieneś się rozliczyć z umundurowania chyba, że komendy się "dogadają"

miłego

Offline MŁody24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2011, 19:16:44 »
A jak to jest gdy komendant nie che pościć z tego powodu ze powstanie wolny wakat a nie ma zrobionego naboru i nie ma kogo wysłać na kurs podstawowy?? problem nadgodzin!
nadmienię ze przeniesienie ma się odbyć między województwami! 

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 01, 2011, 19:57:44 »
 Ciebie ma obchodzić, że KP/KM nie przewiduje "zmiennych" ? Ja zużyjecie cały  np "sorbent" to KP robi przetarg ?
Na marginesie. KP/KM z której chcesz odejść ma tyle do powiedzenia, co jego była żona :fiuu:
Jeżeli masz zgodę KP/KM i KW przyjmującego oraz KG to zgłoś się po nową "szafkę ubraniową  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 20:49:24 wysłana przez jogurtOLO »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2011, 20:40:21 »
...Jeżeli masz zgodę KP/KM i KW przyjmującego, to zgłoś się po nową "szafkę ubraniową ...
Trochę zwolnij > pomiędzy województwami przenosi Komendant Główny i dokąd nie ma jego decyzji to należy wziąć na wstrzymanie.
Art. 37d. 1. Do delegowania albo przenoszenia do innej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej są właściwi:
1) Komendant Główny – na obszarze kraju;
2) komendant wojewódzki – na obszarze województwa.

"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2011, 20:47:52 »
liter-óweczka  :rofl: jasne, że KG  :P
Piotr dzięki za czujność. Już poprawiłem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2011, 07:51:09 »
Z własnego doswiadczenia z przenoszeiem moge wam jedno powiedziec ze nalezy zacząc od swojego 01 bo naprawde potrafi robic pod górke i całą procedura bez jego zgody przypominała walke z wiatrakami niby wszyscy na tak a każdy przeciw :zamknij:
i procedura zamiast zamknac sie w 2 miechy trwała 4 i nie byłem pewny wyniku naszczescie dla mnie nasz aktualnie panujacy KG wydał pozytywna dla mnie decyzje czym był bardzo zaskoczony 01.... Swoja droga decyzje otrzymałem do reki w swojej poprzedniej KM na 3 dni przed przeniesieniem wiec miałe "bardzo duzo" czasu na rozliczenie sie :mellow:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MŁody24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 16, 2011, 19:35:06 »
Czy po złożeniu raportu do komendanta głównego i wniosku o przeniesienie do innej jednostki do komendanta powiatowego z pozytywnym zaakceptowaniem przez 01 jednostki przyjmującej i i negatywnym 01 jednostki w której aktualnie pełni się służbę jest możliwe ze raport i wniosek może być wstrzymany tzn. ze nie może drogą służbową iść do poszczególnych komend wojewódzkich a następnie do KG???   

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 16, 2011, 20:06:05 »
Czy po złożeniu raportu do komendanta głównego ... wniosek może być wstrzymany ...
Wątpię czy ktoś zaryzykowałby taki numer - raport winien dotrzeć do adresata (Dyrektora Biura KG PSP). Najważniejsze, że na raport winna być odpowiedź - pozytywna lub negatywna.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 16, 2011, 20:11:27 »
nie jest to możliwe - raport musi trafić do adresata (KG), a ten musi wydać decyzję administracyjną, choćby miała byc odmowna
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline MŁody24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 16, 2011, 20:23:16 »
W takim razie jakie należy poczynić kroki aby ten raport zaczął kontynuować swoją drogę służbową???

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 16, 2011, 20:51:25 »
składasz w sekretariacie na dziennik podawczy za potwierdzeniem na kopii i czekasz na efekty - z jakiej ty sie bajki urwałeś?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline MŁody24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Przeniesienie do JRG w innym województwie
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 16, 2011, 20:57:23 »
Zostało złożone na dziennik podawczy kopia również odebrana  i po kilku dniach została udzielona informacja ze raport nie może iść dalej z powodu ze 01 nie wyraża pozytywnej zgody na przeniesienie i raport z wnioskiem zostaje wstrzymany.