Autor Wątek: Torba Medyczna PSP-R1, R0  (Przeczytany 47272 razy)

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 02, 2010, 06:34:16 »
zestaw do tlenoterapij kupiłem w firmie "MEDLINE" w 2008 roku i cena całego zestawu (butla, reduktor, maseczki dla dzieci i dorosłych oraz wężyki) 1378zł A co do legalizacji butli to nie bardzo wiem nie jestem z pomorza. Zobacz tu:http://klasterowybolglowy.republika.pl/zakup_tlenu_medycznego.htm tam gdzie kupujesz tlen tam można zalegalizować butlę bynajmniej tak mi się coś przypomina.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline wowek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 02, 2010, 06:48:12 »
A czy legalizacji nie dokonują też firmy zajmujące się sprzedażą tlenu medycznego? Bo butlę legalizujesz już przy pierwszym nabijaniu.

Teraz ceny trochę spadły bo butlę alu 2.7L z reduktorem i kompletem masek kupisz z dostarczeniem już za ok. 1270 zł.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 05, 2012, 07:52:16 »
Panowie kupuję R1 z szynami do OSP. W wielu sklepach internetowych można aktualnie spotkać liczne promocje R1 zrobione przez firmę BOXMED. W związku z tym mam do kolegów pytanie, czy ktoś ma R1 z BOXMEDU? Jeśli tak to jak się sprawuje? Pytam bo aktualnie używam torby Medline i na nią w ogóle nie mogę narzakać.

Offline Kasper

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 05, 2012, 10:25:58 »
Witaj,

Kiedyś napisałem artykuł porównujący wiodące firmy. Przeczytać o tym możesz TUTAJ.

Zarówno w służbie jak i prowadząc szkolenia w zakresie KPP mam okazję pracować na różnorakim sprzęcie.

Szacując, iż w mojej JRG torby Medline zostały zakupione w okolicach 2004r i eksploatowane dość mocno, dziś już nie nadają się do użytku. Zważywszy, że moja JRG realizuje 15-20% wszystkich zdarzeń województwa, gdzie udzielana jest pomoc w zakresie KPP, nie jest niczym nienormalnym naturalne zużycie po 8 latach intensywnej eksploatacji. Medline jakościowo jest przetestowany i tutaj nie można niczego zarzucić.

Z drugiej strony jest Boxmet. Prowadząc szkolenia (na przykład możesz zerknąć TUTAJ) szkolę na sprzęcie tejże firmy. Szacując dla siebie jaki podwykonawstwo, myślę o ok. 3000 kurantach jacy mieli możliwość pracować na sprzęcie Boxmet. Nadal jest sprawny. Tutaj warto zauważyć innowację jaką jest plecak. Prócz opisu jaki znajdziesz w artykule, szczególną cechą tego produktu jest możliwość obsługi plecaka w trakcie np. marszu gdy jeden ratownik niesie plecak, drugi ma możliwość pełnego dostępu do jej zawartości - sprzęt jest pospinany lub zamknięty w przegrodach. W przypadku torby nie jest to możliwe - większość wypadnie.

Jeśli będziesz potrzebował kontakt do zaprzyjaźnionego zaopatrzeniowca znającego temat, służę pomocą na PW.

Pozdrawiam!
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Cyceron.

Oceniając człowieka pomyśl, co byłby wart, gdyby nie był na stanowisku. Oscar Wilde

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 05, 2012, 17:54:46 »
Dzięki wielkie za odpowiedź. Rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości ^_^ Jeszcze raz dzięki.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 06, 2012, 20:18:50 »
U mnie w jednostce również jest PSP R-1 tej firmy. Dobre wykonanie, polecam.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline kuba.

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
    • OSP Mosina
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 05, 2012, 08:53:06 »
A u nas nie mamy typowej R1, tylko zamiast niej plecak PAXa taki jak tu http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=2562&sessionid=bem9cog65c7uakh2g0ip1jfgr6
To tylko moje zdanie, ale wg mnie jest on po pierwsze poręczniejszy od torby (wiem - torba też może być niesiona jak plecak) ale co ważniejsze - nie jest w nim problemem zachowanie porządku - cała masa przegródek, kieszeni, gumek itp pozwala naprawdę sensownie porozmieszczać sprzęt (choć my mamy już problem żeby go dopiąć  :szalony:). Minusem może dla niektórych być fakt, że zestaw do tlenoterapii trzeba mieć osobno - ja widzę w tym zaletę - nie zawsze tam gdzie z ratownikiem idzie plecak musi "iść" i tlen...a że dodatkowo mamy też torbę typowo opatrunkową, myślę że jest git. Zasadniczo więc, tym którzy się zastanawiają nad wyborem jaki zestaw - polecam PAXa  :mellow:
Brotherhood - work together, survive together...

Offline Fan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 10, 2012, 12:09:41 »
Witaj,
Kiedyś napisałem artykuł porównujący wiodące firmy. Przeczytać o tym możesz TUTAJ.

I dobrze, że w tabeli podsumowującej wstawiłeś ??? w miejscu żywotność materiałów Boxmetu. Bo torba tej firmy jest delikatnie mówiąc licha jakościowo. O ile wkład toreb jest powtarzalny albo porównywalny u wszystkich producentów toreb, o tyle jakość samych toreb jest różna. I to ona powinna mieć kluczowe znaczenie w wyborze. I są dobre torby na rynku, co najmniej 2. Ale torba Boxmet do nich nie należy.
A kwestia rzepków czy przegródek jest uniwersalna, jednemu spodoba się taki wariant, drugiemu taki. Nie ma na to spójnej reguły. Artukuł na Remizie zatem subiektywny niźli obiektywny jest. Ale masz do tego prawo jako użytkownik.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 12, 2012, 19:13:47 »
My kupiliśmy już drugą torbę. Myślałem o Boxmedzie, ale udało się nam nabyć w dobrej cenie torbę medline i bardzo mnie to cieszy. Dotychczas medline mialem na tecniku i materiał wytrzymały, a wszystko w miarę rozsądnie rozłożone. W nowej torbie poprawiono parę drobiazgów, ale jej sporą zaletą jest to, że wszystko jest w tym samym miejscu co w starej torbie i tym samym wszystko jest zawsze pod ręką:)

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 12, 2012, 19:25:04 »
My kupiliśmy już drugą torbę. Myślałem o Boxmedzie, ale udało się nam nabyć w dobrej cenie torbę medline i bardzo mnie to cieszy. Dotychczas medline mialem na tecniku i materiał wytrzymały, a wszystko w miarę rozsądnie rozłożone. W nowej torbie poprawiono parę drobiazgów, ale jej sporą zaletą jest to, że wszystko jest w tym samym miejscu co w starej torbie i tym samym wszystko jest zawsze pod ręką:)
Do nas też przyszedł drugi zestaw R1. Torba jest od Horpol'u. Sama torba jest fajna ale mniejsza torba na opatrunki jest bez sensu - żeby dostać się do tego co jest na dole to trzeba wyjąć opatrunki z góry...

Offline ja2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 14, 2013, 07:37:15 »
Witam,
Jeśli ktoś posiada dokładny spis zawartości torby PSP-R1 firmy medline (najlepiej z podziałem na sztuki), będę wdzięczny za udostępnienie.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 14, 2013, 09:07:29 »
na stronie www mają zestawy R1
http://www.sklep.medline.pl/zestaw-ratowniczy-r1-dla-strazy-poz-z-water-jel.html

z informacją, że zgodne z wytycznymi - tzn. minimum konieczne; w butli nie ma tlenu :)

Offline ja2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 14, 2013, 16:17:29 »
Chodzi mi odokładny opis zawartści z podziałem na sztuki (np. bandaż10-sztuk 5) poprostu muszę uzupełnić torbę, a nie za bardzo pamiętam ilości drobnego wyposażenia

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 14, 2013, 16:23:13 »
Chodzi mi odokładny opis zawartści z podziałem na sztuki (np. bandaż10-sztuk 5) poprostu muszę uzupełnić torbę, a nie za bardzo pamiętam ilości drobnego wyposażenia


Aha to mów tak od razu :)

http://www.straz.krakow.pl/stronawosz/materialy/wytratmed1_381.pdf < strona 38 :)

Offline Cichy90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 08, 2013, 21:18:31 »
Może ma ktoś listę rzeczy znajdujących się w torbie OSP R-1 potrzebuje informacji ile i co w niej się znajduje. Dzięki za odpowiedz

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 08, 2013, 21:27:23 »
w tprbie r0 znajduje sie to na co masz ochote bo to zaden oficjalny standard
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 08, 2013, 22:34:56 »
W skrócie? Wszystko co w R-1 oprócz zestawu do tlenoterapii.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 08, 2013, 22:41:46 »
W skrócie? Wszystko co w R-1 oprócz zestawu do tlenoterapii.

Nie pisz głupot, bo ktoś w to uwierz. To żaden standard, nie ma czegoś takiego. To postać handlowa wymyślona przez sprzedawców. Ktoś to wymyślił, pozostali podchwycili po swojemu. A Ci biedni strażacy kupują i tłumaczą potem, że spełniają jakiś tam wymyślony standard....

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 09, 2013, 00:08:30 »
W skrócie? Wszystko co w R-1 oprócz zestawu do tlenoterapii.

Nie pisz głupot, bo ktoś w to uwierz. To żaden standard, nie ma czegoś takiego. To postać handlowa wymyślona przez sprzedawców. Ktoś to wymyślił, pozostali podchwycili po swojemu. A Ci biedni strażacy kupują i tłumaczą potem, że spełniają jakiś tam wymyślony standard....

No bo jak inaczej opisać części składowe torby r-0? Z kolei jak już kupują, to znaczy że brak jest środków na r-1, a już lepiej dysponować r-0 niż apteczką samochodową. Poza tym spotkałem się z ofertami, gdzie torby były przystosowane do doposażenia je w zestawy do tlenoterapii, więc działało jako rozwiązanie czasowe do chwili zakupienia butli z tlenem. Sytuacja w wielu gminach wygląda jak wygląda, więc każdy sposób na zwiększenie wyposażenia jest dobry.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2013, 00:13:37 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 09, 2013, 00:17:34 »
Jeśli używamy półśrodków nie róbmy z tego standardu, bo okazuje się że niektórzy zamiast równać w górę stoją w miejscu i mają wytłumaczenie, Efekt odwrotny do opisanego przez Ciebie.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 09, 2013, 13:41:29 »
Jeśli używamy półśrodków nie róbmy z tego standardu, bo okazuje się że niektórzy zamiast równać w górę stoją w miejscu i mają wytłumaczenie, Efekt odwrotny do opisanego przez Ciebie.

Tak na prawdę to każde wytłumaczenie jest dobre. Natomiast jeżeli traktuje się to całe R-0 jako rozwiązanie czasowe, do momentu  doposażenia tejże, czy też zakupienia R-1 nie widzę w tym nic złego. Jeżeli jednak jednostki próbują iść po najmniejszej linii oporu (czyt. ograniczyć maksymalnie koszta) i wybierając półśrodki (bo tak to trzeba nazwać) pozostają przy nich, no to niestety, ale nie tędy droga.
Z resztą sytuacje są różne, może być to rozwiązanie czasowe, może być to dodatkowy zestaw opatrunkowy do już posiadanej R-1, może to być także element wyposażenia dajmy na to SLOp-a... Jednak ostateczny wybór należy do kupującego - czy podejmie rozsądną decyzję , czy też poleci w kulki i za braki w wymaganym sprzęcie "zapłaci" poszkodowany.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline OSP1978

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 18, 2014, 00:31:51 »
Nie chcę zaśmiecać forum więc zaczynam tutaj. Powiedzcie koledzy co można by dołożyć do zestawu (poza formalnym uzupełnieniem) a co mogłoby się przydać/ Moze macie jakieś rozwiązania, doświadczenia w tej materii? Pozdrawiam. :straz:

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 18, 2014, 23:16:45 »
Nie chcę zaśmiecać forum więc zaczynam tutaj. Powiedzcie koledzy co można by dołożyć do zestawu (poza formalnym uzupełnieniem) a co mogłoby się przydać/ Moze macie jakieś rozwiązania, doświadczenia w tej materii? Pozdrawiam. :straz:

AED, nosze płachtowe (od niedawna stanowią normatyw wyposażenia, ale nie składnik zestawu PSP R1), KED(lub pochodne), nosze typu kosz/wanna, pulsoksymetr, nosze podbierakowe (choć mamy długo i po za ćwiczeniami nie używaliśmy), kamizelki taktyczne (bardzo wygodne, robią niezłą robotę), warto do pokrowca na szyny kramera dorzucić wąską rolkę folii strech (tak kończyny stabilizują ratownicy TOPR/GOPR i wygoda oraz wydajność jest duża), można złożyć sobie też mały zestaw do tlenoterapii czyli butla, reduktor, maski, rurki, a wszystko to w małej poręcznej torbie, którą można wcisnąć w ciasną przestrzeń, położyć poszkodowanemu na kolanach. Można też zakupić tanio przepływomierz ze złączem stożkowym wpinany w złącze AGA, dzięki czemu z jednej butli mamy dwa niezależne wyjścia. Warto zdobyć lub uszyć sobie pokrowiec na pasy i zagłówki od deski, tak aby można było je trzymać w kupie odpięte od deski.


P.S
Zapomniałem o najważniejszym. Warto zastanowić się nad nowym opakowaniem na wszystko. Znakomita większość toreb ledwo mieściła sprzęt. Po dojściu nowego, niektórym już się sprzęt nie mieści lub upychany jest kolanem. Obecnie na rynku ciężko coś znaleźć, zwłaszcza coś solidnego. Ponad rok temu zaprojektowałem dla nas plecak którego uszycia podjęła się pewna firma. Dziś mamy dwa takie plecaki i ciężko mi sobie wyobrazić działanie bez nich. Wszystko ma w nich swoje miejsce, nawet AED:)
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2014, 23:45:57 wysłana przez BM »

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 26, 2014, 21:59:50 »
Panowie a co Wy na to... Od jakiegoś czasu na kilku JRG się wyposaża pojazdy w podręczne torby opatrunkowe, same opatrunki + rękawiczki + nożyczki + folia NRC, wszystkie opatrunki co w PSP-R1. Ma to za zadanie nie targanie całej torby na wypadku jak tylko ktoś ma jakieś drobne rany. Podjąłem się złożenia własnej takie torby do OSP (staram się o fundusze na nią, dla chętnych spis wyposażenia prześle), torba może nam się przydac ze względu na 30 km dróg typu Autostrada, Szybkiego Ruchu i międzynarodówka do obstawy. 
Co myślicie na temat takiego rozwiązania, lżejszego, mniejszego no i chyba praktyczniejszego.

Co do tego co ponad normalną torbę to my o KED-a się teraz staramy ponadto mamy kilka więcej rurek, kołnierzy, worków itp.
Przydatny gadżet to pokrowiec na paski do deski, my mamy taki mały i leży przy desce, ponadto mamy troche więcej hydrożeli bo częśc traci date ważności już.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Torba Medyczna PSP-R1, R0
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 27, 2014, 14:13:18 »
Panowie a co Wy na to... Od jakiegoś czasu na kilku JRG się wyposaża pojazdy w podręczne torby opatrunkowe, same opatrunki + rękawiczki + nożyczki + folia NRC, wszystkie opatrunki co w PSP-R1. Ma to za zadanie nie targanie całej torby na wypadku jak tylko ktoś ma jakieś drobne rany. Podjąłem się złożenia własnej takie torby do OSP (staram się o fundusze na nią, dla chętnych spis wyposażenia prześle), torba może nam się przydac ze względu na 30 km dróg typu Autostrada, Szybkiego Ruchu i międzynarodówka do obstawy. 
Co myślicie na temat takiego rozwiązania, lżejszego, mniejszego no i chyba praktyczniejszego.

Niektóre torby R1 są wyposażone w taką właśnie torbę opatrunkową jako element składowy całości. Rozwiązanie o tyle dobre, ze nie zajmuje więcej miejsca niż R1-nka, i jeśli potrzebujesz więcej sprzętów to bierzesz całą torbę, jeżeli tylko środki opatrunkowe to tylko tą mniejszą.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.