Autor Wątek: Ubrania Koszarowe Strażaka  (Przeczytany 51618 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 13, 2007, 15:53:00 »
Widze jednak ze nie jestem jedynym malkontentem tutaj. Moje na szczęście w kroku sa wzmocnione i na razie wytrzymuja nawet intensywne polerowanie ześlizgu. ale mam je dopiero poł roku. szkoda tylko że końce rękawow zaczynaja mi sie przecierać

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 23, 2009, 23:56:45 »
A co powiecie na koszarówki z DEVY ? Ubranie koszarowe - NOMEX Delta C jak dzwoniłem kosztuje ok. 600 zł., podobnie z bawełny. Krój nawet mi się podoba wizualnie, ale nie widziałem tego ubrania na własne oczy. Nie mają tylko kamizelki, ale tak właściwie to można kurtkę od specjalnego ubrać, gdyby coś. Napiszcie, co sądzicie o tym ubranku.

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 24, 2009, 11:49:54 »
ja widziałem nie polecam niby nomex a gorąco jak niewiem co poprostu słaba przepuszczalność jak byś siedział w normalnym ubraniu , latem prze***

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 24, 2009, 17:29:42 »
Osobiście noszę taką koszarówkę http://www.safelife.com.pl/index.php?lang=pl&id=catalog&product=15 i jej cena była niższa niż tej z devy (nie pamietam ile ale w poniedziałek mogę to sprawdzić) - jedynym jej mankamentem jak dla mnie to to że kurtka "sama idzie mi do góry" ale najprawdopodobniej będzie to winą ściągacza i znajdującej się w nim gumy, (czyli łatwe do poprawy przez firmę) - ogólnie za wytrzymałość daję jej 4+ na 5, a za funkcjonalność 4 na 5 (przez ściągacz)

zaznaczam, że inni korzystający z tego modelu nie narzekali na ten problem ze ściągaczem.


Poprawiłem link bo nie działał./Sylwek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2009, 18:17:21 wysłana przez Sylwek »

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 24, 2009, 18:04:24 »
też kożystam z tej co kolega wyżej ale na sciągacz nie nażekam  :mellow: bardzo przyemna w uzytkowaniu , nie nastawiajcie się na koszarówki z nomexu no chyba ze ulepszą przepuszczalność materiału ale na to nie ma co liczyć im większa przepuszczalność to mniejsza ochrona przed płomieniami pozdrawiam

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 24, 2009, 18:30:31 »
Pół roku temu kupiliśmy ubranie z SafeLife do testowania. Podobne jak to wyżej tylko, że materiał to modakryl z dodatkiem składnika antystatycznego. Chyba takie: Ubranie Koszarowe - Uniform MR (wzór KGPSP)..
Dziś zapytałem kolegę który je użytkuje - mówił, że bardzo dobrze mu się sprawdza. Na razie nie ma oznak uszkodzeń, jest lżejsze i przewiewniejsze niż bawełna impregnowana, no i właściwości modakrylu się nie spierają.
 
Firma ma też w ofercie ubranie z Kermelu: http://www.safelife.com.pl/index.php?lang=pl&id=catalog&product=116

test
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 22:11:41 wysłana przez Sylwek »

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 24, 2009, 20:17:46 »
Pół roku temu kupiliśmy ubranie z SafeLife do testowania. Podobne jak to wyżej tylko, że materiał to modakryl z dodatkiem składnika antystatycznego. Chyba takie: Ubranie Koszarowe - Uniform MR (wzór KGPSP)..
Dziś zapytałem kolegę który je użytkuje - mówił, że bardzo dobrze mu się sprawdza. Na razie nie ma oznak uszkodzeń, jest lżejsze i przewiewniejsze niż bawełna impregnowana, no i właściwości modakrylu się nie spierają.
 
Firma ma też w ofercie ubranie z Kermelu: http://www.safelife.com.pl/index.php?lang=pl&id=catalog&product=116

jakie spodnie miałeś do tej koszarówki?? ja miałem takie bez ściągaczy na dole troche dziwnie

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 25, 2009, 23:17:25 »
"PiotrekMDP" a czy tylko widziałeś te koszrówki z DEVY, czy nosiłeś i masz. Bo to znaczna różnica. Mam ich ubranie specjalne FIREMAN TIGER i jestem z niego bardzo zadowolony. Uważałem, że ubranie koszarowe /materiał NOMEX Delta C/ jest o wysokich paramatrach technicznych i użytkowych  :huh: Czy ktoś może ma takie i popiera "PiotrkaMDP"  ^_^

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 26, 2009, 08:25:05 »
"PiotrekMDP" a czy tylko widziałeś te koszrówki z DEVY, czy nosiłeś i masz. Bo to znaczna różnica. Mam ich ubranie specjalne FIREMAN TIGER i jestem z niego bardzo zadowolony. Uważałem, że ubranie koszarowe /materiał NOMEX Delta C/ jest o wysokich paramatrach technicznych i użytkowych  :huh: Czy ktoś może ma takie i popiera "PiotrkaMDP"  ^_^

Nomex Delta C jest bardzo dobrą tkaniną - ale na odzież koszarową lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie tkaniny 50% aramid / 50% Viskoza FR.
Pod względem ochrony tkanina 50/50 jest podobna jak Nomex Delta C, przy czym gramatura tkaniny jest wyższa (nie jest to aż tak bardzo odczuwalne). Natomiast istotne znaczenie ma fakt, że Nomex DC zawiera 98% włókine aramidowych, które trudniej (co nie znaczy wcale) przepuszczają powietrze. I tu właśnie tę rolę spełnia zastosowana Wiskoza FR, której jest aż 50% w tkaninie 2 typu. Podsumowując obie mają bardzo wysokie właściwości - ale do odzieży koszarowej wystarczy 50% aramid/50% Wiskoza FR.

Offline beriall

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 27, 2009, 12:20:05 »
"PiotrekMDP" a czy tylko widziałeś te koszrówki z DEVY, czy nosiłeś i masz. Bo to znaczna różnica. Mam ich ubranie specjalne FIREMAN TIGER i jestem z niego bardzo zadowolony. Uważałem, że ubranie koszarowe /materiał NOMEX Delta C/ jest o wysokich paramatrach technicznych i użytkowych  :huh: Czy ktoś może ma takie i popiera "PiotrkaMDP"  ^_^

Nomex Delta C jest bardzo dobrą tkaniną - ale na odzież koszarową lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie tkaniny 50% aramid / 50% Viskoza FR.
Pod względem ochrony tkanina 50/50 jest podobna jak Nomex Delta C, przy czym gramatura tkaniny jest wyższa (nie jest to aż tak bardzo odczuwalne). Natomiast istotne znaczenie ma fakt, że Nomex DC zawiera 98% włókine aramidowych, które trudniej (co nie znaczy wcale) przepuszczają powietrze. I tu właśnie tę rolę spełnia zastosowana Wiskoza FR, której jest aż 50% w tkaninie 2 typu. Podsumowując obie mają bardzo wysokie właściwości - ale do odzieży koszarowej wystarczy 50% aramid/50% Wiskoza FR.

Tym razem zgadzam sie BRAVEHEARTEM. Tkanina 50%aramidów i 50 % viskozy jest idealna na koszarówki. U nas w komendzie mamy koszarówki z tej tkaniny. Kupiliśmy także ubrania KDS i cały czas wygladaja jak nowe. Nie przecieaja sie nie odbarwiają itp.
Sam w takim KDS chodze (prawie rok) i jestem zadowolony.
Nigdy nie chciałem reklamować producentów (bo na tym swiecie nie ma nic darmo!!!) ale widząc ze inni koledzy na tym forum to robią w różny sposób to podaje nazwe producenta tych ubrań. Jest to SUBOR. Linka do strony nie podaje z "wrodzonego lenistwa". Sami mozecie sobie znaleść. pozdrawiam

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 27, 2009, 21:35:49 »
"PiotrekMDP" a czy tylko widziałeś te koszrówki z DEVY, czy nosiłeś i masz. Bo to znaczna różnica. Mam ich ubranie specjalne FIREMAN TIGER i jestem z niego bardzo zadowolony. Uważałem, że ubranie koszarowe /materiał NOMEX Delta C/ jest o wysokich paramatrach technicznych i użytkowych  :huh: Czy ktoś może ma takie i popiera "PiotrkaMDP"  ^_^

miesiąc z niej korzystałem przeżyciłem się na tą co napisałem z domieszką modakrylu, tak jak już kolega wyżej pisał nie ma przepuszczalności pot ci będzie po jajach spływał poprostu niedopracowali jeszcze jest to nowy produkt dlatego takowego dopracowania potrzebuje dzieki naszym spostrzezeniom co do tych ubrań Deva moze coś w nich poprawi jakąś domieszke do tego Nomexu doda czy coś w tym stulu Pozdrawiam

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 28, 2009, 07:53:12 »
"PiotrekMDP" a czy tylko widziałeś te koszrówki z DEVY, czy nosiłeś i masz. Bo to znaczna różnica. Mam ich ubranie specjalne FIREMAN TIGER i jestem z niego bardzo zadowolony. Uważałem, że ubranie koszarowe /materiał NOMEX Delta C/ jest o wysokich paramatrach technicznych i użytkowych  :huh: Czy ktoś może ma takie i popiera "PiotrkaMDP"  ^_^

miesiąc z niej korzystałem przeżyciłem się na tą co napisałem z domieszką modakrylu, tak jak już kolega wyżej pisał nie ma przepuszczalności pot ci będzie po jajach spływał poprostu niedopracowali jeszcze jest to nowy produkt dlatego takowego dopracowania potrzebuje dzieki naszym spostrzezeniom co do tych ubrań Deva moze coś w nich poprawi jakąś domieszke do tego Nomexu doda czy coś w tym stulu Pozdrawiam


wiem że trochę (a nawet bardzo) nie na temat, ale podoba mi się to OSP w którym jest piotrek - czytając jego teksty to mają trochę kasy na sprzęt.
moja osp by sobie na takie coś nie pozwoliła - dostajesz koszarkę i już :D ważne, żeby rozmiar pasował, a do akcji i tak jej nie zakładasz bo lecąc z pracy to myślisz tylko o ubraniu bojówki .

można będzie skasować :D :rofl:

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 28, 2009, 19:56:39 »
Troche do wyjaśnienia ubrania dostaliśmy od sponsora
po drugie siedziałem w nim 6 godzin dziennie mając dyżur w OSP
po trzecie kasy nie mamy tylko wszystko dostajemy w formie rzeczowej, te ubrania to był głównie prezęt na 60 lecie jednostki poprostu dostaliu na nie zniżke bo brali nam nomexy z devy
no i to by było na tyle

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 15, 2009, 17:41:47 »
nie chce zakładać osobnego wątku dlatego napisze tutaj moje pytanie

Czy słyszeliście może czy jakaś firma produkuje Koszarówki "małego formatu"?? jeden z naszych druhów ma syna w wieku 5lat i razem z tatą dzielnie chodzi na remize. bardzo sie interesuje straża(oczywiście jak na swój wiek)chciabył mieć mundur dlatego kupiliśmy mu taki mundurek na wzór strażaka sama. ale on dał nam do zrozumienia ze chodzi mu o taki jak ma tata z odblaskami i napisem straż:) bede wdzieczny za wszelkie informacje na ten temat:)
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 15, 2009, 17:53:09 »
nie chce zakładać osobnego wątku dlatego napisze tutaj moje pytanie

Czy słyszeliście może czy jakaś firma produkuje Koszarówki "małego formatu"?? jeden z naszych druhów ma syna w wieku 5lat i razem z tatą dzielnie chodzi na remize. bardzo sie interesuje straża(oczywiście jak na swój wiek)chciabył mieć mundur dlatego kupiliśmy mu taki mundurek na wzór strażaka sama. ale on dał nam do zrozumienia ze chodzi mu o taki jak ma tata z odblaskami i napisem straż:) bede wdzieczny za wszelkie informacje na ten temat:)
idźcie do pierwszej lepszej krawcowej, uszyjcie spodnie ogrodniczki i bluzę na małego (na wzór koszarówki), niech krawcowa naszyje rzepy tam gdzie są potrzebne, przypnijcie małemu rzepy i to tyle w tym temacie. Koszty to to co weźmie krawcowa i ewentualne odblaski. Ja bym tak zrobił

pozdr

Offline Strażak_Wojskowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:23:47 »
Panowie mam pytanie podpowiedzcie prosze jakie koszarowki ogolnie ubrania sa naprawde dobre
Obecnie posiadam koaszarowke z pewnej firmy ktora miesci sie w miejcowosci Staszów i jest to zaklad pracy chronionej ale w tym g........ NIE DA SIE CHODZIC chce sie dowiedzeic jakie sa najlepsze zebym tym moimi matolom z jednostki troche podpowiedziec o co maja sie starac bo e tm roku to chyba pomylili zamowienia na umundurowanie ze sprzetam do pielegnacji podlogi i nietylko
po 1020 godzinach (6 m-ce i 4 prania ) spodnie nadaja sie do wyrzucenia sa cale wyblakniete miejsami biale postrzepione szczegolnie kieszenie i pelno przy nich lata nitek wiec naprawde bede wdzieczny za pomoc

Moderator: O ubraniach koszarowych rozmawiamy tu: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,1391.100.html na pewno znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie.
Proszę tu nie odpowiadać na ten post - jest nie na temat i zostanie usunięty, ewentualne odpowiedzi także./ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2009, 22:44:52 wysłana przez Sylwek »

Offline beriall

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 21, 2009, 20:55:21 »
To na co czekasz!!!!Sprawdz sobie datę produkcji spodni i wal do kwatermistrza z reklamacją. Masz gwarancje rok na spodnie. Ja miałem w swojej jednostce tez taki przypadek i bez problemu mi wymienili mi w tej firmie na nowe mimo ze miałem juz troszkę po gwarancji!!.


Moderator: Nie ma potrzeby cytowania posta, jeśli odpowiedź jest bezpośrednio pod nim. Nie cytujemy całej treści posta a tylko fragment do którego się odnosimy./ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 09:10:55 wysłana przez Sylwek »

Offline Strażak_Wojskowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 21, 2009, 21:26:18 »
no tak tylko u nas jest troche inaczej bo ubrania sa zamawiane przes administracje koszar w rejonowym zarzadzie infrastruktury i my nie posiadamy kogos takiego jak kwatermistrz
czyba ze prosto do producenta i na wlasna reke to zalatwic

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 27, 2009, 07:41:23 »
Zarządy zawsze robią przetargi na 100% cena wiec się nie dziw . Na własną rękę nic nie zrobisz no chyba ze kupisz za własne pieniądze. Pozostaje Ci tylko wpolczuc i pokazać to ubranie odpowiedniej osobie !

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 10, 2010, 22:19:36 »
alleluja mamy nowe wytyczne z 2007 ( komendanta o ktorym lepiej nie wspominac ) wytuczne odonsnie ubran koszrowych
jak to inteligencja pisala to bylo to pod tkanine z andropolu ( 100% producentow ubran rzuca niecenzuralne zlowa pod adresem tego producenta tkaniny a ci co nie rzucaja to chyba niemowy?)
amy 2010 ( zarzdzenia 2007 liczac czas wyposcin to kiela 2005?)
zmieniaj asie czasy technika i tym podobne duperela ale czy koszarowka nie bedzie sie rozlaizla starzakom na dupie ??

Offline jolkipolki101

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 28, 2017, 08:45:57 »
Pozwolę sobie odświeżyć temat. Jakie koszarówki z obecnie dostepnych na rynku polecacie? Generalnie to żadnemi sie nie podobają i żadne jakie do tej pory nosiłem nie są wygodne.. Ale co zrobic. W czymś trzeba na zawodach wystapic. A Zatem?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 28, 2017, 10:08:23 »
Rib stop z suboru polecam
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor