Autor Wątek: Procedury w PR-  (Przeczytany 1862 razy)

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Procedury w PR-
« dnia: Wrzesień 21, 2009, 11:00:08 »
Szanowni Koledzy,

poszukuję procedur/wytycznych obowiązujących członków zespołów pogotowania ratunkowego, w których będzie opisane jak ratownicy mają postępować na miejscu zdarzenia z poszkodowanym urazowym. Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć gdzie mógłbym znaleźć takie informacje?

Z góry dziękuję z pomoc!

Pozdrawiam

Garrity

Offline Kasper

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Procedury w PR-
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2009, 21:18:06 »
Procedury w PR? Nie ma czegoś takiego. Są wytyczne, które nie narzucają, dzięki Bogu, działania, bo nie dałoby się niczego dostosować do nietypowych przypadków. Wytyczne są jedynie drogowskazami, do których można się nie stosować, dokładnie jak w przypadku pojazdu uprzywilejowanego na drodze.

Jednym ze zbiorów zasad postępowania jest BTLS dla paramedyków i ratowników medycznych
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Cyceron.

Oceniając człowieka pomyśl, co byłby wart, gdyby nie był na stanowisku. Oscar Wilde

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Procedury w PR-
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2009, 08:46:42 »
O BTLS pamiętałem tylko myślałem, że może jest coś jeszcze. Dzięki za pomoc Kasper. :straz:

Pozdrawiam

Garrity

Offline kuba_strazak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Procedury w PR-
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2011, 22:06:52 »
Obecnie funkcjonuje jeszcze ITLS (international trauma life suport). mam nieco materiałów na ten temat i mogę wysłać na maila. chętni pisać na PW

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Procedury w PR-
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2011, 22:17:41 »
BTLS International zmienił sie w własnie w ITLS. To amerykanskie stowarzyszenie ktore promuje swoje standardy. Nic co by kogokolwiek w polsce obowiazywalo
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.