Autor Wątek: System Pracy  (Przeczytany 24365 razy)

asp.Holmatro :o)

  • Gość
System Pracy
« dnia: Lipiec 21, 2003, 11:16:38 »
Co sądzicie na temat naszego systemu pracy??
Czy uważacie, że system 24/48 jest idealny???
czy praca powyżej wszelkich kodeksów pracy i norm europejskich (80 godzin ponad norme) bez jakichkolwiek Korzyści finansowych za nad godziny jest ok?

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
System Pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2003, 13:09:37 »
Byl już podobny temat (tylko zniknął, bo jest "za stary").

Link do tego tematu

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

GOO

  • Gość
System Pracy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2003, 00:00:53 »
Witold doceniam twoją wiedzę i zaangażowanie, ale czy musisz być wszędzie  

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
System Pracy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2003, 14:10:15 »
Cytuj
Witold doceniam twoją wiedzę i zaangażowanie, ale czy musisz być wszędzie
Przepraszam bardzo, ale czy moja aktywność komuś przeszkadza? (pytam całkiem serio...)

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
System Pracy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2003, 14:17:55 »
hm Witek ma troche racji.
brak jest moderatora! ale on pewnie nie skasowalby i tak tego tematu.
co do tematu: jakie normy europejskie, w niemczech tez tak pracuja.
 Pojawila sie odpowiedz Witka: dyskutujesz z anonimem! nie szkoda slow? (moja ankieta).
wracajac do systemu: moim zdaniem zostawic tak jak jest!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2003, 14:22:31 wysłana przez gorex »
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
System Pracy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2003, 10:15:26 »
Może system 24/48 nie jest całkiem idealny, ale według mnie, jest dla nas strażaków o wiele lepszym rozwiązaniem niż ten system który ma zostać wprowadzony.

Offline Przyszły Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
    • http://www.kingoftheroad.prv.pl
System Pracy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2003, 15:23:33 »
Też tak sądze aniele.A zreszto niektórzy mieniaja się służbami i jest tak że w maja tydzień wolnego.Baredzo dobre rozwiazanie jak na lato....
Pozdrawiam

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
System Pracy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2003, 10:55:06 »
Dotychczasowy system pracy strażaków (pracujących w systemie zmianowym) wprawdzie zmusza do przepracowania większej liczby godzin niż planowany ale spróbujcie zapytać strażaków na zmianach - czy przeszliby na inny. Okaże się że mimo to wolą 3 zmianowy, bo już tak poukładali życie, że zmiana nie będzie im na rękę. Sczególnie jeśli będzie to system mniej regularny i nie będzie 10ws.
Całe te paplanie o nadgodzinach jest moim zdaniem bez sensu (trzeba sobie jasno powiedzieć, że chodzi o pieniądze a nie o czas pracy). Myślę że gdyby płace były wyższe - nikt nie narzekałby na to, że pracuje za dużo. Poza tym PSP powinna się wreszcie dorobić systemu płac, w którym ważne byłyby efekty pracy i zaangażowanie strażaków a nie tylko "bycie" strażakiem. Bo w tej chwili to najbardziej się opłaca nic nie robić, siedzieć cicho (ewentualnie ponarzekać między sobą na całokształt) i złapać jakąś dodatkową fuchę między zmianami.
Poza tym, jak dobrze wiemy, wprowadzenie nowego systemu wymagałoby  większego nakładu środków i zwiększenia liczby etatów a co za tym idzie zwiększenia budżetu PSP (w co jakoś nie wierzę) i w efekcie raczej odwrotny niż chcieliby strażacy skutek - mniejsze płace.
Cytuj
A zreszto niektórzy mieniaja się służbami i jest tak że w maja tydzień wolnego.Baredzo dobre rozwiazanie jak na lato....
Tak :blink: , dopóki się nic nie stanie. To jest właśnie potwierdzenie tego co napisałem powyżej (strażacy są tak wykończeni służbą [_[ , że biorą kolejną pod rząd żeby mieć dłuższe wolne). Niech takiemu coś się stanie to już prokurator będzie wiedział co zrobić.

 

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
System Pracy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2003, 14:22:05 »
Zubek73 poruszył ciekawy wątek. Właśnie co by było, gdyby strażakowi który pozostaje w służbie drugie 24 godz. coś się stało..?? Nie wiem jak w Waszych ale w mojej Komendzie nie wolno zamieniać się służbami....
A co do systemu płac to zgadzam się w pełni że gdyby była gratyfikacja za te nadgodziny, nikt by nawet słowa nie szepnął że pracujemy tak długo. System jest ogólnie dobry i wystarczyła by może tylko jeszcze jedna wolna służba i byłoby ok.
A co do zatrudnienia to tak czy inaczej przydałoby się wiecej etatów na podziale bojowym, chyba wszędzie stoją samochody które są nie obsadzone.
A co do urlopów ,to dlaczego urlopu dodatkowego nie wolno dzielić ??

GOO

  • Gość
System Pracy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 24, 2003, 22:58:12 »
Cytuj
Pojawila sie odpowiedz Witka: dyskutujesz z anonimem! nie szkoda slow? (moja ankieta).
Gorex jak zobaczyłem uczestników twojej ankiety to aż mnie zamurowało. Normalnie nie można się dopchać. :rolleyes:  Dobrze że nie jesteś adminem bo pewno musiałbym przesłać ci kopię strony z dowodu osobistego. Jak widzisz nawet z niezarejestrowanymi też się na tym forum dyskutuje. I bardzo dobrze, bo ruch tu jest jeszcze jednak mały.  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
System Pracy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 25, 2003, 09:44:26 »
no fakt uczestnkow ankiety nie jest za duzo. :)
co do dowodu mozesz zalozyc lipne konto na jakims darmowym serwerze i mozesz zachowac anonimowosc. chodzilo mi o to zeby jesli ktos sie wypowiada na forum niech robi to z jednego loginu. wtedy jest "jakby" odpowiedzialny za to co mowi, jesli bedzie ktos naprzyklad spamowal albo kogos obrazal - nikt nie bedzie odpisywal na jego posty. jesli ktos pisze dluzej na forum mozna przczytac jego posty i wyrobic sobie zdanie na jego temat.
nie zanosi sie zebym zostal adminem :) zreszta nie pretenduje do tego tytulu :)
a co do ruchu hm: moim zdaniem nie liczy sie liczba postow (nie sztuka jest sztucznie zawyzac). liczy sie liczba zarestrowanych forumowiczow. zreszta jesli bedzie ich duzo posty same sie powieksza.
i taki przyklad: jesli ktos jest tu pierwszy raz i zobaczy jakies lipne posty to sie zniecheci. a jesli zobaczy rzeczowa dyskusje zacheci go to do zarejestrowania.
Aha no sorry za OT
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
System Pracy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 28, 2003, 23:16:02 »
Witam.
Zgadzam się w zupełności z wami, że obecny system jest dobry i nie trzeba go zmieniać. Tylko czy ten szum wokół przepracowanych godzin nie spowoduje zamieszania i zmiany systemu pracy??????? Myślę, że w KG cieszą się, źe strażacy z podziału mają o czym dyskutować i nie myślą o tym żeby na przykład część ludzi pracujących( ???? chyba  :rolleyes:  :rolleyes: ) w biurach przeszła do pracy na podziale, aby obsadzić więcej sprzętu.

STRAŻOL

  • Gość
System Pracy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 19, 2003, 12:04:17 »
Cytuj
masz rację!!! Przecież w biurach siedzi (sic!) PONAD 7000 STRAŻAKÓW(?!).
a administracja miała liczyć ok. 10% ogólnej liczby strażaków!!!

Guest

  • Gość
System Pracy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 19, 2003, 12:07:20 »
Cytuj
nie myślą o tym żeby na przykład część ludzi pracujących( ???? chyba   ) w biurach przeszła do pracy na podziale, aby obsadzić więcej sprzętu.  

STRAŻOL

  • Gość
System Pracy
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 19, 2003, 12:13:21 »
Cytuj
A co do urlopów ,to dlaczego urlopu dodatkowego nie wolno dzielić ??
 
Dlaczego sądzisz że nie można? Urlop tzw. jest przecież DODATKOWYM WYMIAREM URLOPU WYPOCZYNKOWEGO. Nie znam przepisów nie pozwalających go dzielić . Jeśli ktoś zna takie, to proszę o podstawę prawną.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
System Pracy
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 19, 2003, 13:30:43 »
Strażol ma rację. Ten urlop (formalnie) można dzielić ale utarło się że się go nie dzieli. To kwestia "upomnienia się o swoje".
 
Cytuj
Jeśli ktoś zna takie, to proszę o podstawę prawną.
Nie ma takiego przepisu

Offline Rafał

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
    • http://
System Pracy
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 25, 2003, 21:19:42 »
Ja pracuje od siedmiu lat według takiego systemu i tak jak tu ktoś powiedział chyba moło który z nas chciał by zmiany tego systemu pracy.

Weteran

  • Gość
System Pracy
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 21, 2003, 11:04:13 »
Moi drodzy, z mojej wiedzy wynika, że w podziale sluży ponad 25000 strażaków na ogółną liczbę 28500. A zatem proporcja nie jest taka zła.
Budżet RP jest jaki jest i oczywiście możemy mówić o skróceniu czasu służby ....ale:
1. kosztem  możliwości "dorabiania"  w sposób regularny,
2. kosztem długości urlopu,
3. kosztem liczebności zmian,
4. kosztem wysokości dodatku służbowego.
A teraz zastanówmy się czy warto, póki nie jest za późno.
W każdym razie gratuluję optymizmu części tzw "związkowców" grzejących ciepłe dupki na 8- godzinnych etatach i chcących uszczęśliwiać podział bojowy. ;)
Weteran

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
System Pracy
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 22, 2003, 21:48:19 »
Jest takie powiedzenie:    Pies jak nie ma co robić to sobie "torbę" liże.
Myślę, że podobna sytuacja jest z panami walczacymi  o zmianę systemu pracy podziału.  

Offline byniu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
System Pracy
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 23, 2003, 21:02:25 »
Panowie nie wiem czy zauważyliście ale wszelkie informacje przedstawiane u was czt też na forum są na zasadzie słyszałem że.
Nikt dokładnie nie czyta nawet projektów rozporządzeń przygotowanych przez KG, KP przedstawiają je tak jak im wygodnie. Generalnie mówienie o czasie pracy strażaków w kontekście ,że związkowcy chcą zmienić system pracy jest bzdurą. Pokażcie chociaż jeden projekt związków , ktróry by mówił o zmianie systemu pracy, wszędzie mówi się o za dużej ilości godzin systemu zmiamowego. Koledzy przyznajcie mi rację, że głównym argumentem zatrudnionych w systemie zmianowym jest 240 godzin i w związku z tym żądanie większych podwyżek. Kiedy chce sie doprowadzić do ich zminiejszenia podnosi się larum, okazuje się, że nikt nie chce mniej pracować. Generalnie propozycją związków było płacenie za nadgodziny, co przy stanie finansów państwa jest niemożliwe, ewentualnie zminiejszenie ilości godzin do obowiązujących np. w Kodeksie Pracy, który dopuszcza np. pracę 24/72 dla służb ratowniczych spoza PSP np. resortowe Straże Pożarne. Zastanówcie się dlaczego przekazują wam przełożeni to trochę inaczej, straszą zabraniem łóżek, systemem hamburskim.Może jest bezpośrednie działanie na niekorzyść z.z. Zmiana ilości godzin pracy daje bezposrednie podwyżki podziałowi bojowemu, który będzie brał te same pieniadze za miniejsza ilość godzin. Koledzy gardłując na ten temat inaczej przyznajemy rację tym, którzy twierdzą, ze przynajmniej w części KP strażacy nie chcą żadnych zmian ze wzglądu na małą ilość wyjazdów, ponieważ część służby traktują jako wypoczynek przed dodatkową pracą. Kwestia nadgodzin - pewnie że każdy by chcial brać szcelam 1700 zł za 164 godziny i dodatkowo 400 zł okolo 70 godzin, tylko wytłumaczcie mi kto by chciał pracować w tzw. biurze. Z założenia do biura powinni iść ludzie , którzy liznęli ognia wyksztalcili się ile mamy przykładów, że d-cy zmian ,,awansowali " do biura, czy ten awans ma się kończyć zminiejszeniem im poborów. Musimy się liczyć, że jeżeli powiedzieliśmy ,,a" w sprawie czasu pracy tzn. epatowaliśmy na zewnątrz, że bierzemy pensję za 240 godzin pracy to musimy powiedzieć ,, b" kiedy chcą nam ten system zmienić a sprawą nas samych i tutaj chciał czy nie zwiazków zawodowych , które będą opiniować rozporzadzenie o czasie pracy Strażaków żebysmy mieli ten system jak najlepszy.
Koledzy, którzy czytają i wypowiadają się na tych łamach czy nie macie wrażenia, że to forum istnieje dla grupy ludzi , których interesuje przyszłośc PSP a inni mają to w głębokim poszanowaniu. Zauważyłem niestety taki marazm wśród rzeszy strażackiej, że nadobrą sprawe jest im wszystko jedn ajak będzie tak będzie najważniejsze, że pierwszego wpływa.  

Offline digit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
System Pracy
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 24, 2003, 08:48:09 »
Cytuj
Kwestia nadgodzin - pewnie że każdy by chcial brać szcelam 1700 zł za 164 godziny i dodatkowo 400 zł okolo 70 godzin, tylko wytłumaczcie mi kto by chciał pracować w tzw. biurze. Z założenia do biura powinni iść ludzie , którzy liznęli ognia wyksztalcili się ile mamy przykładów, że d-cy zmian ,,awansowali " do biura, czy ten awans ma się kończyć zminiejszeniem im poborów.
 

Znam przypadki kiedy oficerowie "dziekowali" za stanowisko z-cy d-cy JRG i wracali na podzial na d-ce sekcji... i co wy na to :blink:

Cytuj
Zauważyłem niestety taki marazm wśród rzeszy strażackiej, że nadobrą sprawe jest im wszystko jedn ajak będzie tak będzie najważniejsze, że pierwszego wpływa.

Ja tez go zauwazylem  :blink:

d
"Przeciwieństwem prawdy płytkiej jest fałsz, przeciwieństwem prawdy głębokiej może być inna głęboka prawda"
Albert Einstein
Durnia od człowieka inteligentnego da się dość łatwo odróżnić - temu pierwszemu, w miarę nabywania wiedzy, maleje obszar ignorancji. Temu drugiemu zaś rośnie. Ten paradoks wynika z nader prostego faktu: człowiek myślący (homo sapiens, chciałoby się rzec) w coraz większym stopniu zdaje sobie sprawę z zakresu własnej niewiedzy. A to już jest wielki krok naprzód...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
System Pracy
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 25, 2003, 11:41:59 »
Witam.
Zaciekawiły mnie argumenty kolegi Weterana.
Cytuj
mówić o skróceniu czasu służby ....ale:
1. kosztem możliwości "dorabiania" w sposób regularny,
Kolego jeżeli tak w straży jest ok. i wogóle wszystko dobrze, a ci cholerni związkowcy
tylko drą mordy o pieniądze, to po jaką cholerę jeszcze dorabiasz?????
Przypominasz mi tych co mówią "że w straży to oni pracują żeby miec na fajki bo mają swoje biznesy i byle przesiedziec 24 godziny i do domu" A co z tymi co nie dorabiaja bo sytuacja rodzinna lub inna nie pozwala mu dorabiać???? A co będzie jak jakiś minister wpadnie na idiotyczny pomysł żeby strażacy nie dorabiali bo do służby muszą przyjśc wypoczęci????? Pomysłodawców nie brakuje......
A jak jest akcja powódż albo pożary lasów i jest skoszarowanie??? to co wtedy?? przyniesiesz zwolnienie lekarskie?? Bardzo dużo strażaków w różny sposób dorabia, ale najgorzej jest gdy z tego powodu przynoszą
zwolnienia lekarskie w trakcie sezonu urlopowego i ktoś musi dupić w służbie bo ktoś dorabia.
Naszczęście są to znikome przypadki ale są...
Przy systemie 12/24 i 12/48 po służbie nocnej zwiększa się ilość dorabiania o jeden dzień. A przy systemie 24/72 jak to jest w innych służbach poza resortem masz 3 dni pod rząd na dodatkową pracę.
Jakieś 15 lat temu w straży pracowała ogromna ilość rolników i gdy przychodziły żniwa, wykopki...itp. jako starzy pracownicy oczywiście rezerwowali sobie urlopy i ci co nie mieli ziemi musieli przez lato pożegnać się z urlopem. Jeśli była nadwyżka chętnych to beszczelnie przynosili po 14 dni po 21 dni chorobowego i wszystkie
nadzieje na urlopy wygasały.
Sorry, ale ten twój argument kojarzy mi się właśnie z takimi "weteranami" od chorób sezonowych.
Cytuj
2. kosztem długości urlopu,
W tym przypadku to zależy. 30 dni kalendarzowych urlopu = ok.22 dniom roboczym urlopu. dwie różne liczby
a czas urlopu ten sam.
Cytuj
kosztem liczebności zmian,
Chyba zdajesz sobie sprawę że o ile z bólem mogłoby to przejść w dużych jednostkach tak nie do pomyślenia jest to w małych JRG gdzie teraz stan zmiany jest po 10 do 12 osób. Przy utworzeniu 4-tej zmiany z dotychczasowej obsady nikt nie mógłby iść na żaden urlop bo nie miałby kto jechać do akcji. To jest argument do walki o dofinansowanie za te 40 godzin miesięcznie. Żeby wszystko działało jak dotychczas i była czwarta zmiana trzeba zatrudnić jeszcze minimum 4000 ludzi!!!!
Cytuj
4. kosztem wysokości dodatku służbowego.
Niedawno mój kolega przeszedł do pracy w biurze czyli z 240 na 176 godzin miesięcznie. Dodatek ma taki sam. A może u Ciebie w Komendzie zabieraja dodatki jak ktoś przechodzi na inny system pracy???

W ustawie jest taki zapis: "czas pracy strażaka jest normowany wymogiem służby...."
wiesz co to oznacza???? Że mozesz zapier****ć 6 dni pod rząd i gówno za to dostaniesz.
Nie możesz nic żądac za te dni (oprócz konserw :D ),zadnych pieniędzy.
. Zobacz jak to jest w Policji. na zabezpieczenia meczów, imprez jeżdzą w częsci z wolnego i mają za to kasę. Bo jest kodeks pracy. Ale my (jako chyba jedyni w Polsce) nie podlegamy pod żaden kodeks z czasem pracy. A za nadgodziny nam nie płacą.
(Tobie nie muszą bo ty za najważnieszy argument podajesz to że Ty dorabiasz. A ten co nie dorabia bo nie moze?????)
Byniu napisał:
Cytuj
Zastanówcie się dlaczego przekazują wam przełożeni to trochę inaczej, straszą zabraniem łóżek, systemem hamburskim.Może jest bezpośrednie działanie na niekorzyść z.z. Zmiana ilości godzin pracy daje bezposrednie podwyżki podziałowi bojowemu, który będzie brał te same pieniadze za miniejsza ilość godzin. Koledzy gardłując na ten temat inaczej przyznajemy rację tym, którzy twierdzą, ze przynajmniej w części KP strażacy nie chcą żadnych zmian ze wzglądu na małą ilość wyjazdów, ponieważ część służby traktują jako wypoczynek przed dodatkową pracą.
I to jest chyba strzał w dziesiątkę. Myślę że jesteś przykładem dlaczego tak niektórzy mówią.
Ale.... wszystko się wyjaśnia na końcu twojego postu:
Cytuj
W każdym razie gratuluję optymizmu części tzw "związkowców" grzejących ciepłe dupki na 8- godzinnych etatach i chcących uszczęśliwiać podział bojowy
czyżbyś był zdalnie sterowany przez swoich przełożonych. Widzę że wogóle nie znając tematu potrafisz  osądzić i wydać wyrok kto jest winien, nie myślisz bo myślą za Ciebie . Nie masz swojego zdania bo masz takie jak przełożeni którym związki nigdy nie były i nie są na rękę. ( Bo zawsze im o coś chodzi,najlepiej jakby wywalczyli jakąś kasę i morda w kubeł, my sobie ją podzielimy....wg. naszych norm ,komu ,ile...najlepiej swoim....a dla podziału resztki)
Tobie widzę też, skoro nie mając zielonego pojęcia o problematyce i nie czytając żadnego postu ładujesz takie argumenty. co ma wspólnego dorabianie ze służbą??? Co jest Twoim podstawowym źródłem dochodu??? Straż czy "dorabianie'???
  No i zapomniałeś postraszyć zabraniem łóżek ;)
Wogóle zastanawia mnie to skąd biorą się związkowcy skoro ludzie chcą więcej pracować mniej zarabiać,podobają im się układy, i to co wyprawiają niektórzy komendanci????
PS.
Pozdrowienia dla wszystkich anty-związkowców którzy na podwyżkach w ubiegłych latach wywalczonych przez zrzeszonych i nie zrzeszonych w związkach , zyskali najwięcej.
Życzę dobrego samopoczucia i dalszej inicjatywy do siania wrogości.
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2003, 12:04:18 wysłana przez Geddeon »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
System Pracy
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 25, 2003, 13:41:56 »
Mam prośbę.....
Proszę od następnego postu napisać dlaczego inny system byłby zły.....
Bo jeśli byłby zły to przecież są chyba jakieś przyczyny.....
Proszę podać parę argumentów za i przeciw.
Może w ten sposób dowiemy się dlaczego ludzie nie chcą pracować krócej za te same pieniądze????
Ja osobiście uważam że :
+++++++ Plusy:
np.24/72 byłby korzystniejszy dla tych co mają dodatkowe zatrudnienie, poza tym przy przejściu pod kodeks pracy za nadgodziny należałby się nam ekwiwalent pieniężny. Przeliczając i tak wychodzi ok.192 godzin więc w rozliczeniu 3 miesięcznym musiałaby być 1 wolna służba
Mniej godzin pracy. Możliwość awansowania osób na dodatkowe stanowiska np.d-cy zmiany.
----------- Minusy:
Przy systemie 12/24 i 12/48 po nocnej służbie minusem jest głównie ilośc dojazdów do służby ich liczba zwiększa się chyba do 12 lub 13 razy na miesiąc. Dla tych co dojeżdzają z odległych miejscowości byłoby to dodatkowym obciążeniem finansowym.

Przy zwiększeniu ilości stanów osobowych wprowadzając np.2-3 wolne służby można pozostać w obecnym systemie z zachowaniem normatywu czasu pracy 40 godz. tygodniowo.
Najlepszym jednak rozwiązaniem(moim zdaniem) byłoby pozostanie w obecnym systemie z uwzględnieniem zapłaty za ok.40 godzin ponad Kodeks Pracy. Ale znając życie jest to chyba najmniej realne.

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
System Pracy
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 25, 2003, 16:18:27 »
wlasciwie nie wiem czy powinienem sie odzywac ale zrobie to.
dlaczego nie wiem]? ano bo zaraz zbiore opinie ze strona slyzbowa mnie zwerbowala albo ich slucham.
wszelkie wypowiedzi inne od strony zwiazkowej koncza sie takimk komentarzem. Sorry jest jeszcze inny mianowicie ze niektorym nie zalezy jak jest -wazne ze 1. wplywa.
Panowie nie umieice dyskutowac, jak mozecie miec pretensje ze ludzie za wami nie ida jak ich obrazacie.
dalej uwazam ze zwiazki kieruja sie sie swoim wydzimisie i nie pytaja ludzi o zdanie.
Moze ludzie nie reaguja nie z lenistwa tylko moze z tego powodu ze system im pasuje? he?
P.S.  Byniu ten post juz chyba był w innym temacie?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2003, 22:40:58 wysłana przez gorex »
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
System Pracy
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 26, 2003, 08:30:52 »
Geddeon naskrobał:
Cytuj
czyżbyś był zdalnie sterowany przez swoich przełożonych.
Czy każdy, kto ma odmienne poglądy jest szpiegiem "strony służbowej".
Facet, masz chyba jakąś obsesję albo za dużo filmów szpiegowskich oglądasz.
Cytuj
Proszę od następnego postu napisać dlaczego inny system byłby zły.....
Dlatego, że nikt z pracujących na zmiany (a przynajmniej nie znam takich) nie narzeka na system pracy tylko na płace. A to właśnie 8-mio godzinni związkowcy ze swych ciepłych stołeczków obracają kota ogonem i nie potrafiąc wywalczyć większej kaski robią ściemę z jakimś czasem pracy.
P.S. Podtrzymuję swoje zdanie z innego tematu:
Cytuj
związki w obecnej formie są do d.. . Szczerze mówiąc po ostatniej akcji protestacyjnej zupełnie się ośmieszyły. Myślę, że im wyżej ktoś zajdzie w związkowej drabince tym bardziej staje się "stroną służbową".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2003, 08:38:35 wysłana przez Zubek73 »