Autor Wątek: Potrzebuję dobrego tłumacza język Angielski  (Przeczytany 5217 razy)

Offline flamis

• Moderator
  • Strażak Sam
  • *
Potrzebuję dobrego tłumacza język Angielski
« dnia: Wrzesień 08, 2009, 10:28:30 »
Jak w temacie. Mam okazję pozyskać co prawda nie za darmo ale za amerykańskie dolary filmy instruktażowe amerykańskich strażaków. Realia ich służby nieco odbiegają od naszych jednak myślę, że wielu, wielu rzeczy można by się od nich nauczyć i co nieco podpatrzeć. Chcę takowe filmiki tłumaczyć i częściowo umieszczać na Flamisie, a resztę sprzedawać na płytkach DVD. Czy Wasze OSP, Jrg byłoby zainteresowane zakupem takich filmów? Jezyk Angielski specjalizowany czyli tłumacz biegły w pożarnictwie. Oczywiście tłumacz dostałby wynagrodzenie za pracę nad filmami, ewentualnie procent od sprzedaży i kolportacji filmów tak samo nasz Wielki Brat :). Generalnie zyskalibyśmy możliwość dostania do ręki filmu po Polsku dla polskich strażaków o rozwiązaniach stosowanych gdzieś tam daleko poza naszym widnokręgiem. Niestety nie robi tego żadna szkoła ani firma więc fizycznej możliwości zakupu nawet nie ma. Chciałbym to robić z trzech powodów pierwszy dla kasy drugi żeby dać naszym strażakom fajne narzędzie do nauki a trzeci żeby zagrać na nosie SGSP, która odrzuciłą moją podobną propozycję czyli umieszczenia dorobku SGSP na Flamisie oczywiście za procent z reklam itp...

Waldek
ps. piszcie jakie są Wasz punkty widzenia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2009, 10:36:58 wysłana przez flamis »

Offline BRAVEHEART

• VIP
  • hot hot hot...
Odp: Potrzebuję dobrego tłumacza język Angielski
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2009, 10:38:33 »
Dodam tylko, że język amerykański jest troszkę bardziej specyficzny niż angielski i wymaga bardzo dobrego rozumienia zwłaszcza ze słuchu. Potrzebny jest naprawdę dobry tłumacz....

PS; Słuchając czasem rozmów amerykanów można odnieść wrażenie, że mówią jak by coś jedli w trakcie rozmowy ;)

Offline Vendetta

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2009, 12:22:32 »
Moj angielski jest bardziej niz dobry aczkolwiek nie wiem czy podjałbym sie tlumaczenia z "amerykanskiego" jest ciezki do zrozumienia dla osob takich jak my czyli spoza kraju, w tym trzeba przebywać - slyszec to na codzien az do przyzwyczajenia sie ;)

Offline Sajmonowski

• World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2011, 14:57:20 »
Flamis, chyba wiesz kto zna angielski na tyle dobrze, żeby się podjąć. W tym i amerykański i specjalistyczny.
Tak więc jak sprawa aktualna to pisz ... ;)

Pozdrawiam,
Sajmonowski
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline flamis

• Moderator
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2011, 11:41:33 »
Sajmon odchowałeś już dzieci? :) Bo zgłaszasz się po dwóch latach od emisji mojego ogłoszenia, faktycznie trochę o Tobie zapomniałem. Zgłosiło się kilka osób może faktycznie Warto to zrobić, ale przy braku początkowego odezwu temat odłożyłem na półkę. Zastanowię się i odkopię może ten hamerykański kontakt ustalę co i jak i Wam powiem.

Offline Sajmonowski

• World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2011, 13:09:44 »
Sajmon odchowałeś już dzieci? :) Bo zgłaszasz się po dwóch latach od emisji mojego ogłoszenia, faktycznie trochę o Tobie zapomniałem.
flamis o tyle o ile. Młody ma 15 miesięcy, a brzuch ma 4 ;)
A odzywam się późno, bo wtedy mi umknęło, natomiast czegoś szukałem ostatnio w tym dziale i zauważyłem ten wątek. Spoko, czekam na wieści.

Pozdrawiam,
Sajmonowski
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl