Autor Wątek: Przejście na roczne zaopatrzenia emerytalne  (Przeczytany 28786 razy)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Przejście na roczne zaopatrzenia emerytalne
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 20, 2018, 10:49:56 »
wydz408 i po co to wytłuszczenie i powiększenie? Co chcesz komus udowodnić? Temat ważny, a Ty chcesz wprowadzać ludzi w błąd. Pokaż mi taką Decyzję, że strażak po 30 roku służby składa raport o zwolnienie w związku z nabyciem praw emerytalnych , a 01 udziela mu "garnuszka" komendy. To jest łamanie przepisów Ustawy i taki 01 może nieźle beknąć. Moim zdaniem źle rozumujesz przepisy danych artykułów albo spotkałeś się z taką sytuacja gdzie popełnia się takie rażące błędy albo jeszcze trzecia opcja- xle ktoś Cie poinformował.
Pozdrawiam

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Przejście na roczne zaopatrzenia emerytalne
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 20, 2018, 15:33:08 »
kolego wydz408 czytaj cały przepis  ^_^
ust 3. Strażaka można zwolnić ze służby.....
- nabywasz 30 lat wysługi, komendant wszczyna postępowanie administracyjne w wyniku którego wydaje Ci decyzję o zwolnieniu ze służby (bez pytania cię o zdanie) na podstawie 43.3.3
może - nie musi
- pewnie wiesz że pełną wysługę emerytalną (o której piszesz) nabywasz po 28 latach i sześciu miesiącach - jeśli oczywiście nie masz 0,5%
- jeżeli złożyłeś raport to znaczy zażądałeś zwolnienia ze służby - czyli spełnione są przesłanki ust 2 pkt 5
- jeżeli przyjąć Twój tok myślenia - piszesz raport o zwolnienie ze służby na podst. 43.3.3 a komendant pisze na nim że odmawia zwolnienia (bo przecież może cię zwolnić a nie musi)
poszperaj w internecie - jest orzecznictwo sądów administracyjnych - co prawda dotyczy policji ale postawy są praktyczne te same

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Przejście na roczne zaopatrzenia emerytalne
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 21, 2018, 10:33:16 »
1. Nie jest to żadne łamanie prawa. Mam taką decyzję wydaną przez 01 KG (dla oficera).
2. Dlaczego ma 01 działać przeciwko składającemu raport (na złość ?) jeżeli taki raport popiera 01 KW?.
Jeśli macie wątpliwości co do mojego uzasadnienia zasięgnijcie informacji w kadrach KG.

Poprzedni tekst wytłuściłem aby było jaśniej, ale widzę że "officer" jest najmądrzejszy w całej PSP.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Przejście na roczne zaopatrzenia emerytalne
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 21, 2018, 13:18:44 »
wydz408 na wstępie nie jestem najmądrzejszy w PSP, bo już jestem na emie. Piszę tak , bo nie spotkałem się z taką sytuacją - to po pierwsze, a po drugie to o czym piszesz jest łamaniem USTAWY.Jeżeli masz taką decyzję to wklej na forum, ale szczerze to wątpię aby taką Decyzję wydano.
blush wyjasnił Ci na czym polega różnica Twojego rozumowania od Naszego. Ja po raz ostatni wyjaśniam- ABY DOSTAĆ GARNUSZEK Z KOMENDY TO ZE SŁUŻBY MUSI CIĘ DECYZJĄ ZWOLNIĆ 01 , a Ty wcześniej nie możesz pisać raportu z prośbą o przejście na emę- KONIEC KROPKA.
pozdrawiam

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przejście na roczne zaopatrzenia emerytalne
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 21, 2018, 13:43:08 »
można

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Przejście na roczne zaopatrzenia emerytalne
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 21, 2018, 14:17:36 »
kg877 każdy kto składa z oficerów raport o przejście na emę otrzymuje taką decyzję i się w pełni z tym zgadzam, w tym przypadku chodzi o możliwość rocznego "garnuszka". Na podstawie takiej Decyzji nie powinien składający otrzymac takiej możliwości zgodnie z Ustawą. Jeżeli otrzymał takie uprawnienie od swojego 01 to owy 01 złamał poważnie prawo.

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przejście na roczne zaopatrzenia emerytalne
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 21, 2018, 14:40:05 »
Widziałem takie decyzje wydane dla podoficerów. Co więcej były one przedmiotem kontroli i uchybień nie stwierdzono. Więc chyba należy przyjąć, że są zgodne z literą prawa.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Przejście na roczne zaopatrzenia emerytalne
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 21, 2018, 15:37:58 »
kg- mam rozumieć, że zainteresowany SAM napisał raport o zwolnienie ze służby w związku z nabyciem praw emerytalnych (zatytułował tylko, że w związku z osiągnięciem 30 lat służby) i z automatu miał prawo do garnuszka i go otrzymał?
Jeśli to prawda i przeszło przez kontrolę (domniemam z KG) to chciałbym widzieć UZASADNIENIE prawidłowości.

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Przejście na roczne zaopatrzenia emerytalne
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 21, 2018, 23:17:16 »
Officer, w raporcie ten st.bryg. napisał o zwolnienie z art.43 ust3 pkt 3 w związku z osiągnięciem 30 lat wysługi emerytalnej (podał konkretny artykuł ustawy), tak jak wcześniej opisywałem. Ja mam taką samą decyzję z takim samym uzasadnieniem. Moja decyzja była wydana za poprzedniego KG, a więc wszyscy KG robią tak samo.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Przejście na roczne zaopatrzenia emerytalne
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 22, 2018, 14:21:07 »
szanowni koledzy
gdyby świadczenie wypłacane było z budżetu KG mam podejrzenie graniczące z pewnością że zwolnienia oficerów byłyby na podstawie 43.2.5
wesołych świąt :-)


Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Przejście na roczne zaopatrzenia emerytalne
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 22, 2018, 16:32:53 »
wydz408 to, że stosuje się (a raczej interpretuje na dodatek jak widać pprzez KG)  43.3.3 w taki sposób jest dla mnie łamaniem prawa. Dlaczego? Otóż ten art. został stworzony (i tak to zapewne było w domyśle i tak powinno się go rozumować) w celu "zadośćuczynienia" otrzymania garnuszka zwalnianemu strażakowi za możliwość jego zwolnienia. Ma i miało to miejsce przeważnie w przypadkach "zakończenia" współpracy z Komendantami itp., którzy nie byli "widziani" w służbie, a przeważnie mieli już po 30 lat służby, a sami nie mieli jeszcze ochoty odchodzić. TO BYŁA POPROSTU FURTKA DLA NOWOPOWSTAJĄCYCH W CELU ŁATWEGO USUNIĘCIA NIEPRZYCHYLNYCH. Z tego też powodu nie przypadkowo znalazło się to w pkt. ust. 3  (proszę porównać pozostałe pkt. tego ustępu i wywnioskować dlaczego to sie tu znalazło). To, że w taki sposób -nawet 01 KG stosuje dla wazeliniarzy ten artykuł jest dla mnie ŁAMANIEM PRAWA i przy tym pozostaję.
Ps Przy okazji ciekawi mnie czy w Twojej Komendzie była to normalka, czy tylko dla wybrańców.
Wesołych Świąt

Offline witkool

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przejście na roczne zaopatrzenia emerytalne
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 22, 2018, 20:10:19 »
wydz408 to, że stosuje się (a raczej interpretuje na dodatek jak widać pprzez KG)  43.3.3 w taki sposób jest dla mnie łamaniem prawa. Dlaczego? Otóż ten art. został stworzony (i tak to zapewne było w domyśle i tak powinno się go rozumować) w celu "zadośćuczynienia" otrzymania garnuszka zwalnianemu strażakowi za możliwość jego zwolnienia. Ma i miało to miejsce przeważnie w przypadkach "zakończenia" współpracy z Komendantami itp., którzy nie byli "widziani" w służbie, a przeważnie mieli już po 30 lat służby, a sami nie mieli jeszcze ochoty odchodzić. TO BYŁA POPROSTU FURTKA DLA NOWOPOWSTAJĄCYCH W CELU ŁATWEGO USUNIĘCIA NIEPRZYCHYLNYCH. Z tego też powodu nie przypadkowo znalazło się to w pkt. ust. 3  (proszę porównać pozostałe pkt. tego ustępu i wywnioskować dlaczego to sie tu znalazło). To, że w taki sposób -nawet 01 KG stosuje dla wazeliniarzy ten artykuł jest dla mnie ŁAMANIEM PRAWA i przy tym pozostaję.
Ps Przy okazji ciekawi mnie czy w Twojej Komendzie była to normalka, czy tylko dla wybrańców.
wydz408 to, że stosuje się (a raczej interpretuje na dodatek jak widać pprzez KG)  43.3.3 w taki sposób jest dla mnie łamaniem prawa. Dlaczego? Otóż ten art. został stworzony (i tak to zapewne było w domyśle i tak powinno się go rozumować) w celu "zadośćuczynienia" otrzymania garnuszka zwalnianemu strażakowi za możliwość jego zwolnienia. Ma i miało to miejsce przeważnie w przypadkach "zakończenia" współpracy z Komendantami itp., którzy nie byli "widziani" w służbie, a przeważnie mieli już po 30 lat służby, a sami nie mieli jeszcze ochoty odchodzić. TO BYŁA POPROSTU FURTKA DLA NOWOPOWSTAJĄCYCH W CELU ŁATWEGO USUNIĘCIA NIEPRZYCHYLNYCH. Z tego też powodu nie przypadkowo znalazło się to w pkt. ust. 3  (proszę porównać pozostałe pkt. tego ustępu i wywnioskować dlaczego to sie tu znalazło). To, że w taki sposób -nawet 01 KG stosuje dla wazeliniarzy ten artykuł jest dla mnie ŁAMANIEM PRAWA i przy tym pozostaję.
Ps Przy okazji ciekawi mnie czy w Twojej Komendzie była to normalka, czy tylko dla wybrańców.
Wesołych Świąt
Wesołych Świąt

Nic dodać,  nic ująć... Zdecydowana PRAWDA... Kto robi inaczej łamie prawo, koniec kropka!

Pozdrawiam  i Wesołych  Świąt