Autor Wątek: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?  (Przeczytany 248601 razy)

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:50:18 »
ja ide na korki z fizy i chemi zeby moc dobrze sie przygotowac na te testy w aspirantce

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 26, 2009, 09:40:45 »
ja jestem w mat-fizie, zdaje na maturce matmę rozszerzoną więc luzik, do SGSP nie zaszkodzi. Chemię zawsze lubiłam, muszę tylko poszerzyć odpowiednie horyzonty w tym kierunku, a fizyki się uczę bo muszę, profil zobowiązuje, ale jakoś szczególnie nie pałam do niej miłością ^_^ ^_^

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 26, 2009, 11:04:09 »
w 2010 również próbuję do SA PSP w Poznaniu oraz do SGSP. Co do moich przygotowań to sprawnościowe dobrze mi idą, ale teoria to no zobaczymy jak to będzie.

Offline NoFearMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Cel: CSPSP
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:30:03 »
Orientuje sie ktoś może czy w przyszłym roku będzie także 70 miejsc przyjęć do aspirantek czy zostanie ta liczba zmniejszona do 40 miejsc????? :huh:

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:46:03 »
to zależy od zapotrzebowania, przykaz przyjdzie od góry. Tego się dowiemy pewnie dopiero koło maja albo nawet w czerwcu. Na moje oko albo będzie równy albo zwiększony.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Kostek03

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 31, 2009, 12:03:51 »
Myśle, że pozostanie te 70 miejsc ale nigdy nic nie wiadomo mamy cały ten  kryzys to moze zmniejsza liczbe miejsc ale chyba nie tak drastycznie do 40 miejsc :-\

Offline adadud

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 31, 2009, 22:33:44 »
witajcie
ja myślę o szkole głównej
teraz siadam do nauki chemii i matmy bo fizyki nie muszę bo chemia wystarczy ale ze sprawnościami będzie gorzej ale jak się dobrze przyłożę to powinienem dać może rady bo nie bardzo wiem co w życiu robić prócz pożarniczego fachu
Straż to nie hobby to moje całe życie!

Offline Misz-Masz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 01, 2009, 15:08:17 »
adadud, do głównej o ile się nie mylę to potrzebna jest matura z matmy i z FIZYKI/wosu, nie chemii.
PS. Sugeruję zmienić nazwę tematu na bardziej ogólny (zamiast sapsp powinno być raczej szkoły pożarnicze)

PS2: Więc jednak się myliłem  -_-
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2009, 15:58:36 wysłana przez Misz-Masz »

Offline royalmat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 01, 2009, 15:16:30 »
do Sgsp trzeba mieć na maturze matme i fizyke/chemie

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 01, 2009, 15:25:27 »
 
witajcie
ja myślę o szkole głównej
teraz siadam do nauki chemii i matmy bo fizyki nie muszę bo chemia wystarczy ale ze sprawnościami będzie gorzej ale jak się dobrze przyłożę to powinienem dać może rady bo nie bardzo wiem co w życiu robić prócz pożarniczego fachu

do Sgsp trzeba mieć na maturze matme i fizyke/chemie


:komp: http://www.sgsp.edu.pl/studia/wibp/dsz_pk/opis_dsz_pk.php#warunki  :komp:

pozdrawiam

Garrity


mikelo

  • Gość
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 04, 2009, 20:05:31 »
Witam wszystkich którzy w 2010 startują do SA lub SGSP . ja sam będe próbował do SA w Krakowie . Pozdrawiam wszystkich  :straz:

Offline StrażaQ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 05, 2009, 10:33:17 »
Do CS prosto z liceum, czemu do Częstochowy?
Bo mieszkam w Częstochowie  :P

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 22, 2009, 15:43:51 »
Witam

Mogłby mi ktoś coś wyjaśnić?
Podczas czytania dokumentów wymaganych przy rekrutacji do CSPSP potzreba mieć to:
W dniu egzaminu sprawnościowego kandydaci zobowiązani są przedstawić na weryfikacji następujące dokumenty w oryginale:

świadectwo ukończenia szkoły średniej lub świadectwo dojrzałości,
zaświadczenie lekarskie stwierdzające zdolność do przystąpienia do egzaminu sprawnościowego Uwaga!! Zaświadczenie jest ważne przez 3 miesiące.
ankietę,
dowód osobisty,
książeczkę wojskową,
prawo jazdy (w przypadku jego posiadania).

o co chodzi z tą ksążeczką wojskową? Jezeli za rok kończę LO i chce ubiegać się o przyjęcie do CSPSP to muszę najpierw wojsko odbyć?  :huh:

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 22, 2009, 15:50:30 »
Ksiazeczka wojskowa to do stwierdzenia kategori wojskowej ktorą tak czy siak czy owak dostaniesz, nawet jak nie pojdziesz do woja, iść nie musisz!.. I jesli nie bedzie to kategoria  "A" mozesz pozegnac sie ze słuzba.. Zreszta chłopaku, jeszcze rok masz do skonczenia szkoly sredniej, a o wiele wiecej zanim uda Ci sie tam wogole tak na prawde dostac o ile wogole uda.. Nie zniechecam ale mowie prawde, spokojnie spokojnie do celu zeby zapał nie wygasł szybciej pod wpływem roznego rodzaju porazek z tym zwiazanych. POWODZENIA mimo wszystko !  :straz:

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 22, 2009, 16:33:25 »
Gustav

Komisja wojskowa odbędzie się gdy będziesz miał 19 lat o czym zostaniesz powiadomiony listownie. Następnie zgłaszasz sie na komisję tam Ciebie przebadają i wydadzą opinie na jakieś kartce no i dostajesz książeczkę wojskową gdzie będą twoje podstawowe dane WKU gdzie należysz i kategorię zdrowia. A do woja juz chodzić nie musisz bo zawodowe (ja byłem w 1 naborze gdzie nie trzeba iść do woja i mam A). To na tyle z książeczką   

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 22, 2009, 20:21:54 »
rozumiem to tak:
4 czerwca mam urodziny, czkołę kończę w kwietniu a w maju matury, na początku czerwca mam urodziny, po tym czasie zostaję wezwany do komisji? Jeżeli nabór do szkoły zaczyna się 30 czerwca, i do tego czasu nie będę miał książeczki, chodz jestem już pełnoletni, i otrzymam świadectwo ukończenia szkoły średniej bądz dojrzałości - to nie mogę przystępować do naboru???  :huh:


Od czego zależą te kategorie?

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 23, 2009, 00:16:03 »
rozumiem to tak:
4 czerwca mam urodziny, czkołę kończę w kwietniu a w maju matury, na początku czerwca mam urodziny, po tym czasie zostaję wezwany do komisji? Jeżeli nabór do szkoły zaczyna się 30 czerwca, i do tego czasu nie będę miał książeczki, chodz jestem już pełnoletni, i otrzymam świadectwo ukończenia szkoły średniej bądz dojrzałości - to nie mogę przystępować do naboru???  :huh:


Od czego zależą te kategorie?

Bez ksiazeczki wojskowej oraz kategori w niej niestety ale nie mozesz.. Od czego zaleza kategorie? Od stanu Twojego zdrowia fizycznego a takze psychicznego.. ;)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 23, 2009, 00:38:09 »
rozumiem to tak:
4 czerwca mam urodziny, czkołę kończę w kwietniu a w maju matury, na początku czerwca mam urodziny, po tym czasie zostaję wezwany do komisji? Jeżeli nabór do szkoły zaczyna się 30 czerwca, i do tego czasu nie będę miał książeczki, chodz jestem już pełnoletni, i otrzymam świadectwo ukończenia szkoły średniej bądz dojrzałości - to nie mogę przystępować do naboru???  :huh:


Od czego zależą te kategorie?

Komisja zawsze (tzn na pomorzu na pewno) jest na początku roku a wiek brany jest rocznikowo. A kategoria to gównie sprawdzają twoje zdrowie np. wzrok równowaga cz też daltonizm itp nie pamiętam już dokładnie. No i spisują Ciebie czy masz jakieś dokumenty prawo jazdy. Ja np mam wpisane w karcie poza podstawowymi rzeczami ze jestem strażakiem OSP oraz posiadam prawo jazdy

Offline StrażaQ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 26, 2009, 19:46:20 »
o kurde, myślałem że od tego naboru nie będzie trzeba mieć wyrobionej ksiąrzeczki wojskowej, a ja mam 19-ste urodziny 23 czerwca, da rade wcześniej ją wyrobić?

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 26, 2009, 20:24:57 »
o kurde, myślałem że od tego naboru nie będzie trzeba mieć wyrobionej ksiąrzeczki wojskowej, a ja mam 19-ste urodziny 23 czerwca, da rade wcześniej ją wyrobić?

Dopiero wtedy kiedy WKU wezwie Cie na badania ;) zreszta juz sam w 100% nie wiem jak to teraz wyglada, jedno czego jestem pewny ktoś kto ma ksiazeczke wojskowa moze iść do WKU w celu przeniesienia do rezerwy i otrzymania stopnia wojskowego to tak off topicowo

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 26, 2009, 20:50:39 »
o kurde, myślałem że od tego naboru nie będzie trzeba mieć wyrobionej ksiąrzeczki wojskowej, a ja mam 19-ste urodziny 23 czerwca, da rade wcześniej ją wyrobić?

No w sumie to ja też tak myślałem, 19 urodziny mam troszkę wcześniej bo 4 czerwca...

W sumie to radze jeszcze poczekać bo na stronie CSPSP pisze, że informacje na nabór w roku 2010 ukażą się dopiero wiosną, a jakby nie patrząc to ten rok (2009) był jeszcze obowiązkowy pod aspektem służby wojskowej, cała procedura się zmieniła już dla roku 2010 to i pewnie w  SA się przepisy i zasady zmieną co do tej książeczki wojskowej, przynajmniej tak mi się wydaje...

#StrażakQ
Mam nadzięję, że spotkamy się w przyszłym roku na naborze i obaj się dostaniemy  :P  :straz:

Offline ravell

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 28, 2009, 21:47:29 »
siemka ja sie wybieram do czestochowy mam nadzieje ze bedzie wszytsko po mojej mysli pozdrawiam

Offline StrażaQ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 29, 2009, 12:29:38 »
W sumie to radze jeszcze poczekać bo na stronie CSPSP pisze, że informacje na nabór w roku 2010 ukażą się dopiero wiosną, a jakby nie patrząc to ten rok (2009) był jeszcze obowiązkowy pod aspektem służby wojskowej, cała procedura się zmieniła już dla roku 2010 to i pewnie w  SA się przepisy i zasady zmieną co do tej książeczki wojskowej, przynajmniej tak mi się wydaje
Też tak myślałem, brat o rok starszy miał te badania a samej książeczki nie dostał ;p, to wykluczało by większość 19-latków z naboru, również życze sukcesu w czerwcu  -_-

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 29, 2009, 16:45:29 »
siemka ja sie wybieram do czestochowy mam nadzieje ze bedzie wszytsko po mojej mysli pozdrawiam

Siemnka, a jak Ci idzie przygotowanie do egzaminów (sprawnościówka i testy) ?
Masz jakieś informacje bądz materiały, które mógłbyś polecić ?   -_-

PW!!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2009, 23:30:38 wysłana przez Ajax »

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 29, 2009, 18:52:36 »
Aby startować do SA nie trzeba mieć książeczki wojskowej..
Co prawda kategoria wojskowa jest niezbędna, ale sama książeczka natomiast, na egzaminie wstępnym nie jest konieczna. Jest to rodzaj zastawu pod numer startowy.
Gwoli uspokojenia tych, którzy ową książeczkę zgubili lub zapomnieli by wziąć na egzamin, zastąpicie ją kwotą 50zł ;)

A co do Ciebie KUBA, jestem z pomorza i komisje miałem w maju.
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2009, 18:57:28 wysłana przez Kogut »
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.