Autor Wątek: Zawieszony generał  (Przeczytany 26330 razy)

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 05, 2009, 12:22:31 »
P.O. dostał od razu gdy nadbryg. Psujek został zawieszony

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:46:00 »
A ktoś wie jak wygląda sytuacja w SGSP? :huh:

pozdrawiam

Garrity

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:52:19 »
Szkoła stoi jak stała :) ale jak to ma się do tematu?

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 05, 2009, 14:10:34 »
Szkoła stoi jak stała :) ale jak to ma się do tematu?

Rafale, to że szkoła stoi to mnie bardzo cieszy. -_-

Moje pytanie zadałem tutaj, ponieważ wcześniej kol. Alf wspomniał w tym temacie, że ma dojść również do zmiany na stanowisku komendanta SGSP. Jestem ciekaw czy ktoś coś wie na ten temat.

pozdrawiam

Garrity

Offline nikifor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 05, 2009, 16:01:19 »
do wypowiedzi diabeł-wichetr: pan R chyba nie był 02, a 03

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 05, 2009, 19:47:10 »
Do zmiany kom. w SGSP dojdzie na pewno, z tym, że jeszcze nie ma murowanego kandydata. Są pogłoski, ale jak to z pogłoskami bywa.... więc póki co lepiej zaczekać i się przekonać niż rzucać nazwiskami.
pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline diabeł-wichetr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 06, 2009, 06:24:45 »
nikifor ja nie pisałem czy 02 lub 03 tylko  Szkoda gościa dobry był z niego komendant ciekawi mnie czy któryś z jego zastępców przyczynił sie do jego odwołania? 03 znam z pewnej JRG?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2009, 06:28:08 wysłana przez diabeł-wichetr »

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:09:09 »
Przepraszam ,że nie odpisałem ale chyba nie ma jeszcze ustalonego kandydata. Kiedyś mówiło się o gen. Psujku, ale temat się skończył za sprawą ABC. Mówią o gen. Kołakowskim, gen. Politowskim, gen. Dąbrowie i o ewentualnym powrocie gen. Grosseta, ale kto będzie to jeden KG wie.
Pozdrawiam brać strażacką  :straz: :gwiazdki:

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:37:39 »
Właśnie dlatego nie ma co spekulować. Kandydat musi mieć jeszcze poparcie KG, a poza wymienionymi w grę wchodzić może jeszcze pracownik dydaktyczny SGSP. Ale jak już nadmieniłem - trzeba mieć jeszcze poparcie góry. Poczekamy zobaczymy.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 06, 2009, 16:39:43 »
A swoją drogą można by pomarzyć i zrobić wśród "braci strażackiej" mały plebiscycik:
kogo widzicie w Warszawie ,a kogo w SGSP ?
Co wy na to ? :szalony:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 06, 2009, 23:34:43 »
Przepraszam ,że nie odpisałem ale chyba nie ma jeszcze ustalonego kandydata. Kiedyś mówiło się o gen. Psujku, ale temat się skończył za sprawą ABC. Mówią o gen. Kołakowskim, gen. Politowskim, gen. Dąbrowie i o ewentualnym powrocie gen. Grosseta, ale kto będzie to jeden KG wie.
Pozdrawiam brać strażacką  :straz: :gwiazdki:
W przypadku przynajmniej 2 panów sprawdziłbym poprawność  prowadzenia inwestycji czy też poprawnośc zakupu przez niektórych zanim pozowlono by takim gościom służyć dalej w PSP - nie przywołujmy ludzi zza grobu niechaj wypoczywają na zasłużonych emeryturach. Człowiek z wątpliwą przeszłością nie powinien być powołany na takie stanowisko. Oczywiście w większości gen. sami przechodzą na emeryturę - nikt im nie kazał ale ... no właśnie.

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 07, 2009, 08:36:10 »
Fireman - chyba nie do końca masz rację - praktycznie wszystkim generałom odchodzącym w czasach niechlubnych rządów PIS usiłowano "przykleić łatkę" ( a to niegospodarność , a to zamówienia publiczne, a to łapówki). Prokuratury pracowały w pocie czoła żeby zrobić spektakularną zadymę ..... i w efekcie poumarzały wszystkie te śledztwa. Ale jak widać propagandowo PIS był lepszy od NSDAP.
Pamiętaj ponadto ,że część "politycznie emerytowanych" generałów ( np. Buk, Kołakowski, Dąbrowa) to relatywnie młodzi ludzie, którzy mogliby jeszcze trochę popracować. Wielu z nas ,pozostających w służbie jest starszych od nich. Poza tym po "Babci" każdy będzie młodzieńcem. :stop:

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 07, 2009, 11:06:23 »
Poza tym po "Babci" każdy będzie młodzieńcem. :stop:

Hehe, co prawda to prawda.
Tylko jednym z argumentów odwołania gen. Grosseta był.. jego podeszły wiek. Po czym nadejszla "Babcia"  :rofl:

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 07, 2009, 11:10:04 »
Panowie odnośnie gen. Dąbrowy to już syszałem z 3 miesiące tremu że ma wskoczyć na 01 w SGSP.
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 07, 2009, 20:13:09 »
Hapek - kończyłem tę ,skądinąd znakomitą, Uczelnię i życzę Jej tego z całego serca !!!!!! Uczelnią pożarniczą powinien kierować STRAŻAK  :straz:

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 09, 2009, 01:14:54 »
Panowie odnośnie gen. Dąbrowy to już syszałem z 3 miesiące tremu że ma wskoczyć na 01 w SGSP.

Problem tylko w tym, że wśród strażaków nie ma chyba już nikogo z tytułem profesora. A żeby takowy dostać trzeba mieć chyba też doktora lub doktora habilitowanego. A jakby nie było SGSP jest uczelnią wyższą, którą rządzi Rektor - Komendant.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2009, 01:24:09 wysłana przez firek998 »

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 09, 2009, 02:02:16 »
Generał pożarnictwa to wystarczający tytuł (mimo, że nie naukowy) by pełnić funkcję komendanta SGSP.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 09, 2009, 10:11:47 »
Żeby pełnić funkcję Komendanta-Rektora trzeba być w stopniu generała pożarnictwa, bądź mieć tytuł doktora habilitowanego. Dlatego oprócz wspomnianych generałów, wśród kandydatów na stanowisko mogą się pojawić np.: pracownicy SGSP. Ważne żeby nowy Komendant miał pomysł na szkołę i tchnął w nią trochę życia, bo obecnie panuje w niej lekka stagnacja. Moim zdaniem szkoła ma spory potencjał, który należy wykorzystać. Wkrótce przekonamy się kto to będzie, ponieważ Komendant-Rektor musi zostać wybrany przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego.

pozdrawiam

Garrity

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 09, 2009, 21:16:15 »
Troche się koledzy motacie, więc ja to wyjasnię. Otóż SGSP nie prowadzi studiów doktoranckich, w związku z czym rektorem tej uczelni może zostać osoba (strażak) posiadająca stopień naukowy doktora nauk technicznych (w tym chemii, fizyki, matematyki, ale nie języka polskiego, czy geografii), ponadto wcale nie musi posiadać stopnia służbowego nadbrygadier pożarnictwa. "Stopień generalski" jest stopniem etatowym, przysługującym Rektorowi-Komendantowi jako stopień najwyższy dla tego stanowiska służbowego w SGSP PSP. Rektorem_Komendantem SGSP może w związku z tym być np.: mł. bryg. dr inż. John Kowalsky i w przyszłosci awansować na tym stanowisku do stopnia etatowego nadbrygadiera pożarnictwa. Dziekuję.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 09, 2009, 21:17:01 »
Żeby pełnić funkcję Komendanta-Rektora trzeba być w stopniu generała pożarnictwa, bądź mieć tytuł doktora habilitowanego. Dlatego oprócz wspomnianych generałów, wśród kandydatów na stanowisko mogą się pojawić np.: pracownicy SGSP. Ważne żeby nowy Komendant miał pomysł na szkołę i tchnął w nią trochę życia, bo obecnie panuje w niej lekka stagnacja. Moim zdaniem szkoła ma spory potencjał, który należy wykorzystać. Wkrótce przekonamy się kto to będzie, ponieważ Komendant-Rektor musi zostać wybrany przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego.

pozdrawiam

Garrity

Generał to jest stopień docelowy. Pierwsze słyszę żeby musiałby to być generał. Natomiast na pewno musi mieć stopień naukowy, bo jest to jakby nie było uczelnia wyższa, kształcąca inżynierów, magistrów i studia podyplomowe.

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 10, 2009, 08:07:24 »
Panowie trochę mącicie Dobrze powiedział jeden z przedmówców. Warunkiem powołania na 01 SGSP jest albo tytuł dr hab. albo stopień nadbrygadiera. Są to warunki alternatywne. Niezależnie od tego faktem jest że 01 sgsp ma etat stopnia służbowego nadbryg.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 10, 2009, 08:26:27 »
Otóż to - są to warunki zamienne. Generał lub habilitacja. To tyle w temacie "kto może zostać powołany na stanowisko Kom. SGSP".
Oczywiście, jeśli będzie to osoba mundurowa, bez stopnia generalskiego, to na stanowisku tym może awansować do generała.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 10, 2009, 08:29:19 »
Panowie, może to pomoże.  -_-

W ustawie o PSP jest następujący zapis:

Art. 17. (62)1. Organizację i zakres działania Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz tryb powoływania lub odwoływania jej komendanta i jego zastępców regulują przepisy o wyższym szkolnictwie wojskowym.

A we wspomnianej ustawie o szkolnictwie wojskowym (USTAWA z dnia 31 marca 1965 r. o wyższym szkolnictwie wojskowym):

Art. 10.
2. Minister Obrony Narodowej wyznacza na stanowisko komendanta akademii
wojskowej oficera posiadającego tytuł naukowy lub stopień naukowy doktora
habilitowanego
.
3. Minister Obrony Narodowej wyznacza na stanowisko komendanta wyższej
szkoły oficerskiej oficera określonego w ust. 2 albo posiadającego stopień wojskowy
generała (równorzędnego)
.



pozdrawiam

Garrity

Offline jasnowidz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 18, 2009, 12:07:08 »
ładny chłopu uszyli garnitur, to już jest sk...., jak się robi na siłę miejsce dla kolegi z południa kosztem innej osoby. proszę tego tak nie zostawiać panie generale i doprowadzić sprawę do końca, nawet jeśli miałoby to się czkawką odbić kg.

Offline nikifor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zawieszony generał
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 18, 2009, 21:27:54 »
jasnowidz, możesz jaśniej?