Autor Wątek: Sprzęt - ciekawostki  (Przeczytany 129970 razy)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Sprzęt - ciekawostki
« dnia: Lipiec 04, 2009, 01:10:09 »
Może ja pierwszy  -_-

Jak można zauważyć „szczeki życia” może napędzać nawet chińska wkrętarka  -_-


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2009, 10:36:01 »
A ode mnie świecąca lina  :szalony:

http://www.alibaba.com/product-gs/211259842/Rescue_Lighting_Safety_Rope_fire_fighting/showimage.html?tracelog=quickview_todetail

http://www.alibaba.com/product-gs/207444881/Rescue_Lighting_Safety_Rope.html?tracelog=quickview_todetail


Plecakowy system cięcia gazowego, prawie jak AODO (ale prawie, robi...)

Mały przenośny zestaw.

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2009, 16:17:08 wysłana przez max[] »

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2009, 21:37:24 »
Aby podtrzymać ciekawy temat dołożę ciekawostkę  która mnie ostatnio bardzo "rozluźniła".

Gaśnica,  którą reklamują  jako  sprzęt dla emeryta lub dzieciaka.   :o
Jak nie ma siły wrzucić jej do ognia to może ją w kulnąć.  ^_^  ^_^

http://bhp.intelishop.pl/Kule-gasnicze-k21/KULA-GASNICZA-p130.html

Gdyby głupota miała skrzydła to w LUBAWIE  S.A.  wszyscy by ...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2009, 21:41:06 wysłana przez Meku »
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2009, 22:44:42 »
Nowe GBA za 25tys $... Bajka?? Wcale, że nie  :szalony: GBA made in china :szalony:
http://www.alibaba.com/product-gs/206527832/fire_fighting_truck.html

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2009, 22:45:15 »
@ Meku ciesz się, że testów nie widziałeś. Korner fire - palący się kosz na śmieci - skuteczność 100%, ale pożar otwary - lepiej nie pytaj.


Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2009, 23:32:26 »

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2009, 08:15:29 »
te zwijadła to też jego dzieło :P:):)

więc nie śmiać mi się z kolegi - o smoku przecież było dużo na forum, a zwijadła to przydatna rzecz w straży - trzeba się cieszyć że chciało mu się włożyć w to tyle pracy

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2009, 10:23:18 »
Eeeeeeeeee
Nie moim celem było wracać do moich zabawek , zresztą @grzela nie znalazł wszystkich .

Jest ich trochę więcej i sukcesywnie będą trafiać do sprzedaży .  Smokami już trochę strażaków z powodzeniem pracuje , szczególnie po ostatnich ulewach cieszą się zainteresowaniem , a że kilka lat sprawdzałem rozwiązanie w boju – jestem pewien ich skuteczności .

Oczywiście nie można mówić tu o charytatywności  i  traktuje to biznesowo dla tego nie chciałem tego pokazywać na forum i łączyć  z tym co tu piszę .  Celem jest również  zaoferowanie kilku odmiennych rzeczy od naszej szarej rzeczywistości , oklepanych od 30 lat rozwiązań lub wręcz rzeczy nieznanych , a co z tym związane nie docenianych .

Ale wracając do tematu głównego dziś taka zabawka :



[załącznik usunięty przez administratora]

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2009, 11:38:47 »

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2009, 13:12:38 »
Eeeeeeeeee
Nie moim celem było wracać do moich zabawek , zresztą @grzela nie znalazł wszystkich .

Jest ich trochę więcej i sukcesywnie będą trafiać do sprzedaży .  Smokami już trochę strażaków z powodzeniem pracuje , szczególnie po ostatnich ulewach cieszą się zainteresowaniem , a że kilka lat sprawdzałem rozwiązanie w boju – jestem pewien ich skuteczności .

Oczywiście nie można mówić tu o charytatywności  i  traktuje to biznesowo dla tego nie chciałem tego pokazywać na forum i łączyć  z tym co tu piszę .  Celem jest również  zaoferowanie kilku odmiennych rzeczy od naszej szarej rzeczywistości , oklepanych od 30 lat rozwiązań lub wręcz rzeczy nieznanych , a co z tym związane nie docenianych .

Ale wracając do tematu głównego dziś taka zabawka :

MIKO, te rozwiązania to lepiej opatentuj, bo zaraz jakiś Supon albo Supron zacznie robić podróbki za połowę ceny :)

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:29:25 »

Smok do pompy szlamowej:
http://allegro.pl/item685058124_smok_do_pompy_szlamowej_sps_75_90.html

http://www.sklepogniowy.pl/

Wynalazcą tego cacka jest założyciel wątku  :szalony:

Sam taki smok ostatnio zamawiałem do PSP;). Może ktoś już stosował go w boju??

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:41:03 »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 19, 2009, 23:29:34 »
Koledzy z Olsztyna w poniedziałek będą mieli okazje sami po testować .

Jak już wracacie  do tematu moich zabawek – w tym tygodniu chyba zdążę pokazać nową . Jest dość kontrowersyjna , więc pewnie wywoła wiele dyskusji . Zresztą powinny być w najbliższych dniach 2-3 premiery .

Pozdrawiam .

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 25, 2009, 21:04:32 »
Obiecałem – takie inne spojrzenie na stabilizacje Rat-Tech  :szalony: .  Jeszcze nieskończony prototyp , brakuje segerów – ale dotrą do firmy dopiero w poniedziałek .
Pozdrawiam



[załącznik usunięty przez administratora]

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 25, 2009, 21:06:41 »
 -_-



[załącznik usunięty przez administratora]

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 27, 2009, 07:36:11 »
MIKO pomysł ciekawy... ale jakie są plusy tego stabilizatora w stosunku do tych wykonanych z recyklingowanego tworzywa sztucznego?


Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 27, 2009, 10:02:24 »
No wszystko się zgadza – tylko pokaż mi producenta w Polsce , pomijam że przy naszym podejściu do stabilizacji długo go jeszcze nie będzie bo rynek jest za mały by inwestować w formy .  Natomiast ceny importu no delikatnie mówiąc dają  do myślenia czy to naprawdę z śmieci jest zrobione . 

Oczywiście , że jak wspominałem będzie to rozwiązanie kontrowersyjne i o to chodziło .  Było kilka założeń do koncepcji , miedzy innymi : ograniczenie miejsca w samochodzie,  skuteczne uniemożliwianie przesuwania elementów stabilizowanych po przez odpowiednie ukształtowanie ostrzy , łatwość produkcji , a co z tym związane cena i możliwa ilość wersji .

Ale również jest to element jakiejś większej koncepcji , którą ostatnio narysowałem i powoli wykonuje . „Schodki” wejdą do  systemu stabilizacji  teleskopowej . Związana jest z tym konieczność osiągnięcia kilku cech nie dostępnych w standardowych rozwiązaniach : możliwość współpracy z pasami napinającymi , możliwość kotwienia szpilkami do podłoża , możliwość „zapierania” – tworzenia podstawy pod  rozpieracze cylindryczne  i podpory stabilizacyjne .

Dlatego  taka koncepcja   :szalony:
Pozdrawiam

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 27, 2009, 18:11:22 »
No wszystko się zgadza – tylko pokaż mi producenta w Polsce , pomijam że przy naszym podejściu do stabilizacji długo go jeszcze nie będzie bo rynek jest za mały by inwestować w formy .  Natomiast ceny importu no delikatnie mówiąc dają  do myślenia czy to naprawdę z śmieci jest zrobione . 

Oczywiście , że jak wspominałem będzie to rozwiązanie kontrowersyjne i o to chodziło .  Było kilka założeń do koncepcji , miedzy innymi : ograniczenie miejsca w samochodzie,  skuteczne uniemożliwianie przesuwania elementów stabilizowanych po przez odpowiednie ukształtowanie ostrzy , łatwość produkcji , a co z tym związane cena i możliwa ilość wersji .

Ale również jest to element jakiejś większej koncepcji , którą ostatnio narysowałem i powoli wykonuje . „Schodki” wejdą do  systemu stabilizacji  teleskopowej . Związana jest z tym konieczność osiągnięcia kilku cech nie dostępnych w standardowych rozwiązaniach : możliwość współpracy z pasami napinającymi , możliwość kotwienia szpilkami do podłoża , możliwość „zapierania” – tworzenia podstawy pod  rozpieracze cylindryczne  i podpory stabilizacyjne .

Dlatego  taka koncepcja   :szalony:
Pozdrawiam

He... i tu dałeś mi do myślenia. Zwłaszcza, że faktycznie Twoje rozwiązanie zajmuje mniej miejsca niż te pokazane przeze mnie.
Gratuluję wizjonerskiego podejścia oraz trafnych rozwiązań. Myślę, że nie jeden producent pozazdrości ... zatem jak z patentem kolego MIKO ?
Czy są już pierwsze sztuki tego wyrobu? Kto jest producentem oraz jakie są ceny? Proszę o info!

Dziękuję oraz pozdrawiam !

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 27, 2009, 20:58:52 »
Nie będzie patentu na to jak i na inne moje zabawki – bo niema sensu i niema co opatentować – można zastrzec  wzór – ale znając możliwości polskiego rynku szkoda czasu .  Albo inaczej mam tyle pomysłów w  głowie , że nawet jak te rozwiązania zostaną skopiowane to jeszcze  długo będą nowe ^_^.
 
Zresztą wiem że np. smoki po garażach kopiują same OSP – nawet im przez telefon doradzam – tyko czy ma to sens – ceny nie są wygórowane – a eksperymenty kosztują - dla jednej sztuki żaden zysk , w produkcji seryjnej i tak cena będzie zbliżona , bo pewnych rzeczy  się nie przeskoczy. 

Cena schodków hmmm mam policzoną wstępnie – będzie zbliżona do smoka 75 – więc również żadne wielkie pieniążki . Produkcja – kończę próby prototypu – są małe poprawki – muszę rysunki w CAD pod laser przerysować , mama jeszcze parę innych dziwnych zabawek na „warsztacie” :gwiazdki:  –  powiedzmy w przyszłym tygodniu będą dostępne na Allegro i w firmach z którymi współpracuję  -_-.

Pozdrawiam

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 27, 2009, 21:49:07 »
Jak zwykle MIKO wszystkich zaskakuje swoimi pomysłami.
A tyle się zastanawiałem po co są te pręty, "rozpórki" i już wszytko jasne  -_- pasy  :wall:

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 27, 2009, 22:48:49 »
Oj chyba nie jasne  -_-

Do pasów są te dwa ucha w podstawie „ niby rączki”  pasy muszą przenosić siły głównie na podstawę –choć owszem tak  można również wykorzystać te pręty  z tym że :

Podstawową rola prętów jest zapewnienie sztywności konstrukcji – element jest w kształcie „U” owszem znacznie przewymiarowany  - blacha stalowa  5mm – ale dźwigać ma to również nie w „kg” a w „t”  więc gdyby nasze boki chciały się rozjechać mają temu zapobiegać  - pomijam że dwa są elementami połączeń ruchomych    . Oczywiście wszystkie inne możliwe rozwiązania i zastosowania to dobrodziejstwo  metody .  W wersji dla systemu stabilizacji pręty nie będą  jednak fi 10 , a pewnie utwardzane  fi 16-20 – może to wprowadzę do standardu. Da to kilka dodatkowych możliwości ( pasy , podparcie  siłowników cylindrycznych , podpór stabilizacyjnych   , ale i kilka złotych do rachunku i kilka set gram więcej masy – zawsze mówię że niema złotego środka

A tak wygląda surowa podstawa podpory stabilizacyjnej – uszy na słupek ,  4 otwory na szpilki i dwa ucha na pasy

Pozdrawiam



[załącznik usunięty przez administratora]

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 28, 2009, 22:00:55 »
Żeby sztywna była furka, w furce musi być rozpórka  :szalony: tyle, że tutaj mamy stabilizator  :szalony:. Nie pozostaje nam nic innego jak śledzić poczynania MIKO. :komp:

Offline krzys127

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 16, 2009, 01:09:33 »
sprzet ciekawy, ale czy praktyczny??? ktos juz cos kupil??? :pyt:

lub zapytam tak MIKO ile juz tego sprzedales, jak wyglada sprawa  gwarancji?

Scalono wiadomości.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2009, 07:15:12 wysłana przez Butel »