Autor Wątek: Sprzęt - ciekawostki  (Przeczytany 101481 razy)

Offline MIKO

• KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
Sprzęt - ciekawostki
« dnia: Lipiec 04, 2009, 01:10:09 »
Może ja pierwszy  -_-

Jak można zauważyć „szczeki życia” może napędzać nawet chińska wkrętarka  -_-

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline max[]

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
    • ...
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2009, 10:36:01 »
A ode mnie świecąca lina  :szalony:

http://www.alibaba.com/product-gs/211259842/Rescue_Lighting_Safety_Rope_fire_fighting/showimage.html?tracelog=quickview_todetail

http://www.alibaba.com/product-gs/207444881/Rescue_Lighting_Safety_Rope.html?tracelog=quickview_todetail

Plecakowy system cięcia gazowego, prawie jak AODO (ale prawie, robi...)

Mały przenośny zestaw.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2009, 16:17:08 wysłana przez max[] »

Offline Meku

• Strażak Sam
    • OSP w Kruszwicy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2009, 21:37:24 »
Aby podtrzymać ciekawy temat dołożę ciekawostkę  która mnie ostatnio bardzo "rozluźniła".

Gaśnica,  którą reklamują  jako  sprzęt dla emeryta lub dzieciaka.   :o
Jak nie ma siły wrzucić jej do ognia to może ją w kulnąć.  ^_^  ^_^

http://bhp.intelishop.pl/Kule-gasnicze-k21/KULA-GASNICZA-p130.html

Gdyby głupota miała skrzydła to w LUBAWIE  S.A.  wszyscy by ...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2009, 21:41:06 wysłana przez Meku »
ZSR  +  ZOSP  +  OSP  +  KR OMG ZOSP RP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline max[]

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
    • ...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2009, 22:44:42 »
Nowe GBA za 25tys $... Bajka?? Wcale, że nie  :szalony: GBA made in china :szalony:
http://www.alibaba.com/product-gs/206527832/fire_fighting_truck.html

Offline salfk

• Strażak Sam
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2009, 22:45:15 »
@ Meku ciesz się, że testów nie widziałeś. Korner fire - palący się kosz na śmieci - skuteczność 100%, ale pożar otwary - lepiej nie pytaj.

Offline MIC

• Stary Wyga
  • **
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline laciok

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2009, 23:32:26 »

Offline wolszczanin

• Strażak Sam
    • OSP Nowy Targ
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2009, 08:15:29 »
te zwijadła to też jego dzieło :P:):)

więc nie śmiać mi się z kolegi - o smoku przecież było dużo na forum, a zwijadła to przydatna rzecz w straży - trzeba się cieszyć że chciało mu się włożyć w to tyle pracy

Offline MIKO

• KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2009, 10:23:18 »
Eeeeeeeeee
Nie moim celem było wracać do moich zabawek , zresztą @grzela nie znalazł wszystkich .

Jest ich trochę więcej i sukcesywnie będą trafiać do sprzedaży .  Smokami już trochę strażaków z powodzeniem pracuje , szczególnie po ostatnich ulewach cieszą się zainteresowaniem , a że kilka lat sprawdzałem rozwiązanie w boju – jestem pewien ich skuteczności .

Oczywiście nie można mówić tu o charytatywności  i  traktuje to biznesowo dla tego nie chciałem tego pokazywać na forum i łączyć  z tym co tu piszę .  Celem jest również  zaoferowanie kilku odmiennych rzeczy od naszej szarej rzeczywistości , oklepanych od 30 lat rozwiązań lub wręcz rzeczy nieznanych , a co z tym związane nie docenianych .

Ale wracając do tematu głównego dziś taka zabawka :

Offline max[]

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
    • ...
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2009, 11:38:47 »

Offline BRAVEHEART

• VIP
  • hot hot hot...
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2009, 13:12:38 »
Eeeeeeeeee
Nie moim celem było wracać do moich zabawek , zresztą @grzela nie znalazł wszystkich .

Jest ich trochę więcej i sukcesywnie będą trafiać do sprzedaży .  Smokami już trochę strażaków z powodzeniem pracuje , szczególnie po ostatnich ulewach cieszą się zainteresowaniem , a że kilka lat sprawdzałem rozwiązanie w boju – jestem pewien ich skuteczności .

Oczywiście nie można mówić tu o charytatywności  i  traktuje to biznesowo dla tego nie chciałem tego pokazywać na forum i łączyć  z tym co tu piszę .  Celem jest również  zaoferowanie kilku odmiennych rzeczy od naszej szarej rzeczywistości , oklepanych od 30 lat rozwiązań lub wręcz rzeczy nieznanych , a co z tym związane nie docenianych .

Ale wracając do tematu głównego dziś taka zabawka :

MIKO, te rozwiązania to lepiej opatentuj, bo zaraz jakiś Supon albo Supron zacznie robić podróbki za połowę ceny :)

Offline strażak sam-olsztyn

• Strażak Sam
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:29:25 »

Smok do pompy szlamowej:
http://allegro.pl/item685058124_smok_do_pompy_szlamowej_sps_75_90.html

http://www.sklepogniowy.pl/

Wynalazcą tego cacka jest założyciel wątku  :szalony:

Sam taki smok ostatnio zamawiałem do PSP;). Może ktoś już stosował go w boju??
OSP, ZSP narazie starczy

Offline Sylwek

• Moderator
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:41:03 »

Offline MIKO

• KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 19, 2009, 23:29:34 »
Koledzy z Olsztyna w poniedziałek będą mieli okazje sami po testować .

Jak już wracacie  do tematu moich zabawek – w tym tygodniu chyba zdążę pokazać nową . Jest dość kontrowersyjna , więc pewnie wywoła wiele dyskusji . Zresztą powinny być w najbliższych dniach 2-3 premiery .

Pozdrawiam .

Offline MIKO

• KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 25, 2009, 21:04:32 »
Obiecałem – takie inne spojrzenie na stabilizacje Rat-Tech  :szalony: .  Jeszcze nieskończony prototyp , brakuje segerów – ale dotrą do firmy dopiero w poniedziałek .
Pozdrawiam

Offline MIKO

• KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 25, 2009, 21:06:41 »
 -_-

Offline BRAVEHEART

• VIP
  • hot hot hot...
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 27, 2009, 07:36:11 »
MIKO pomysł ciekawy... ale jakie są plusy tego stabilizatora w stosunku do tych wykonanych z recyklingowanego tworzywa sztucznego?

Offline MIKO

• KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 27, 2009, 10:02:24 »
No wszystko się zgadza – tylko pokaż mi producenta w Polsce , pomijam że przy naszym podejściu do stabilizacji długo go jeszcze nie będzie bo rynek jest za mały by inwestować w formy .  Natomiast ceny importu no delikatnie mówiąc dają  do myślenia czy to naprawdę z śmieci jest zrobione . 

Oczywiście , że jak wspominałem będzie to rozwiązanie kontrowersyjne i o to chodziło .  Było kilka założeń do koncepcji , miedzy innymi : ograniczenie miejsca w samochodzie,  skuteczne uniemożliwianie przesuwania elementów stabilizowanych po przez odpowiednie ukształtowanie ostrzy , łatwość produkcji , a co z tym związane cena i możliwa ilość wersji .

Ale również jest to element jakiejś większej koncepcji , którą ostatnio narysowałem i powoli wykonuje . „Schodki” wejdą do  systemu stabilizacji  teleskopowej . Związana jest z tym konieczność osiągnięcia kilku cech nie dostępnych w standardowych rozwiązaniach : możliwość współpracy z pasami napinającymi , możliwość kotwienia szpilkami do podłoża , możliwość „zapierania” – tworzenia podstawy pod  rozpieracze cylindryczne  i podpory stabilizacyjne .

Dlatego  taka koncepcja   :szalony:
Pozdrawiam

Offline BRAVEHEART

• VIP
  • hot hot hot...
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 27, 2009, 18:11:22 »
No wszystko się zgadza – tylko pokaż mi producenta w Polsce , pomijam że przy naszym podejściu do stabilizacji długo go jeszcze nie będzie bo rynek jest za mały by inwestować w formy .  Natomiast ceny importu no delikatnie mówiąc dają  do myślenia czy to naprawdę z śmieci jest zrobione . 

Oczywiście , że jak wspominałem będzie to rozwiązanie kontrowersyjne i o to chodziło .  Było kilka założeń do koncepcji , miedzy innymi : ograniczenie miejsca w samochodzie,  skuteczne uniemożliwianie przesuwania elementów stabilizowanych po przez odpowiednie ukształtowanie ostrzy , łatwość produkcji , a co z tym związane cena i możliwa ilość wersji .

Ale również jest to element jakiejś większej koncepcji , którą ostatnio narysowałem i powoli wykonuje . „Schodki” wejdą do  systemu stabilizacji  teleskopowej . Związana jest z tym konieczność osiągnięcia kilku cech nie dostępnych w standardowych rozwiązaniach : możliwość współpracy z pasami napinającymi , możliwość kotwienia szpilkami do podłoża , możliwość „zapierania” – tworzenia podstawy pod  rozpieracze cylindryczne  i podpory stabilizacyjne .

Dlatego  taka koncepcja   :szalony:
Pozdrawiam

He... i tu dałeś mi do myślenia. Zwłaszcza, że faktycznie Twoje rozwiązanie zajmuje mniej miejsca niż te pokazane przeze mnie.
Gratuluję wizjonerskiego podejścia oraz trafnych rozwiązań. Myślę, że nie jeden producent pozazdrości ... zatem jak z patentem kolego MIKO ?
Czy są już pierwsze sztuki tego wyrobu? Kto jest producentem oraz jakie są ceny? Proszę o info!

Dziękuję oraz pozdrawiam !