Autor Wątek: Terminala DTG-53  (Przeczytany 20205 razy)

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Terminala DTG-53
« dnia: Czerwiec 28, 2009, 21:38:04 »
Witam orientuje się ktoś jak dodać nowe numery telefonów do powiadamiania SMS ?
Wiem jak edytować lecz niestety nie wiem jak dodać w instrukcji niema nic na ten temat napisane .
Mam jeszcze jedno pytanie co jest szybsze w powiadamianiu powiedzmy 20 osób sms czy clip ?

Pozdrawiam

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2009, 21:57:53 »
Aby dodać nowe osoby trzeba albo podłączyć komputer, albo wysłać to poprzez sms-a. Prościej jest pierwszą metodą. Najszybciej idą sms-y bo co około 4-5 sekund jeden, a clip idzie co 20-30 sekund w zależności jak się ustawi.

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2009, 11:38:57 »
No dobrze ale co do tego smsa morze wiesz co i jak ??? z Logiki to pewnie nie z każdego numeru tylko z wcześniej zaprogramowanego ... a co do kabelka jest to zwykły jeckowy . Mozę ktoś posiada schemat bądź wie gdzie można takowy zakupić ?

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2009, 11:55:27 »
Nie jest to zwykły kabel. Poza tym musisz mieć oprogramowanie. Najprościej, to zadzwonić do tego co in stalował, on na 100% ma możliwość zdalnego dodatnia numerów. Nie trzeba mieć ustalonego numeru, wystarczy hasło do terminala. A kabel najłatwiej kupić u producenta Plantan z Sopotu, tylko jest drogi (ok. 100 zł netto bez przesyłki). A ha i chodzi tylko pod portem szeregowym, a wersja USB z nieznanych nikomu (nawet producentowi) przyczyn nie chce działać.

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2009, 11:20:26 »
No dobrze ale dalej nie dostałem odpowiedzi na temat tresci tych komend jakie trzeba  wysłac smsm .

Posiada moze ktos wiedze na ten temat ?

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2009, 12:21:01 »
Przecież wytłumaczył ci mój poprzednik:
 "...Najprościej, to zadzwonić do tego co in stalował, on na 100% ma możliwość zdalnego dodatnia numerów. Nie trzeba mieć ustalonego numeru, wystarczy hasło do terminala..."
Zadzwoń :)
Pozdrawiam  :rofl:

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2009, 20:20:02 »
A wie ktos czym w skrócie różni sie dtg52 od dtg 53 ?

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2009, 21:02:04 »
Przecież wytłumaczył ci mój poprzednik:
 "...Najprościej, to zadzwonić do tego co in stalował, on na 100% ma możliwość zdalnego dodatnia numerów. Nie trzeba mieć ustalonego numeru, wystarczy hasło do terminala..."
Zadzwoń :)
Pozdrawiam  :rofl:

Właśnie ten co instalował wypiło na nas D**** i teraz jest problem w platanie tez nie chcą powiedzieć z\bytnio .

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2009, 22:16:45 »

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2009, 01:14:46 »
specyfikacje tez znalazlem ale za bardzo nie moge sie polapac i pytalme was o roznice. czy np z dtg 52 moge uruchomic selektywne wysylajac sms jak to jest w dtg 53 . jakie sa roznice miedzy tymi terminalami

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2009, 18:30:25 »
specyfikacje tez znalazlem ale jakie sa roznice miedzy tymi terminalami
Częściową odpowiedź masz tam, gdzie również zapytowywałeś http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=2461

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2010, 16:19:57 »
Główna róznica, to 52 nie ma wyświetlacza i nie da się samemu zmienić numerów telefonów. W 53 aby pozmieniać coś w terminalu, trzeba tylko znac sekwencje guzików i czytac co wyświetlacz pisze, a w 52 musisz podpiąć komputer z odpowiednim programem.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2010, 17:44:59 »
W DTG-53 z jego klawiatury zmienisz tylko istniejące numery telefonów, nie zmienisz kolejności, nie dodasz nowych numerów. Możesz tylko edytować numer telefonu każdej pozycji z osobna.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:54:33 »
W DTG-53 z jego klawiatury zmienisz tylko istniejące numery telefonów, nie zmienisz kolejności
Dla czemu nie  :pyt: Jeśli chcesz dostać SMS-a jako pierwszy wpisujesz (zmieniasz) pod I-szą pozycją swój nr tel a na pozycji, którą miałeś poprzednio (np.9) wpisujesz (zmieniasz) ten nr, który był wcześniej I-szy.
nie dodasz nowych numerów.
O tym było kilka postów wyżej -nada skontaktować się z instalatorem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2010, 23:58:11 wysłana przez fireman90 »

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:08:29 »
W DTG-53 z jego klawiatury zmienisz tylko istniejące numery telefonów, nie zmienisz kolejności
Dla czemu nie  :pyt: Jeśli chcesz dostać SMS-a jako pierwszy wpisujesz (zmieniasz) pod I-szą pozycją swój nr tel a na pozycji, którą miałeś poprzednio (np.9) wpisujesz (zmieniasz) ten nr, który był wcześniej I-szy.

Witam, po części kolego masz rację ale u mnie mam przypisaną kolejność wg funkcji np pierwsi powiadamiani są kierowcy, potem pewniaki a potem cała reszta. Wszystkie pozycje są opisane nazwiskiem i imieniem i jeśli zacznę np zmieniać kolejność z poz. np 9 na poz. 1 to zrobi mi sie bajzel, i po pewnym czasie gdyby ktoś z tej ekipy zmienił nr telefonu to już nie dojdę do ładu. Więc polecam kontakt z instalatorem który to pozmienia zdalnie i po problemie.   

Moderator: Poprawione znaczniki formatowania cytowania - brakowało jednego domknięcia/ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 08:21:31 wysłana przez Sylwek »
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:39:01 »
Zapomniałem dodać, że powyższe podałem na przykładzie DTG w mojej OSP. Oczywiście jeśli pod nr-ami tel. są wpisane (nie wiem po co) nazwiska to faktycznie, bez notebooka z programem lub instalatora nie da rady. U nas instalator przewidział taką sytuację i pod telefonami wpisane jest tylko "użytkownik 1', 2, 3, itd. Listę z nazwiskami mam wydrukowaną osobno i gdyby co, to jest "pod ręką" w garażu. Tak poza tym, to gdyby ktoś miał coś spieprzyć to również
polecam kontakt z instalatorem który to pozmienia zdalnie i po problemie.  

Moderator: Poprawione znaczniki formatowania cytowania - brakowało jednego domknięcia/ Sylwek

« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 08:44:50 wysłana przez fireman90 »

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2010, 09:40:28 »
Nazwiska eliminują dodatkową listę, choć przyznaję że opisanie pozycji jako użytkownik 1, 2, ... wydaje sie być lepsze, bo daje wieksze możliwości zmian (co jakiś czas ktoś odpada z różnych powodów a na jego miejsce wskakuje nowy) bez udziału instalatorów którzy jak się okazuje czasem są nieuchwytni.
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline naczelnikosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2010, 19:25:11 »
Zapomniałem dodać, że powyższe podałem na przykładzie DTG w mojej OSP. Oczywiście jeśli pod nr-ami tel. są wpisane (nie wiem po co) nazwiska to faktycznie, bez notebooka z programem lub instalatora nie da rady. U nas instalator przewidział taką sytuację i pod telefonami wpisane jest tylko "użytkownik 1', 2, 3, itd. Listę z nazwiskami mam wydrukowaną osobno i gdyby co, to jest "pod ręką" w garażu. Tak poza tym, to gdyby ktoś miał coś spieprzyć to również
polecam kontakt z instalatorem który to pozmienia zdalnie i po problemie.  

Moderator: Poprawione znaczniki formatowania cytowania - brakowało jednego domknięcia/ Sylwek

U mnie jest zrobione tak samo. Instalator nie miał za dużo czasu i wpisał tylko numery wg listy papierowej jaką mu przedstawiłem. Można dowolnie te numery edytować posługując się przyciskami na terminalu. Oczywiście lista z aktualnymi numerami i ich pozycjami w terminalu wisi obok. Warto żądać wpisania paru numerów więcej które później samemu się zmienia bez fachowca. 

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 08, 2010, 14:40:03 »
Jak się domyślam większość osób korzystających z tego forum umie obsługiwać komputer, więc nie prościej zamówić sobie kabel i program i samemu zmieniać. Menu jest po polsku, a obsługa jest dziecinnie prosta.

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 08, 2010, 14:55:56 »
Czy opłaca sie kupować kabel za 100 pare złotych żeby raz naprawdę u mnie raz na rok zmienić jedna osobę ?  teraz porostu potrzebuje dodać bo lista aktywnych druhów u mnie wzrasta . i Skoro to można zrobić bez względnych wydatków wiec nie widzę problemu . Ale od powstania postu jak narazie nie została udzielona na niego odpowiedz .

Offline Tomi 80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 08, 2010, 18:01:22 »
Kolego Gatou żeby cokolwiek zrobic z numerami w terminalu musisz miec kabel Digitexa. Z jednej strony zakonczony jest on wtyczką USB a z drugiej strony jack . Do tego jest plyta z programem, którą instalujesz na lapku. Wtedy łączysz sie z terminalem i mozesz robic to co chcesz. Koszt kompletu to ok. 120 zł.(wiem bo zamawialiśmy ostatnio)

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 08, 2010, 18:15:53 »
Czytaj temat ze zrozumieniem . Sa jeszcze Kody na dodanie zdalne bez użycia kabla

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2010, 00:03:25 »
Kolego Gatou nie ma kodów na zdalne dodanie, tylko program posiada taką funkcję, że jak znasz kody dostępu itp. to możesz przez sms (zmodyfikowana wersja, bo jak z koma wysłałem to samo, to nic się nie stało) (którego z internetu nie trudno wysłać) możesz wszystko (albo prawie wszystko) pozmieniać. A co do drugiego pytania. Wysłanie jednego sms-a = czas ok. 6-10 sekund zależy od sieci i jeszcze kilku czynników, a Clip to ok. 30-60 sekund. Przelicz sam, co Ci się bardziej kalkuluje.
Co do Tomi80. Nie wiem jak obecna wersja tego kabla, ale poprzednia (ze stycznia 2009) pod USB po prostu nie działa. Musisz wpiąć w gniazdo RS, albo nic nie zrobisz. Komputer ma problem z wykryciem urządzenia. Objawy tak jak by by DTG "zapomniało" wysłać sygnał do kompa.

Offline Tomi 80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2010, 01:32:45 »
U mnie wszystko działało bez żadnych problemów. W sąsiedniej jednostce mieli problem ale coś pozmieniali w ustawieniach portu USB w kompie i zaczeło im działac.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Terminala DTG-53
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2010, 19:07:43 »
Witam, nie mam doświadczeń z DTG ale z innymi urządzeniami pod RS, które jest konieczność podłączać pod kompa, który ma USB trochę walczyłem w tym z terminalem konkurencji. Problem wynika z zainstalowania odpowiedniego sterownika urządzenia USB (czasem, jak w przypadku naszego terminala dodatkowego konwertera USB/RS) i poustawiania w programie w kompie pod którym COM ma sobie szukać urządzenia. Czasem trzeba poustawiać też inne rzeczy jak np prędkość transmisji - jeśli nie znamy konkretnych parametrów to możemy strzelać i pół dnia.
Słowem poproście dostawcę kabla o szczegółową instrukcję bo samemu ciężko trafić.
Konwertery kupuje się z oprogramowaniem no i nie zawsze się udaje.