Autor Wątek: Pragnąc sie pochwalić...  (Przeczytany 6508 razy)

Offline frosik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Pragnąc sie pochwalić...
« dnia: Czerwiec 09, 2009, 22:17:13 »
Otóż nasza drużyna MDP Sąspów wygrała gminne zawody strażackie, i zostały nagrane dwa filmy, pragnę się nimi pochwalić, oraz uslyszeć słowa nagany/ krytyki, jakie elementy poprawic :)

Zapraszam do obejrzenia

http://www.youtube.com/watch?v=JFFW2OD0cz8 <-- Sztafeta

http://www.youtube.com/watch?v=Ehn-RPzIlTQ <-- Bojówka (została zorganizowana wedlug zasad seniorow)..

Licze na oceny, komętarze. Pozdrawiam z OSP Sąspów :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2009, 22:20:28 wysłana przez frosik »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pragnąc sie pochwalić...
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2009, 22:41:40 »
Po pierwsze zasady wg których startowaliście nie są ujęte w żadnym regulaminie zatwierdzonym przez ZG.
Po drugie rewia mody startujących zawodników (najlepszy mechanik).
Po trzecie urządziliście sobie (sami z siebie) niezłe pośmiewisko.
Komu to potrzebne poza waszą gminą nigdzie z tym nie wystartujecie.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Pragnąc sie pochwalić...
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2009, 23:00:41 »
Jak na "wolną amerykankę" bez ssawnej to bez rewelacji  :szalony: Jakoś tego regulaminu tutaj nie widzę.

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Pragnąc sie pochwalić...
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2009, 06:50:45 »
Nie ma czym się chwalić wszystko co było na filmikach to żadna rewelacja, tak jak napisał "grzela" z takim pokazem to nigdzie nie wystartujecie ponieważ regulamin zawodów MDP obowiązuje jeden ten wg CTIF a tutaj możesz zobaczyć jak to ma wyglądać http://www.flamis.pl/video/a56e57789e2a2f2c9d0 i tak to ma wyglądać a nie robić paranoję jakąś tak jak w waszej gminie młodzieżówka robiła w latach 90 ubiegłego wieku i chyba czas się zatrzymał u was.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Pragnąc sie pochwalić...
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2009, 10:35:26 »
Przepraszam was koledzy ale u mnie MDP leci takim samym sposobem. Wrzucają ssawną i lecą dalej. Gminna nie ma kasy na tor do CTIF po za tym analizując ten regulamin doszedłem do wniosku że nie ma w nim już takiej frajdy. Młodzi się cieszą gdy mogą robić biec w takiej bojówce jak dorośli. A hydronetkami to sobie mogą podlać ogródek. Ja też startowałem w MDP w ten sposób i wiem jaka to jest radość :wacko: A regulamin do bojówki na filmiku zawarty jest w regulaminie z 1985r. U mnie zawody w tą niedziele więc też się pochwale jak nam poszło.

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Pragnąc sie pochwalić...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2009, 19:13:55 »
Gminy może nie stać na sprzęt do CTIF ale zawody nie organizuje gmina tylko Komenda Powiatowa przy wsparciu gmin. Sprzęt kosztuje i to nie mało bo coś koło 12tyś. zł więc wydatek jest spory. We własnym zakresie można taki sprzęt zrobić wiadomo że nie będzie miał atestu ale trenować można na takim nikt głowy nikomu nie urwie za to a regulamin to jest po to by go przestrzegać. Koszt zrobienia samemu całego zestawu jeżeli ma się drewno swoje wyrobione w stolarni to około 250zł i trochę chęci. Ja spędziłem w remizie 8 godzin i cały zestaw był gotowy.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline frosik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pragnąc sie pochwalić...
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2009, 20:27:55 »
Aż na taką ostrą krytyke nieliczyłem. Panowie dobrze wiem ze jest cos takiego jak CTiF, lecz nieowijając w bawełne nasza gmina jest dość uboga ;/, jeszcze na terenie gminy trwają walki między radnymi, ale nie będe wtajemniczał. Nasza MDP chciałaby też startować w zawodach według regulaminu CTiF, lecz zorganizowanie takich zawodów to koszty, które dla gminy się niewracają :(. Dlatego brak zaangażowania i niechęć z ich strony. A nasza bojówka jest organizowana przez druhów, ktorzy poswiecaja czas, materialy. No a po drugie taka bojówka sprawia nam, wiele radości. :) Licze że nasza polska rzeczywistość się kiedyś poprawi.

// A co do czasu, wiem ze nierewelacja, na treningach najlepszy czas to 28 sekund. Pochwalcie sie swoimi.
Pozdrawiam.

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Pragnąc sie pochwalić...
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2009, 17:57:23 »
Kochani nie krytykujcie chłopaka dlatego że startował w zawodach wg "dziwnych ustaleń" czy starego regulaminu. Taka decyzja zapada przecież wyżej i jeżeli Zarządy OSP nie chcą startować wg nowych regulaminów to dobrze że wogóle coś dla młodzieży robią.

Sam brałem udział w zawodach wg różnych ustaleń (regulamin, wolna amerykanka, itp.) i wiem że za każdym razem jest to jest to wysiłek startujących a także samych organizatorów. A najczęsciej wygrywała drużyna o ułamki sekund bo nie było pkt karnych.
Ale ważne że cel jest jeden:
Wspólna zabawa i rywalizacja jak i dla seniorów tak i dla MDP.

Obecnie seniorzy startują wg nowego regulaminu z 11 kwietnia 2006 natomiast młodzież... o tym niżej.

Przygotowywałem zawody wg CTIF i naprawdę jest to męczące i trudne. Teraz np. w jednostkach OSP jest tylko po kilka osób więc nie da się zrobić drużyny do CTIF. A łączenie młodzieży np z 2 jednostek w jedną całość mija się z celem. W dodatku jeden tor do treningów oraz nie zawsze komplet przy ćwiczeniach i wychodza braki i nie wiedza o co wogóle w tych zawodach chodzi.
Na potrzeby miasta i młodzików skupionych przy OSP ułożyłem regulamin tak aby mogła wystartować drużyna 5 osobowa. Sprzęt wykorzystałem ten z CTIF. I w ten sposób kilka a nie dwie czy trzy jednostki mogą zachęcić młodzików do zawodów no i oczywiście wystawić drużynę.
Oczywiście jeżeli będziemy chcieli wystartować na wyższym szczeblu będziemy musieli się dostosować do warunków tam panujących.
Tak więc nie ważne jak, ważne że działamy.
Pozdrawiam.
 
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

OSP KSRG MDP

  • Gość
Odp: Pragnąc sie pochwalić...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2009, 00:35:08 »
u mnie w mdp jest tak samo jak na tych filmikach -_- Pozdrowionka

Offline Janosik1996

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Pragnąc sie pochwalić...
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2009, 15:05:53 »
zgadzam się z Adriano to wyższy szczebel decyduje o przepisach itp.
jĘdReK

Offline lukasz99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Pragnąc sie pochwalić...
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2011, 14:34:03 »
Ciekawe jak prezentujecie się teraz? Ja mam 16 tke więc startuje w zawodach seniorskich. Powiem tak ja sztafete sam ( troche głupie) przechodze w 69 sekund. Co do bojówki w waszym wykonaniu: źle ustawione i skręcone węże co odjeło wam ok. 5 sekund. Czekam na wiadomośc jak teraz idzie chłopakom.

Offline Rżaniec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pragnąc sie pochwalić...
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2011, 10:21:52 »
MDP Rżaniec Sztafeta 65s bojowka 51s zgodnie z obowiozujacymi zasadami .Bojowka jak i sztafeta wg regulaminu z 2011r . 1 miejsce gm. Olszewo-Borki

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Pragnąc sie pochwalić...
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2011, 12:43:11 »
Jak na "wolną amerykankę" bez ssawnej to bez rewelacji  :szalony: Jakoś tego regulaminu tutaj nie widzę.

u nas ze sprawianiem linii ssawnej mielismy na powiecie czas 30 s, w nieregulaminowych zawodach.

Offline zgrydzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
    • www.osphutastara.pl
Odp: Pragnąc sie pochwalić...
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2012, 16:59:36 »
Nie wiem dlaczego ćwiczenie bojowe zrobiliście bez tworzenia linii ssawnej, widocznie mieli byś cie masakryczny czas :] Zróbcie 33s z ssawnymi to pogadamy. Myślę że lepiej by było jak byś cie wstawili materiał z zawodów według regulaminu CTiF bo do tej bojówki seniorskiej na razie się nie nadajecie. Przepraszam za chwilę krytyki ale takie mam zdanie o tym co tutaj zamieściłeś.
Jesteśmy po to by pomagać, a byś czuł się bezpiecznie...