Autor Wątek: Lotniskowa Straż Pożarna.  (Przeczytany 28026 razy)

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Lotniskowa Straż Pożarna.
« dnia: Kwiecień 27, 2005, 09:12:03 »
Interesuje mnie wszystko o tej formacjii - a najbardziej to jak się tam można dostać, jaką szkołe należy ukończyć no wogóle jak to wygląda ta sprawa z Lotniskową Strażą Pożarną. Jak ktos wie to prosze się wypowiadać.  
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2005, 19:14:28 »
Witaj. Tu masz samochodziki jakimi dysponuje LSP.
http://t.nycz.bytom.pl/categories.php?cat_id=15&page=3

Wypasiona jednostka jest w pyrzowicach - byłem tam i widziałem. Ale więcej informacji to musisz se zadzwonić tam.

http://www.gtl.com.pl/

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2005, 19:21:35 »
a czy to jest prawda, że aby służyć w Lotniskowej Straży Pożarnej trzeba ukończyć Szkołę Główną Służby Pożarniczej??
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2005, 21:55:28 »
Nie. To nie jest prawda, ze trzeba miec SGSP. Ale wskazany jest wujek w ministerstwie.
Niedawno zwiedzałem jednostke na Okeciu i sami strazacy specjalne sie z tym nie kryli.
Zreszta ukonczenie SGSP nic w awansie i finansach Ci tam nie pomaga. Fakt, ze masz wiedze znacznie wieksza od tego co przychodzi np. po politechnice. Kazdy tam zaczyna od zera, wazny jest staz.
Pozdrawiam.

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2005, 09:46:10 »
A czy ta Lotniskowa Straż Pożarna ma cos związane z Wojskową Strażą POżarną, czy np. po odbyciu albo w trakcie odbywania służby w Wojskowej Straży Pożarnej można trafić do Lotniskowej Straży Pożarnej (np. takie lotnisko wojskowe gdzies tam nie wiem, albo przecież nawet Okęcie jest po części lotniskiem wojskowym) - sory za te pytania ale interesuje mnie to.  
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2005, 21:33:48 »
Lotniskowa Straz Pozarna nie ma nic wspólnego z Wojskowa Straza Pozarna, Panstwowa Straza Pozarna. To zupełnie niezalezna instytucja, która podlega dyrekcji lotniska.

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2005, 19:09:12 »
Kolega parę lat służył w lotniskowej-totalna, śmiertelna nuda monotonia i rutyna. Większość atrakcji to asysty przy tankowaniu no i czasem jakieś awaryjne lądowanie i to wszystko.Poza teren lotniska praktycznie ani razu nie wyjechali bo to już nie ich działka była a poza tym wieża  nie pozwalała.Lotniskowa podlega pod ICAO która dyktuje wszystkie warunki choć na pożarnictwie niewiele się zna.  

BROKS

  • Gość
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 02, 2005, 21:22:44 »
Zgadzam się z przedmówcą....rutyna, nuda i brak doświadczeń, jakie można uzbierać podczas służby w JRG w PSP. Rozmawiałem kiedyś z jednym z gości pracującym w straży lotniskowej!!!Monotonia taka, że aż głowa boli!!!! Ćwiczenia, asystowanie przy tankowaniach i awaryjnych lądowaniach itp. Także nie ma co porównywać straży lotniskowej do jakiejś JRG zwłaszcza prężnej ze znaczną ilością wyjazdów ratowniczych!!!!Fakt, że chłopaki w lotniskowej pojazdy mają niekiepskie....no ale ten koleś mówił, że wystarczy troche popracować i to zauroczenie autami mija!!!!Ma chłop rację...sprzęt klasowy ale nieobyty w bojach!!!!

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2005, 21:08:09 »
Co do nudy to absolutnie sie zgadzam i rutyny własciwie tez.
Ale te zarobki..?
Chciałbym zarabiac połowe!
Pozdrawiam.

Offline pietro16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2005, 13:00:20 »
Cytuj
Co do nudy to absolutnie sie zgadzam i rutyny własciwie tez.
Ale te zarobki..?
Chciałbym zarabiac połowe!
Zgadzam się, jednak ja nie mogę mieć nudy w zawodzie.Mogę nawet zarabiać marngo tysiaka, ale i tak będę pracował w PSP i co chwilę jeździł ratować ludziom życie.Ja to po prostu kocham :D

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2005, 16:12:54 »
Cytuj
Cytuj
i tak będę pracował w PSP i co chwilę jeździł ratować ludziom życie.Ja to po prostu kocham
jak możesz to kochać, skoro nie jesteś funkcjonariuszem PSP i 'nie jeździsz ratować ludziom życie' ?  B)  
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2005, 19:25:58 »
pietro 16. Uwierz mi, ze tez jestem strazak pasjonat i podobnie kiedys myslałem ale poglady ulegaja weryfikacji tak jak Twoje potrzeby.

LSP998

  • Gość
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 01, 2005, 12:48:49 »
Cześć, witam!!!!!

 Kiedyś zamiast wojska udało mi się załatwić służbę w Lotniskowej Straży Pożarnej
na terenie jednostki wojskowej. :) Ludzie!!!!!!!!!!!! Taka straz to jest jedna wielka ściema!!!!!!!!!!!!!!! :D  :D  :D  Jeżeli ktoś chce być strażakiem i myśli poważnie o wykonywaniu swojego zawodu to powinien się trzymać  z dala od takich strazy ( nie mówie o np. straży z Okęcia tylko o strażach z wojskowych lotnisk). Codzienna
nuda,rutyna brak szkoleń i kompetencji u kadry itp. Większość dyżurów polegała na spaniu lub oglądaniu telewizji.Mówie Wam że szkoda życia na taką pracę!!!!! :(
 

Heniek

  • Gość
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2005, 14:38:09 »
strazakg mowiac twoje potrzeby to mialem na mysli zarobki?A poglady ulegaja zmienie tzn. ze juz cie ta robota nie kreci?a gdy dostales sie do JRG to po pewnym czasie pracy rozczarowales sie robota?Jak mozesz to opowiedz troche jak bylo na poczatku :) Sorki ze pytam tez jestem pasjonatem i wiaze gleboka przyszlosc z PSP i chcialbym sie dowiedziec czegos od ludzi co przeciez na codzien to robia.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2005, 15:29:30 »
Cytuj
[...] Taka straz to jest jedna wielka ściema!!!!!!!!!!!!!!! :D  :D  :D  Jeżeli ktoś chce być strażakiem i myśli poważnie o wykonywaniu swojego zawodu to powinien się trzymać  z dala od takich strazy ( nie mówie o np. straży z Okęcia tylko o strażach z wojskowych lotnisk). Codzienna nuda,rutyna brak szkoleń i kompetencji u kadry itp. Większość dyżurów polegała na spaniu lub oglądaniu telewizji.Mówie Wam że szkoda życia na taką pracę!!!!! :( [...]
Cześć.
Drugi post o podobnej treści.
Wiesz mogę zrozumieć że się wkurzasz na brak szkoleń i brak kompetencji dowódców. Trochę też się zdziwiłem jak ostatnio kolega, który się dostał do WSP (z obsługa lotniska) opowiadał, że w ramach zwalczania nudy gość wywalił wiadro piachu do odjechanego zestawu ratownictwa technicznego na przyczepce i kazał im to potem czyścić... ale z drugiej strony przecież dowódcy nie będą chodzić i podpalać okolicznych chałup a wojskowi piloci nie będą co chwilę kasować samoloty przy lądowaniu żeby się tylko strażakom nie nudziło!
Sylwek

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2005, 20:27:03 »
Cytuj
strazakg mowiac twoje potrzeby to mialem na mysli zarobki?A poglady ulegaja zmienie tzn. ze juz cie ta robota nie kreci?a gdy dostales sie do JRG to po pewnym czasie pracy rozczarowales sie robota?Jak mozesz to opowiedz troche jak bylo na poczatku :) Sorki ze pytam tez jestem pasjonatem i wiaze gleboka przyszlosc z PSP i chcialbym sie dowiedziec czegos od ludzi co przeciez na codzien to robia.
Dzieki temu, że robota mnie kręci to dalej mam ochote to robić. A rozczarowałem się tym, że czasem musze znośic ogromną głupote swoich niektórych przełozonych. Tzn., że swoją ambicje i zapał można schowac w kieszeń bo tylko może Ci zaszkodzic (nie jest tak kolorowo i przyjemnie jak mogło by sie wydawac). Ale bądź cierpliwy a zniesiesz wszystko.
Pozdrawiam i życze powodzenia.

LSP998

  • Gość
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2005, 17:07:46 »
Cytuj

Cześć.
Drugi post o podobnej treści.
Wiesz mogę zrozumieć że się wkurzasz na brak szkoleń i brak kompetencji dowódców. Trochę też się zdziwiłem jak ostatnio kolega, który się dostał do WSP (z obsługa lotniska) opowiadał, że w ramach zwalczania nudy gość wywalił wiadro piachu do odjechanego zestawu ratownictwa technicznego na przyczepce i kazał im to potem czyścić... ale z drugiej strony przecież dowódcy nie będą chodzić i podpalać okolicznych chałup a wojskowi piloci nie będą co chwilę kasować samoloty przy lądowaniu żeby się tylko strażakom nie nudziło!
Sylwek

 Masz rację że nikt nie będzie chodził  i podpalał "w ramach braku zajęć" ale mimo
wszystko słuzba w strazy powinna wyglądać trochę inaczej.

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 12, 2005, 12:04:18 »
ja w wojsku byłem w lotniskowj w 33 bazie lotniczej, powiem Ci nuda, loty, próby, obloty, przyloty i nic, i taka dupa służba, gdyby nie rejon pomocy wzajemnej i wyjazdy do pożarów w okolicach jednostki to nuuuuudaaaaa.

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 26, 2005, 23:47:36 »
Kiedyś miałem okazję oglądać lądowania RYANAIR'a. Byłem zaciekawiony jakie zadania ma straż pożarna. To jest racja, co mówili moi przedmówcy, oni tam prawie nic nie mają do roboty! Jedyną atrakcją jest jazda zajefajnymi ciężkimi brykami ( wersja angielska- kierownica z prawej strony), podobno te bryki przyjechały z Anglii na targi do Poznania i zostały już na lotnisku. Jestem ciekaw jak ta LOTNISKOWA STRAŻ POŻARNA dałaby sobe radę w razie zagrożenia. Pozdrówki

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 27, 2005, 23:28:46 »
Tak sobie czytam te posty i nieco przerażenie jakowe mnie ogarnia <_< Ludzie, czy wam naprawde zależy tylko na laniu wody lub tworzeniu piany z tzw. "sikawki"? Przecie nie w tym tylko rzecz! Kilka razy byłem w LSP i wcale tym chłopakom - szczerze nie zazdroszę /ewent. profitów/ też! ;) To zupełnie inna specyfika służby o której z kolei My mamy mgliste wyobrażenia.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ARBUZ100

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2006, 12:14:09 »
Jak miałem podobne poglądy o PSP: świena organizacja, wspaniali ludzie, niezły sprzęt,ratowanie innych... dopuki nie rozpocząłem pracy w ciągu kilku miesięcy tak drastycznie zmieniły sie moje poglądy że aż przykro, przekonałem się że kluczem do sukcesu jest wujek np. w KW PSP. Żal aż chwyta za serce że młodzi, wykształceni, pasjonaci nie mają szans z jedną wielką rodzinka jaką jest PSP. Najbartdziej przeraziło mnie to jacy ludzie mają ratować innych, znam przypadek że gość załatwił sobie testy psychologiczne a z niektórymi trudno się dogadać.  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 02, 2006, 18:00:41 »
ARBUZ100 jeszcze napisz, że faktycznie służysz w LSP - to mi "kopara" zupełnie opadnie <_< Jednak znam nieco te ralia - one nie szybko się napewno zmienią :(
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mellucci

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 18, 2010, 00:08:08 »
a jak wyglada rekrutacja w Lotniczej strazy pozarnej ?

Offline internauta999

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 02, 2012, 12:49:01 »
Cytuj
Co do nudy to absolutnie sie zgadzam i rutyny własciwie tez.
Ale te zarobki..?
Chciałbym zarabiac połowe!
Zgadzam się, jednak ja nie mogę mieć nudy w zawodzie.Mogę nawet zarabiać marngo tysiaka, ale i tak będę pracował w PSP i co chwilę jeździł ratować ludziom życie.Ja to po prostu kocham :D

witam a wiecie może ile w przybliżeniu oczywiście może zarabiać ratownik kierowca w lotniskowej straży  :pyt:

Offline wm71

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Lotniskowa Straż Pożarna.
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 03, 2012, 09:20:11 »
Znam wysokość poborów w zakładowych strażach..