Autor Wątek: Ewakuacja III stopnia  (Przeczytany 2236 razy)

Offline majorekg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Mężczyzna
Ewakuacja III stopnia
« dnia: Maj 21, 2009, 08:21:35 »
W związku z opracowywaniem ww. planu mam kilka pytań do szaneonego remium  :rofl:
1. W jaki sposób określić rejony z których będzie zachodzić konieczność ewakuacji ze względu na mogące wystąpić zagrożenie militarne... brak współpracy ze strony WP i WKU ;/  ( Punkt 2 Wytyczne Szefa Obrony Cywilnej Kraju z dnia 17 października 2008 r. w sprawie zasad ewakuacji ludności, zwierząt i mienia na wypadek masowego zagrożenia)
2. Czy opracowując koncepcję ewakuacji III stopnia muszę powołać Zespół ? ( Punkt 5.2 Instrukcja w sprawie zasad ewakuacji ludności, zwierząt i mienia na wypadek masowego zagrożenia z Wytyczne Szefa Obrony Cywilnej Kraju z dnia 17 października 2008 r. w sprawie zasad ewakuacji ludności, zwierząt i mienia na wypadek masowego zagrożenia) czy też może być powołany w toku dalszych prac w celu uszczegółowienia działań?
3. Jeśli chodzi o ilość osób ewakuowanych w ewakuacji III stopnia, to:
- określić ilość na podstawie całego terenu gminy - zgonie z punktem IV p. 4 Wytycznych Wojewody W-M Szefa OC Województwa z dnia 9 lutego 2009 r. w sprawie opracowania planów obrony cywilnej jako załączników funkcjonalnych do planów reagowania kryzysowego w województwie, powiatach i gminach, czy też przyjąć 20 % ludności gminy w tym 70 % do samoewakuacji zgodnie z Rozdz. III p. 2 Wytyczne Wojewody W-M – szefa OC Województwa z dnia 4 marca 2009 r. w sprawie planowania i organizacji ewakuacji / przyjęcia ludności w czasie zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny
- czy może tylko ewakuować ludność z okolic zakładów / instytucji będących potencjalnym celem dla wojsk przeciwnika? – czy te osoby ewakuować poza gmine??
- czy istnieje potrzeba ewakuacji ludności poza teren gminy i w jaki sposób ustalić gdzie ludność może być ewakuowana? nie można jej ewakuować ze strefy zagrożenia do np. hoteli, burs, szkół-leżących poza rejonem zagrożenia, a znajdującym się na terenie gminy?


Wiedza to odpowiedzialność.