Autor Wątek: Co Po Studiach?  (Przeczytany 3988 razy)

Offline jokerpoland

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Co Po Studiach?
« dnia: Kwiecień 24, 2005, 21:43:13 »
witam. mam male pytanko . czy studia cywilne(czytaj: nie zwiazane ze straza pozarna) cos daja w sluzbie pozarniczej? chodzi mi czy np. ma sie juz jakis stopien, czy trzeba zaczynac wszystko od poczatku? :huh:  

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Co Po Studiach?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2005, 19:12:26 »
Zaczynasz od zera ale szanse na rozwój sa troszeczke wieksze. Mozesz dostac po kursie podoficerskim młodszego aspiranta, zalezy to od wolnych stanowisk i woli komendanta. Troche to trwa ale zawsze to szybciej.
Znam goscia, który był ogniomistrzem, ukonczone studia cywilne, zrobił kurs oficerski i od razu dostał mł. kpt., fakt, ze kilka lat słuzby miał.

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2012, 10:46:30 »
Witam!
Chciałbym odświeżyć temat. Mianowicie czy w obecnych czasach podczas pracy w PSP (nabór tzw z ulicy) studia cywilne coś dają? Można liczyć na jakieś profity?

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2012, 11:16:13 »
Przy naborze z ulicy, studia cywilne nie dają w zasadzie NIC, poza frustracjami ;) Na podziale bojowym nie są do niczego przydatne i nie mają żadnego znaczenia w szybkości pokonywania drogi STRAŻAK SZEREGOWY -> PODOFICER -> ASPIRANT -> OFICER
Jeżeli jednak ktoś po studiach marzy o zostaniu strażakiem "biurowym", to i owszem... mogą okazać się przydatne.

Pozdrawiam
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2012, 11:50:49 »
Dzięki wielkie Liberty.
Czyli pozostaje frustracja. ech i na co mi to było? :wacko:

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2012, 12:10:17 »
Możesz mieć dodatkowe punkty przy naborze. Zależy jakie masz wykształcenie.
"    Średnie techniczne - 3 pkt
    Zdany egzamin maturalny - 4 pkt
    Wyższe techniczne o kierunku przydatnym w PSP - 5 pkt"
Żródło ze strony KW PSP w Katowicach.

Niby nic ale zawsze jeden punkcik do przodu.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline bu7aa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2012, 13:41:54 »
A po studiach cywilnych w SGSP? (na wydziale inżynierii bezpieczeństwa pożarowego)

Offline Ahmed

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
    • Blog o fotografii, protipy, szkolenia
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2012, 15:12:42 »
Wydaje mi się, że to podlega pod to co podał Michaszs

"Wyższe techniczne o kierunku przydatnym w PSP - 5 pkt"


Pozdrawiam :)

www.mrcieslak.pl - Blog o fotografii, protipy.

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2012, 15:13:49 »
Czyli już minęły czasy że aspirantka + wyższe = oficer, albo jak ktoś był na stażu to mógł szybciej trafić do aspirantki.
...to mnie w wała zrobili. Bo mój kierunek Bezpieczeństwo Narodowe mozna sobie dla własnej satysfakcji dokończyć i papier włożyć do szuflady. Zastanawiam się kto wymyślił że ten kierunek jest przydatny w PSP ( było tak napisane przy specyfikacji kierunku) :wall:

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2012, 15:29:49 »
jak ktoś był na stażu to mógł szybciej trafić do aspirantki.
Proszę o wyjaśnienie tego zdania, bo nie bardzo rozumiem
Dzięki

Offline TK_88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2012, 16:07:26 »
Ludzi z wyższym wykształceniem jest w Polsce coraz więcej. Także nie ma się co dziwić.

Coraz częściej w markecie na kasie lub przy układaniu towaru można spotkać licencjata lub magistra.

Offline GosiekOSP

  • Kiedy idę przez ciemną dolinę zła się nie ulęknę, bo... jestem największym łobuzem w tej dolinie :)
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2012, 16:16:31 »
Pawulon to widzę, ze mówili Ci tak jak mi, że studia będą przydatne w PSP i innych służbach mundurowych...
Pamiętaj Człowieku. Pod tym brudnym, czasem potarganym Mundurem kryje się Osoba, która o każdej porze dnia i nocy biegnie z pomocą do tych, którzy są w potrzebie.

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2012, 09:18:31 »
Raizo słyszałem opowieści że ludziska po stażu, którzy posiadali wyższe szli do aspirantki. Nie wiem ile w tym prawdy, ale moze i kiedys tak bylo (oczywiście nie we wszystkich jednostkach).

Ktoś z Was wie w jaki sposób przebić się na tle innych, aby móc liczyć na szybsze wysłanie na podoficerkę i na aspirantkę? ...jeśli nie wykształcenie to może inwestować w sport? moze tym sie zyska przychylność przełożonych.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2012, 09:32:03 »
Musisz najpierw odpowiedzieć sobie, czego oczekujesz od samego siebie, bo jeżeli masz ambicje zostania oficerem, to z ulicy masz marne szanse że nim zostaniesz, na dzień dzisiejszy zrobić aspirantkę to cud. Z tego co piszesz, wnioskuję że w PSP w ogóle nie jesteś. Radziłbym więc się tu w ogóle dostać, i tutaj prędzej ci pomogą uprawnienia typu Kat C + E, jakieś kursy typu podesty ruchome.
Studia pt. Bezpieczeństwo Narodowe możesz sobie powiesić co najwyżej w ramce w salonie. Po chemii, fizyce na prawdziwych uniwersytetach, czy cywilnych na SGSP, coś byś zdziałał.
To tyle na temat drogi z ulicy. Jest jeszcze kwestia dostania się na Aspirantkę czy SGSP, stąd droga jest znacznie krótsza i bardziej realna do korpusu oficerów.

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2012, 11:21:23 »
Ambicji mam chyba aż za dużo :-\ Kwestia jest taka że chciałbym osiągnąć jak najwięcej! Pewnie że lepiej by było iść od razu do szkoły o profilu pożarniczym, lecz powołanie spotkało mnie chyba zbyt późno:) i chciałbym w jakiś sposób nadrobić ten stracony czas i dopomóc sobie w "karierze" strażaka.

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2012, 19:48:59 »
Ludzi z wyższym wykształceniem jest w Polsce coraz więcej. Także nie ma się co dziwić.

Coraz częściej w markecie na kasie lub przy układaniu towaru można spotkać licencjata lub magistra.

Z tym się zgodzę :) Znajomy ukończył studia Historyczne magistra itp i jest Magazynierem :) Ale taka nasz Polska :)

Offline ResQME

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2012, 20:57:55 »
Pawulon łączę sie z Tobą w cierpieniach:P heh też już prawie posiadam tytuł mgr Bezpieczeństwa Narodowego:)) i na ściane w pokoju:) i dalej z mopikiem zasuwać:))
U nas na 10stażystów to 8 lic lub mgr;) a reszta bandy to średnie itp..oprócz kpt itp:)

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 20, 2012, 18:42:29 »
Ok! jeśli studia cywilne do niczego sie nie przydają to czy istnieje jakis sposób, aby dać upust swoim ambicjom? Chodzi mi oczywiście co robić, aby w przyszłości awansować? Plecaka nie mam, a i na cud czekać to też wątpliwa sprawa -_-

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Co Po Studiach?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 25, 2012, 09:07:28 »
Pawulon, czy aby Twoje ambicje nie przerosły możliwości? Bez urazy, ale dostań się najpierw do PSP, potem zastanawiaj się jak zostać oficerem. Wcześniej napisałem że w dzisiejszych czasach, w niektórych JRG pójście na podoficerkę to średnio 6 lat oczekiwania i nie brakuje tu ludzi po wszelkich studiach, są nawet ci z prawdziwymi studiami, przydatnymi w straży i nie wiele im to daje.
Po drodze została jeszcze Aspirantka, o której choćby większość na mojej JRG nawet nie marzy.
I to nie jest pewne że zostaniesz oficerem, bo musisz jeszcze zajmować oficerski etat.
Jednym słowem z takimi ambicjami powinieneś iść na SGSP, nie na BN.