Autor Wątek: Czestotliwosć w SA PSP  (Przeczytany 4994 razy)

Offline strazak30121

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Czestotliwosć w SA PSP
« dnia: Maj 02, 2009, 19:48:32 »
Mój znajomy  z KRK, kupił sobie skaner nasłuchowy, próbował znaleźć częstotliwości SA PSP, ale nie znalazł.
Poprosił mnie żebym się spytał tu na forum: dlatego zadaje pytanie jaka jest częstotliwość radiowa SA PSP w Krakowie.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Czestotliwosć w SA PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2009, 19:53:10 »
Z Twojego nicka wynika, że jesteś strażakiem. I nie wiesz na jakich częstotliwościach pracujesz?  :gwiazdki: Fakt napisałby: SZOK!
Poza tym takie informacje są na google (uprzedzam tym pytanie o legalność ich podawania)

Offline strazak30121

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czestotliwosć w SA PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2009, 20:04:47 »
Ja wiem na jakich pracuję, ale te częstotliwości  które znam. U tego znajomego nie zdają egzaminu.I  te z google co znalazł też  cisza w eterze, a podobno w czasie jego nasłuchiwanie SA PSP wyjeżdżało do akcji.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: Czestotliwosć w SA PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2009, 21:57:24 »
Bo do akcji jeździ się  na kanałach miejskich/powiatowych , a nie szkolnych  ^_^

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Czestotliwosć w SA PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2009, 22:05:44 »
MIKO - tutaj nie do końca się z Tobą zgodzę. O ile w mniejszych powiatach można prowadzić korespondencję na kanale miejskim/powiatowym o tyle tam, gdzie jednocześnie dzieje się więcej akcji używa się KRG a jedynie dowódcy utrzymują łączność z SK na pow/miejskim.
A niektóre szkoły zamiast KRG używają własnego kanału, skoro już jest dla nich przeznaczony. Dzięki temu jest jakiś porządek w eterze.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: Czestotliwosć w SA PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2009, 22:15:39 »
No pod wiejską KM nie podlegam , a z SAP mam do czynienia w akcji średnio minimum raz w tygodniu i kanał szkolny jest kanałem szkolnym a nie KRG . Uzgadniają sobie na nim z PA –np. zostawienie obiadu czy kolacji .

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Czestotliwosć w SA PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2009, 22:24:58 »
No to także przykład z warszawskiego podwórka - SGSP na szkolnym, oprócz tego ze prowadzi dyskusje o obiedzie to również swobodnie koresponduje  między sobą w czasie akcji w stylu "zenek przynieś odcinek". Natomiast dowódcy oczywiście na "oficjalnym".
A jak jest w Krakowie? może być trochę tak a trochę tak.
Niemniej kolega na pewno nie zakupił skanera na jedną częstotliwość więc może skanować nawet całe pasmo PSP, wtedy nie będzie się musiał zastanawiać którego kanału słuchać.
Kwestię "po co słuchać" pozostawiam bez komentarza.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Czestotliwosć w SA PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2009, 12:12:46 »
Koledzie chodziło o częstotliwość a wy się kłócicie... Panowie nie ma sensu ta częstotliwość od dawna jest podana w internecie oto ona - Szkoła Aspirantów PSP - Kraków      149,2125      kanał-B045 a oto źródło http://radioscannerpolska.pl/strony/sluzby/psp.html  są tam podane wszystkie częstotliwości nawet z waszych miast i powiatów  :rofl:
Pozdrawiam

Offline reporter998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
    • REPORTER998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy
Odp: Czestotliwosć w SA PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2009, 11:40:36 »
W związku z powstaniem podtematu, który uważam za wartościowy, proszę moderatorów o przeniesienie odpowiednich wątków z tej rozmowy tutaj:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,13040.0.html


Moderator: Tego typu "podania" prosimy uprzejmie kierować przez "Zgłoś do moderatora". Zdecydowanie przyspiesza to reakcję. / Sylwek
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2009, 11:45:35 wysłana przez Sylwek »

http://www.reporter998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy, Przemysław Tkacz