Autor Wątek: Gminne Zawody 2003  (Przeczytany 16954 razy)

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Gminne Zawody 2003
« dnia: Lipiec 12, 2003, 18:43:55 »
Witam

Poczytajcie i zobaczcie jak nam poszło na gminnych zawodach OSP.
Po zakończeniu bojówki sędziowie sprawdzali stopery, bo myśleli że się im zawiesiły, a konkurencji aż szczenka odpadła! :D

Gminne zawody w Niebylcu 2003

Offline Przyszły Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
    • http://www.kingoftheroad.prv.pl
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2003, 22:29:03 »
Nieźle panowie.Szkoda tylko że PSP niema takich zawodów.

Młodzik

  • Gość
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2003, 13:53:32 »
Super czas! tak dalej! Mozesz zdradzic w ile sek wasza motopompa zasysa wode?  

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2003, 22:29:05 »
A więc, tak między nami mówiąć to na ćwiczeniach mieliśmy 40 sekund - naprawdę, kto nie wierzy niech uwierzy.

Motopompa sasysa, nie wiem spytam mechanika

Ale myślę że na powiatowych pobijemy jeszcze raz rekord.


Tfu tfu aby nie zapeszyć!

Jeszcze się odezwę,

a tak przy okazji 2 rota skręca ssawnę w 14 sekund, z dokręcanim kluczami i wrzuceniem (czasami 15s)

Pozdrawiam
 

Młodzik

  • Gość
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2003, 12:32:42 »
Kurcze ja tez jestem II rota ale ponizej 16 sekund nie udalo nam sie zejsc (oczywiscie z dokreceniem kluczami nasad)
Marek a ile oni cwiczyli ssawną?  

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2003, 19:39:30 »
Witam

Czas zasysania naszej motopompy, jak mówił mechanik wynosi ok 3-4 sekundy.

A na zawodach dużooo zależy od wrzucenia ssawnej do basenu!
Moja rada dla tych co nie wiedzą: Pomocnik nie wrzuca jej jak kłody, tylko koszem ssawnym prawie że w pionie do basenu (u nas na zawodach to prawie wszyscy tak wrzucali jak kłody - oprócz nas oczywiście :-)
Wówczas jest woda w koszu i na kawałku lini ssawnej.

A jak ćwiczymy?
rota 2 miesiąc przed zawodami w hełmach i w butach na zawody
całość w 1/2 tygodnia przed zawodami.

Tylko mamy jeden duży problem - bo chcemy ćwiczyć tylko że nie mamy warunków, żadnego stadionu na sztafetę i bojówkę (trzeba jechać do gminy - a jak my przyjedziemy, to połowa strażaków w sąsiedniej miejscowości się zbiegnie !)

Koło naszej szkoły jest bardzo małe boisko, i na nim ćwiczymy, tylko nawet niema jak poćwiczyć rozwijania węży (całej bojówki) - a i to na zawodach jest bardzo ważne!

Nie chce się tu wymądrzać ale swoje już wiem! bo widziałem!

Jest jedna łąka niedaleko remizy, idealna do ćwiczeń sztafety jak i bojówki, ale właściciel powiedział - że co on z tego będzie miał?

I taka jest polityka, Ci co mają warunki, to im się nie chce, a co co nie mają to chcą ;-)

Pozdrawiam!

Młodzik

  • Gość
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2003, 00:40:24 »
Wow to pompa fajnie przerobiona, nasza w tym roku "dala du**y"  :angry:  i dyskwalifikacja...  :( , ale z tym koszem to postaramy sie wykorzystac, ciekaw jestem jak oni skladaja ta ssawna, pewnie przy laczeniu klucze maja juz na nasadach, bo inaczej nie ma szans zeby wyrobili w 14-15 sekuind

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2003, 08:02:29 »
Witam

wiesz co, jeden z nich jest leworęczny i to im przeszkadza skręcanie z założonymi na nasady kluczami, więc robią to bez!

A i szkopół polega na ustawieniu łączników w pionie, i rozłożeniu na ziemi ssawnej. Mam krótki filmik jak im się udało złożyć środek bez trafiania - poprostu trzeb by rozłożyć bliziutko nasadami ssawne i tak ustawić naday aby kły pasowały w otwory :-) (trochę głupio to brzmi) ale wtenczas nim przodownik przykręci kosza pomocnik cofnie ssawną (tak aby weszły łączniki w siebie) (mam to na filmie nagrane!) i tylko podnieść i przekręcić 1 albo 2 sekundy nadrobione!


Co sądzicie o tym?

Młodzik

  • Gość
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2003, 11:20:14 »
Najlepiej jak udostepnisz filmik  :P

PS.

Mowiles ze 14 sekund, ale co oni robia w te 14 sekund? to jest z dobiegiem i odlozeniem kluczy? czy jak? bo my robimy z dobiegiem, wrzyceniem i odlozeniem kluczy na podest te 16-17

Młodzik

  • Gość
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2003, 11:25:55 »
Marek, ale przeciez za laczenie nasad na ziemi sa punkty karne? przynajmniej tak pisze w regulaminie  ;)  

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2003, 17:39:39 »
Ups!

No ale skręcanie jest w powietrzu, chodzi pewnie o to że strażacy nie łączyli łączników na ziemi, ale jak same w siebie wejdą to niewiem czy są za to punkty karne. A i wszystko oni robią, tzn prowizoryczne wrzucenie, bo jak ćwiczymy na sucho to nie wyciągamy basenu bo i poco - wystarczy jak podniosą do góry

A filmik będzie w przyszłym miesiącu oki? bo mi się pakiety tp kończą :-)

Młodzik

  • Gość
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2003, 00:29:16 »
Hmmm ciekawe musze obadac sprawe z tymi lacznikami...  ;)

PS. no my tez na sucho cwiczylismy 1,5 miecha z basenem to 3 razy przed zawodaami
PS2. no lepiej w przyszlym miesiacu niz wcale, trzymam Cie za zlowo   :P  

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2003, 18:11:04 »
Cytuj
Hmmm ciekawe musze obadac sprawe z tymi lacznikami...  ;)

PS. no my tez na sucho cwiczylismy 1,5 miecha z basenem to 3 razy przed zawodaami
PS2. no lepiej w przyszlym miesiacu niz wcale, trzymam Cie za zlowo   :P
Witam

Podaj maila to Ci prześlę ten filmik co Ci obiecałem, waży on 1,5 MB (troszkę) - jak chcesz?!? I trwa 15 sekund, skompresowany DivX 4 [_[
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2003, 10:46:51 wysłana przez druh Marek »

Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 02, 2003, 20:59:48 »
Zawody super i takie piękne strażaki(dziewczyny) :rolleyes:  
                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 03, 2003, 10:46:04 »
;)  

Młodzik

  • Gość
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 03, 2003, 15:30:12 »
Marek moj mail: irek_g@interia.pl przeslij jak mozesz

Pozdrawiam

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 03, 2003, 21:53:51 »
Cytuj
Marek moj mail: irek_g@interia.pl przeslij jak mozesz

Pozdrawiam
No to ślę ;)  

Młodzik

  • Gość
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2003, 12:41:54 »
No 16 sek, w sumie fajnie to robia, rozumiem ze przodownik dobiega z "gory"? Widac ze chlopcy maja juz wyrobiony nawyk laczenia nasad, a probowali moze srodkowe laczenie robic tak ze odrazu nakladali klucze na nasady i laczyli? poprostu laczenie bez odkladania kluczy?

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 04, 2003, 13:32:12 »
Wiesz, mieli propozycje z nałożonymi kluczami, ale przyzwyczaili się do ich odkładania i na razie nic nie wskazuje na to żeby się przestawili na nieodkładanie kluczy.  A i wiesz przyjdą zawody i stres i mogą zawalić, a jak mają wyćwiczone (parę lat praktyki) to są większe sanse na to że nie zawalą. :rolleyes:  

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 04, 2003, 13:33:34 »
A i wiesz dobiegają z 10m, tylko na filmie może się wydaje ży robią to z mniejszej odległości, jeden stratuje dodatkowo z dołka (jak na filmie widać) ;)  

Młodzik

  • Gość
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 04, 2003, 17:36:39 »
No widac ze z dołka  ;)  ;)  hehehe, a z tym odkladaniem kluczy to faktycznie, teraz bardzo ciezko mieli by sie tego nauczyc, sam wiem po sobie, jak sie wyrobi jakis nawyk to pozniej sie odzwyczaic to tragedia, tymbradziej ze jak piszesz kilka lat juz to cwicza... bardzo podoba mi sie to w jaki sposob klada linie, prosto szybko! super

Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 04, 2003, 22:01:01 »
czy ja też mogę zobaczyć ten film??
                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 05, 2003, 21:17:56 »
Witam

Pewnie!

Lepiej go wyślę na jakiegoś ftpa, bo mailami wysyłać to u mnie tragedia :(

Dobra, umieszczę go gdzieś na necie i dam Ci znać, oki?

Czy wolisz e-pocztą?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2003, 21:19:27 wysłana przez druh Marek »

Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 05, 2003, 23:36:45 »
Cytuj
Dobra, umieszczę go gdzieś na necie i dam Ci znać, oki?

OK czekam :rolleyes:  
                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 18, 2003, 13:11:40 »
też bym chętnie pooglądał ten film... jeśli pozwolisz Marek
a tak mi się przypomniało jeszcze... mam trochę wątpliwości co do rasowanych motopomp, słyszałem ze taka "przerobiona"  PO5 to może pracować kilka minut, czyli właściwie jest tylko do zawodów, juz nawet jak ktoś wylosuje ostatnie numery i dostanie polecenie wypompowania wody ze zbiorników to ryzykuje że ją zatrze, czyli rasowanie jak mi się wydaje oznacza psucie motopompy bo nie nadaje się ona już do akcji
według regulaminu można używać motopomp dopuszczonych do stosowania w Polsce (jak sie mylę to mnie pewnie ktoś poprawi) bez widocznych przeróbek... więc troche się dziwię że np u nas na powiatowych nie dopuszcza sie motopomp PO8 (chociaż jak najbardziej ma wszystkie dopuszczenia do stosowania w ochronie ppoż).
Wiadomo że to nowa konstrukcja i mają całkiem inny (czyli poprawiony) system ssania co daje im przewagę nad starszymi modelami no ale jak regulamiono to regulaminowo chyba powinno być można używać nowy sprzęt jesli się go kupuje. Ile lat można startować na zabytkach? To dla mnie dziwna sytuacja bo jak się komuś "skończy" PO5 to może sobie darować zawody bo przeciez takiej nowej już nie kupi.
U nas uzasadnieniem niedopuszczenia PO8 to że należy startować na krajowym sprzęcie (hehe GZUT pewnie nie wie że nie jest wytwórcą "krajowego sprzętu") ale dokładniej powodem niedopuszczenia jest to że mają one zagraniczne silniki.
Ciekaw jestem co o tym myślicie.