Autor Wątek: Procenty za wysługę  (Przeczytany 12454 razy)

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Procenty za wysługę
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 04, 2019, 07:46:21 »
Czy osobom zatrudnionym w 2017 liczy się to 30 wyjazdów i ten 0,5 proc czy zostało to usunięte?

Tak, zostało usunięte.

USTAWA
z dnia 18 lutego 1994 r.
o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.
DZIAŁ  II
ŚWIADCZENIA PIENIĘŻNE

Rozdział  1
Emerytura policyjna
Art.  15.  [Wysokość emerytury]
1.    Emerytura dla funkcjonariusza, który pozostawał w służbie przed dniem 2 stycznia 1999 r., wynosi 40% podstawy jej wymiaru za 15 lat służby i wzrasta o:
3)   0,5% podstawy za każdy rok służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu.
ale
Rozdział  1a
Emerytura funkcjonariusza przyjętego do służby po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012 r.
Art.  18e.  [Wysokość emerytury]
1.    Emerytura dla funkcjonariusza wynosi 60% podstawy jej wymiaru za 25 lat służby i wzrasta o 3% za każdy dalszy rok tej służby.
2.    Emeryturę podwyższa się o 0,5% podstawy jej wymiaru za każdy rozpoczęty miesiąc pełnienia służby na froncie w czasie wojny oraz w strefie działań wojennych.
3.    Przy ustalaniu prawa do emerytury i obliczaniu jej wysokości okresy, o których mowa w ust. 1 i art. 18c, ustala się z uwzględnieniem pełnych miesięcy.

Czyli jak widać, zapisu już nie ma ;(
Odsyłam do rozdziału 1a, gdzie znajdziesz wszystko co i jak zostanie naliczone.

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Procenty za wysługę
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:44:05 »
Dzięki za informację, gdzieś mi taka informacja obila się o uszy, ale nie znałem szczegółów