Autor Wątek: Procenty za wysługę  (Przeczytany 6831 razy)

Offline peterek

• Weteran
Odp: Procenty za wysługę
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2019, 14:41:25 »
Panowie,czy ktoś wie jak będzie liczone 0.5% w sytuacji kiedy w ostatnim roku służby przepracowałem tylko 6 miesięcy.Czy wtedy powinienem mieć 15 służb wyjazdowych i będzie naliczone 0,25% do emerytury czy jest to inaczej liczone? Jeśli ktoś jest zorientowany to proszę o podpowiedź
Niezaliczone. Nie wprowadzać w błąd chłopaków. Musi być cały rok !! Braknie jednego dnia i po 0,5% z wyjazdów.
pozdrawiam

Offline Kapi937

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2019, 15:12:36 »
Czy osobom zatrudnionym w 2017 liczy się to 30 wyjazdów i ten 0,5 proc czy zostało to usunięte?

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2019, 16:59:40 »
Panowie,czy ktoś wie jak będzie liczone 0.5% w sytuacji kiedy w ostatnim roku służby przepracowałem tylko 6 miesięcy.Czy wtedy powinienem mieć 15 służb wyjazdowych i będzie naliczone 0,25% do emerytury czy jest to inaczej liczone? Jeśli ktoś jest zorientowany to proszę o podpowiedź
Niezaliczone. Nie wprowadzać w błąd chłopaków. Musi być cały rok !! Braknie jednego dnia i po 0,5% z wyjazdów.
pozdrawiam
Nie żartuj.  ZER jak tylko dostaje kartę pracy strażaka nie ma tam informacji że miał absencje. Aby było 30 wyjazdów to masz 0,5 %.

Offline peterek

• Weteran
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2019, 19:17:14 »
pozdrawiam
Nie żartuj.  ZER jak tylko dostaje kartę pracy strażaka nie ma tam informacji że miał absencje. Aby było 30 wyjazdów to masz 0,5 %.
    Dostaje info od kadr z dokładnymi datami lat służby co do miesiąca i dnia przebywania w PSP. Żaden strażak odchodzący u nas w trakcie swojego roku obliczeniowego nie miał nigdy zaliczone w taki sposób jak to przedstawiasz.
Zadzwoń do ZER-u do osoby tym się zajmującej i dowiesz się u źródła.  Mogę się mylić ale chyba było z kilka lat temu pismo na ten temat z KG i ZER-u.
pozdrawiam

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2019, 19:27:49 »
pozdrawiam
    Dostaje info od kadr z dokładnymi datami lat służby co do miesiąca i dnia przebywania w PSP. Żaden strażak odchodzący u nas w trakcie swojego roku obliczeniowego nie miał nigdy zaliczone w taki sposób jak to przedstawiasz.
Zadzwoń do ZER-u do osoby tym się zajmującej i dowiesz się u źródła.  Mogę się mylić ale chyba było z kilka lat temu pismo na ten temat z KG i ZER-u.
pozdrawiam
Kolego.. Przy nazwisku jest okres za który strażakowi przysługuje 0,5 % za wyjazdy. Uwierz mi że po przedstawieniu w kadrach karty oprócz błędów typu do północy/po północy duplikujących się itp. nikt nie jest w stanie kopać głębiej.Tym bardziej ZER. Tam nie muszę dzwonić chyba że kadry.

Offline crosman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 04, 2019, 07:46:21 »
Czy osobom zatrudnionym w 2017 liczy się to 30 wyjazdów i ten 0,5 proc czy zostało to usunięte?

Tak, zostało usunięte.

USTAWA
z dnia 18 lutego 1994 r.
o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.
DZIAŁ  II
ŚWIADCZENIA PIENIĘŻNE

Rozdział  1
Emerytura policyjna
Art.  15.  [Wysokość emerytury]
1.    Emerytura dla funkcjonariusza, który pozostawał w służbie przed dniem 2 stycznia 1999 r., wynosi 40% podstawy jej wymiaru za 15 lat służby i wzrasta o:
3)   0,5% podstawy za każdy rok służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu.
ale
Rozdział  1a
Emerytura funkcjonariusza przyjętego do służby po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012 r.
Art.  18e.  [Wysokość emerytury]
1.    Emerytura dla funkcjonariusza wynosi 60% podstawy jej wymiaru za 25 lat służby i wzrasta o 3% za każdy dalszy rok tej służby.
2.    Emeryturę podwyższa się o 0,5% podstawy jej wymiaru za każdy rozpoczęty miesiąc pełnienia służby na froncie w czasie wojny oraz w strefie działań wojennych.
3.    Przy ustalaniu prawa do emerytury i obliczaniu jej wysokości okresy, o których mowa w ust. 1 i art. 18c, ustala się z uwzględnieniem pełnych miesięcy.

Czyli jak widać, zapisu już nie ma ;(
Odsyłam do rozdziału 1a, gdzie znajdziesz wszystko co i jak zostanie naliczone.

Offline Kapi937

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:44:05 »
Dzięki za informację, gdzieś mi taka informacja obila się o uszy, ale nie znałem szczegółów