Autor Wątek: Nagrody  (Przeczytany 5828 razy)

Offline Graphic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Nagrody
« dnia: Kwiecień 11, 2009, 20:16:03 »
Witam wszystkich mam pytanie jak u was jest z podziałem funduszu nagród. Bo mój komendant sprzeciwia się aby każde przyznanie nagrody buło konsultowane z ZZ i do tego prubuje wymusić na nas to byśmy podpisali z nim porozumienie w którym niebędziemy mieli nic do powiedzenia na tema komu za co i ile. Podpowiedzcie jak rozwiązać ten problem

straz98

  • Gość
Odp: Nagrody
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2009, 21:23:59 »
I oczywiście ma rację, uzgodnieniu podlega ogólny rozdział środków i ewentualnie zasady przyznawania, od udzielania nagród konkretnym osobom jest przełożony a nie związek zawodowy. A jeśli uważasz że przełożony robi przy tym przekręty zawsze możesz złożyć skargę do wyższego przełożonego.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nagrody
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2009, 22:42:30 »
Jeśli ma racje to po co "próbuje wymusić na nas to byśmy podpisali z nim porozumienie w którym nie będziemy mieli nic do powiedzenia na tema komu za co i ile." ???

Porozumienie jest jedno i jasno określa zasady rozdziału środków.....
Może ów Komendant chce zmienić zasady.....


Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Odp: Nagrody
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2009, 22:59:50 »
Jestem ciekawy jak wygląda takie szczegółowe porozumienie. Może ktoś poda  przykład?

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nagrody
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2009, 00:43:17 »
ZZ opiniują a Komendant może zrobić co zechce.
Chodzi o to żeby jasne było komu takowa nagroda została przyznana...
Ja juz widziałem różne cuda.
Po dość dużym pożarze kamienicy nagrody otrzymali:
- d=ca akcji
- d-ca zastępu (czynny udział na pierwszej linii)
- kierowca drugiego wozu (na wniosek d-cy akcji w końcu był mu coś prywatnie winien)
- strazak ściągnięty z innego JRG lub Komendy z kamerą termowizyjną
- kierowca który przywiózł tego powyższego....
Reszta, widocznie się opierd...ła albo nie odegrała większej roli w działaniach gaśniczych....  :o

Więc takie opiniowanie ZZ jest potrzebne choćby po to żeby wszyscy mogli ujrzeć jak to ktos sprytnie podzielił..... i nie wazne czy Komendant weźmie sobie opinie do serca czy tez nie....