Autor Wątek: testy sprawnosci fizycznej - grupy wiekowe???  (Przeczytany 2479 razy)

Offline sagan555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
testy sprawnosci fizycznej - grupy wiekowe???
« dnia: Kwiecień 09, 2009, 19:50:30 »
Witam, mam pytanko odnosnie sprawnosciowki, a dokładniej punktów preferencyjnych dawanych za wiek strażaka. A mianowicie podam przykład: jest 2 strażaków jeden urodzony np. 1 lutego 1975, a 2 urodzony 11 listopada 1975. W której grupie wiekowej bedzie w 2009 czerwcu przystepujac do testu sprawnosci fizycznej???
Podaje tabele punktacji:
1 grupa wiekowa do 29 lat
2 grupa wiekowa 30 - 34 lat
3 grupa wiekowa 35 - 39 lat

Bardzo prosze o odpowiedz....
Może ktos wie gdzie znaleźć interpretacje do tego tematu.

straz98

  • Gość
Odp: testy sprawnosci fizycznej - grupy wiekowe???
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2009, 19:54:36 »
Liczy się rok urodzenia

Offline Grzechu102

  • Strażnik...
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: testy sprawnosci fizycznej - grupy wiekowe???
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:51:34 »
Witam...
Przedmówca ma rację... Liczy się ROK URODZENIA...
Pozdrawiam...

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: testy sprawnosci fizycznej - grupy wiekowe???
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2009, 08:54:21 »
he he, a u nas trzeba mieć skończone i to niemal co do dnia :)
Mi to lata, bo ja jestem z początku roku, ale spora grupa ludzi u nas .... hehe

Wesołych Świąt ! :rofl:
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: testy sprawnosci fizycznej - grupy wiekowe???
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2009, 10:45:56 »
Rację ma i "straz98", i Grzechu102" ale i "specjalista" - wszystko zależy od interpretacji prowadzącego testy choć tak naprawdę to skończone np. 29 lat ma się w następnym dniu po dacie urodzenia i tak tez winno się liczyć wiek.  Przecież jak przyjmujemy strażaków OSP np. na szkolenie podstawowe strażaka-ratownika OSP, które rozpoczyna się np. 24.03.2009 roku to właśnie do tego dnia kandydat na szkolenie musi mieć ukończone 18 lat a nie rocznikowo np. w grudniu 2009 roku. Wówczas nie mógłby być przyjęty na kurs ponieważ jest niepełnoletni. Myślę, że identyczna winna być interpretacja przy okazji grup wiekowych w naszych testach sprawności choć przyznaję się bez bicia, że ja osobiście zaliczam rocznikowo (co jest oczywiście z korzyścią dla strażaków przystępujących do testów).

Offline mnichu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: testy sprawnosci fizycznej - grupy wiekowe???
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2009, 11:37:00 »
Witam. Powiedzcie mi koledzy jak powinna wyglądać sytuacja w tych konkretnych przypadkach: "jeden urodzony 1 lutego 1975, a drugi urodzony 11 listopada 1975, do testu przystępują w czerwcu 2009 ." Pierwszy w dniu przystąpienia do testu będzie miał ukończone 34 lata wiec z racji tego wg mnie powinien byc w grupie III (35-39lata), drugi zaś jeszcze nie ma skończonych 34 lat wiec powinien być w grupie II (30-34lata). Jeżeli się myle to mnie wyprostujcie. Pozdrawiem.

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: testy sprawnosci fizycznej - grupy wiekowe???
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2009, 17:28:48 »
Witam. Powiedzcie mi koledzy jak powinna wyglądać sytuacja w tych konkretnych przypadkach: "jeden urodzony 1 lutego 1975, a drugi urodzony 11 listopada 1975, do testu przystępują w czerwcu 2009 ." Pierwszy w dniu przystąpienia do testu będzie miał ukończone 34 lata wiec z racji tego wg mnie powinien byc w grupie III (35-39lata), drugi zaś jeszcze nie ma skończonych 34 lat wiec powinien być w grupie II (30-34lata). Jeżeli się myle to mnie wyprostujcie. Pozdrawiem.

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

Przeczytaj, co napisałem wyżej...

Offline mnichu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: testy sprawnosci fizycznej - grupy wiekowe???
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2009, 19:37:46 »
Na przykładzie który przytoczył furgon jest jasna sprawa bo przepis jasno mówi że kandydat na szkolenie musi mieć ukończone 18 lat w dniu przystąpienia do szkolenia. W rozporządzeniu które dotyczy testów sprawności są podane jedynie grupy wiekowe, wiec przyznam racje że każdy może interpretować to inaczej. Ale czy zasadnym jest strażaka który w dniu testów ma skonczone 34 lata zaliczyć do III grupy (35-39lat), na chłopski rozum jeżeli skończył 34 lata to zacząl sie jemu 35 rok życia. Czy też mozna zaliczyć go do tej grupy dopiero gdy ukończy 35 lat?

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: testy sprawnosci fizycznej - grupy wiekowe???
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2009, 19:56:05 »
Witam

Liczy się konkretny miesiąc i dzień roku