Autor Wątek: SWD w jednostkach OSP będących w KSRG  (Przeczytany 6109 razy)

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
SWD w jednostkach OSP będących w KSRG
« dnia: Kwiecień 07, 2009, 18:21:48 »
Witam swego czasu w Poznaniu ktoś wpadł na pomysł żeby jednostki OSP będące w KSRG miały komputery i zainstalowane SWD ale do wykonania projektu nie doszło.Ja ze swojej strony cieszę się z tego bo jeżeli koledzy widzieliście jak się wypełnia  SWD i rozmawialiście ze strażakami z PSP którzy mają z tym styczność to zajmuje im to trochę czasu i nie jednokrotnie raport wraca z powrotem do poprawki.W związku z tym pytam was czy SWD sprawdziło by się w jednostkach OSP.
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: SWD w jednostkach OSP będących w KSRG
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2009, 18:23:14 »
Wszystko wskazuje na to, że SWD zawita niebawem do naszej jednostki (OSP KSRG). Więcej szczegółów niebawem.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: SWD w jednostkach OSP będących w KSRG
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2009, 18:25:41 »
A jednak ale czy będzie to wymóg.

10.   Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych, a tym bardziej jednowyrazowych.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2009, 22:14:40 wysłana przez Ajax »
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: SWD w jednostkach OSP będących w KSRG
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2009, 18:34:58 »
SWD wcale nie jest takie trudne i skomplikowane.  Skoro dajesz sobie rade z grami i internetem to i z SWD nie powinieneś mieć problemów ;)
 A myslę że mogło by ułatwić wiele spraw - nie wszystko musiałoby być prowadzone od razu :)

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: SWD w jednostkach OSP będących w KSRG
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2009, 19:03:02 »
Nie zrozumieliśmy się do końca ja wiem że nie jest trudne ale sporo przy tym pracy jest wiele rubryk które muszą być wypełnione przed wysłaniem raportu a my jako strażacy z OSP będziemy musieli chwilę nad tym popracować żeby szło to nam szybko i w miarę sprawnie biorąc pod uwagę to że nie dysponujemy niejednokrotnie czasem bo każdy z nas ma jeszcze swoją pracę.A tak swoją drogą słyszałem wypowiedzi strażaków z PSP siedzących trochę wyżej że nie które rubryki są bez sensu wprowadzone w SWD,ale to już jest prywatne zdanie tych panów.
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: SWD w jednostkach OSP będących w KSRG
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2009, 19:17:05 »
A jednak ale czy będzie to wymóg.
Tego nie jestem w stanie na razie powiedzieć, po prostu zarzucono nam temat rozejrzenia się za stałym publicznym adresem ip oraz kompem, który miałby służyć tylko i wyłącznie do przesyłania meldunków -> także na 99% chodzi o SWD.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: SWD w jednostkach OSP będących w KSRG
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2009, 20:46:12 »
Trochę pracy na początku rzeczywiście jest - przy wprowadzaniu danych. Jednak SWD nie wymaga wypełniania każdej rubryczki, więc część można sobie darować - przynajmniej w pierwszej fazie. Jeśli jednak już się to uzupełni to ma się bazę posiadanego sprzętu, członków itp. Ma się tez pełen rejestr wyjazdów alarmowych , a można również rejestrować wyjazdy tzw gospodarcze. Jeśli ma sie wszystko uzupełnione to można bez problemu sprawdzić w jakich akcjach uczestniczył strażak X , a w jakich Y. Pewne korzyści więc są ;)
To jednak jeszcze raczej dośc odległe - konieczny byłby moduł OSP , a jak do tej pory nie słychać o tym.
 

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: SWD w jednostkach OSP będących w KSRG
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2009, 22:02:56 »
@norbertkazik  nie do końca szło o SWD bardziej EWID  w ramach spuszczania roboty na doły -  ktoś na 4 musi wpisać te wasze 400 wyjazdów , a tak klepał byś sam i poprawiał na widzimisie MSK i WSKR wykonywał – na szczęście serwery KM by tego nie wytrzymały i temat upadł

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: SWD w jednostkach OSP będących w KSRG
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2009, 17:01:41 »
MIKO

No widzisz mi po uszach poszło że temat ma powrócić tylko nie wiadomo kto za sponsoruje sprzęt dla OSP które nie mają komputerów i mały budżet,więc jak znam życie ewentualne zakupy trzeba będzie robić we własnym zakresie.No ale pierw poczekajmy co dalej będzie.
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: SWD w jednostkach OSP będących w KSRG
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2009, 23:38:38 »
Kiedyś EWID był oddzielnym programem - teraz jest modułem w SWD. Ma to swoje spore plusy , więc  chyba trzeba zapomnieć o EWID-zie jako czymś oderwanym od bazy jaką jest SWD.
 A tak prywatnie myślę że jest coraz bliżej wprowadzenia tych spraw do OSP - może nie od razu we wszystkich , ale w wybranych ... bo czy dzisiaj wielkim problemem jest zakup laptopa i dostępu do sieci ?
 Nie łudzę się jednak,  że będzie to w najbliższym roku :)

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: SWD w jednostkach OSP będących w KSRG
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2009, 10:45:47 »
Problem może leżeć po stronie technicznej.
W Warszawie "Administrator" - czyli baza SWD w MSK ma 18 "klientów" czyli JRG. Z uwagi na obciążenie systemu taką ilością, ten system często siadał. Nie wiem czy obecnie rozwiązano już ten problem na dobre. Ale jeśli wrzuci się dodatkowo z 40 OSP to może być już problem.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline mikiomah

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: SWD w jednostkach OSP będących w KSRG
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2014, 15:25:46 »
Trochę wskrzeszę ten temat... Wróble zaćwierkały że nasza zwierzchnia PSP chce wprowadzić SWD dla naszej OSP. Pytanie podstawowe moje - co to w ogóle jest, do czego służy, w czym pomaga, w czym przeszkadza, ile kosztuje i jaki jest cel istnienia tegoż systemu? :)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: SWD w jednostkach OSP będących w KSRG
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2014, 23:45:44 »
Trochę wskrzeszę ten temat... Wróble zaćwierkały że nasza zwierzchnia PSP chce wprowadzić SWD dla naszej OSP. Pytanie podstawowe moje - co to w ogóle jest, do czego służy, w czym pomaga, w czym przeszkadza, ile kosztuje i jaki jest cel istnienia tegoż systemu? :)
Zobacz jak wygląda wzór meldunku - SWD (to skrót od System Wspomagania Decyzji) służy między innymi do tworzenia takowych. Poza tym zawiera różne bazy - m.in. sił i środków (SiS), różne wykazy... trochę tego jest, nie wszystko się wykorzystuje, bo za dawnych czasów widziałem wpisane osoby funkcyjne mojej OSP które np. 5 lat wstecz wyjechały z kraju, nieaktualne numery, błędy w zestawieniu sprzętu... Program tworzy firma Abakus.
Wraz z powstaniem nowej wersji programu współpracującej z wydajnymi i stabilnymi bazami danych Oracle opcja włączenia OSP do sieci wydaje się nawet całkiem realna. Wcześniej były podejmowane podobne próby, w ramach inicjatyw typu e-meldunek, ale zawsze rozchodziło się to po kościach.

Z mojego punktu widzenia: trochę kula u nogi, zwłaszcza przy większej ilości wyjazdów, i w razie błędów poprawki... Na plus należy zaliczyć możliwość zmieniania wpisów dotyczących członków biorących udział w zdarzeniach i sprzętu na bieżąco, pewnie będzie możliwość wycofywania i wprowadzania pojazdów do podziału w przypadku awarii*

Jedyne co bym sugerował w takim przypadku, to stworzenie "OSP-owego SWD" w formie aplikacji sieciowej - połączenie szyfrowane i autoryzacja użytkownika hasłem, tak żeby osoby uprawnione mogły wprowadzać dane niekoniecznie w remizie, ale również na prywatnym komputerze w domu.

* - opcje dostępne w SWD są mi słabo znane - niewiele widziałem, w dodatku na starszej wersji, i trochę teoretyzuję na temat możliwości jakie mogłoby SWD oferować na poziomie niższym niż PA JRG (BTW. nie mam pojęcia po co tam jest SWD, chyba po to żeby ludzi na zmianie do aut przypisać).
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: SWD w jednostkach OSP będących w KSRG
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 13, 2014, 10:20:40 »