Autor Wątek: Sprawa dot. Komisji Rewizyjnej OSP  (Przeczytany 2283 razy)

Offline Karmach27

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Sprawa dot. Komisji Rewizyjnej OSP
« dnia: Marzec 20, 2009, 14:34:20 »
Witam wszystkich kolegów strażaków.Mam takie pytanie aktualnie jestem przewodniczącym komisji rewizyjnej ale złożyłem pisemna rezygnację, chce wystąpić z przyczyn osobistych,ale co dalej komisja sobie sama wybiera trzeciego do komisji,a potem ustalają przewodniczącego? , czy zarząd określa kto może zająć moje miejsce ? Pytam sie żeby sie dokładnie upewnić bo słyszałem różne opinie,że trzeba zwołać kolejne walne zebranie,żeby wybrać,co dla mnie jest bzdurą .Z góry dziękuje za odzew

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprawa dot. Komisji Rewizyjnej OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2009, 14:44:10 »
Podstawą działalności Waszej OSP jest statut.
Musisz do niego zajrzeć jakie, są tam zapisy.

We wzorcowym projekcie statutu jest zapis:

Walne Zebranie

Cytuj
Do kompetencji Walnego Zebrania Członków OSP, oprócz innych spraw  wymienionych  w niniejszym statucie, należy min.:

wybór spośród siebie  i odwołanie komisji rewizyjnej   

Komisja Rewizyjna

Cytuj
Komisja Rewizyjna OSP  może dokooptować do swojego składu nowych członków, na miejsce ustępujących, w liczbie nie przekraczającej 1/3 jej składu.

Wygaśnięcie funkcji członka Komisji Rewizyjnej może nastąpić w wyniku złożenia przez niego pisemnej rezygnacji.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2009, 14:50:58 wysłana przez grzela »

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Sprawa dot. Komisji Rewizyjnej OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2009, 15:48:45 »
Tutaj Zarząd OSP nie ma nic do gadania. Komisja Rewizyjna sama musi sobie z tym poradzić przez dokoptowanie jedengo członka do niej, w twoje miejsce (oczywiście jako członka KR a nie jako przewodniczącego KR). Po dokoptowaniu KR konstytuuje się tj wybiera ze swego grona przewodniczącego. Takie prawo powinien dać satut OSP. Nie spotkałem się ze statutem który by tego zabraniał. Jeżeli by odeszło z KR więzej osób, wówczas niezbędnym by było zwołać nadzwyczajne walne zebranie i wybrać nowa komisję.

Offline Karmach27

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Sprawa dot. Komisji Rewizyjnej OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2009, 12:42:49 »
Dziekuje  SenseY  za wyjaśnienie, i tak zrobię , zarząd dostanie tylko informacje o zaistniałych  zmianach