Autor Wątek: Australia Fire  (Przeczytany 8831 razy)

Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Australia Fire
« dnia: Lipiec 09, 2003, 23:32:58 »
Te zdjęcia posłał mi znajomy z Australi tak tam wygląda akurat jeden pojazd.




                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Australia Fire
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2003, 23:34:43 »
I jeszcze dwa.



                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Młodzik

  • Gość
Australia Fire
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2003, 10:31:45 »
Nie no, fajna zabawka  :blink:      Australijscy strazacy chyba wogole sa dobrze wyposarzeni i wyszkoleni?

Offline Przyszły Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
    • http://www.kingoftheroad.prv.pl
Australia Fire
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2003, 11:49:58 »
Moim zdaniem ma zadużo odblasków.Tak ogólnie to jest fajnie usperzetniony,ale choinka raczej odpada.

Młodzik

  • Gość
Australia Fire
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2003, 16:38:08 »
Etam odblaski moga byc, na drodze jakis wypadek itd. swietna sprawa  

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Australia Fire
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2003, 22:16:26 »
ale na nasze drogi te pojazdy nie bardzoby się nadały. Niskie zawieszenie, dyskwalifikuje samochód w pożarze lasu. Jeżeli wogóle te pojazdy sa pojazdami gasniczymi (ale wydje mi się że tak).
W mieście natomiast dałyby radę z powodzeniem.
Ps. Odblaski ładnie wyszły na tych zdjęciach.

Młodzik

  • Gość
Australia Fire
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2003, 10:24:25 »
Sensey, a ja slyszalem ze w Australii strazacy wlasnie glownie borykaja sie z problemem pozarow lasow??  :blink:  chyba bez sensu zeby mieli na stanie pojazdy ktore nie moga/nie potrafia  wjechac w las i tam skutecznie prowadzic dzialan gasniczych? moze ten samochodzik ma automatycznie podnoszone podwozie?  ;)  

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Australia Fire
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2003, 19:56:22 »
Cytuj
Sensey, a ja slyszalem ze w Australii strazacy wlasnie glownie borykaja sie z problemem pozarow lasow??  :blink:  chyba bez sensu zeby mieli na stanie pojazdy ktore nie moga/nie potrafia  wjechac w las i tam skutecznie prowadzic dzialan gasniczych? moze ten samochodzik ma automatycznie podnoszone podwozie?  ;)
E...bez przesady! Wszędzie są wozy do działań w mieście, w lasach i takie które nadają się tam i tam. Może jest to poprostu wóz wybitnie miejski???

Fojer1! A ten znajomy nie napisał czy to jest wóz specjalny czy ogólnego przeznaczenia? Szkoda że na zdjęciach nie można pootwierać skrytek... :)

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

tachi

  • Gość
Australia Fire
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2003, 03:05:20 »
Ogólnie autko ładnie się świeci, "ale nie wszystko dobrz co się ładnie błyszczy", w środku może być jeden wielki złom, a może być super sprzęt. O funkcjonalności auta ciężko się wypowiadać nie znając jego danych technicznych i parametrów bojowych. B)  

Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Australia Fire
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2003, 16:03:55 »
Mam tylko takie jeszcze zdjęcie.

                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Australia Fire
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2003, 21:42:37 »
Cytuj
Moim zdaniem ma zadużo odblasków

A według mnie to jest ich w sam raz - w przypadku odblasków to lepiej za dużo niż za mało. Jak ich jest dużo to zawsze samochód jest lepiej widoczny w nocy!!!

A tak poza tym to wadą jest zbyt duża kabina pasażerska i jeszcze jedna sprawa - w jaki sposób wchodzi się przy tym samochodzie na dach???

tachi

  • Gość
Australia Fire
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2003, 14:45:43 »
Panowie smucą minie takie wypowiedzi jak anioła mianowicie, że dane auto ma za dużą kabinę. Przecież chodzi o to by to nam buło jak najwygodniej i komfortowo, a propo to nie wiemy ile miejsca w środku jest dla ratowników i ile sprzętu jest w środku.
A co do wejścia na dach może być tak samo jak w BARAKUDACH lotniskowych, czy w cześniejszych wersjach GBA Star (np.266, 25) z kabiny załogi.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Australia Fire
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2003, 16:20:21 »
Cytuj
Panowie smucą minie takie wypowiedzi jak anioła mianowicie, że dane auto ma za dużą kabinę. Przecież chodzi o to by to nam buło jak najwygodniej i komfortowo

Hehe - a może jadąc do akcji mamy mieć jeszcze podgrzewane fotele, 30 pozycji fotela do wyboru itp. W kabinie pokonujemy głównie tylko drogę do miejsca zdarzenia i powinno w niej być tyle miejsca żeby można było się w miarę spokojnie ubrać w cały sprzęt. I nie bądźmy tacy wygodni!!! A w tym samochodzie kabina według mnie jest za duża!!!
Chcociaż mogę się mylić że jest za duża - to są zdjęcia i nie widać wszystkiego!!!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2003, 16:22:21 wysłana przez aniolstroz »

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Australia Fire
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 14, 2003, 18:06:44 »
Cytuj
Hehe - a może jadąc do akcji mamy mieć jeszcze podgrzewane fotele, 30 pozycji fotela do wyboru itp. W kabinie pokonujemy głównie tylko drogę do miejsca zdarzenia i powinno w niej być tyle miejsca żeby można było się w miarę spokojnie ubrać w cały sprzęt. I nie bądźmy tacy wygodni!!! A w tym samochodzie kabina według mnie jest za duża!!!
Tu się z Tobą nie zgodzę.

1. Nie wiemy na ile osób przeznaczona jest ta kabina.
2. Bardzo dobrym rozwiązaniem, jest umieszczanie aparatów powietrznych w kabinie załogi. W Polsce najczęściej aparaty są w skrytkach, co moim zdaniem jest nieprawidłowe. Mając aparaty w przedziale załogi, można ubrać je podczas jazdy i nie tracić czasu na miejscu akcji. Moja jednostka dostała w tym roku nowy wóz w żaden sposób nie można tam tych aparatów wsadzić...

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Australia Fire
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2003, 19:27:15 »
Cytuj
Bardzo dobrym rozwiązaniem, jest umieszczanie aparatów powietrznych w kabinie załogi. W Polsce najczęściej aparaty są w skrytkach, co moim zdaniem jest nieprawidłowe. Mając aparaty w przedziale załogi, można ubrać je podczas jazdy i nie tracić czasu na miejscu akcji. Moja jednostka dostała w tym roku nowy wóz w żaden sposób nie można tam tych aparatów wsadzić

Z tym się zgodzę że aparaty w kabinie to podstawa (powinno to być w każdym samochodzie), ale chodzi mi zupełnie o co innego, a mianowicie o marnowanie miejsca w tym samochodzie którego tutaj omawiamy. Chociaż mogę się mylić - musiałbym zajrzeć do środka tego wozu i wtedy podał bym ostateczną opinię - czy tam jest za dużo miejsc czy za mało!!! Ale z zewnątrz wydaje mi się że jest troszkę jego za dużo!!!

Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Australia Fire
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2003, 17:09:41 »
W nowych wozach strażackich które są w PSP najczęściej aparaty są właśnie w kabinie jak znajdę zdjęcia wnętrza kabiny to wstawie. ;)  
                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






góral2003

  • Gość
Australia Fire
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 15, 2003, 19:05:56 »
Moim zdaniem ten pojazd strażacki jest w sam raz, chociarz nie widziałem go w środku.
 

Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Australia Fire
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 19, 2003, 00:43:50 »
Tak jak obiecałem mam zdjęcia nowych wozów w PSP





 
                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Australia Fire
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 19, 2003, 00:45:08 »
I jeszcze jedno.

                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert