Autor Wątek: Numer Alarmowy 112  (Przeczytany 217919 razy)

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 23, 2005, 18:41:22 »
To mój pierwszy post na forum ale napiszę krótko EURIT 4000 to porażka ktoś wziął niezłą kasę za wprowadzenie go na PSK (wycofany z produkcji) fakt ma wiele bajerów ale po co ? nam potrzebny jeden prosty-  przyciskam guzik i łaczę z inną służbą w tym kosmicznym modelu niestety tego nie ma :( :(  . Nie jestem teleinformatykiem ale zrobiłbym to prościej i to telefonami analogowymi wystarczyły by dwie wolne pary kabli i moja wysłużona centralka z psk.
A tak na marginesie człowiek w sudetach potrzebował pomocy wykręcił 112 zgłosił się CPR w Czechach dyspozytorka słysząc polski język przekierowała rozmowę do WSKR Wrocław i człowiekowi została udzielona pomoc tak właśnie powinien działać 112 a nie tylko policja i pogotowie we własnym powiecie , wiele razy miałem zgłoszenia na 998 z komórek z innych województw łódzkiego poznańskiego a pracuję we wrocławskim co wtedy mam zrobić ? Kazać gościowi iść do innego okna? spisać dane przekazać do WSKR oni do właściwego wskr te skolei do psk a gdzie tak ważny czas? PARANOJA!!!
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 24, 2005, 10:44:26 »
No i co z tego wynika/nie/?  <_<
Wszyscy /prawie/ wiedzą, że 112 działa źle, co najmniej nie tak jak powinien, a decydenci udają, że nic się właściwie nie stało. To po co to?  Żeby tylko zamknąć usta panom z UE i nich się delikatnie mówiąc odwalą. Mam wrażenie, że właśnie tak - tylko wszystko na "grzbietach" dyż SK.
Służby nadrzędne wysyłają maile,  dziwne statystyki /już!/, sprawozdania z działalności, wykorzystania itp. nr 112. Dzwonią do dyżurnych sprawdzając umiejętność wykonania tych 7-9 czynności przekierowania na "świetnym" tel.
Dla mnie jest to delikatnie mówiąc chore :angry:
Wspólnie z kolegą zaprosimy chyba /o ile się uda/ niebawem dziennikarzy z prasy, radia, TV i zaprezentujemy "wspaniałe" osiągnięcie MSWiA oraz KG.
Trzeba po prostu skończyć z tą prowizorką i idiotyzmem dla dobra naszego i społeczeństwa - może otworzyć, co po niektórym szerzej oczy równiez na służbę w SK PSP  :(
Pozdr.

 
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 26, 2005, 20:16:57 »

System ratownictwa zawiódł w najważniejszej chwili

   
 Bartosz Gondek 25-09-2005 , ostatnia aktualizacja 25-09-2005 21:09

Tonąca dziewczyna mogła liczyć tylko na pomoc znajomych i plażowiczów. To ich odwadze zawdzięcza życie. Zawiodła policja i załoga motorówki ratownictwa morskiego SAR. Dzwonienie pod numer 112 okazało się stratą czasu


http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,2934890.html
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 26, 2005, 21:41:11 »
zgodniu z ustawa telekomunikacyjna, TPSA sluzbom ratowniczym, musi podac namiary osoby wydzwaniajacej.
Probowalem ostatnio, kobita mnie wypytala prawe o wszystko, kto dlaczego, z jakiej lini, adrss komendy itd. chce namierzyc czyjs numer - przyjela zgloszenie.
Po dlugim czasie oddzowonili i powiezieli, ze nie udostepnia danych wrrrr.

Jak to u Was dziala?
 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 26, 2005, 21:45:16 »
Ja już dawno pisałem, że to wszystko z wprowadzaniem  nr 112 w ten sposób /wariackie i nie przygotowane/ jest chore i nadaje się do prasy  :angry:
Powoli wychodzi to samo /dzięki Wodnik/  i nie nieliczmy, że szybko będzie lepiej np. wypowiedź min.Kalisza. Nastaną inni, ale i oni prędko w tym temacie zapewne niewiele zmienią.
Swoją drogą napewno dzwoniono /w opisanym ostatnio przypadku/ z plaży za pomocą tel. komórkowego i dlatego zgłoszenie trafiło do dyż. Policji - tak jest w większości woj. Przypuszczam, gdyby tak jednak do SK PSP /gł.stacjonarne/ sytuacja wyglądała by mimo wszystko nieco lepiej. Choć jak tłumaczy rzecznik Policji były w tym przypadku pewne kłopoty tech.  Niestety u mnie np. mogłoby być podobnie. Od kilkunastu m-cy wszystkie pracujące  kanały rtf. są systematycznie, okresowo zagłuszane /potężne szumy i trzaski/ . W razie konieczności alarmowania,  dysponowania i kierownia droga radiową może być to niewykonalne. Łączność tel. jest również zawodna z różnych powodów w sensie np. dodzwonienia się do osób funkc. OSP. Samo przekierowanie wymaga precyzji w naciskaniu kolejnych przycisków i przede wszystkim spokoju, opanowania i czasu! O tel. złośliwych już nie wspomnę. Nikt sobie z tego jednak nic nie robi mimo licznych monitów dyż. SK. Kolejnych przykładów można by wymieniać /sprzęt, obsada/, jednak nie o to chodzi. System po prostu działa "kulawo", żeby nie powiedzieć po prostu - źle i decydenci wszelkich maści powinni to szybko zrozumieć, a nie udawać, że jest ogólnie dobrze <_<
Pozdr.

Ps. Ja osobiście  jak już nt. - ostatnio tracę wszelką motywację i chęć dysponowania "okrojonych" zastępów do zdarzeń typu: otwarcie drzwi, zdjęcie kotka, uwolnienie ptaszka, pogonienie z posesji owadów, naprawianie rynny, zadeptanie kosza z śmieciami itp. Po prostu w miarę możliwości delikatnie "spławiam". Ze względów m.in. na % i całkowitą niepewność jutra :(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2005, 22:07:26 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 27, 2005, 19:28:28 »
Cytuj
zgodniu z ustawa telekomunikacyjna, TPSA sluzbom ratowniczym, musi podac namiary osoby wydzwaniajacej.
A mógłbys podać dokładniej jak wygląda ten zapis?

Cytuj
Jak to u Was dziala?
Ja tam zawsze sobie sam radzę. Wystarczy poszperać w internecie i są do ściągnięcia książki telefoniczne całej Polski - baza zrobiona w Accesie. Dzięki temu mamy możliwość łatwego wyszukiwania - nawet po samym numerze możemy się dowiedzieć kto do nas dzwonił i skąd.

Cytuj
Od kilkunastu m-cy wszystkie pracujące kanały rtf. są systematycznie, okresowo zagłuszane /potężne szumy i trzaski/ .
U mnie jest podobnie. Ale co najlepsze to to że są jakieś przebicia i telefon sobie sam dzwoni mimo że nikt nie wybierał numeru 112. Mieliśmy nawet taki przypadek że telefon ciągle dzwonił z jednego numeru stacjonarnego - odbierało sie a tam cisza. No to wysłaliśmy policję żeby sprawdziła tego dowcipnisia i się okazało że telefon był nieużywany, a mimo to u nas wyświetlało że ktoś dzwoni z tego numeru.

A najlepszą rzeczą jest procedura którą nam przysłali jak postępować przy odbieraniu zgłoszeń z numeru 112. I jest tam taki punkt że rozmowa nie może być przerwana (musi być cały czas kontakt z dyspozytorem) nawet w czasie przekierowywania - tylko że na tych nowych telefonach nie da sie tego zrobić.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 03, 2005, 18:03:18 »
Numer alarmowy
 
Numer 112 miał i u nas usprawnić pracę policji, pogotowia i straży. Miał, i na tym się skończyło.
 
http://ww2.tvp.pl/780,20050928250343.strona
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 03, 2005, 20:04:59 »
Świetny i żałosny zarazem materiał :(  Widać wielu kolegom to równie porządnie doskwiera i nas wyprzedzili <_<  Może w końcu ktoś z decydentów zmądrzeje i zrobi coś konkretnego w tej sprawie. Nie wiem czy nie widzą, czy nie chcą widzieć obecnej chorej  sytuacji. ZZ  również - mam wrażenie nie dostrzegają najmniejszego problemu.
Nie może się to m.in. opierać na ciągle rosnących wymaganich do 1 osobowej /w wiekszości/, marnie opłacanej i dyskryminowanej w stosunku do innych funkc. służbie dyżurnej SK :angry: Sprzęcie nie spełniającym wymagań, wykonywaniu wielu czynności przy przekierowaniu, ciągłym sporządzaniu i zbieraniu bzdurnych wykazów, statystyk, analiz itd.... Napewno nie tędy droga i rzeczywistość to co dziennie weryfikuje. Nr 112 to tylko niewielki - ostatni wycinek "partyzantki" uprawianej w organizacji i działalności SK
Niestety jak narazie niewiele z tego wynika!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 02, 2006, 21:31:45 »
Panowie i Panie - czy cokolwiek się zmieniło? Mimo szumnych "medialnych" zapowiedzi?
Dla mnie osobiście mimo wszystko nadal jednak trwa - jakieś totalne nieporozumienie osób odpowiedzialnych za należyte i proste dla dyż. gł.wprowdzenie tego nr. Niby pozornie nic, ale te 7-8 /niepewnych/ czynnościi nadal znacznie wydłuża często cenny czas, a tak niestety nadal - u mnie bynajmniej Jest ! :(
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 03, 2006, 07:17:29 »
No u mnie także jest, ale ostatnio dzwoniłem po Pogotowie Ratunkowe i odziwo, nikt nie odbierał <_<  
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 03, 2006, 07:21:45 »
KILKA LAT TEMU MIAŁEM WYPADEK SAMOCHODOWY - MOŻE NIC POWAŻNEGO ALE PROBLEM POLEGAŁ NA TYM ŻE BYŁEM W TAKIM SZOKU ŻE NIE MOGŁEM WYKRĘCIĆ ŻADNEGO NUMERU - POPROSTU !!! KAŻTY TELEFON KOMÓRKOWY (WIĘKSZOŚĆ) - PRZY JEGO ZAKUPIE MA WPISANY W PAMIĘĆ NUMER 112 - GDYBY WTEDY DZIAŁAŁ PEWNIE NIE MIAŁBYM PROBLEMU Z WEZWANIEM POMOCY - TYM BARDZIEJ ŻE BYŁA TO MAŁO UCZĘSZCZANA DROGA I NIKT INNY NIE MÓGŁ MI POMÓC!!!

112 JEST POTRZEBNY - TYLKO ŻE NA RAZNIE NIE ODWAŻYŁ BYM SIĘ Z NIEGO SKORZYSTAĆ BO SŁYSZAŁEM O PRZYPADKACH ŻE NA TEN NUMER NIKT NIE ODPOWIADAŁ !!!!

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 03, 2006, 16:54:54 »
U mnie na szczęscie numer 112 w miescie działa bez zastrzeżeń. Dzwoniąc na 112 telefon odbiera dyżurny  MSK  
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 27, 2006, 21:41:40 »
No to u mnie kilka dni temu jak ktoś dzwonił na 112 to połączył sie ze śląskiem a drugi łączył sie z sasiednią komendą powiatową ta dzwoniła do naszej a ta wysłała jednostki -/strata czasu / bardzo hucznie została skomentowana przez ludzi co nie wpłyneło pozytywnie na ten system.
Po roku takie błedy to możliwe tylko w Polsce  :rolleyes:
Bynajmniej stary 998 łączy normalnie i jestem za tym by te dwa numery jeszcze długo pozostawały wspólnie na straży ogólnego dobra.

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 28, 2006, 12:34:44 »
ponoc ma wejsc opcja ,ze dzwoni sie pod 112 i laczy sie z psp a dalej dyspozytor ma laczność radiową z karetkami i policją i informuje ich o fakcie

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 30, 2006, 22:54:46 »
Narazie s-f - tzw. gwiezdne wojny:
Ponoć ma wejsć opcja ,że dzwoni się pod 112 i laczy sie z psp a dalej dyspozytor ma laczność radiową z karetkami i policją i informuje ich o fakcie
Nieco się po wielu>>> monitach z Naszej strony w TPSA  poprawiło - nie powiem. Nadal jednak "112" ma szereg wad - np. uszkodzenia lini są przekierowywane na ten nr./wiem już dla czego!/ info. jest zbliżone i ludziska często tak kręcą, pozatem sam sposób przekierowania powienien "normalnie" odbywać się jednym przyciskiem, a narazie nie jest!  :angry::Jednak powoli....
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2006, 23:02:38 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 01, 2006, 09:51:58 »
A czy znacie jakąś metodę jak przełączyć do innych służb jeżeli w trakcie połączenia ktoś inny akurat zadzwoni i na ekranie telefonu wyświetlają się 3 połączenia?


Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 17, 2006, 09:12:33 »
112 to kicha zawsze odbiera policja. powinno byc centrum w ktorym dyspozytor.........


                       ... Bo to Polska nie elegancja .....
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 16, 2006, 13:44:16 »
Witam!
Cytuj
112 to kicha zawsze odbiera policja. powinno byc centrum w ktorym dyspozytor.........
Nie zawsze, bo obecnie zwykle tylko z tel. komórkowych, a stacjonarnych PSP. Centra o ile się orientuję powstaną? Zgodnie z nową Ustawa o Rat. med. w każdym mieście woj.

Cytuj
A czy znacie jakąś metodę jak przełączyć do innych służb jeżeli w trakcie połączenia ktoś inny akurat zadzwoni i na ekranie telefonu wyświetlają się 3 połączenia?
Chyba już to rozwiązano i bynajmniej u mnie, gdy trwa 1 rozmowa tel. jest zajęty /sygnał/. Zgadza się - przedtem był z tym problem.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 20, 2006, 19:29:37 »
ten telefon (112) powinien być jeden na całe województwo i umieszczony w WSKR lub u wojewody, tam tylko znajdują się odpowiednie osoby do obsługi tego telefonu ( m.in ranga i znajomość języków, znajomość charakterystyki województwa i możliwości techniczne ) !! :wacko:
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 02, 2007, 18:13:48 »
Witam!
Coś się chyba... Rusza jak w ubr. pisałem  -_-
http://nt.interia.pl/telekomunikacja/gsm/news/dziwne-losy-numeru-alarmowego,920562
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 02, 2007, 21:02:25 »
Znając tempo naszego kraju ja już chyba będę na emeryturze
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline królik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 02, 2007, 21:42:45 »
Witam tkwie w PSK od 6 lat numer 112 odbieram od 5 lat i jest tak że dzwonią ludzie że np: zablokowała się karta w telefonie i nie mogą dzwonić (poza nr.112), po ulicy chodzi kulawy pies i co dzwonią na 112 bo tam siedzą wszystkie służby, dziura jest w drodze, gdzieś nie ma prądu. Nasz naród jest tak poinformowany myśląc że pod numerwm 112 dyżurują wszystkie dostępne służby i z każdą "pierdołą" dzwonią właśnie pod 112, zgłaszając problem a numer 112 nie jest traktowany jako ratunkowy tylko jeszcze jako informacja telefoniczna i zegarynka. PSP wzięła na siebie 112 nic w zamian za to nie zyskując. Języka angielskiego też trzeba się uczyć, niestety odpowiedzialność w PSK w stosunku do grupy zaszeregowania też jest kwestią do rozwiązania. Pozdrawniam dyżurny operacyjny, starający się przenieść na PB jak na razie bezskutecznie bo kto z podziału chce iść do PSK za taką kase.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 02, 2007, 21:58:15 »
No... TAK!!!
Prawda jw. i nie tylko, ale znana jakby niestety Nam samym :angry: Przykre, ale nadal mimo wszystko prawdziwe!!! Różnych obietnic i zapewnień było ostatnio sporo, a jak jest widzimy niemal na co dzień /dokładnie/ po prostu - wielka wciąż KICHA! :wacko:
Pozdr.
Ps. Odn. nr. 112 oby tak było jak "planują" - może choć trochę odciąży to SK Hm?
Cytuj
starający się przenieść na PB jak na razie bezskutecznie bo kto z podziału chce iść do PSK za taką kase.
Nie licz raczej na To    ^_^
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2007, 22:05:30 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 05, 2008, 10:36:44 »
Cytat z lokalnej prasy:
Cytuj
112 z dużymi problemami
Wojewoda lubelska podpisała wczoraj z Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie umowę w sprawie tzw. numeru 112. Chodzi o organizację Centrów Powiadamiania Ratunkowego (CPR), którą obarczono właśnie wojewodów. To kolejna umowa w tej sprawie. Tymczasem połączenie ze 112 działa tylko w teorii.

reszta tu:
http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-48895.html

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 05, 2008, 11:34:52 »
Niech wreszcie wezmą się za to bo w tej chwili to jest parodia a nie CPR, my jako Straż Pożarna odbieramy 90% zgłoszeń które które przekazujemy Policji więc chyba coś tu nie gra