Autor Wątek: Numer Alarmowy 112  (Przeczytany 217962 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 05, 2008, 18:35:34 »
Ot.. i co  :wacko:
Wielu ludzi po pseudo propagandzie medialnej, nagle jakby zapomniało 3 podstawowe w Naszym Kraju nr alarmowe i zna obecnie tyko 112 :angry: !
U mnie chyba ponad 99% zgłoszeń nr muszę po prostu przekierować. Nie pamiętam i nie odbierałem osobiście - mimo lat> zgłoszenia pożaru, itp. dot. PSP
Ktoś Nas po po prostu odgórnie Tym uszczęśliwił i tak to trwa nadal!
Samo przyjęcie /wysłuchanie/ i przekierowanie wymaga czasu - czy o to chodzi? Ech... Coś ciśnie mi się samo na usta  :wub:
Gdzie info w KP/KM odnośnie nr. do poszczególnych wydziałów? Ile Komend ma faks w sekretariacie? Gdzie tel. przenośne osób funkcyjnych /SK ich zwykle nie ma!/ - można tak wyliczać, a wszystko i tak opiera się nadal na SK.
Jeszcze ktoś <głupio mądry> każe się kilku języków obcych uczyć...  Ok. tylko po co? Obecnie pomijając inne spr. Na tej marnej grupie /dodatku/, zadań, obowiązków i odpowiedzialności -w stosunku do całej reszty?
Nadal tzw. Punkt to zwykle Sekretariat - a panie, panowie i stażyści robią w tym czasie zakupy, co by sobie reszty dnia nie psuć :angry:
Ja mimo wszystko niebawem dziękuję  :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 01, 2008, 17:19:42 »
25 stycznia Podsekretarz Stanu MSWiA Pan Witold Drożdż, nadinspektor Tadeusz Budzik – Komendant Główny Policji, nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele operatorów telekomunikacyjnych podpisali porozumienie umożliwiające lokalizację osoby dzwoniącej pod numer alarmowy 112.

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/5314/

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 02, 2008, 23:57:53 »
Świetna walka z bezrobociem i skrócenie drogi dla informacji. Gościu na pewno zweryfikuje przypadek i powie że erka nie jest potrzebna, chyba, że posadzą tam dyspozytora pogotowia, który po wysłuchaniu dzwoniącego przekieruje go do dyspozytora pogotowia. Rewelacja. Jednak wojewoda to wojewoda nikt inny by takiego czegoś nie wymyślił.
W praktyce to nawet d-ca akcji (gdy padnie łączność) jak potrzebuje się połączyć z PSK to może sobie komórkę wsadzić. Może ktoś mnie albo tych innych wyprowadzi z błędu, ale można określić kto, a nie skąd dzwoni. Żeby namierzyć i określić położenie to komórki musiałyby mieć wmontowany GPS, a tak błąd może sięgać kilku kilometrów – w mieście to pestka przy ustalaniu ulicy – chyba że się mylę.
A ta unia też się czepia, myślą że tak jest wszędzie – ustawa – rozporządzenia – kasa – realizacja czyli wszyscy robią wszystka żeby (zaoszcz ... o przepraszam) zadziałało. My nie jesteśmy tak rozrzutni – podzieli się – poupycha po kontach – jakoś to będzie.
Bo przecież trudno jest posadzić koło siebie dyżurnego policji, straży, pogotowia, którzy siedząc twarzą w twarz dokonają wyboru i zadysponowania.
Cytuj
Być może linia jest niedoskonała, ale mimo wszystko jesteśmy w stanie udzielić w potrzebie pomocy – zapewnia z kolei Michał Badach z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.
i to tchnie optymizmem i już wiadomo, że CPR nie jest potrzebny. Zresztą PSP już sobie z tym tematem poradziła. Siedzi jeden lub dwóch strażaków, gdzie ? W Ciekawym Pomieszczeniu Roboczym i już - po naszemu to PSK.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 05, 2008, 13:18:45 »
grzela - a co z lokalizacją gościa który ma wyciągniętą kartę sim (będziemy namierzać maszty ?(numer nadajnika)) ^_^ :wacko:
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 05, 2008, 15:24:22 »
Tak w kwestii technicznej komórki nie muszą mieć GPSu, żeby ustalać położenie, dokładnie nie wiem jak to robią i jaką mają dokładność ale np są dostępne rozwiązania komercyjne na tym bazujące:
http://www.datasystem.pl/go.php/pl/oferta/monitoring_sim/opis_uslugi.html
już gdzieś kiedyś pisałem, że nawet operatorzy maja takie usługi dla normalnych abonentów, np to: http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/nasze_uslugi/nowosci/wiem_gdzie_jestes/

dla chcących poczytać więcej:
http://www.google.com/search?hl=pl&rlz=1B3GGGL_pl___PL253&q=lokalizacja+przez+sie%C4%87+gsm&btnG=Szukaj&lr=

Co do telefonów bez karty SIM to żeby wykonać połączenie to też się musi telefon podłączyć czyli zalogować do sieci przez BTS, możliwe, że jest to robione po numerze IMEI telefonu i też jest to do wyśledzenia.

Ustalenie poprawne kto dzwoni jest dużo trudniejsze dla operatora bo
a) bardzo dużo telefonów prepaid nie jest zarejestrowana,
b) bardzo dużo osób ma telefon kupiony na inna osobę (np wnusio na babcię)
c) karta sim czasem zmienia użytkownika bez powiadamiania kogokolwiek (moja stara karta SIM była kupiona na babcię, potem przeniosłem ją na prepaid na mnie a teraz bez powiadamiania operatora ma ją moja mama)

dodano:
o tu napisali jak to działa: http://www.przeglad-techniczny.pl/arch/2006/06/F-na_celowniku.htm :)
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2008, 15:34:53 wysłana przez Sylwek »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 06, 2008, 19:17:45 »
grzela - a co z lokalizacją gościa który ma wyciągniętą kartę sim (będziemy namierzać maszty ?(numer nadajnika)) ^_^ :wacko:
Pozdr
To jest nie nasze już zadania, a techniczne sposoby są dostępne:
www.mswia.gov.pl/download.php?s=1&id=3463

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 07, 2008, 12:35:44 »

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 07, 2008, 23:41:37 »
Tak w kwestii technicznej komórki nie muszą mieć GPSu, żeby ustalać położenie, dokładnie nie wiem jak to robią i jaką mają dokładność ale np są dostępne rozwiązania komercyjne na tym bazujące:

Moje spostrzeżenia dotyczą sytuacji jakie miały miejsce. Współrzędnie geograficzne to szerokie pojęcie. Z doświadczenia wiem, że błąd może sięgać nawet do 2-4 km. Zależy z jakiej stacji bierze się namiar. To co podałeś to systemy oferowane przez poszczególnych operatorów. Wymagają dodatkowych aplikacji choćby na karcie sim, żeby ten błąd zmniejszyć do kilkunastu czy kilkuset metrów. Kto zapłaci za te dodatkowe aplikacje. Mając telefon w jednej z sieci w kwadracie 30 x 30 m2 podaje mi 4 lokalizacje (nazwy ulic) prawdopodobnie z 4 stacji bazowych, mino że od najbliższej ulicy jestem oddalony o 800 m., a od najdalszej 1500 m.,, a to jest różnica kilku kilometrów. Dlatego zadałem takie pytanie na forum. Bo to, że się da namierzyć to wiem, nawet jak użytkownik nie dzwoni, wystarczy żeby miał włączony telefon, tylko z jaką dokładnością.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 17, 2008, 00:12:59 »
Witam!
Odnośnie 112 przypomina się, że m.in.... operatorzy mieli już dawno wgrać "jakąś" zapowiedź słowną?? Nadal zdecydowana większość połączeń z tel. stacjonarnych - takie pod tym nr obsługuję /oby tylko  -_-/, dotyczy Pogotowia i Policji !!! Przez ten okres czasu... od wprowadzenia osobiście jeszcze nie zdarzyło mi się odebrać zgłoszenia wymagającego bezpośredniej interwencji Straży.  :angry: Zwykle jest to pomyłka z nr informacji TPSA, głuche i złośliwe połączenia lub przeważnie dotyczące innych służb - wymagające jednak /czas/ przekierowania. Przecież można wciąż znacznie łatwiej, szybciej i prościej? Mam również wrażenie, że na wskutek gł. działań (wszelkich) mediów, wiele osób - jakby nagle zapomniało /3/ podstawowe nr. alarmowe w <Tym> Kraju  :wacko:
Jakie kol. mają odczucia po...  pewnym już czasie?
Czy musicie /jednak/ ewidencjonować te wszystkie zgłoszenia  :angry: Ponoć, gdzie nie gdzie tak jest? Co nt. Procedury nr 17  ^_^ ^_^ ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 17, 2008, 17:35:35 »
Tak trzeba ewidencjonować bo potem do KW trzeba przesyłać co pewien okres czasu statystyki (a skąd je wziąć?),
Jak operatorzy nie wgrają Ci Ajax zapowiedzi to konserwator od rejestratora albo centrali powinien to zrobić !
Najlepiej aby dzwoniący mógł wybrać tonowo z numeru alarmowego odpowiednią służbę.
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 14, 2008, 16:35:37 »
Dziś nowa stronka uruchomiona http://112.gov.pl  a już bzdety ludziom wciskają  ^_^
"Połączenia wykonywane na numer alarmowy „112”, obecnie odbierane są przez Powiatowe/Miejskie Stanowiska Kierowania Straży Pożarnej (dla telefonii stacjonarnej) oraz w Komendach Powiatowych Policji (dla telefonii mobilnej)."
Może napiszmy gdzie policja odbiera telefony mobilne na 112 - większość to strażacy w Polsce odbierają 112 i ze stacjonarnych i z mobilnych telefoników !!!   :wacko:
Pozdrowionka dla wszystkich którzy odbierają telefon alarmowy 112 !!!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 19, 2008, 12:46:22 »
A najbardziej śmieszy mnie jak w TV mówią że 112 w Polsce nie działa. W takim razie co mi tak dzwoni na pulpicie o każdej porze dnia i nocy?  ^_^
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 19, 2008, 21:27:08 »
A najbardziej śmieszy mnie jak w TV mówią że 112 w Polsce nie działa. W takim razie co mi tak dzwoni na pulpicie o każdej porze dnia i nocy?  ^_^

To,że dzwoni to wcale nie znaczy że działa tak jak powinien.

DYREKTYWA 2002/22/WE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY
z dnia 7 marca 2002 r.
w sprawie usługi powszechnej i związanych z sieciami i usługami łączności elektronicznej praw
użytkowników (dyrektywa o usłudze powszechnej)

..................
Jest ważne, aby użytkownicy byli w stanie wywołać jeden europejski numer alarmowy "112" oraz
wszelkie inne krajowe alarmowe numery telefoniczne bezpłatnie, z dowolnego telefonu, włączając
publiczne automaty telefoniczne, bez korzystania z jakiejkolwiek formy płatności. Państwa
Członkowskie powinny były już podjąć konieczne przygotowanie organizacyjne, najlepiej
odpowiadające krajowej organizacji systemów alarmowych w celu zapewnienia, że wywołania tego
numeru spotkają się z właściwą odpowiedzią i że ktoś się nimi odpowiednio zajmie. Informacja o
miejscu, w którym znajduje się osoba dzwoniąca, udostępniana służbom ratunkowym, poprawi poziom
ochrony i bezpieczeństwa użytkowników służb "112" i pomoże służbom ratunkowym, w stopniu
możliwym technicznie, w wykonywaniu ich obowiązków, pod warunkiem że zagwarantuje się
przeniesienie wywołań i towarzyszących im danych do służb ratunkowych. Odbiór i wykorzystanie
takich informacji powinny być zgodne z odnośnym prawem Wspólnoty o przetwarzaniu danych
personalnych. Stałe udoskonalenia technologii komputerowych będą stopniowo umożliwiać jednoczesne
obsługiwanie kilku języków w tych sieciach, po rozsądnych kosztach. To z kolei zapewni dodatkowe
bezpieczeństwo obywatelom europejskim korzystającym z numeru alarmowego "112"................

reasumując....
dzisiejsze istotne braki w działaniu to:

1. Brak udostępnienia służbom ratowniczym informacji o miejscu, w którym znajduje się osoba dzwoniąca, w czasie rzeczywistym.
2. Błędy w przekierowywaniu połączeń na właściwe terytorialnie numery podkładowe.
3. Brak systemowej obsługi numeru 112 w wielu językach.
4. Niejednolity system obsługi numeru 112 w skali kraju.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2008, 23:20:17 wysłana przez trymix »

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 19, 2008, 22:02:42 »
Może napiszmy gdzie policja odbiera telefony mobilne na 112

w Koszalinie... i żeby się dodzwonić trzeba mieć anielską cierpliwość...

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 19, 2008, 22:31:32 »
Dodam!
Notoryczne mylenie? Z nr informacji TPSA!! Po każdych opadach zwarcia na liniach /złączach/ i głuche tel.  :angry: Usuwanie awarii, po zgłoszeniu na <błękitną linię> 2-3 dni i n.stop. Wrrrr!
O info. w innych jęz. itp. Nawet nie wspomnę. Najlepiej wszystko... na dyż:wacko: A co, czemu, by nie! Nich się m.in. "nieuki" szkolą w pogańskich językach.  ^_^
U mnie komórki /dzięki.../ odbiera na razie Policja i fakt - dodzwonić się nie raz to nie lada sukces.  :wacko:
Pozdr.
Ps. Osobiście w ciągu 2 lat nie przyjąłem na ten nr żadnego zgłoszenia z zew. dot. bezpośrednio PSP, choć tel. odbieram średnio ok. 30-50 dziennie.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 27, 2008, 08:57:50 »
Tak Ajax należysz do grona szczęśliwców, że odbierasz tylko stacjonarnej -  ruch w sieci komórkowej (Play, Era, Plus, Orange) jest naprawdę dużo większy wierz mi znam to.
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 21, 2008, 20:22:26 »
Niestety 112 to porażka.
- 60 % połączeń to wywołania z szumów na lini,
- 20 % to pomyłki z informacją tel. ( brak zapowiedzi że to linia alarmowa, a zgodnie z przepisami powinna być)
- 15 % to zgłoszenia dla policji (drobne) które zgodnie z przepisami powinno się informować dzwoniącego że takie zgłoszenia są dla policji i na nr 997, (niestety wielu dyspozytorów uczy ludków i łączy takie rozmowy)
- 5 % to połączenia dla pogotowia które musimy łaczyć odrazu.

Marek
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 21, 2008, 20:45:46 »
Dodam!
Notoryczne mylenie? Z nr informacji TPSA!! Po każdych opadach zwarcia na liniach /złączach/ i głuche tel.  :angry: Usuwanie awarii, po zgłoszeniu na <błękitną linię> 2-3 dni i n.stop. Wrrrr!
O info. w innych jęz. itp. Nawet nie wspomnę. Najlepiej wszystko... na dyż:wacko: A co, czemu, by nie! Nich się m.in. "nieuki" szkolą w pogańskich językach.  ^_^
U mnie komórki /dzięki.../ odbiera na razie Policja i fakt - dodzwonić się nie raz to nie lada sukces.  :wacko:
Pozdr.
Ps. Osobiście w ciągu 2 lat nie przyjąłem na ten nr żadnego zgłoszenia z zew. dot. bezpośrednio PSP, choć tel. odbieram średnio ok. 30-50 dziennie.

Wynika to z faktu, że niektóre centrale TPSA pracują równolegle z wybieraniem tonowym i impulsowym (niektórzy mają jeszcze takie telefony).
W związku z powyższym bardzo łatwo jest wygenerować
trzask, trzask, trzask trzask i mamy połączenie ze 112 :-)
przerwy pomiędzy trzaskami mogą być nawet stosunkowo długie (byle by przy trzask trzask była w miarę krótka)

Teraz wiem dlaczego gdzie, nie gdzie używa się 911

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 21, 2008, 21:47:33 »
911 był by dobrym rozwiązaniem na nasze tandetne linie i centrale, niestety ale mamy 112 wrr. niedziałające paskudztwo
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 23, 2008, 18:00:18 »
testuje ktoś z dyżurnych psp lokalzację dzwoniącego na nr alarmowy 112 ? (może jakieś uwagi na tym forum)
Policja już testuje ale cięko im to idzie w małych miejscowościach sieć nadajników cienko rozlokowana !
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 23, 2008, 18:04:45 »
u nas lada dzień chyba się zacznie.
Czarno widzę to testowanie. Jak na razie z tego co się połapałem to przede wszystkim trzeba znać sieć z której gość dzwoni - w chwili obecnej gość np z numerem (domyślnie) PLUSA może być abonentem Tepsy - czyli czysta loteria bo sprawdzając na bazach danych sześciu operatorów na własciwego mozna trafić np dopiero za szóstym razem
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2008, 18:26:57 wysłana przez mario68 »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 23, 2008, 18:11:03 »
Dziś nowa stronka uruchomiona http://112.gov.pl  a już bzdety ludziom wciskają  ^_^
"Połączenia wykonywane na numer alarmowy „112”, obecnie odbierane są przez Powiatowe/Miejskie Stanowiska Kierowania Straży Pożarnej (dla telefonii stacjonarnej) oraz w Komendach Powiatowych Policji (dla telefonii mobilnej)."
Może napiszmy gdzie policja odbiera telefony mobilne na 112 - większość to strażacy w Polsce odbierają 112 i ze stacjonarnych i z mobilnych telefoników !!!   :wacko:
Pozdrowionka dla wszystkich którzy odbierają telefon alarmowy 112 !!!
W powiecie chojnickim 112 z komórki łączy z Policją ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 23, 2008, 23:24:56 »
Witam!
U mnie podobnie na dniach mają testować, a wytyczne Z KG sypią się już jak z "rękawa".
Jak pisze mario zanosi się /z tego co czytam/ na trochę totolotek, a i dokładność ponoć pozostawia wiele do życzenia? No zobaczymy. -_-
Zawsze to coś w ustalaniu tzw. upierdliwych oraz pomocy, gdy nie potrafią dokładnie podać miejsca, adresu itd. Wymaga to jednak wprawy, czasu i nieco szczęścia. Byle tylko komu nie wpadło do łba prowadzić kolejne.. statystyki, zestawienia, itp. Jednak jak znam życie - ani chybi tak będzie. :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2008, 00:06:12 wysłana przez grzela »

Offline nowynick

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 24, 2008, 13:22:59 »
Jestem już po testach i chyba tylko nasza kochana TPSA podaje dokładną lokalizację osoby dzwoniącej. Era - różnie od 3000 do 9000m niepewność lokalizacji, IDEA- narazie brak możliwości zalogowania, PLUS - tylko komunikaty brak danych klienta, PLAY akurat nie trafił się na 112. Wszystko intuicyjnie proste tylko na cholerę komuś to na PSK. Sprawdzanie zakończenia sieci zdarzy się raz na "ruski rok". Myslę , że wystarczy jak ma WSKR i na potrzeby się wykorzysta, nie powinni być obciążeni tym nadto.