Autor Wątek: Numer Alarmowy 112  (Przeczytany 217884 razy)

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 25, 2005, 23:08:54 »
fakt też robi sensacje wystarczyło zadzwonić na 999 i no problem.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 26, 2005, 07:29:45 »
Cóż... problemy "techniczne", zmiany w funkcjonowaniu, różne wizje i koncepcje - my to wszystko znamy. Proszę to jednak logicznie wytłumaczyć zwykłej osobie oczekującej szybkiej i skutecznej pomocy <_< .
Ps.
Tak swoją drogą napewno już wiele SK, CPR otrzymało zamówione i rozdzielone odgórnie nowe aparaty tel. Eurit np. 4000, 25 itp. Tak oglądam i myślę, że mają wiele wspaniałych funkcji jednak mało lub wcale nieprzydatnych jako tel. alarmowe. Może się mylę?
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 26, 2005, 16:57:02 »
Ja powiem jedno: Fakt to najgorszy brukowiec jaki powstał. Więcej w nim kolorowych obrazków i tekstów budzących sensację niż poważnych treści. To jak ta gazeta podchodzi do różnych spraw wieloktornie się przekonałem.. dlatego nie czytam jej!!

112 zgłoś się
 
W regionie działa już dodatkowy numer alarmowy - "112". Na razie jest testowamy a ratownicy proszą aby wzywać pomoc korzystając z dotychczasowych numerów. 112 oficjalnie zacznie działać 1 września.
 

112 już nie milczy. W Toruniu, w Centrum Koordynacji Ratownictwa akurat na miejscu są wszystkie służby. Ale takich placówek w Polsce jest niewiele. Połączenia z numerem 112 będą odbierać strażacy i to od nich zależy, co zrobić z danym zgłoszeniem. - Przekażemy to do odpowiedniej służby, jak pożar to Straż, jak coś innego, to Pogotowie - mówi Janusz Jastrzębski.

Do tej pory można było wybierać 112 tylko z telefonów komórkowych, wtedy łączymy się z policją i tak pozostanie. Oficjalnie od 1 września, można będzie dzwonić ze stacjonarnych, bo takie są wymogi Unii Europejskiej. Ten numer telefonu jest znany powszechnie na całym świecie.

Strażacy apelują jednak, aby Polacy korzystali tak jak do tej pory, ze znanych numerów od 997 do 999. 112 ma służyć przede wszystkim obcokrajowcom. Nie ma jednak wymogu, by ratownik przy telefonie musiał znać kilka języków.

Polska do tej pory była jedynym krajem Unii Europejskiej, w którym nie można było korzystać z numeru 112. Problemy wynikały z braku odpowiednich umów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i operatorów telekomunikacyjnych.

J. Lewandowski

wycinek s TVP Bydgoszcz
 

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 29, 2005, 23:33:12 »
A ja mam pytanko do dyspozytorów jakie są ich odczucia w sprawie tych telefonów którymi będziecie odbierać zgłoszenia z numeru 112. Podobno cała Polska dostała takie same telefoniki. Miałem okazję się tym trochę pobawić i pierwsze wrażenia są tragiczne:
- ten środkowy długi guzik to najwięsza tragedia - celowanie określonej funkcji na chybił trafił przy przekierowywaniu zgłoszenia to chyba niezbyt dobry pomysł
- samo przekierowywanie rozmowy i dalsza część też jest tragiczna - jakieś rozmowy trójstronne bez możliwości rozłączenia się - to mi się bardzo nie podoba.
Może nie tak ten aparat obsługujemy, ale obsługę pokazywał nam monter więc chyba coś z tym telefonem jest nie tak.

Ale na + jest możliwość nagrania do 30 minut rozmowy
i 40 dzwonków i gry ;)

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 30, 2005, 10:39:40 »
a internet jest w tych aparatach???

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 30, 2005, 12:17:47 »
Dziś w nocy byłem przy pożarze piwnicy w mieszkaniu. Próbowałem skontaktować się z komórki do CPR. Nie mogłem się dodzwonić, ani 112 ani 998. Zasięg miałem dobry. Także te telefony wciąż są zawodne. W sumie na 998 pierwszy raz mi to się zdarzyło. Czasem może coś rozłączyło, ale zadzwoniłem jeszcze raz i było ok. Nie wiem dlaczego.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 31, 2005, 13:50:46 »
Witam!
Internet jest, gry i inne duperele, a jakże - tylko pytam po co? :angry:  To ma być niezawodny tel. końcowy z łatwą i prostą możliwością przekierowania rozmowy jednym, przypisanym kolejnym przyciskiem do określonych służb - nie tylko Pogotowia i Policji. Kręcenie kułeczkiem, przyciskanie malutkich literek to chyba jakieś kolejne spore nieporozumienie. <_< Ustawienie nr 112 na jednej szynie z 998 to kolejna nie szybko rozwiazana sprawa oraz narazie brak przekierowania - parodia. Sztuka dla sztuki.
Na podstawie otrzymywanych lawinowo pism, maili itp. z instrukcjami, dyrektywami, procedurami itd....  oraz stanu faktycznego / obecnej rzeczywistośći/ utwierdzam się jak i wiele "myślących" osób, że cała ta żenada z szybkim wprowadzeniem 112 jest po prostu pod publiczkę /UE/. Przepisy prawne i inne pozostałe "błache" sprawy i szczegóły jakoś się później dopasuje :(  Jak zwykle! Odpowiedzialność i tak w końcowym rozrachunku w razie czego poniosą KP i dyżurni. Ech... brak słów!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline kapitano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 03, 2005, 15:40:22 »
U nas w Komendzie mamy podłączony 112 także z komórek czyli odbieramy wszystkie możliwe połączenia. Nowy tel. Eurit 4000 jest super  ;) a najlepsza w nim jest gra w OKRĘTY- trafiony zatopiony. Ponadto  ten telefon nie wnosi na dzień dzisiejszy niczego pozytywnego co ułatwiało by przekierunkowanie połączeń.  Nr alarmowy 112 miał skrócić czas dysponowania odpowiednich służb do zdarzeń a w rzeczywistości znacznie ten czas wydłuża.
Powiat nasz jest na granicy dwóch województw. Bardzo często przyjmujemy zgłoszenia, które powinny trafić bezpośrednio na Policję w innym województwie. Bez możliwości przekierunkowania rozmowy na dzień dzisiejszy musimy przyjąć zgłoszenie, następnie zadzwonić i przekazać dyż. Policji w naszym Powiecie, dyż. policji przekazuje informacje do policji w sąsiednim województwie - jeśli to ma być skrócenie czasu  to ja współczuje osobie która pilnie potrzebuje pomocy.
Jeśli zgłoszenie przyjmiemy zgodnie z procedurą P17 klepiąc wszystkie regułki to czas wydłuży się jeszcze bardziej. W przypadku przyjęcia zgłoszenia w obcym języku  :D  :D zgodnie z procedurami to już w ogóle katastrofa... :ph34r:  
Ale cóż zgodnie z Dyrektywą Unijną 112 ruszył  z kopyta i wszyscy są zadowoleni prócz dyżurnych
PS.Tel Eurit 4000 jest naprawdę  :( wypasiony a najbardziej to kółeczko , które zwie się nawigator to już totalny odlot

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 03, 2005, 19:24:04 »
1 września ludzi dostali pierdolca na punkcie 112. Wszyscy zwłaszcza po różnego rodzaju wiadomościach dzwoniłi, żeby sprawdzić czy rzeczywiście działa. Młodsi mówilu, że pomyłka, a babcie waliły wprost, że mówią w telewiziim, że 112 działa więc ona sprawdza czy to prawda. Koszmar.  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 03, 2005, 20:42:50 »
Wodnik - masz rację. Głupota ludzka nie zna granic, trzeba było takiej powiedziec żeby wszystkie telefony z ksiązki sprawdziła jeszcze, może któryś nie będzie działał. Przyda jej się to do wiadomości, w razie jakby kiedys chciała tam zadzwonić.
Ale niestety niedowiarków w naszym kraju jest sporo, jak powiesz jej że słona herbata jest niesmaczna, to taka osoba mimo to pójdzie i taką zrobi.
 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 03, 2005, 21:43:53 »
Nic dodać i ująć. Po prostu totalny "bajzel" pod publiczkę! <_<  Winnych tego stanu rzeczy jak zwykle brak.
Systematycznie tylko nęka się narazie /u nas?/ dyżurnych mailami, telefonami /najlepiej po 15/ odgórnie - dlaczego jeszcze u was nie działa? O ludziach już nie wspomnę. Paranoja :angry:  
Pozdr.
Ps. Jest  po prostu "P.K.P" dalej nic nie działa jak powinno i cała masa tel. odgórnych, maili, zestawień, tabelek itp. dlaczego nie działa itd.??? Ja mam to wiedzieć..... :angry:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2005, 18:26:44 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 06, 2005, 23:19:12 »
Jak to u Was obecnie wygląda? Z "dramatycznych" pism odgórnych m.in Departamentu Bezp. i Porząd. Publicz. itp. chyba są niemałe problemy już od tygodnia w całym kraju. Niby 112 teoretycznie jest tylko jakoś nie działa tak jak rzeczywiście powinien <_< . Dlatego się tak "miotają" bo jak się wyda...... :( Żałosne.
Pozdr.
 
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

kazarst

  • Gość
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 07, 2005, 13:47:42 »
Siedzę na PSK już ładnych parę lat , dużo przeżyłem i dużo widziałem , ale to co dzieje się obecnie to chyba kpiny.
Postawiono nam telefon  poinformowano nas że to 112 i na tym koniec , a ty człowieku rób co chcesz.Dzwoni jak oszalały !!! , chociaż do końca jeszcze żle działa bo odbieramy tylko 112 dzwoniących ze stacjonarnych .
Powiedzcie mi kogo winić za ten stan rzeczy , tak jak pisaliście nie ma winnego .
Zresztą na  MSK/PSK to dobre fuchy ,  najszybciej można  dostać  opr...    i zawsze w razie czego mają winnego!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2005, 13:49:18 wysłana przez kazarst »

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 07, 2005, 18:23:37 »
Podzielam Wasze zdanie, stworzenie numeru 112 było robione pod publikę i co najgorsze niedokładnie. Ktoś w ministerstwe ubzdurał sobie, że 1 września ma zacząć działać 112... i działa... pytanie tylko jak... :angry:  Jest on niedopracowany...
 Według mnie dużurujący pod 112 nie powinien być ani ze straży, ani policji lub pogotowia - powinna to być osoba "z zewnątrz", która nie blokowałaby linii 998 (tak jak teraz ma to miejsce). Dopiero ona przekazywałaby zgłoszenie do odpowiedzialnej za daną sprawę służby. Ja i tak w razie 'W' będę dzwonił pod numery kierujące bezpośrednio do odpowiedniej służby.
 Co do ludzi, którzy dzwonili by się upewnić czy 112 działa lub udawali, że to pomyłka... za przeproszeniem ale to totalni idioci bez wyobraźni :ph34r:  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 07, 2005, 18:52:15 »
Zgodnie z wytycznymi przełączając zgłoszenie na policję trzeba zapisać numer i nazwisko zgłaszającego. Dane te należy przekazać dyżurnemu policji i dopiero dokonać przekierowania rozmowy. Jest to dodatkowa robota. Poza tym zanim dyżurny policji odbierze to słyszymy „pogotowie policyjne” proszę czekać. Pewnie czekać można tylko ile i kto ma na to czas? Policjantowi jak się chce to odbierze, a jak nie to siedzisz ze słuchawką przy uchu dopóki się nie wk….sz i nie pier……sz słuchawką o telefon.  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline YODA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 07, 2005, 18:57:51 »
trudno nic nie zrobimy mamy za małe stołki i ze 112 robią wszystko. Umnie w kraju 112 odbiera carabinieri i wszystko działa
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2005, 18:58:26 wysłana przez pożarus »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 07, 2005, 21:38:02 »
I  TO SIĘ  NADAJE  DO  PRASY !  
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2005, 21:39:30 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 11, 2005, 20:57:22 »
Gazeta poznańska

   
Piątek, 9 września 2005

Wielkie oszustwo

Polskapresse 06:36



Strażnicy miejscy już odbierają wezwania z numeru 112
(fot. Gazeta Poznańska / P.Jasiczek)

 
Polska jest jedynym krajem europejskim bez zintegrowanego ratownictwa. Rząd, chcąc uniknąć kompromitacji, wprowadził alarmowy numer 112, który pozostaje... fikcją.

Z kilkuletnim opóźnieniem, za to z fanfarami uruchomiony został ostatnio alarmowy numer telefoniczny 112. Można tam dzwonić niezależnie od tego, co się wydarzy i liczyć na interwencję odpowiedniej służby. Nie wszyscy wiedzą, że to tylko ją opóźnia.

Standard w Europie

Alarmowy numer 112 to w Europie standard. Podobnie miało być u nas. Najwięcej przypadków alarmowych wezwań dotyczy spraw medycznych, więc numer alarmowy miał być tworzony na bazie pogotowia ratunkowego. W ramach offsetu, wynikającego z kupna amerykańskich samolotów F16 dla polskiej armii, Amerykanie mieli nam dostarczyć informatyczny system koordynujący działania służb ratowniczych. - Przygotowania samorządów do wprowadzenia numeru 112 zostały zatrzymane. Kazali nam czekać na amerykański system informatyczny - mówi Piotr Kołodziejczyk, sekretarz miasta w Poznaniu. Systemu nie ma do dziś.

Po wejściu Polski do UE posiadanie numeru alarmowego stało się obowiązkiem. Miał wejść w życie we wrześniu ubiegłego roku. Nic z tego nie wyszło. Rząd wyznaczył nowy termin - wrzesień tego roku. I system wprowadzono, mimo braku systemu koordynowania działań służb. Efekt? Jeżeli w nagłej sytuacji dzwonimy pod numer 112, osoba przyjmująca zgłoszenie ocenia, jakie działania trzeba podjąć i powiadamia właściwą służbę. O integracji mowy nie ma. Kto znalazł się w potrzebie, powinien dzwonić pod tradycyjne numery 997 (policja), 998 (straż pożarna), 999 (pogotowie).

Rozwiązanie poznańskie

W Poznaniu wszystkie kłopoty przestaną istnieć, gdy zostanie przeniesiona siedziba pogotowia ze starego budynku przy ul. Chełmońskiego do nowego przy ul. Rycerskiej. Rozwiązanie, aby numer alarmowy był przy Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR), przyjął samorząd lokalny, a zatwierdził wojewoda. Miasto uczestniczy w tym finansowo: - W taki sposób numer alarmowy działa już przy CPR w Gliwicach, a w Poznaniu zacznie w czwartym kwartale - mówi Witold Draber, dyrektor Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Józef Djaczenko
 
 
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 12, 2005, 10:51:41 »

Poniedziałek, 12 września 2005

Na 112 dzwonić od 2009 roku?
IAR 08:30

Numer 112, na który można wzywać policję, pogotowie lub straż pożarną, będzie sprawnie działał dopiero w roku 2009 - powiedział minister spraw wewnętrznych Ryszard Kalisz. Na razie działa tylko w niektórych miastach. Kalisz, który był gościem radiowej Trójki, dodał, że na doprowadzenie systemu do pełnej sprawności potrzeba pieniędzy.

Polskie służby antyterrorystyczne działają właściwie - powiedział minister Kalisz. Podkreślił, że obecnie nie ma konkretnego zagrożenia terrorystycznego wobec Polski. Dodał, że każdy, nawet drobny sygnał o ewentualnym zagrożeniu jest sprawdzany.  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 12, 2005, 20:40:08 »
No widzicie i po co było się martwić. ;)
Będzie dziłało tak jak trzeba już niedługo i jeszcze kasę na to dostaniemy. :D  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 13, 2005, 21:50:37 »
No... tak - pewnie kiedyś? Zapewne tak będzie - jak nie w ten to w inny sposób, ale ja już chyba serdecznie podziękuję i wysiądę na najbliżęj stacji z tego "pociągu"  <_<
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 14, 2005, 12:04:41 »
Aktualności    
 2005-09-01 09:17

Sejmowa informacja o wdrożeniu numeru alarmowego 112
 
 Informacja na temat uruchomienia numeru alarmowego 112 w sieciach stacjonarnych przedstawiona w dniu 29 sierpnia br. przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 
http://www.kgpsp.gov.pl/portal/kgpsp/pl/news/?_n=15884
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

kazarst

  • Gość
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 14, 2005, 13:52:40 »
Jak się ma tajemnica danych osobowych  do naszego przedstawiania się dzwoniącemu ,  stopień , imię i nazwisko ???
Przyszedł do nas  PROJEKT  PROCEDURY  , jako dyżurni napisaliśmy  uwgi , tylko zanim te uwagi doszły do KW , to przyszła PROCEDURA , po co więc kazano nam pisać jakies tam uwagi  ,jak  nikogo to nie interesuje  ???  !!!

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 14, 2005, 22:23:31 »
Inne służby radzą sobie mam wrażenie trochę rozsądniej.
To tylko u nas ktos wymyślił taką bzdurę a przedstawianiem się z imienia i nazwiska. Dobrze że nie trzeba stawać na baczność.
Totalny idiotyzm, kogo obchodzi czy odbierze przysłowiowy Kowalski czy Nowak, ważne że dodzwonił się do odpowiedniej służby.
W innych służbach "dyspozytorzy" przedstawiają się ewentualnie z funkcji.  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 16, 2005, 11:04:49 »
112 W obecny krzałcie  to parodja  znam to z przypadku Łódzkiego jaja jak balony.
Pozdrawiam Cięń em.