Autor Wątek: Numer Alarmowy 112  (Przeczytany 217947 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #275 dnia: Kwiecień 25, 2016, 13:39:26 »

Offline Wiesio12345

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #276 dnia: Styczeń 15, 2017, 17:18:10 »
Jeśli według mnie ten 112 to jakiś nie wypał przykład na moiom powiecie z wczoraj Palił SIĘ  Kempinng zadzwoniono na na 112 a Pani z CPR przekazała zgłoszenie po 30 minutach czy to jest normalne?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #277 dnia: Styczeń 15, 2017, 18:21:50 »
Jeśli według mnie ten 112 to jakiś nie wypał przykład na moiom powiecie z wczoraj Palił SIĘ  Kempinng zadzwoniono na na 112 a Pani z CPR przekazała zgłoszenie po 30 minutach czy to jest normalne?
Nie jest normalne. U nas pożar w miejscowości mającej z 20 ulic i 2000 mieszkańców a Pani zapomniała spytać o ulice zapisała tylko miejscowość i numer domu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #278 dnia: Luty 23, 2017, 14:37:46 »
Bardzo ciekawy artykuł...
Jeszcze w tym roku CPR-y mają zacząć przejmować numery 997, 998 i 999
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jeszcze-w-tym-roku-cpr-y-maja-zaczac-przejmowac-numery-997-998-i-999/q3jxf6g

Offline Wiesio12345

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 23, 2017, 16:51:40 »
Bardzo ciekawy artykuł...
Jeszcze w tym roku CPR-y mają zacząć przejmować numery 997, 998 i 999
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jeszcze-w-tym-roku-cpr-y-maja-zaczac-przejmowac-numery-997-998-i-999/q3jxf6g


Przcież to opoźni reakcje.

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #280 dnia: Luty 23, 2017, 17:11:56 »
Ciekawe jak bedzie wygladala korespondencja na linii dowodca-PSK, bo sa miejsca za lacznosc radiowa jest tragiczna i korzysta sie z telefonu na akcji do przekazywania informacji dyspozytorowi. Pewnie CPR bedzie przelaczal nas na PSK... To  wszystko jest czasochlonne... dowodca bedzie musial sie ladnie przedstawic itd zanim go przelacza...

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #281 dnia: Luty 23, 2017, 17:21:50 »
a nie dotarło do Ciebie że nie wolno blokować numeru 998 wykorzystując go do tych celów.

Offline dzingishan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #282 dnia: Luty 23, 2017, 17:27:53 »
Przcież to opoźni reakcje.

Czas reakcji mało istotny. Dla nich najważniejsza jest szybkość odebrania połączenia.
Jak już zabiorą te 998 to będzie wesoło jak przyjdą jakieś wichury :) Już sobie wyobrażam jakie przekleństwa będą lecieć jak będą co chwila formatki wlatywać dyżurnemu w SWD z kilku województw i będzie trzeba ogarnąć te małe, niezbyt czytelne literki i ciągłe zamykanie kart zdarzenia żeby odbić pojazd bo oczywiście po ludzku tego nie dało się zrobić.

a nie dotarło do Ciebie że nie wolno blokować numeru 998 wykorzystując go do tych celów.
Nie wolno, ale na dobrą sprawę linia nie jest nigdy blokowana jak się ma 2 telefony 998.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #283 dnia: Luty 23, 2017, 17:49:16 »
Z punktu widzenia dyżurnego to Ameryka.... Tylko się cieszyć, przychodzi formatka wysyłam straż, następna znowu wysyłam a jeśli dyżurny dostanie 15 jednocześnie to musi obsługiwać po kolei....  Otwierać pojedynczo bo zapisywany jest czas przyjęcia formatki. Jak PSP zabraknie nie nasza wina nie wiedziałem co jest w pozostałych 14.... Uzupełniam stany, ściągam dyżury domowe i śpiewam "Polska dziś zapłonie". Ktoś umrze, trudno niestety z procedur wynikało, że podnośnik musiał jechać do kota na drzewie bo zgłoszenie przyszło 5 min. wcześniej, pierwszy siedzi na granicy powiatu i usuwa "zagrożenie chemiczno ekologiczne" na drodze gminnej, drugi realizując polecenie które niedawno otrzymaliśmy poleciał na drugi koniec powiatu bo w DPSie zagrały czujki alarmu pożarowego. Na pytanie czemu Pan tak dysponował:
1. Nie jestem Panem Bogiem aby widzieć przyszłość więc nie wiedziałem, że formatka nr 15 zawiera informację o zderzeniu autobusu z przedszkolakami z pociągiem towarowym i o zakleszczonych 30 dzieciach.
2. Dysponowanie do poprzednich zdarzeń przebiegło zgodnie z pismami KG PSP oraz procedurami (tutaj numery)
3. Zgodnie z pismem ........ rozpocząłem odtwarzanie stanu osobowego JRG, na miejsce stawiło się 4 strażaków po 45 minutach oraz poinformowałem SK KW o zaistniałej sytuacji.
W związku z powyższym Panie prokuratorze informuję, że postępowałem zgodnie z poleceniami zawartymi w pismach znak.... które wyszły w całości z KG PSP a Ja Panie prokuratorze jako przykładny oficer PSP realizuje rozkazy przełożonych więc proszę z nimi rozmawiać czemu PSP dojechała jako ostatnia po 60 minutach.
Tak na poważnie Panowie dyżurni to naprawdę zdejmuje z dyżurnych sporą cześć odpowiedzialności, służbę utrudni dokumentnie ale odpowiedzialność zdejmuje.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Wiesio12345

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #284 dnia: Luty 23, 2017, 18:31:12 »
Dla mnie będzie tak że by nie było że CPR pomyli powiaty i wyśle formatke nie dotego SKKP/SKKM.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 23, 2017, 18:34:12 »
Dla mnie będzie tak że by nie było że CPR pomyli powiaty i wyśle formatke nie dotego SKKP/SKKM.
Patrzysz na dane i klikasz odrzuć formatkę.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2017, 18:50:51 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dzingishan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 23, 2017, 19:47:23 »
Dla mnie będzie tak że by nie było że CPR pomyli powiaty i wyśle formatke nie dotego SKKP/SKKM.
Patrzysz na dane i klikasz odrzuć formatkę.

To całe odrzucanie w ogóle już działa? Ostatnio jak to użyłem to formatka po minucie wróciła do mnie pozbawiona opisu, z adresem i pierwszą w drzewie kategorią zdarzenia.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 23, 2017, 20:11:47 »
u mnie działa a do tego namiętnie tego używamy bo CZK w starostwie słabo funkcjonuje ( czytaj wcale) i dają do nas wszystko co się rusza.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 23, 2017, 21:44:35 »
Dla mnie będzie tak że by nie było że CPR pomyli powiaty i wyśle formatke nie dotego SKKP/SKKM.
Patrzysz na dane i klikasz odrzuć formatkę.
U nas nie wolno tego używać, należy przekazać do właściwego SK KP/KM.

W CPR szef zmiany jest od filtrowania "ważnych" zdarzeń w przypadku dużych ilości zgłoszeń typu silny wiatr, podtopienia. A już głowa dyżurnego, w tym aby miał tam co wysłać.

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #289 dnia: Luty 23, 2017, 21:48:34 »
a nie dotarło do Ciebie że nie wolno blokować numeru 998 wykorzystując go do tych celów.

praktycznie kazde psk ma wiecej niz 1 telefon... To powiedz mi jak mam nawiazac kontakt z PSK jak nie mam zasiagu na lacznosci radiowej

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #290 dnia: Luty 23, 2017, 22:15:17 »
U nas są od tego osobne telefony do kontaktu funkcjonariuszy: nagrywany stacjonarny i nienagrywana komórka. Z 998 na potrzeby działań nie korzystamy.
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #291 dnia: Luty 23, 2017, 22:32:18 »
Cytuj
To powiedz mi jak mam nawiazac kontakt z PSK jak nie mam zasiagu na lacznosci radiowej

Dokładnie tak jak kolega powyżej wskazał z tym że wszystko nagrywane ( całość korespondencji obojętnie jak realizowanej pomiędzy dowódcą akcji a SK musi podlegać rejestracji )

Ciekawe kto u was pierwszy poleci jak ktoś potrzebujący pomocy nie będzie mógł się dodzwonić do PSP, a potem okaże się że dowódca akcji ucinał sobie pogawędkę z dyżurnym na numer alarmowy 998.

Offline dzingishan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #292 dnia: Luty 24, 2017, 07:46:29 »
Ciekawe kto u was pierwszy poleci jak ktoś potrzebujący pomocy nie będzie mógł się dodzwonić do PSP, a potem okaże się że dowódca akcji ucinał sobie pogawędkę z dyżurnym na numer alarmowy 998.
Tylko że przy co najmniej dwóch telefonach obsługujących 998 taka sytuacja jest niemożliwa.
Jak 998 zostanie zabrane to takie sytuacje skończą się definitywnie...

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #293 dnia: Luty 24, 2017, 12:04:39 »
Przecież formatki z CPR to marzenie dyspozytora SK.
Zajmiemy się koordynacją działań i dysponowanie a nie odbieraniem telefonów. A przy dużej liczbie zdarzeń no. wichura Jeśli dana formatka wisi w powiecie bez reakcji to CPR przesyła ją do WSKR. WSKR dzwoni do powiatu że proszę się tym zająć a psk każe im delikatnie się odpier... ze względu na liczbę zdarzeń i braki kadrowe bo dyżur domowy nie może dojechać ze względu na nieprzejezdne drogi. Wtedy WSKR ma problem a tym samym Komendant Wojewódzki. Może wtedy ktoś zauważy że jednoosobowa obsada SK to debilizm.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #294 dnia: Luty 24, 2017, 16:10:10 »
Chyba przekleństwo dyspozytora, w prostych sprawach działa to tyle o ile, bardziej skomplikowane zgłoszenia to kosmos. Nic nie wynika z formatek, trzeba się domyślać gdzie zdarzenie miało miejsce, lub co to za obiekty. Można odsłuchiwać rozmów ale nie zawsze to działa i często nic z tego nie wynika i trzeba oddzwaniać.
Już w tej chwili opóźnienie w otrzymaniu formatki a przyjęciu zgłoszenia na 112 to ok 4-5 min.
Czekają nas ciekawe czasy i nie ma co liczyć na to że z nas zdejmą odpowiedzialność.
Jakoś jestem po ostatnich wydarzeniach przekonany że winny będzie dyżurny SK a nie operator cpr ...
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #295 dnia: Luty 24, 2017, 23:07:23 »
Proponuję napisać jakiś list otwarty/petycję albo ruszyć związki zawodowe. Aczkolwiek jeśli to tak daleko poszło to będą mieli w d*pie co tam sobie dyspozytorzy wymyślają.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #297 dnia: Czerwiec 22, 2017, 16:25:20 »

Offline dzingishan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #298 dnia: Czerwiec 23, 2017, 09:58:19 »
Pismaki zapewne pomyliły się i wchłonięcie numerów 997, 998 i 999 przez WCPRy potraktowały jako ich likwidację... bo chyba to jednak nastąpi?

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #299 dnia: Czerwiec 25, 2017, 22:53:32 »
Czy zadzwonisz na 997 998 999 112 to i tak odbierze ta sama osoba... dno :(