Autor Wątek: Luźne gadki o podwyżkach  (Przeczytany 35560 razy)

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 07, 2009, 01:00:59 »
Do chrisa    Jeżeli nawet przez rok leżałbym na służbach do góry h..em i zdażyłby się przez ten czas jeden pożar mieszkania, to i tak więcej ryzykuję niż Panowie i Panie z zza biurek!!!!
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 07, 2009, 08:38:05 »
Do Piwo2008, masz rację ryzykujesz przecież odleżyny, a to jest bolesna przypadłość.

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 07, 2009, 09:07:51 »
Dajcie sobie siana z wydrapywaniem sobie pieniędzy których nawet nie ma... nigdy nie będzie tak żeby wszyscy byli zadowolenie... w obecnym systemie to jest nie możliwe.  :krzyk:

Jak tak się wam nie podoba to zróbcie sobie zamianę z podziału do biura i z biura na podział i będziecie happy!

WSZĘDZIE SA PLUSY I MINUSY NIEKTÓRZY WIDZĄ TYLKO CZUBEK WŁASNEGO NOSA I TAK CIĘŻKO IM TO DOSTRZEC!

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 07, 2009, 10:07:15 »
@Biedak!
Jestem z podziału, ale przestań tak jojczeć. Często trudno przekonać funkcjonariuszy aby przeszli do biura z podziału. To co się dziwisz? Polityka personalna K-ta musi uwzględniać także i to. Wyższe dodatki jako rekompensata - owszem.
Ale mnie boli bardziej brak szacunku dla ludzi z PB...

Dlaczego mówisz o przejściu PB na biura!I co Ty się tak dziwisz...Czy w Twojej mieścinie urzędnicy zza biurka odchodzą na przywilejach???Więc nie dziw się takiej sytuacji,ale mi też się wydaje że przywileje tylko dla pierwszej linii a zabiurkowcy tak jak z cywila,i trudno się z tym nie zgodzić.Można by ewentualnie tylko do tego systemu dołączyć prewencję i operacyjną i to w dodatku tylko naczelników bo reszta tzn.pracownicy biurowi tych wydziałów jak i sekretariat,kwatermistrzostwo,kadry,księgowość z trudnymi warunkami pracy nie mają nic wspólnego.Więc dlaczego mają odchodzić na wcześniejsze emki tak jak ludzie którzy ryzykują życiem??
Sorki za mały offtopic.

Offline marucha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 07, 2009, 12:49:49 »
Dziwi mnie postępowanie KG który wyrażnie wskazuje sposób traktowania pracowników. Nierówne traktowanie winno być ostro skrytykowane przez ZZ. Poza tym system 8 godzinny odpowiednio doceniono w nowy rozp. kwalifikacyjnym podnosząc grupy zaszeregowania a nawiasem mówiąc każdy rozdział srodków powinien być konsultowany i opiniowany przez ZZ. Chodzi o samo podejście do tematu wskazujące na to, że podział bojowy jest kulą u nogi komendantów i bez niego wszyscy byli by happy :rofl:

Offline Walczący z Ogniem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 07, 2009, 13:10:52 »
Dziwi mnie postępowanie KG który wyrażnie wskazuje sposób traktowania pracowników.........
bo o to chodzi aby poróżnić ludzi i zmienić temat, żeby co innego było tematem rozmów i dyskusji a główny temat zszedł na podrzędne.
Zawsze tak było, jak ludzie są "zgrani" to dać dwóm lub trzem dodatki i załatwione - już są poróżnieni.

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 07, 2009, 14:31:52 »
zobaczcie jak to jest , rzuci sie nam ochłapy z gadką że moli dać na jeszcze mniej i wiecej nie trzeba żeby były kłutnie.A jeszcze taka rzecz, czy kiedys raz bedzie taka podwyżka że każdy dostaje po tyle samo zł na etat , a nie od 12-15 grupy i wyzej zaczyna sie dopiero kasa.BO  jak nie pieniadze biora wieksze to sie robi mnoznik większy dla tych co dłużej pracuja- pokazcie mi takiego co pracuje na podziale po 28- 35 lat.

Offline Walczący z Ogniem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 07, 2009, 16:16:59 »
"czy kiedys raz bedzie taka podwyżka że każdy dostaje po tyle samo zł na etat"
Raczej nie, bo ci u góry jedzą droższy chleb, masło, jeżdżą droższymi samochodami, mają droższe mieszkania.
W związku z tym mają większe koszty utrzymania, a ty możesz nawet kupić tańszy chleb z tygodnia, bo im to nie wypada jeść takiego - co by inni powiedzieli.

Offline ThinkVantage

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 07, 2009, 21:55:23 »
Udało się IM..............
Jedna informacja gdzie w grę wchodzi rozdział powyżki (biuro więcej ???? podział mniej???)........
i już skoczyli sobiw watażki do gardeł............
Przepraszam , ale problemem nie jest podsysana nienawiść grup zaodowych pracujących w różnych systemach, lecz stabilizacja służby. Pomysł emerytalny - to jest gwóźdź do trumny, a nie to, że ktoś tam otrzymał polecenie (nieformalne zapewne) o innym traktowaniu części z nas.............
To tak naprawdę są BZDETY............tak samo trudno znaleźć chętnego do pracy na PSK, jaki do techniki. To nie wina podziału,że pracuje jak pracuje (6-8 razy na m-c), to nie wina komendanta, że jego budżet jest na poziomie 1999 r. i uzależniamy się od samorządu, to nie wina rządu.........sorki zapędziłem się ....TO WŁAŚNIE CHYBA ICH WINA...........bądźmy raczej zgodni, nie dzielmy się dla 40 czy 70 zł......proponuję Panowie Moderatorzy zamknąć ten idiotyczny wątek. Pozdrawiam.

Zrobiło się GG więc przenoszę do <Dowolnych tematów>
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2009, 22:06:39 wysłana przez Ajax »
j.w.

Offline jano

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 08, 2009, 21:10:04 »
Panowie po co się wszyscy tak męczycie. Na temat podwyżek mają się wypowiedzieć LUŹNE GATKI, a nie Wy:) No chyba że ktoś takowe nosi i się wypowiada w ich imieniu;)

sorbent

  • Gość
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 15, 2011, 11:56:57 »
Pracowałem na podziale 7 lat (od ratownika do dowódcy zmiany) po drodze SGSP - przeniesiony () na 8 godzin i powiem wam jedno - wszędzie się robi tak samo - czyli to, co trzeba. Wszędzie czy tu czy tu jest czas na odpoczynek - sami wiecie człowiek nie tyra przy taśmie.
Nie oszukujmy się - każdy ma swoje do zrobienie i zrobić to musi potem niech robi, co chce (siłownia, książka sen ja nikomu nie zazdroszczę).
Jedno wiem - lepiej mi było na podziale- robiłem swoje - papiery, szkolenia, zdarzenia, meldunki, notatki itp. kończyła się służba i miałem wolne - byłam na urlopie nic mnie nie interesowało (poza relacjami z kolegami) miałem wolne to miałem wolne (pomijamy sprawy wezwań z wolnego, bo czy podział czy 8 godzin każdy u nas ma dyżury domowe). Po szkoleniach gadki śmichy chichy podchichujki jak mawialiśmy, siłowania bilard piłkarzy ki - było ok.
Teraz 8 godzin - też robię swoje, papiery, szkolenia, analizy kontrole - tyle, że mam stanowisko jedno osobowe i jak jestem na wolnym to swoje muszę zrobić albo na mnie poczeka (chyba, że terminowe), ciągłe telefony z PSK, że to nie działa, to się zepsuło albo jakieś inne problemy. Dodatkowe 2 czasem 3 czasem 1 (średnio 2) razy w miesiącu jestem na służbie na PSK (uprzedzam – zanim zaczęli płacić za nadgodziny), oprócz sprawami operacyjnymi zajmuję się tajną, po części informatyką i innymi pierdołami.
Znam tą stronę i tą, każda ma swoje plusy i minusy, żadna nie jest jakaś wyjątkowa, obie są potrzebne, bo obie sprawiają, że to wszystko funkcjonuje.
Nie zarabiam więcej, mam tą samą grupę (upss stażowe mi wzrosło).
Kończąc - mnie było lepiej na podziale bojowym - więcej luzu, pomimo, że czasem się trzeba napocić to pocenie jest jakieś przyjemniejsze. Nie zazdrośćcie 8 godzinnym - to żmudne i mało satysfakcjonujące zajęcia, które zazwyczaj nikt nie chce robić - A KTOŚ MUSI.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2011, 12:01:42 wysłana przez sorbent »

Offline Lawsky

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 30, 2015, 21:46:32 »
Nie uważacie, że patrząc na nasze podwyżki powinno się wybrać do psychologa, który nam to wszystko wyjaśni, że nie będziemy się musieli denerwować z powodu takich "podwyżek". Patrząc na rząd i to ile oni maja kasy za nic to się odechciewa pracować. Lecz powołanie do straży zobowiązuje do pracy mimo wszystko.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2015, 07:34:09 wysłana przez Butel »

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 06, 2015, 02:52:32 »
Nie uważacie, że patrząc na nasze podwyżki powinno się wybrać do psychologa o np takiego http://
Yyyy... Jakoś nie wydaje mi się, żeby problem podwyżek był związany z potencją czy brakiem wiedzy jak pręt A włożyć w otwór B. No, chyba, że na widok wypłaty Ci opada - bo wątpię, czy staje.
Wiesz, Lawsky... Kryptoreklama co do zasady jest żałosna, ale ta bije rekordy absurdu. Co w następnym rzucie? Podpaski do otarcia potu w akcji?
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 06, 2015, 09:40:27 »
Cytuj
Pracowałem na podziale 7 lat (od ratownika do dowódcy zmiany) po drodze SGSP
Jak ci się to udało? musisz mieć dwa garby jak baktrian  :rofl:

sorbent

  • Gość
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 07, 2015, 09:37:59 »
Cytuj
Pracowałem na podziale 7 lat (od ratownika do dowódcy zmiany) po drodze SGSP
Jak ci się to udało? musisz mieć dwa garby jak baktrian  :rofl:

Otóż nie mój drogi przedmówco, w roku 2002 zdecydowałem się po aspirantce wyjechać tam, gdzie do szkoły zgłoszono zapotrzebowanie na aspirantów (niecałe 300 km od domu rodzinnego). Jeśli to nazywasz "załatwieniem sobie" to tak, dużo mi to załatwiło. Po roku byłem dowódcą zastępu, potem sekcji a po skończeniu SGSP - 2009 rok - Zmiany. Dobrze wybrałem i dobrze trafiłem na tzw. Zmianę pokoleniową - kto chciał mógł iść na SGSP - bo było wiadomo, że będzie problem z obsadą stanowisk dowódców.
Dziękuję.

Offline zbych34

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 18, 2015, 10:29:45 »
Nie wiem jak w was, ale u mnie w pracy na razie cisza na temat podwyżek.

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 16, 2016, 12:13:47 »
Jak rozumiem - czujecie się tak zmotywowani, ze sami zaczniecie podpalać, żeby się wykazać gaszeniem :D To może pomóżcie Policji i dodatkowo zacznijcie mordować :D
Serdecznie współczuję...

http://www.dziennikbaltycki.pl/aktualnosci/a/sluzby-mundurowe-oburzone-liczyli-na-wyzsze-pensje,10103832/
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]