Autor Wątek: Luźne gadki o podwyżkach  (Przeczytany 35553 razy)

Offline fidel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Luźne gadki o podwyżkach
« dnia: Luty 21, 2009, 13:07:03 »
Trzeba  niestety  panowie  spojrzec  nieco    POZA  CZUBEK  WŁASNEGO  NOSA  wasze    skamlenie  wprawia  mnie  niestety  w  lekką  irytacje.Po  pierwsze  jesli  jest  tak  żle   :straz: to  życie  nie  konczy  sie  na  Strazy Pożarnej  :szalony: nastepnie  w  sytuacji  Kryzysu  Światowego  ludzie (bez  wzgledu  na  wiek  )  traca  prace  nastepnie  ile  kosztuje  utrzymanie  Straży  Pożarnej  (rowniez OSP) czy  ktos  kiedys  policzył  ile  kosztuje   przyjazd  nieraz  10-15  wozow  Strazackick  do  bylejakiej  STODOŁY(szopy).  Jasne  wszyscy  chcielibysmy  zarabiac  3  tys  Euro    (ja  tez)   tylko  kto  na  to  ma  zarobic  przysłowiowy  KSIADZ  PROBOSZCZ ???
Jest  to  moja  prywatna  opinia  masz  prawo  nie  zgadzac  sie  z  nią...

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2009, 13:28:07 »
Ok fidel.

W takim razie proponuje Ci aby ratowali Cie strażacy 60-letni, albo jak Ci dom się bedzie palił to zeby przyjechał do ciebie jeden Wóz z dwoma strażakami (np. 55 i 60 lat).

A może rozwiązac policje, straż pozarną, straż graniczną, służbę więzienna i inne takie. Może zróbmy anarchie w naszym kraju. Jedno prawo dla wszystkich:  PRAWO DŻUNGLI!!!  Wtedy będzie super. jakie oszczędności!!! :wall:
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2009, 13:57:21 »
Fidel ja proponuje żeby dyżurny przyjmując zgłoszenie oszacował wartość budynku,  wiek ludzi do uratowania czy przypadkiem nie są to staruszkowie bo wg.ciebie takich też się nie opłaci ratować i dopiero wtedy wysyłał odpowiednią liczbę wozów i innych służb. A ciebie powinni według twojego nicku wysłać na Kubę żebyś niemiał dostępu do neta i głupot nie wypisywał.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline rprado

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2009, 17:21:37 »
 :tuba:Fidel jak czytam co tam nabazgrales to odzywaja sie we mnie pierwotne instynkty...........zakladam ze jestes kawaler bez rodziny i Tata daje synusiowi kase na zabawe w zycie.............jak dorosniesz to odezwij sie ponownie kazdemu nalezy sie druga szansa............milego dnia Fidelku.

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2009, 20:01:51 »
Fidel. Chłopie... Jak Boga kocham. Coś mi się widzi, żeś ty nie Strażak. Straż ty może znasz z filmów. Ja moją pracę wyceniam na co najmniej 1000 euro, na początek. Te dwa tysiące masz u mnie gratis. 

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2009, 21:34:28 »
  Oj tęskno za Jarusiem, tęskno, on by nam na...dolił, nie wiem czy byśmy unieśli :gwiazdki:.

  Tylko,że ten uśmiech ma taki nieszczery i kurdupel.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2009, 22:07:56 »
Oj tęskno, tęskno. To może jeszcze dziadków z wermachtu przywołaj? TVN ci mózg kolego wyprał? to poszukaj w "niezależnych źródłach i policz sobie małym chińskim kalkulatorkiem i będziesz wiedział gdzie są Twoje pieniążki.
Wolę małego mędrca, niż wielkiego kłamcę. Ot i tyle.

Lektura do podusi na temat oszczędności w policji:
http://www.ifp.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=6361&mode=thread&order=0&thold=0
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2009, 22:28:28 wysłana przez sam_go »

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2009, 23:08:25 »
Cytuj
A teraz "wielki reformator" to tu pogłaszcze, to tu powie że go nie zrozumieli a prawda jest taka  że jeszce niech sie temat pociagnie do okresu przed wyborami to nagle priorytety mu złagodnieją...
Chciał bym, by te priorytety mu się zmieniły, ale niestety dla nas PO już w ostatnim swoim programie wyborczym postulowało o odebranie przywilejów dla mundurowych (dlatego nie głosowałem na nich  :angry:)

Offline Piotrowic

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2009, 23:16:14 »
Witam. Jestem tutaj nowy więc jeśli piszę w złym temacie to wybaczcie ale chciałem się spytać bo zamierzam iść do SA PSP w Krakowie. I powiedzcie mi na jaką pensję miesięczną po tej szkole mogę liczyć??
Pozdrawiam
Gdy obowiązek wezwie mnie, tam wszędzie gdzie się pali, Ty mi o Panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił!

Offline miły

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2009, 18:41:34 »
Jeszcze nie zacząłeś pracować w tym zawodzie a Ty juz o kasie, ale ok wynagrodzenie zależy od etatu. No ale jeśli idziesz do PSP dla zarabiania pieniędzy to muszę Ci powiedzieć że pomyliłeś instytucje.

Offline FIREMICHAL

  • Firenurek
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2009, 22:31:40 »
Temat zarobków po S.A. już był,więc poszukaj.

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2009, 22:16:14 »
Nie wiem czy już ktoś to wklejał, ale macie, popatrzcie sobie:
http://orka.sejm.gov.pl/osw6.nsf/web/335

Polecam zwłaszcza tym co mają około 2 koła wypłaty, i jak zbawienia oczekują na 13-stą pensję.

Offline M_Walles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2009, 15:14:48 »
Nie wiem czy już ktoś to wklejał, ale macie, popatrzcie sobie:
http://orka.sejm.gov.pl/osw6.nsf/web/335

Polecam zwłaszcza tym co mają około 2 koła wypłaty, i jak zbawienia oczekują na 13-stą pensję.

Nasz Minister od Robienia Rozgardiaszu plecie androny. Polisa ubezpieczeniowa to nie jest papier wartościowy! Co za ignorant prawny! I on będzie tworzył ustawy?
Panie ministrze! Polisa ubezpieczeniowa to ZNAK LEGITYMACYJNY ! Tak jak np. znaczek opłaty skarbowej czy bilet do kina. Chyba biletów do cyrku pan nie wpisuje do oświadczenia? :-P
"Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia."
— Martin Luther King

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2009, 15:44:28 »
Nie wiem czy już ktoś to wklejał, ale macie, popatrzcie sobie:
http://orka.sejm.gov.pl/osw6.nsf/web/335

Polecam zwłaszcza tym co mają około 2 koła wypłaty, i jak zbawienia oczekują na 13-stą pensję.

Czy zwróciliście uwagę na jedną rzecz-środki pieniężne w gotówce - poczatek kadencji 0 zł , po 6 miesiącach 680 tys złotych i to z pensji posła i wicepremiera. nieźle. Ciekawe jak to można oszczędzić tyle kasy w tak krótkim czasie??????????????

Offline M_Walles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2009, 16:31:37 »
W grudniu złożył korektę, że jednak ma 680000 zł a nie 0. Biedaczek przypomniał sobie.
"Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia."
— Martin Luther King

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2009, 16:09:50 »
Temu Leśniakiewiczowi to się w głowie przewróciło ,dodatki dla ośmiogodzinnych a my z podziału to co  k.. a mamy zawyżone bo u mnie w jednostce to gryzipiórki mają najwyższe.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline komendant ???

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2009, 19:12:21 »
Temu Leśniakiewiczowi to się w głowie przewróciło ,dodatki dla ośmiogodzinnych a my z podziału to co  k.. a mamy zawyżone bo u mnie w jednostce to gryzipiórki mają najwyższe.

Uważam ze każdy strażak powinien mieć dodatek w wysokości zależnej od szeroko rozumianych „zasług” (niewchodzenia w du…) bez podziału na to czy pracuje na 8, 12 czy 24 godziny!!! ale twoje pożarnik92 naskakiwanie we wszystkich możliwych wątkach na pracowników 8 godzinnych jest trosze dziadowskie

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2009, 19:25:09 »
Kolego Komendant??? nie powiesz mi, że Ci w biurze nie wyciągają z dodatków tyle co można, a jeśli nie, to przynajmniej więcej niż funkcjonariusze pierwszoliniowi...
Jełi o tym nie wiesz to znaczy, że albo z PSP nie masz nic wspólnego, albo Ja pracuję w straży na Marsie ^_^
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline komendant ???

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 06, 2009, 19:34:07 »
mówimy o kowtach czy o wskaźniku w %
osobiście znam tylko 2 osoby które mają dodatek w wysokości całych 50 % w mojej jednostce faktem jest ze są to pracowniicy 8 godzinni

ale może nie zaczynajmy kolejnej rozmowy na na temat róznic pomiędzy biurowymi i PB  :stop:
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2009, 19:38:44 wysłana przez komendant ??? »

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2009, 19:47:03 »
My nie zaczęliśmy tej rozmowy... Zaczął ją sam KG. My tylko ciągniemy wątek
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 06, 2009, 21:06:41 »
wątek ciekawy ale to tylko 20% kwoty przeznaczonej na podwyżki ( i tylko dla 8-godzinnych).
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline BIEDAK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 06, 2009, 21:45:40 »
Te dodatki to jak zawsze,dla kadr,dla księgowości,no i dla pani sekretarki,bo to oni najwięcej dymu się nawąchali"na palarni",najwięcej uwięzionych w pojazdach uwolnili.K_wa przegięcie,jak czytasz i szukasz oszczędności panie GS,to bym zaczął właśnie tu szukać.Trzynastki,nagrody,itd.dla kogoś co nie ma nic wspólnego z pożarnictwem,to jet dopiero żenada,a sory no stres jest jak się komendantowi kawę parzy.

Offline M_Walles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2009, 23:36:23 »
@Biedak!
Jestem z podziału, ale przestań tak jojczeć. Często trudno przekonać funkcjonariuszy aby przeszli do biura z podziału. To co się dziwisz? Polityka personalna K-ta musi uwzględniać także i to. Wyższe dodatki jako rekompensata - owszem.
Ale mnie boli bardziej brak szacunku dla ludzi z PB...
"Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia."
— Martin Luther King

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 06, 2009, 23:54:42 »
My nie zaczęliśmy tej rozmowy... Zaczął ją sam KG. My tylko ciągniemy wątek

Prawda!
Co, najgorsze ciągną go również nadal (w większości) jak osły <bez ubliżaniu temu mądremu zwierzęciu> poszczególni Komen/dianci/.  :wacko:
Pozdr.
Ps. Często kasy jeszcze de^fakto nie ma, a już jest podzielona.  :gwiazdki:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

chrisss

  • Gość
Odp: Luźne gadki o podwyżkach
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 07, 2009, 00:00:01 »
 :tuba:
Do biedaka.
Jak jesteś taki cwany to zapraszam na 8 godzin. Bardzo fajna robota codzienna bez fajnych 48 godz. wolnych na których nikt Cię kochany nie rusza. A jak policzysz to i tydzień się trafia że jesteś poza służbą. A jeżeli chodzi o kawkę to Ty tak samo jak w mojej JRG zaczynasz dzień od pogaduchy przy śniadanku, później szkolonko i kawusia. No chyba że zdaży się jakiś wypadek lub płonąca trawka. No cóż wtedy trzeba się zbierać do roboty. W południe wspólny rodzinny obiadek, a po obiadku to sjesta. zczególnie jak się te dziady z biur zmyją do swoich wychuchanych domków. Ale dość polemiki. Jak czytam te wątki na forum to zawsze schodzi temat na podziały 8/24 i to burzy naszą więź bo wszyscy jesteśmy strażakami (póki co). A robota wszędzie "taka sama". Więc dajmy sobie spokój. U mnie w KP nikt z 8 godz. nie ma 50%, nawet do 30% ciężko się zbliżyć. I między innymi dlatego iluzorycznie nie tracisz przechodząc na emkę. Bo na 1 m-c Stary da ci 50% i wychodzisz na swoje. A jak miałbyć tak stale to zawsze byś był w plery brachu obojętnie z jakim stażem być odszedł. Więc jeszcze raz nie wypominajmy sobie tej kasy i systemów słuzby bo to utwierdza innych w przekonaniu, że nas bardzo łatwo poróznić, skłócić i tym samym dobrać się nam do d...py.