Autor Wątek: Niestacjonarne studia II stopnia na wydziale IBP  (Przeczytany 3515 razy)

Offline adix998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Niestacjonarne studia II stopnia na wydziale IBP
« dnia: Luty 16, 2009, 22:18:31 »
Witam!!!
Proszę o informacje osób, które studiują, bądź zamierzają studiować na niestacjonarnych studiach II stopnia na wydziale inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Proszę o informację czy po studiach cywilnych na tym kierunku i zaczynając służbę w PSP dostaje się stopień mł. kpt? Czy również zaczyna się służbę 3 letnim stażem i kursami na szeregowców bądź później podoficerów. Pozdrawiam

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Niestacjonarne studia II stopnia na wydziale IBP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2009, 23:56:06 »
broń mnie Boże przed "takimi"
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Niestacjonarne studia II stopnia na wydziale IBP
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2009, 10:41:52 »
Co mi dadzą takie studia i na co mogę liczyć po ich skończeniu? może ktoś jest na tym forum, kto je ukończył i może coś na ten temat powiedzieć?

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Niestacjonarne studia II stopnia na wydziale IBP
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2009, 11:15:59 »
Kolego. Jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć sobie na to podstawowe pytanie i nie potrafisz tej informacji znaleźć na forum, to...
szkoda pisać. Aha! ukończone studia dadzą Ci tytuł inżyniera (w zakresie bezpieczeństwa pożarowego).

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Niestacjonarne studia II stopnia na wydziale IBP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2009, 15:50:14 »
Po zaocznych studiach IBP na SGSP dostajesz tytuł inżyniera pożarnictwa i stopień młodszego kapitana. Ale żeby się tam dostać musisz mieć tytuł technika pożarnictwa i co za tym idzie być w stopniu przynajmniej mł. asp.. To są studia na które kieruje Cię Twój komendant -> to są studia dla mundurowych.
Przypuszczam że chodziło Ci o IBC Inżynierię Bezpieczeństwa Cywilnego. To takie same studia, ten sam materiał, tylko że dla osób cywilnych i po ukończeniu dostajesz Inżyniera bezpieczeństwa cywilnego, nie jak w poprzednim przypadku inżyniera bezpieczeństwa pożarowego. Jest tak dlatego, ponieważ KG musiałby cywilom dawać stopień mł. kpt. a tak nie jest i inżynierowe po ukończeniu różnią się tylko nazwą podobnie jak te dwa kierunki.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Niestacjonarne studia II stopnia na wydziale IBP
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2009, 16:04:28 »
kolega fubu pomatlał wszystko..groch z kapustą

wszystkie informacje podane są na stronie http://www.sgsp.edu.pl/studia/kierunki.php

pozdrawiam

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Niestacjonarne studia II stopnia na wydziale IBP
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2009, 18:33:14 »
Po jakim czasie zwykle komendanci wydają zgodę dla funkcjonariuszy na studiowanie? Mam na myśli mł. aspirantów, którzy od razu po ukończeniu SA chcieliby zacząć studia zaoczne za swoją kasę (tzw. studiowanie bez skierowania).

Offline Szkwaras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Niestacjonarne studia II stopnia na wydziale IBP
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2009, 20:19:26 »
Witam.

Oficjalnie nie ma czasookresu który trzeba było by poczekać po SAP-ie, ale słyszałem że niektórzy komendanci lansują pogląd że należy poczekać dwa, trzy lata, sprawdzić czy się nadajesz na tą szkołę i dopiero wtedy dostajesz personalną zgodę na podjęcie studiów I stopnia w SGSP.
Wszystko zależy od dobrej woli 01, bo inaczej to można tylko :wall:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2009, 20:24:34 wysłana przez Szkwaras »
Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Niestacjonarne studia II stopnia na wydziale IBP
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2009, 21:54:28 »
Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej, we Wrocławiu do niedawna był to rok.


Są teraz (już kończą) na tym wydziale osoby po studiach I stopnia cywilnych w stopniu aspiranckim i mają po ich ukończeniu dostać stopień mł. kpt.
Nie wiem jak jest z szeregowcami, ale wątpię żeby tak było...chociaż  :klol: to jest PSP
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2009, 22:02:21 wysłana przez Butel »