Autor Wątek: Stanowcze działania związków  (Przeczytany 19135 razy)

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Stanowcze działania związków
« dnia: Styczeń 27, 2009, 03:19:45 »
Witam kolegów...
 Pozwolę, sobie wkleić link
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=290

mimo różnych zdań , również moich , na temat działań związków, tym razem uznanie dla inicjatywy podjętej przez "S"... Może w końcu dowiemy się czegoś konkretnego ze źródła a nie z mediów? Nurtuje mnie jednak pytanie, co z pozostałymi centralami związkowymi? Urlop? Ferie?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2009, 08:45:26 »
Szefostwa pozostałych central nie wychylają się żeby nie podpaść komendantowi i ministrowi , natomiast wypowiedź KSP:
"Informuję również Pana, że brak jakiejkolwiek reakcji z Pana strony do dnia 28 stycznia 2009r. zostanie potraktowane jako uznanie prawdziwości powyższego artykułu oraz jako wypowiedzenie ze strony Pana Ministra zasad cywilizowanego dialogu społecznego, co wiążę się z tym, że zwalnia Pan związki zawodowe od konieczności stosowania ustawy o sporach zbiorowych."
jest tylko pustosłowiem, potrząsaniem szabelką.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2009, 12:49:14 »
Piotrze, powinieneś wiedzieć, ze nabieranie wody w usta, nie zwalnia pracodawcy z obowiązku ustawowego. Co innego, gdyby pisanina gazetowa pozostała pisaniną, a co innego, gdy przedstawiciele rządu  - naszego pracodawcy potwierdzają istnienie propozycji zmian podanych przez media. Tak więc dzięki pani Piterze, panom Schetynie, Chlebowskiemu i Kłopotkowi, jak również Żelichowskiemu i innym tworzącym rząd, lub koalicję rządową można się odnieść do ustawy o żż i o sporach zbiorowych.
Co do szabelki, to służę sprzętem di jej maksymalnego naostrzenia :).

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2009, 21:50:29 »
Zgadza się panowie, chodzi mi o to ,że może "zmotywuje" to pozostałe związki do określenia się, wystąpienia wobec pogłosek. Nie należy chyba siedzieć cicho, a dodatkowo, mając pisemne stanowisko można po upływie terminu zapytać " co teraz?"
Według mnie społeczna rola mediów, o czym głośno ostatnio powinna być ale nie do wywoływania sporów społecznych i wzrostu nerwowości...Ale to już temat na inny wątek...


 No i doczekaliśmy się... Projekty oczywiście zainteresowani czytali, mam tylko pytanie, jesli my czekaliśmy kawał czasu na oficjalne stanowisko, to dlaczego my mamy się ustosunkować w ciągu tygodnia? Nie powinniśmy wymagać odrobinę więcej czasu, jak władze ZZ maja przeprowadzić konsultacje ze swoimi członkami? Z każdym dniem coraz bardziej odechciewa mi się służby i tego chorego państwa...
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2009, 21:38:37 wysłana przez Butel »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2009, 05:40:48 »
  Z każdym dniem coraz bardziej odechciewa mi się służby i tego chorego państwa...

Dokładnie tak jest- mnie  tak samo przestało  już się podobać PSP .Jak  kiedyś chętnie przychodziłem do służby , to teraz to całe zamieszanie zaczęło mnie już męczyć .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2009, 15:06:07 »
Projekty oczywiście zainteresowani czytali, mam tylko pytanie, jesli my czekaliśmy kawał czasu na oficjalne stanowisko, to dlaczego my mamy się ustosunkować w ciągu tygodnia?

Właśnie po to jest tydzień żebyśmy nie zdążyli się wszyscy naradzić, zresztą i tak opinia zwykłych strażaków od powiatu po stolice jest taka sama...

Reforma musi być medialna, szybka, ma przynieść zmiany żeby rząd mógł odnotować kolejny wzrost poparcia i nie rozwiązać żadnego problemu a wręcz przeciwnie stworzyć nowy, bardzo niebezpieczny... ale co ja tam mogę wiedzieć!

Panie premierze! Wszystkim zabieracie a sobie podwyżki plus na biura przecież teraz jest łatwiej pomieszczenia wynająć bo nie ma chętnych...

Śmieszy mnie obłuda posłów i senatorów wynajmują w 5 jeden pokoik, nigdy ich tam nie ma, zatrudniają jedna sekretarkę i to jest właśnie ich prawdziwa pensja i podwyżka... cała kasa do kieszeni i to jest dobre!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2009, 13:17:30 »
Uchwały Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność”

Cytuj
W związku z oficjalnymi informacjami w sprawie przygotowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, założeń do zmiany ustawy emerytalnej...

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=293
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2009, 14:09:37 »
Uchwały Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność”

Cytuj
W związku z oficjalnymi informacjami w sprawie przygotowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, założeń do zmiany ustawy emerytalnej...

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=293
A co na to pan ŚNIADEK , który ma wręcz przeciwne zdanie co do emerytur mundurowych?
Pan R.O.sprzeciwia się władzom krajowym  nszz "S" , a może to zwykła gra pozorów władz KSP ,a by nie stracić członków ?

A tak na marginesie : jakie podejście władz krajowych nszz "S"do naszych emerytur ,takie też podejście rządu w ramach konsultacji społecznych do struktur branżowych tego związku/czyżby jajko miało być mądrzejsze od kury- a pan R.O. ważniejszy od pana Ś.?/.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 14:17:30 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2009, 21:37:51 »
Panowie. Patrzę na kalendarz, a tu już 04 lutego. Stanowcze działania związków, a do JRG nie wpłynęło żadne pisemko od żadnego z was. Co się dzieje tam u was? Zamierzacie się obudzić, i włączyć do akcji wraz z innymi służbami podległymi MSWiA, czy przespać temat.

Offline Thor998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • St.ogn.
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2009, 18:35:07 »
Panowie!! już 09 lutego. Policja organizuje Pikietę w Krakowie, Gdańsku a u nas cissza, do JRG nie wpłynęło żadne pisemko od żadnego z Was- nawet z małopolski!!!!! Co się dzieje czyżby reforma Was nie dotyczyła?? :huh: Zamierzacie się obudzić, i włączyć do akcji wraz z innymi służbami podległymi MSWiA, czy przespać temat. Coraz bardziej zastanawiam się czy Wy istniejecie (związki)czy może to tylko fikcja na papierze!!!
Czas najwyższy się obudzić i zareagować!!!!!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2009, 18:41:12 »
Nie tak do końca że nic nie robią ;)
Cytuj
  .....Jednocześnie informujemy,  wychodząc naprzeciw napływającym wnioskom i żądaniom funkcjonariuszy,  iż w ramach wspólnej akcji służb mundurowych, i zgodnie z propozycją Komisji Negocjacyjnej ZG NSZZ Policjantów, istnieje możliwość wzięcia udziału w pikietach organizowanych w dniu 19 lutego 2009 roku w Gdańsku oraz Krakowie.

Prosimy poszczególne Zarządy Wojewódzkie o zebranie informacji i przesłanie wiadomości o chęci wzięcia udziału w pikiecie. Odpowiedzialnymi za przekazanie informacji są przewodniczący zarządów wojewódzkich NSZZ PP. Informację proszę przesłać do Zarządu Głównego NSZZ PP w terminie do dnia 11 lutego br. W przypadku pozytywnej odpowiedzi proszę o podanie liczby uczestników oraz miejsca (Kraków lub Gdańsk). Powyższe informacje będą niezbędne do zgłoszenia pikiety zgodnie z ustawą - prawo o zgromadzeniach (Dz.U.  1990 r., nr 51, poz. 297, z późn.zm.).  Szczegóły w zakresie organizacji zostaną przekazane przez organizatorów w odrębnych komunikatach.....
http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/2009rok/stnowisko-emeryt-09-02-2009.htm
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Thor998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • St.ogn.
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2009, 18:49:16 »
odp.Butel
Czy nie do końca?? Dziś dzwoniłem do mojego przewodniczacego ze związku i on nic nie wiedział więc mu uświadomiłem i przesłałem linki do forum.
Zresztą to nie czas na przepychanki słowne czy robia czy nie - byleby Brać Strażacka się zjednoczyła i na protestach się stawiła :tuba:
Pozdrawiam

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2009, 19:40:31 »
Butel. Jak Boga kocham. Popraw mnie jeśli błądzę. Ale coś tu nie gra. Przecież to nie jest zakładowy wyjazd na grzyby. Jedni mają wybadać ilu jest chętnych, powiedzieć drugim, a tamci trzecim. A jak będzie za mało chętnych, to co? Pojedziemy zamiast na karuzelę, to na huśtawkę pod blok?
Może to napisane językiem którego nie znam. Przetłumacz proszę. :szalony:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 09, 2009, 19:53:30 »
Jasne masz rację nie na grzyby :)
Aby pomaszerować w pikiecie trzeba mieć pozwolenie i spełnić wszystkie wymogi prawne zgodnie z ustawą - prawo o zgromadzeniach.
Jednym z punktów zgłoszenia jest podanie przewidywanej liczby uczestników.
Dlatego też cały czas tu i ówdzie  :tuba: nawołuje się do zgłaszania organizatorowi ilu ich będzie i czym pojadą.
Cytuj
Art. 7. 1. Organizator zgromadzenia publicznego zawiadamia organ gminy w taki
sposób, aby wiadomość o zgromadzeniu dotarła nie później niż na 3 dni, a najwcześniej
30 dni przed data zgromadzenia.
2. Zawiadomienie powinno zawierać następujące dane:

3) miejsce i datę, godzinę rozpoczęcia, planowany czas trwania, przewidywana
liczbę uczestników oraz projektowana trasę przejścia, jeżeli przewiduje sie
zmiane miejsca w czasie trwania zgromadzenia,

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2009, 19:59:16 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 09, 2009, 20:04:37 »
Organizatorowi... No dobra. Przełknę...  :mellow:
Wiesz, że są na tym łez padole miejsca gdzie nic nie wiedzą o naszym szczytnym proteście? A jeszcze więcej miejsc gdzie czarny lud czeka na jakieś pismo w sprawie, bo bez drukowanego się nie ruszy?
Z tego co wiem za organizację wzienło się NSZZ Policjantów, a co za tym idzie wystarczy powiedzieć "My też", i rozesłać pisemka: "Ludu pracujący miast, i wsi pakujcie d... w troki, i o godzinie tej, i tej widzę was w Krakowie, czy w Gdańsku"
 Tu masz linka do strony:
http://www.zwnszzp-gdansk.pl/


Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 09, 2009, 20:15:12 »
 Dziś NSZZ Pracowników Pożarnictwa, z pewnością jutro wystąpi z taką informacja ZK ZZS "Florian"   :straz:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2009, 20:22:01 »
Ja się cieszę, że w końcu się u nas coś ruszyło. Mam nadzieję, że się wyrobią z tematem do 19-stego.

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2009, 21:18:11 »
dzisiaj tak sie dowiedzialem przy okazji ze z okolic pily duza ekpia policjantow i strazakow ma jechac moze cos wszyscy wspolnymi silami zdzialamy

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 10, 2009, 06:51:26 »
Jest już info Florka:
Cytuj
Prezydium Zarządu Krajowego ZZS „Florian”, wychodząc naprzeciw napływającym wnioskom i żądaniom funkcjonariuszy, informuje że w ramach wspólnej akcji służb mundurowych zgodnie z propozycją Komisji Negocjacyjnej ZG NSZZ Policjantów, istnieje możliwość wzięcia udziału w pikietach organizowanych w dniu 19 lutego 2009 roku w Gdańsku oraz Krakowie.
http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?id=238
oraz komunikat "S"-ki
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=296
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2009, 07:16:13 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 15, 2009, 12:55:57 »
Dla wszystkich wybierających się do Krakowa:
Informacje o podjętych działaniach i ilości uczestników pikiety należy przekazać do dnia 2009-02-17 (wtorek) do godziny 8:00 Przewodniczącemu Małopolskiej Regionalnej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”.

więcej na stronie www.mrsp.go.pl

Pisma powinny dojść do waszych komend jeszcze w piątek.

Jeszcze APEL
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2009, 19:25:21 wysłana przez Geddeon »

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2009, 22:38:05 »
KOMUNIKAT nr 2/2009

Przewodniczącego Krajowej Sekcji Pożarnictwa
NSZZ ”Solidarność”

W dniu 19 lutego 2009r., w Krakowie i Gdańsku odbyły sie pikiety protestacyjne służb mundurowych. W pikietach łącznie wzieło udział ok. 8 tysięcy funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej. Podczas pikiet przekazano petycje do Premiera Rządu RP - o wycofanie się z założeń zmiany systemu emerytalnego służb mundurowych, i o prowadzenie normalnego dialogu społecznego ze związkami zawodowymi służb resortu MSWiA i MS.
Pomimo dużej liczby dziennikarzy i przedstawicieli mediów publicznych obecnych podczas pikiet - nie przełożyło się to na przekaz publiczny informacji o celach dla których zorganizowano pikiety protestacyjne. A jeśli już podawano jakieś informacje - to nie były one dość rzetelne np. jeśli chodziło o liczbę uczestniczących w pikietach funkcjonariuszy. Szkoda że niezależne media nie uznały naszej akcji za ważną dla społeczeństwa informację. Poczas przemarszu przez Gdańsk i Kraków spotkaliśmy się za to z autentycznym poprciem społeczeństwa manifestowanym przez mieszkańców tych miast - i zrozumieniem celów naszej akcji protestacyjnej. Pikiety pokazały również że jesteśmy zorganizowani, zdeterminowani i zjednoczeni w wspólnym dla wszystkich służb celu utrzymania praw nabytych przez funkcjonariuszy.

Wiceprzewodniczący
Krajowej Sekcji Pożarnictwa
NSZZ ”Solidarność”
Sławomir Gotowicz

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 10, 2009, 22:07:15 »
Witam.. Parę dni temu poznaliśmy propozycję ministerstwa i............?
Cisza, ZZ potrzeba ,aż tyle czasu by się do tego ustosunkować? Czy w ogóle maja własną wizję zmiany ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym? czas ucieka, napięcie wzrasta, a jak nie było odzewu,tak nie ma... To nie jest, aż tak rozbudowany projekt by paręnaście dni go analizować...Na wszystkich stronach związkowych jest założenie do projektu, a jakieś zasady na które związki kategorycznie się nie godzą nie natrafiłem... jeśli przeoczyłem , to poproszę o naprowadzenie mnie na link z takowym... Dodatkowo, nie wiem czy panowie zauważyliście,że mówi się głównie o policji, ale skoro nasi włodarze się nie udzielają, siedzą cicho tak jak ma to się zmienić? Pojawiają się wystąpienia policjantów,ich związków, czy ktoś widział naszego przedstawiciela?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 10, 2009, 22:45:54 »
Cytuj
Cisza, ZZ potrzeba ,aż tyle czasu by się do tego ustosunkować?
Piotr jakbyś poszukał to byś nie zadawał takich pytań.
Stanowisko jest znane z przed wystąpienia w TV.
- http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=940
W skrócie NOWE ZASADY TYLKO DLA NOWO PRZYJĘTYCH PO 1 STYCZNIA 2010r.
FZZSM czeka na zaproszenie do rozmów z MSWiA tak jak to obiecał G.S. w wystąpieniu TV.
Oficjalnie założenia do projektu ustawy o emeryturach otrzymano 6 marca, a wymóg czasowy wynosi 30 dni na przedstawienie stanowiska i opinii. Tu akurat czas, pośpiech jest niewskazany.

Cytuj
Dodatkowo, nie wiem czy panowie zauważyliście,że mówi się głównie o policji, ale skoro nasi włodarze się nie udzielają, siedzą cicho
Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych do której także należą nasze ZZ stoją na stanowisku że bezwzględnie nowe warunki, tylko dla nowo przyjmowanych, idąc dalej uważają że nowe warunki dla nowo przyjmowanych również są nie do przyjęcia.
A.Duda jako Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów wypowiada się w imieniu Federacji.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 10, 2009, 23:18:10 »
Zgadza się, jest, niedopatrzenie z mojej strony... Jednak co do czasu, u nas jak zwykle to kwestia dyskusyjna (płacówka, kwalifikacyjne, cały  czas ustalania tych projektów jest dla mnie niepojęty...) Coraz więcej rewelacji ze strony ministra, coraz więcej ludzi odchodzi, bo po co ryzykować.... Co do "słyszalności" naszej formacji, to w sumie fakt, mając w pamięci obszerne  -_- relacje z Krakowa i Gdańska, to i tak dobrze,że w ogóle pojawia się kwestia mundurowych.... Może po prostu poziom "subiektywnych " faktów które przedstawiono na tej konferencji, po prostu mnie osłabił....

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Stanowcze działania związków
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 13, 2009, 07:06:42 »
Ostatnie działania ZZ doprowadziły do masowych(no może nie masowych ale wzrost na pewno został zarejestrowany)  zapisywań w szeregi związków .I najciekawsze jest to że społeczeństwo przychylnie znowu patrzy na Działalność związkowa : Nic tak nie ochroni miejsca pracy, jak związek zawodowy. Tak przynajmniej myślą Polacy, którzy masowo zapisują się do organizacji zrzeszających pracowników .
Więc stanowcze działanie zz popłacają i faktem jest że w jedności siła .
Związki rosną w siłę, bo Polacy chcą być chronieni

Powodzenia w dzisiejszych(13.03.2009r) rozmowach -trzymam kciuki za was panowie ... :straz:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."