Autor Wątek: akumulator w strefie zagrożonej wybuchem  (Przeczytany 4107 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
akumulator w strefie zagrożonej wybuchem
« dnia: Styczeń 21, 2009, 15:11:15 »
sotatnio zrodziło mi się w głowie zadanie do rozwiązania takiej treści: jak rozłączyć akumulator w strefie zagrożonej wybuchem, w sposób żeby nie wysadzić wszystkiego w powietrze. Pomijam typ samochodu i dokładną sytuację. chodzi tylko o bezpieczne odłączenie akumulatora. Sam wymyśliłem dwa sposoby, ale najpierw czekam na wasze propozycje

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: akumulator w strefie zagrożonej wybuchem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2009, 15:41:13 »
1 prąd mgłowy - o ile jest to akumulator z małym Ah i V - a ponadto woda nie zniszczy czegoś innego (lub nie spowoduje innego zagrożenia)
2 z odległości 1 - 2 m od akumulatora podanie strumienia CO2 z gaśnicy i w tym czasie odłączenie klem (ratownik ubrany w nomex i porządne skórzane rękawice.
można by wymyślić jeszcze inne bardziej pomysłowe środki niekoniecznie bezpieczne, ale to zależy od dostępności materiałów i sprzętu na miejscu. pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: akumulator w strefie zagrożonej wybuchem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2009, 15:48:45 »
podobnie kombinowałem, wymyśliłem też metodę brudną, ale czekam dalej

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: akumulator w strefie zagrożonej wybuchem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2009, 20:52:41 »
No popieram kolege ze gaśnicą podać CO2 i strażak w pożądnych rękawicach odłącza akumlator
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline miki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: akumulator w strefie zagrożonej wybuchem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2009, 22:55:54 »
Witam wszystkich. Apropos akumulatora w strefie zagrożonej wybuchem jak odłączyć wykombinowałem jeszcze położenie piany na miejsce akumulatora. Nie jest to idealne rozwiązanie bo nie widać gdzie są klemy, drugi sposób podanie prądów z agregatu lub gaśnic proszkowych konieczność stosowania ODO ze względu na proszek.  :gwiazdki: Pozdrawiam.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: akumulator w strefie zagrożonej wybuchem
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2009, 23:14:13 »
Witam!
Polecam do dalszej dyskusji istniejący już m.in. wątek nt:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,2460.0.html
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.