Autor Wątek: Recertyfikacja Rat-med  (Przeczytany 71539 razy)

Offline msz998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Recertyfikacja Rat-med
« dnia: Marzec 26, 2005, 00:51:45 »
chiałem sie was spytać jak w waszych komendach przebiegał egzamin z recertyfikacji szkolenia medycznego??
bo do mojej jednostki przyjechal PAN doktor i nie wiadomo czemu pytał kolegów z anatomi czlowieka i zprzypadkow ekstremalnych tupu: spotykasz na swojej drodze kobiete ktora wlaśnie urodziła i masz udzielić jej pomocy a najblisze pogotowie oddalone jest o 100 km i co robisz .itp!!! jak to sie  odbywało w waszych jednostkach pozdrawiam.
 

Offline czapek78

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2005, 01:03:48 »
janiestety odcuwam to tak samo Powie którzy przeprowadzają te egzaminy chyba nie wiedzą z kim mają ten egzamin  bo traktują nas jak mlodych adeptow sztuki lekarskiej którz mają za sobą conajmniej dwa lata medycyny .pozdro dla wszystkich  :D  

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2005, 13:14:52 »
kosmos
co to jest ta pierwsza pomoc przed medyczna???chodzi ci o gaszenie samochodu przed udzieleniem pomocy medycznej czy co ??
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline jacekk112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2005, 21:34:02 »
Witam !!!
W lubuskim przebiega to w bardziej cywi;izowany sposób :
otóż najpierw jest krótki kurs przypominający wiadomości (jeden dzień) a następnie przpeprowadzony zostaje egzamin recertyfikujący.
Wydaje mi się, że kjest to dobre rozwiązanie, bo przecież tu chodzi o to abyśmy nauczyli się skutecznie udzielać omocy a nie udowodnić, że tego nie potrafimy.
Komu ma to służyć ??!!
Pozdrawiam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2005, 21:51:59 »
Certyfikat? Hm... wg. mnie tak szczerze w obecnym wydaniu, kolejny sprawdzian - wiedzy teoretycznej, co by niektórzy Panowie z KW i KG mieli zajęcie. Podobne zdanie mam nt. szkoleń i kontroli. Nie neguję, że okresowo powinny mieć miejsce i moga być przydatne, ale nie w tej formie i w wiekszości nie tymi /bezp. po różnych szkołach i bez dośw./  ludźmi.  Jeżeli w jednym z najmniejszych woj. tylko w służbie operac. pracuje coś ok.35 ludzi - czy to wtedy znowu takie dziwne? <_< Temat ten już nieco, również w tym wydaniu był i jest poruszany w dziale zawodowcow.
<bulon> myślę dokonale wie w czym rzecz. ;)
Pozdrawiam!
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2005, 00:57:26 »
ajaksiku
nomenklatura w KSRG w tym temacie jest jedna.
a to kolejny jakis dziki wymysl :)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2005, 08:40:12 »
a czy dostaje się jakiś certyfikat jak się ukończy szkolenie w Wojewódzkim  Ośrodku Szkolenia Ratownictwa Medycznego ??
 
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2005, 08:50:14 »
to są takie ośrodki?
 
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2005, 11:36:29 »
Ja swego czasu ukończyłem m.in. taki kurs instruktorów I pomocy przedmedycznej. Kurs pedagogiczny dla instr. praktycznej nauki zawodu /nie tylko rat-med/. Systematycznie staram się interesować tematyką, zajmuję się dodatkowo sprzętem, wyposażeniem i prowadzę szkolenia w tym zakresie. Wszystko oczywiście gratis - bo po prostu to lubię i jeszcze mi się chce mimo wszystko! ;)
bulon niech już się to zwie jak chce, byle było skuteczne i właściwie zorganizowane. Narazie to trochę "partyzantka".
Co do weryfikacji itp... - napisałem już wcześniej swoje zdanie i narazie, go nie zmienię. Cóż podlegam jej jak każdy? funkc. ;)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2005, 16:37:35 »
Cytuj
to są takie ośrodki?
Oczywiście !!!
Np. na podkarpaciu Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Ratownictwa Medycznego znajduje się w Nisku (koło Rzeszowa)

I jeszcze raz to pytanie: czy dostaje się jakiś certyfikat jak się ukończy szkolenie w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Ratownictwa Medycznego ??


Pozdrawiam !!!  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2005, 12:47:50 »
Osobiście kurs pomocy przedmedycznej ukończyłem w KWPSP w Kielcach. Kurs ten trwał 6 dni, (2 kolejne piątki, soboty i niedziele). Podczas kursu byliśmy skoszarowani na terenie Komendy. Wykłady były prowadzone przez wykładowców z Akademii Medycznej róznych specjalizacji. Po ukończeniu kursu odbył się egzamin składający się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna składała się z 32 pytań, natomias podczas części praktycznej było kilka stanowisk które należało "zaliczyć". Była to m.in. resuscytacja u dorosłego oraz u dziecka, stosowanie rurki ustno-gardłowej, oraz 3 stanowiska z osobami z wypadków, zarówno komunikacyjnych jak i innych zdarzeń.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2005, 14:59:31 wysłana przez tomer123 »

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 12, 2005, 19:41:32 »
U nas przyjechał Pan doktor z KW na 3 dni. Przez 2 dni prowadził zajecia a trzeciego był tescik i egzamin praktyczny. Niektórzy musieli wchodzic po kilka razy a zdarzyły sie tez osoby co musiały zaliczac ponownie w innym terminie i komendzie.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 22, 2005, 20:28:43 »
U nas podobnie jak to opisał tomer123 z tym, że bez kursu i wykładów. Komisja, test z ok. 40 pytań. Następnie część praktyczna z fantomem dorosłego, dziecka i głową pod rurkę ustno-gardłową, w trakcie dodatkowe pytania. Później stanowiska symulacji wypadku i innych zdarzeń. Zakończenie po sporządzeniu całej dokumentacji z udzielanej pomocy.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline pk998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 22, 2005, 20:34:56 »
Czesc- czy u was kurs przechodza takze "biurowi'? Teoretycznie powinni, bo są takimi samymi strażakami jak i my. Biorą dodatki, maja dłuższe urolpy, a jak trafi sie duży pożar i zdąża na posiłek, to w maju dostaja odznaczenia. A jednak uczyc się nie chcą. tylko egzaminują podczas inspekcji a prawidłowość odpowiedzi ustalają "testerem". Co o tym myślicie?

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 24, 2005, 19:41:32 »
Przechodzą, przechodzą. Myślę, jednak że w niektórych momentach swojego tekstu lekko przesadzasz. A co do testów, pytań i sprawdzania to wypowiadałem się już na ten temat w „Kontrola z KW”.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline chorąży

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 25, 2005, 14:11:40 »
Osobiście przechodziłem taki kurs 15 lat temu. Trwał on tydzień a prowadzący byli instruktorzy PCK Sopot. Do dziesiejszego dnia umiał bym zastosować np. resustytację.
Pozdrawiam chłopaków z Sopotu.

Offline ktos998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 30, 2005, 20:26:08 »
Ja również jak chorąży przechodziłem ten stary kurs ale 12 lat temu wtedy modny był kurs pana Panufnika gdzie wszystko było jasne i oczywiste.

A teraz tak ktoś strasznie polubił procedury z Ratownictwa Medycznego i pytanka opierają sie w szczególności na tych procedurkach a potem jak wyżej koledzy pisali trzeba jeszcze zaliczyć praktyke czyli rurka ustno gardłowa i zadławienie u niemowląt ,rękoczyn Hemlisia ,reanimacja dorosły człowiek, dziecko i kobieta w ciąży.

Tak sobie mysle że jak są procedury z Ratownictwa Medycznego to może ktoś stworzy procedury uruchamiania autopompy w pojazdach pożarniczych.Ale to jest tylko takie moje drobne przemyslenie.

                 Pozdrawiam

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2005, 11:00:42 »
Witam ja ukończyłem kurs med. organizowany przez KW PSP Katowice i przez 7 dni dojeżdżały do nas panie instruktorki z KW.Po poztywnie zaliczonym egzaminie otrzymaliśmu zaświadczenia ukończenia kursu opieczętowane przez KW PSP Katowice i CSPSP w Czestochowie egzaminatorem była pani kapitan.Oceniam ten kurs na 5 ale jestem za bardziej wnikliwymi metodami szkolenia coś ala system skoszarowany tak już ktoś napisał o Ośrodkach, no i gdyby była możliwość praktyki w karetkach wypadkowych człowiek miał by możliwość pod okiem fachowców stosować nabytą wiedzę lub tylko śledzić czynności lekarzy i pielegniarzy.Ale to chyba nie realne
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 31, 2005, 11:42:08 »
owszem realne.wystarczy dobra wola....
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 31, 2005, 11:46:25 »
Dobra wola tych co o tym decydują bo nasze dobre i szczere chęci nie wystarczą!
 
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 31, 2005, 14:49:36 »
przepraszam, chcialem zostac w idealistycznym zacofaniu :D
dokladnie tak, dobra wola tych na gorze :D
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 19, 2005, 20:27:13 »
Wiem , że tą stronę czytają też ludzie z KG . Mam pytanie do Pana Bauberga , co sie stanie jeśli strażak nie zda egzaminu okresowego z udzielania pierwszej pomocy medycznej, a co jeśli tym strażakiem będzie strażak z OSP KSRG , zabronimu mu udzielania pierwszej pomocy? Atr.162 KK nakazuje udzielania tejże.  Myślę , że zamiast egzaminów recertyfikacyjnych powinny być tak jak z BHP szkolenia okresowe , nierzadziej niż raz w roku zakończone egzaminem. To byłoby rozsądne i moim zdaniem skuteczne a nie jakiś bliżej nieokreślony egzamin realizowany w każdym województwie inaczej. Gdzie przychodzi Pan Doktor, który najprawdopodobniej nie zna nawet programu szkolenia ratowników medycznych KSRG skoro pyta o anatomię człowieka, chcąc udowodnić że ci nic nie umieją.
Następne pytanie czy są jakieś wytyczne odnośnie tego jak ma się odbywać ten egzamin czy jest w tym temacie wolna amerykanka?
Pozdrawiam wszystkich ratowników medycznych.  

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 24, 2005, 18:05:47 »
Wiem , że tą stronę czytają też ludzie z KG . Mam pytanie do Pana Baumberga , co się stanie jeśli strażak nie zda egzaminu okresowego z udzielania pierwszej pomocy medycznej, a co jeśli tym strażakiem będzie strażak z OSP KSRG , zabronimu mu udzielania pierwszej pomocy? Atr.162 KK nakazuje udzielania tejże. Myślę , że zamiast egzaminów recertyfikacyjnych powinny być tak jak z BHP szkolenia okresowe , nierzadziej niż raz w roku zakończone egzaminem. To byłoby rozsądne i moim zdaniem skuteczne a nie jakiś bliżej nieokreślony egzamin realizowany w każdym województwie inaczej. Gdzie przychodzi Pan Doktor, który najprawdopodobniej nie zna nawet programu szkolenia ratowników medycznych KSRG skoro pyta o anatomię człowieka, chcąc udowodnić że ci nic nie umieją.
Następne pytanie czy są jakieś wytyczne odnośnie tego jak ma się odbywać ten egzamin czy jest w tym temacie wolna amerykanka?
Pozdrawiam wszystkich ratowników medycznych.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2005, 00:32:14 wysłana przez zar »

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 30, 2005, 17:53:44 »
koledzy strażacy wychodzę z założenia iż z pożarnika się doktora nie zrobi ale pierwsza pomoc jest w naszym fachu potrzebna, to co nam tłuką do łba na kursach medycznych wychodzi dopiero w praktyce znam moich kolegów co egzamin zdali celująco a przy wypadku byli jak pijane dzieci w mgle.
Inną sprawą jest podejście egzaminatora do kursanta(jeśli czyta to ktoś z śląskiego to chyba wie o kim piszę ,pozdrowienia dla pani P........j ;) )

powodzenia panowie w resuscytacjach hahahhahahha :D  

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.139
Odp: Recertyfikacja Rat-med
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 06, 2005, 08:55:52 »
(...)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2021, 14:05:55 wysłana przez ogniomiszcz »