Autor Wątek: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...  (Przeczytany 14193 razy)

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« dnia: Styczeń 06, 2009, 19:56:00 »
 Witam, mimo faktu, iż nie jestem członkiem tego akurat związku, czasem odwiedzam ta stronę, właśnie natknąwszy się na ów komentarz co do zarzutów pojawiających sie na forach internetowych...

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=285

Bardzo ciekawa lektura, choć jak dla mnie nic nie wnosząca, poza faktem, iż jest to próba przedstawienia wyglądu negocjacji...
Nie znalazłem tam wyjaśnień dlaczego nadal rosną dysproporcje między grupami, przy tym systemie podwyżek, to jest nieuniknione, pamiętajmy o różnicach w wysokości dodatków naliczanych procentowo od podstawy...
Bardzo ciekawym jest fakt,że w chwili gdy większość ludzi mówi o utrzymywaniu jedności i współdziałania pan przewodniczący przedstawia ,że "...to nasz związek..." wywalczył niemal wszystkie zmiany będące pozytywem w formacji...Jeśli przyjmiemy zasadę,że na równi traktujemy wszystkich pracowników, to dlaczego większość komentarza jest poświęcona  zarzutom ze strony dyżurnych operacyjnych?
Co podwyższenia płac stażystom, to częściowo chyba jest to powiązane z odgórnymi rozwiązaniami o najniższej pensji minimalnej, tak więc nie jest to chyba zasługa działania tylko federacji związkowych i to którejkolwiek z nich...
Nigdy nie byłem za tym by tylko jeden związek funkcjonował w straży a wypowiedź pana przewodniczącego można by było odbierać jako pochwałę dla "jedynie słusznego i zasłużonego związku..."
Rozumiem ,że im więcej osób w danej grupie tym więcej generuje to kosztów gdy uzyskuje ona podwyżkę, ale to nie jest wina osób które znajdują się w tej grupie...
Nie wiem jak inni panowie przewodniczący związkowi, członkowie, po prostu pracownicy straży ale u mnie ta wypowiedź nie poprawiła wizerunku związku a wręcz przeciwnie....

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2009, 20:19:49 »
Cytuj
Być może trzeba częściej o tym przypominać, żeby te działania naszego związku nie „umykały” tak często z pamięci.
Myśle ze nia trzeba się martwić - te działania wraz z próba tłumaczenia się długo nie osmykną się z pamięci wielu osób.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2009, 20:38:37 »
Jedno pytanie.. do Pana R.O  . Czy można uzyskać informacje ilu członków NSZZ opuściło szeregi w ostatnim okresie??? Jeśli to nie jest tajemnicą  z podziałem na województwa. Tak  z ciekawości .
Dziękuję....

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2009, 21:08:35 »
Witam!
Również b.uważnie przeczytałem.  :kwit:
Dla mnie osobiście (od dawna) p. Osmycki nie jest absolutnie żadnym autorytetem, a wręcz odwrotnie. Może przypomina sobie polemiki na Tym Forum, oraz PW?
To co aktualnie pisze nt. dyżurnych SK - niby próbuje wyjaśnić to tylko wybielanie własnego udziału /ZZ/ oraz zwalanie winy na KG (jako niezbyt przygotowanej).  :'( Szkoda mi Pana!!!
Już wielu się przekonało i nadal przekonuje, co do p. nieomylności. Ten komentarz to tylko kolejny przykład niekompetencji i kompletnego braku zrozumienia tematu SK i nie tylko. Winą obarcza się wręcz samych dyżurnych jako niby elity. :szalony: No... Szczyt bezczelności!
Ponoć tylko winni się tłumaczą? Ja jako dyżurny absolutnie nie zamierzam - tym bardziej anonimowo, choć wielu z... Pan już zna.
Zniknął Pan po "angielsku" z Forum, ale widzę, że jednak Nas czyta. To bardzo dobrze.  :krzyk:
Jakoś nie miał Pan najmniejszych skrupułów w podwyżkach (grupach) odchodząc na wcześniejszą emeryturę ze stanowiska doradcy KG  :huh:  Może się mylę - nie sądzę! Ponoć dla dobra Związku.  ^_^
Dziękuję /już dawno/ bardzo za takie doradzanie. :-\
Puki, co tyle nt.
Ajax

Ps. B.Polecam również:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,10514.40.html

« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2009, 22:21:36 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2009, 21:44:27 »
  :tuba: Pan Osmycki w swoim komentarzu KŁAMIE  :krzyk:
jak może p.R.O. pisać że KG nie było przygotowane do negocjacji skoro projekt opracowany przez KG ukazał sie w miesiącu Lipcu!!!

(   Oczywiście ta propozycja nie uzyskała akceptacji wszystkich związków zawodowych. Dopiero na spotkaniu uzgodnieniowym w formie tzw. „ wrzutki ” zaproponowano podniesienie grup dyżurnym operacyjnym (oraz komendantom szkół, kierownikom sekcji i wykładowcom). Otóż zasady negocjacji są proste, o czym każda ze stron wie dokładnie.)

Jak p.może tak kłamać jaka wrzutka???? O czym p.R.O. pisze???
 p.R.O. znakomity doradca KG jest nieomylny i uczciwy!!! Nigdy niedoceniony przedstawiciel ZZ na którego   ^_^      "leją pomyjami"   ^_^  Hasło "wiadro pomyj" kojarzy mi się tylko jeszcze z jednym najważniejszym przedstawicielem ZZ !!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2009, 21:57:20 wysłana przez mieczking »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2009, 19:58:19 »
Pan R.O. tak samo jak jego szef krajowy pan Ś. mają nas, zwykłych członków w d... i uważają za durni . Jeden mydli oczy, drugi poświęca nas w imię walki o równość mas pracujących. A tak na dobre jesteśmy szarą masą związkową i płatnikami składek oraz cyferkami w statystykach zarządu krajowego nszz s.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline pokemon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2009, 18:03:09 »
NIech Pan Przewodniczący pochwli się wszystkim jak w pewnym województwie załatwił stanowisko dla swojego kolegi
To może nic wielkiego ale to że tamten nie mając szkół chwali się na lewo i prawo przed swoimi dawnymi kolegami to dopiero boli

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2009, 21:58:53 »
Powiedziałeś "A", powiedz "B" bo pewnie Robert załatwił tyle stanowisk, ze nie będzie wiedział o co chodzi. Więc z definicji nie pochwali się akurat tym przypadkiem. A i beneficjenci tej protekcji będą wiedzieć, ze o nich mowa i być może skuszą się na publiczne biczowanie przed forum. Inaczej toje bazgroły to o kant "koła" pobić.

Wcześniej również koledze napisałem odn. jw. na PW! Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 22:07:18 wysłana przez Ajax »

Offline pokemon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2009, 17:15:40 »
Skoro namawiasz to chodzi o jego najbliższe grono nie wiem jaki tam kolega Dariusz pełni funkcje - ten namaszczony a skoro najbliższe otoczenie to wiadomo że chodzi o Warszawę i okolice

Może ciut jaśniej  :rolleyes:. Nie każdy pochodzi ze stolicy i okolic tego "egzotycznego" Kraju?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 16:26:19 wysłana przez Ajax »

Offline pokemon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2009, 17:02:12 »
Miasto mafijne na wschód Warszawy a sprawa konkretnie dotyczy mianowania związkowca na stanowisko dowódcy jrg, który ma tylko wykształcenie aspiranckie
Nie wiem może to zgodne z prawem ale napewno podejrzane

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2009, 16:48:54 »
Panowie. Nie chcę się w... między wódkę a zakąskę, ale myślę, że trzeba na razie odłożyć wzajemne obrzucanie się łajnem. Jak się nie weźmiemy razem, to "ONI" wezmą się za nas. Proponuję więc, czarni, biali, czerwoni, i żółto-siwi, ogłoście na chwilę zawieszenie broni. Bo pora działać.

Bezpartyjny, bez związkowy, lekko lewicujący Zawodowy Polewacz.

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2009, 22:12:01 »
 :tuba: Wszystko będzie dobrze jak panisko OSMycki nie będzie brał udziału w negocjacjach bo pózniej w swoim komentarzu i tak nakłamie nakłamie opisze się głupot jak by był nawalony!   ^_^  Po tym jak potraktowano ostatnio dyżurnych wszystkie informacje od ZZ wywalam do kosza. !!!
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 10:21:35 wysłana przez mieczking »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2009, 06:21:14 »
Panowie. Nie chcę się w... między wódkę a zakąskę, ale myślę, że trzeba na razie odłożyć wzajemne obrzucanie się łajnem. Jak się nie weźmiemy razem, to "ONI" wezmą się za nas. Proponuję więc, czarni, biali, czerwoni, i żółto-siwi, ogłoście na chwilę zawieszenie broni. Bo pora działać.

Bezpartyjny, bez związkowy, lekko lewicujący Zawodowy Polewacz.

Dokładnie trzeba się jednoczyć a nie dzielić  bo w innym razie tylko PO się cieszy .mieczking  robisz duży zamęt  w takiej trudnej ,krytycznej sytuacji , MOŻESZ nie lubić pana O ,ale czy musisz teraz jak potrzebujemy wszystkie siły do walki z z rządem który ci tak naprawdę wszystko zabrał , przecież nie pan O ci nie dał podwyżek , nie zabrał ci emki  .a TY KRZYCZYSZ NA NIEGO A ANI SŁOWA NA PO (czyżby jesteś od P.Schetyny i masz zadanie rozbić brać strażacka ) -wszystkie widać  chwyty są dozwolone .Ja na przykład jeżeli nam się nie uda to powiem że to przez ciebie zabrali nam emki  bo siałeś zamęt i nie pokój wśród nas .Prośbę mam do ciebie przestań już kąsać i daj jakieś propozycje rozwiązania problemu ,a jeżeli nie jesteś człowiekiem x to chętnie na ciebie zagłosuje przy następnych wyborach , będziesz mógł sobie porządzić .Pozdrawiam i naprawdę bez urazy ale nie rozumiem cie wyzywać człowieka : cytuje
opisze się głupot jak by był nawalony albo olany pomyjami  ^_^ jak zawsze! Dokładnie jak związkowiec!!!!
Przegiąłeś , a dokładnie co ma znaczyć to ostatnie zdanie :Dokładnie jak związkowiec!!!! - człowieku wiesz ilu ludzi teraz obraziłeś -a szkoda słów i nie wysilaj się z odpowiedzią bo mnie twoja wypowiedź ziębi .Cześć ...aha pisz kwit jak ci źle  :kwit:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2009, 11:29:02 »
Witam
Jednak pozwolę sobie na odpowiedź nie miałem zamiaru nikogo obrażac poza Panem R.O. który kłamie w swoim komentarzu!!! jeżeli obraziłem innych strażakow to z całego serca przepraszam!!! Nie chcę żeby ZZ które są w PSP prowadziły jakieś negocjacje odnośnie naszych emerytur ponieważ bardzo się na nich zawiodłem. Przez Pana R.O. w 2009 będę co miesiąc o prawie 100 zł w plecy, rocznie ok 1000 zł. Jakie ja mam mieć zdanie o Panu R.O. Przedstawiciele KG PSP proponują podwyższenie grup dla dyżurnych operacyjnych a Pan R.O. nie zgaadza się!!!! Co ja mam o tym myśleć?? Pierwsza czynność jaką wykonałem wypisałem się z ZZ!!! Teraz jak przychodzą jakieś informacje do mojej KP od ZZ wywalam je do kosza!!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 03, 2009, 12:22:52 »
Cytuj
Teraz jak przychodzą jakieś informacje do mojej KP od ZZ wywalam je do kosza!!
Rozumiem, że za wiedzą i aprobatą twojego komendanta, bo jeśli nie, a nawet tak, to napisz, jaka to komenda.
Wywalić, to se chłopaku możesz kosz przy sobotnich porządkach. Nawet reklamy masz psi obowiązek zanieść do szefa i on zdecyduje, co jest potrzebne, a co nie.

Co do opiniowania projektów przez ZZ, to napisz sobie na karteczce i wywieś na drzwiach, że propozycje emerytalne MSWiA pasują ci jak ulał i w przypadku, jeśli uda się coś uratować ZZ (bo na stronę służbową nie licz, wszak jest to wytwór ich mozolnej pracy), to nie jesteś zainteresowany i masz zamiar gibać do 55 latek do superemerytury z 3 ostatnich lat.

Wybacz, ale jeszcze tak głuiej argumentacji na tym forum nie było.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 03, 2009, 21:37:48 »
sam_go Nie   zachowuj się jak jedyny sprawiedliwy    , jak ktoś "wywala" info związkowe  to jego problem i on za to odpowiada nie strasz go komendantem   i nie pytaj z jakiej KP pochodzi bo zaczynam nabierać "podejrzeń " Każdy odpowiada za siebie, a takich propozycji będzie zapewne więcej, czytając jak solidarność załatwia nasze sprawy , ale nie o tym.
 Może czas zadać pytanie ilu naprawdę członków ma związek NSZZ i czy aby na pewno reprezentuje większość strażaków, a może reprezentuje tylko "emerytów"
Ilu opuściło związek ???
Znam jednostki gdzie ostał się tylko 1 ,  słownie:  jeden.
Coś jest na rzeczy, nie sadzisz??
Nie mów mi proszę że to związki załatwiły to czy tamto zgadzam się ale prawda jest taka że najpierw sobie stanowiska załatwiali  apotem plebs dostawał ochłapy a teraz straszą ze maja nas w d...
 że im się nie chce i inne takie wulgaryzmy  które nie przystoi cytować w wypowiedzi jednego Pana z ZZ
Ech... pozdrawiam ,młodym strażakom życzę powodzenia i rada: załóżcie sobie własny związek  taki zdrowy, dopracujcie statut , wybierajcie godnych zaufania, zróbcie sobie furkę by nieuczciwych utrącać,
 przemyślcie to bo  te związki juz was nie beda bronic oni swoje juz załatwili....

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 03, 2009, 22:46:23 »
Cytuj
Znam jednostki gdzie ostał się tylko 1 ,  słownie:  jeden.

Taka możliwość jest niemożliwa - poczytaj statut.
Nie chcę być "jedynym sprawiedliwym, ale nie chcę też, żeby ktoś se kuku zrobił, bo nie zna ustawy o zz. Ja jej nie wymyśliłem, ale określa ona pewne relacje w stosunkach pracodawca - zz, więc gość wyrzucający do kosza materiały do niego nie adresowane naraża się na pewne konsekwencje. Absolutnie nie straszę, tylko informuję.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2009, 06:50:56 »
firepl ty se chyba jaja sobie robisz , zwracasz uwagę sam_go bo ten w sposób delikatny(bo nie widzę w jego wypowiedziach żadnego ataku na mieczking )zwraca uwagę że nie wolno wyrzucać nic co do do niego nie należy  :huh: a koledze mieczking nie zwracasz uwagi ze sposób nie ładny sie zachował biorąc wszystkich związkowców za pijaków cytat.mieczkinga:  był nawalony albo olany pomyjami  ^_^ jak zawsze! Dokładnie jak związkowiec!!!!  .Rozumiem że można być wkurzony na RO ale czy odrazy są wszyscy członkowie pijakami tej grupy związkowej .Uważam ,że bardzo nie uczciwie podchodzisz do sprawy . A tak   poza tym nie czas nas dzielić , mię osobiście nie interesuje do jakich ZZ ktoś należy ja chce aby rządzący mieli wiadomość że jesteśmy razem w tak trudnej dla nas w sprawie ..Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2009, 09:20:51 »
Teraz jak przychodzą jakieś informacje do mojej KP od ZZ wywalam je do kosza!! [/quote]
Rozumiem, że za wiedzą i aprobatą twojego komendanta, bo jeśli nie, a nawet tak, to napisz, jaka to komenda.
Wywalić, to se chłopaku możesz kosz przy sobotnich porządkach. Nawet reklamy masz psi obowiązek zanieść do szefa i on zdecyduje, co jest potrzebne, a co nie.



SAM GO może ty jesteś pies i w zębach nosisz wszystko  albo sobie jaja liżesz pod stołem MAM SYNKU OBOWIĄZKI I WIEM JAKIE A INFORMACJE jakie przychodzę od ZZ do mojej KP dawno mają kwalifikację SPAMU. Ostatni jak przyszła info od pana Piwińskiego i on zwraca się z prośbą do dyżurnych operacyjnych żeby przekazać informację do przedstawicieli ZZ w swojej komendzie. Prośbę jego potraktowałem tak jak ZZ potraktowały Dyżurnych Operacyjny czyli miałem ją daleko w d.....ie.

Firepl gratulacje przynależności do ZZ i płac dalej te składki  ^_^ zapewniam Cię że ZZ to najgorsze zło jakie może być w każdym zakładzie pracy
SAM GO jeżeli z psim wdziękiem mnie poprosisz to ci powiem jaka to KP.  Na przyszłość nie pisz tak do mnie.



Muszę zwrócić Tobie uwagę na formę wypowiedzi którą stosujesz, i niezależnie od racji i stanowiska proszę o wyciszenie emocji i nie obrażania się wzajemnie w tym wątku.
Moim zdaniem troszkę za daleko zagalopowałeś z tymi wypowiedziami.

Proszę zakończyć offtopa i skupić się na temacie.
 
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2009, 09:34:29 wysłana przez Butel »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2009, 09:50:18 »
... Nie chcę żeby ZZ które są w PSP prowadziły jakieś negocjacje odnośnie naszych emerytur ponieważ bardzo się na nich zawiodłem. ...Teraz jak przychodzą jakieś informacje do mojej KP od ZZ wywalam je do kosza!!
Musisz doprowadzić do zmiany ustawy o związkach zawodowych, bo póki co czy ci się to podoba czy nie związki zawodowe - z mocy ustawy - będą prowadziły negocjacje w imieniu swoich członków i pracobiorców niezrzeszonych w związkach zawodowych.
Odnośnie przychodzącej korespondencji - każdy robi tak jak uważa i ew. ponosi tego konsekwencji, tylko nie będziesz mógł twierdzić że twoje działania wynikały z nieznajomości prawa > po prostu są wynikiem, w moim odczucie, twojej głupoty.
... może ty jesteś pies i w zębach nosisz wszystko  albo sobie jaja liżesz pod stołem ...
Chciałoby się rzec > każdy sądzi według siebie. -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2009, 10:19:42 »
Drogi mieczking-u:
 nie sadzę żeby sam_go posiadał aż taką elastyczność kręgosłupa i był w stanie wykonywać czynności, które opisujesz....
Jak się czyta Twoje wypowiedzi to chciałoby się powiedzieć, że nie ma się co dziwić że tak zostali potraktowani Dyżurni Operacyjni..... ale nie wierzę że Ty byłeś powodem takich a nie innych decyzji.  Tak naprawdę to kazdy może mieć pretensje do ZZ że coś tam inaczej zaopiniowali niz być miało... - ale nie o tym.....

Cytuj
Firepl gratulacje przynależności do ZZ i płac dalej te składki  ^_^ zapewniam Cię że ZZ to najgorsze zło jakie może być w każdym zakładzie pracy

Tak, ale trzeba dodać, że największe dobro jakie może być każdym zakładzie pracy to ktoś taki jak Ty - oczywiście dobro dla przełożonych.......



Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2009, 19:00:26 »
mieczking powiedz o co chodzi z tymi dyżurnymi, bo ja nijak nie moge pojąć. :szalony: :cooo:

w mojej KP na 5 dyżurnych CZTERECH ma ÓSMĄ grupę a jeden któremu nie chciało się uczyć jest podoficerem ma niższą, więć gdzie oszukano dyżurnych?? :gwiazdki:

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 04, 2009, 22:42:14 »
Wybaczcie, ale nie zniżę się do poziomu dyskusji zaproponowanego przez jednego z piszących. To nie Fakt, czy SE.
Kręgosłup faktycznie mam dość sztywny (ten ideologiczny również) i propozycja jest co najmniej nie trafiona.
Co do pretensji do "S" odnośnie stanowisk w SK, to wystarczy nawet upośledzona umiejętność czytania ze zrozumieniem, aby doczytać u źródła, ze w przypadku braku jednomyślności ZZ, przechodzi wariant strony służbowej. Skoro więc wszystkim pasowało, "S" się wyłamała, to czyj do cholery wariant przeszedł?
Jak mawiał pewien klasyk: "ciemny lud wszystko kupi" i ciemny lud kupił, co widać na załączonym obrazku.
"Nie wystarczy umieć czytać, trzeba czytać ze zrozumieniem", a jeszcze lepiej jest znać podstawy prawne, regulujące aspekty służby i działalności ZZ.
Żałuję tylko jednego, że dotychczasowymi dokonaniami, nasi ministrowie potrafili zjednoczyć przeciwko sobie wszystkie ZZ, łącznie z niezrzeszonymi. Rząd Dona Tuska idealnie potrafi poróżnić wszystkich, aby dopiąć celu. I ze smutkiem przyznam, ze są tego celu coraz bliżej, zwłaszcza czytając posty o lizaniu nabiału (czyżby na SK sadzali już po szkołach specjalnych?)
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2009, 22:46:35 wysłana przez sam_go »

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2009, 07:41:17 »
SAM tak napisałem do Ciebie ponieważ nie będziesz mi pisał że mam jakiś psi obowiązek rozumiesz!!!
Wątek dotyczy Komentarza Pana RO.
Raf chodzi mi o to że przedstawiciele KG zaproponowali podniesienie grup Dyżurnym Operacyjnym kat III z grupy 8 na grupę 9 a ZZ nie wyraziły zgody pytam dlaczego!!! Później jak przeczytałem komentarz pana R.O. to  właśnie wobec komentarza pana R.O. trafne są słowa
jak mawiał pewien klasyk: "ciemny lud wszystko kupi" i ciemny lud kupił, co widać na załączonym obrazku.
Geddeon oceń komentarz pana R.O. a nie mnie ok. i napisz coś mądrego odnośnie ZZ dlaczego nie wyraziły zgody na podniesienie grup dla Dyżurnych Operacyjnych.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Komentarz p. Roberta Osmyckiego...
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2009, 10:39:15 »
Rób co chcesz, nawet dobre rady możesz dla mnie wyrzucać do kosza. Jedno jest pewne, Twój "król" na pewno nie podziękuje Ci za Twoją gorliwość, w razie kłopotów będziesz pierwszym poszkodowanym.
Ze związkowym pozdrowieniem.