Autor Wątek: dysponowanie strażaków do zdarzeń typowo medycznych  (Przeczytany 43096 razy)

Offline zyraf

• Strażak Sam
Odp: dysponowanie strażaków do zdarzeń typowo medycznych
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 19, 2017, 10:34:53 »
Ratolek juz Ci napisałem, że taki sprzęt (bez szału) jest dostępny na różnych JRG i w różnych komendach.
To tak jak z wozami i innym sprzętem....jeden komendant kasę przewali i nic nie ma, drugi jakimś cudem ciągle coś nowego kupuje, organizuje...

Offline grzela

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 13, 2017, 16:19:34 »
Strażacy odmówili pomocy załodze karetki z chorą dziewczynką. "Zabrakło empatii".

http://www.tvn24.pl/szczecin-police-straz-odmowila-pomocy-karetce-z-dziewczynka,723043,s.html

Offline grzela

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 04, 2017, 17:24:30 »
Zaczęła rodzić, więc wezwała karetkę. Przyjechała... straż pożarna.

https://www.tvn24.pl/bydgoszcz-zamiast-karetki-przyjechala-straz-pozarna,778435,s.html

ŻARTS

• Gość
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 04, 2017, 18:13:00 »
Pogotowie to prywatna firma. 16 zespołów było akurat na usługach. Oni nie ratują życia tylko realizują kontrakty. Jeszcze cham powie, że jesteśmy do tego ustawowo zobowiazani. Jak ustawowo wywalasz ratowników bez kasku, okularów i butów innych niż chodaki ze strefy to jakoś ustawy się dla nich nie liczą i robią awanturę. Potrafią rownież ustawowo przewozić krew zespołem typu S ale po dachowaniu okazuje się, że krew jedynie była przewożona w żyłach załogi. Nie dysponują się do topiącego się gościa przed wyciągnięciem go z wody bo "co zespół tak będzie stał na brzegu i patrzył na wodę?". To jest instytucja patologiczna.

Offline daiman998

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 04, 2017, 20:39:21 »
ZARTS nie wszędzie jest tak źle. W moim regionie do Topielca, jak i otwarcia mieszkania karetka będzie. Kontrowersyjna jest postawa niektórych ratowników, którzy kpia w komentarzach i pretensje generalnie do strażaków wylewaja. Są to jednak moim zdaniem tzw. Turbole, którzy psują renomę normalnym ratownikom, których jest zdecydowanie więcej.
Trudno się jednak nie zgodzić z tym, ze PRM to patologia. Dysponowanie straży moim zdaniem jest ok, bo lepiej wysłać GBA, niż ma ktoś na pomoc czekać. Nie zmienia to jednak faktu, ze karetki realizują usługi, a nie ratują ludzi. Nie chodzi tu bynajmniej o podejscie lekarzy czy ratowników, ale zła konstrukcję systemu.
Generalnie zauważyłem w swoim regionie znaczący wzrost ilości zdarzeń, gdy zmniejszono liczbę karetek S. Myślę, ze likwidacją większości NPL  uczyni system jeszcze bardziej niewydolnym.

Offline zyraf

• Strażak Sam
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 04, 2017, 21:01:31 »
Tu powinien wejść jakiś kontrol i zadać pytanie do czego w tym czasie były zadysponowane ZRM, że ich fizycznei brakło?
Podejrzewam, że 10 realizowało wizyty nie związane z stanem zagrożenia życia a jak zaczną kopać głębiej to się okaże, że dyrektor przyszedł i powiedział dyspozytorowi wysyłaj wszystko na każde wezwanie bo nie chce tu mieć TVN....a Ci i tak przyszli....

Offline boszo

• Strażak Sam
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 04, 2017, 21:22:59 »
Aaaaj... temat rzeka... Ja podczas pracy w PSPCallCenter, jak mam jakąś "gardłową" sprawę z PRM, to ściskam się za jaja, zaciskam zwieracze i dzwonię do JaśniePaństwa. Np. - pytanie o czas dojazdu "za ile ZRM będzie na miejscu?" (KDR ponagla bo się poszkodowany "pogorszył") - odpowiedź: "oj, czekaj, czekaj, coś mi tu nie działa... zaraz, zaraz przecież już jadą!" Albo: odbieram telefon z Pogotowia w związku z wysłaniem o 2 w nocy zastępów do pożaru budynku mieszkalnego, gdzie  w formatce mam opis "samotna matka z kilkorgiem dzieci, uciekła z budynku...": "weź mi powiedz jaka sytuacja bo karetki nie mam, musiałbym słać z (ok 30km od miejsca zdarzenia)..." Oczywiście to są pojedyncze przypadki, ale w ostatnim czasie jest ich coraz więcej. Nóż się w kieszeni otwiera.
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

ŻARTS

• Gość
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 04, 2017, 21:23:46 »
W moim regionie, jak mam służbę w SK (a mam od czasu do czasu) to jestem poprostu załamany postawą tej instytucji. Oni chcieliby "nas dysponować" ale sami np. do otwarcia mieszkania nie jadą dopóki mieszkanie nie jest otwarte a my nie zweryfikujemy, że istnieje zagrożenie życia lub zdrowia. Nie jadą nawet gdy w zgloszeniu jest mowa o tym, że pacjent nawoływał pomocy i kontakt się z nim urwał. U mnie to jest poprostu plaga takiej postawy. Pisałem w różnych sparawach związanych z różnymi okolicznościami pomiędzy PSP a PRM do wojewody i  KW ale jak kamień w wodę.

U mnie sytuacje są podobne jak opisujesz boszo.

Offline boszo

• Strażak Sam
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 04, 2017, 21:35:54 »
Dokładnie. Można by książkę napisać i byłby to thriller komediowo - psychologiczny. Pamiętam czasy, gdzie u mnie w powiecie obsady karetek to byli pracownicy naszego szpitala - lekarze, pielęgniarki i kierowcy - to była zajebista współpraca. Wszystko się poje..ło jak weszła nowelizacja ustawy i "PRM" zagarnęła pewna duńska firma (mówię o swoim przypadku). Jednym słowem - DRAMAT.
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim