Autor Wątek: Czy można zarejestrowac???  (Przeczytany 1125 razy)

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Czy można zarejestrowac???
« dnia: Grudzień 31, 2008, 16:57:31 »
Witam. Chcemy zakupić używanego busa do naszej OSP i go samodzielnie skarosowac tak abyśmy zmiescił zestaw rt torbę pachołki i inne sprzęt potrzebny na wypadkach. I teraz zastanawiam się czy nie będzie problemu z rejestracją w wydziale komunikacji czy bez problemu zakwalifikują pojazd jako specjalny. Jedni mi mówią że wystarczy kwitek z okręgowej stacji kontroli a inni że musi być certyfikat firmy karosującej CNBOP. Może ktoś miał taki przypadek?

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Czy można zarejestrowac???
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2008, 17:08:14 »
My mieliśmy okazję pozyskać Forda Transita, to u nas było tak, że musiałeś albo oddać auto do karosacji, albo "zapłacić" za centyfikat. Chyba, że kupicie samochód skarosowany np. od innej OSP, wtedy myślę, że nie będzie problemu.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Czy można zarejestrowac???
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2008, 17:47:06 »
słyszałem też o sytuacji, że jednostka oddała do firmy samochód by ci zamontowali dosłownie jakąś najmniejszą pierdołę byle by był świstek, a resztę zrobili sobie sami :)
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Czy można zarejestrowac???
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2008, 19:26:08 »
no to można by było wstawić samochód żeby zamontowali stacje i belkę sygnalizacyjną i już. Musze podzwonić i się popytać.

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Czy można zarejestrowac???
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2008, 21:23:22 »
My kupiliśmy kilka lat temu Żuka. Nie dość, że zielonego, to jeszcze z zajechanym silnikiem. Sami przemalowaliśmy, wymieniliśmy silnik, zamontowaliśmy koguty i nikt nie miał żadnego ale przy rejestracji.