Autor Wątek: Sprzedaż kalendarzy strażackich a US  (Przeczytany 6768 razy)

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Sprzedaż kalendarzy strażackich a US
« dnia: Grudzień 10, 2008, 21:11:19 »
Jak wiadomo jednym z dochodów OSP jest sprzedaż oraz dystrybucja kalendarzy strażackich. Wiele jednostek się tym zajmuje, więc mam pytanie, jak na taka działalność OSP zapatruje się Urząd Skarbowy??? Wiem, że jeżeli pieniądze są spożytkowane na cele statutowe to nie trzeba płacić podatku, ale czy sprzedając taki kalendarz należy wystawić rachunek??? Jak zaksięgować taki przychód???

Offline Ogureczek1988

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Sprzedaż kalendarzy strażackich a US
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2008, 08:18:16 »
Kolego u mnie w jednostce zapisuje się je jako darowizny.A US będzie sie czepiał jak to będzie większa kwota.Pozdrawiam

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzedaż kalendarzy strażackich a US
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2008, 08:32:51 »
Czy przyjmując darowiznę nie musimy wystawić jakiegoś pokwitowania??

Offline szybki

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
    • O.S.P Główczyce
Odp: Sprzedaż kalendarzy strażackich a US
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2008, 08:39:42 »
Nasza OSP od lat sprzedaje kalendarze, dochód z tego tytułu to około 1500zł. Zanoszę całą kwotę z listą mieszkańców którzy kupili kalendarz do skarbnika a on wpisuje ją w książkę przychodów i rozchodów.
Na zebraniu sprawozdawczym kwota za kalendarze ujęta jest w pozycji darowizny.
Urząd skarbowy nie robi nam z tego tytułu żadnych problemów.

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Sprzedaż kalendarzy strażackich a US
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2008, 14:11:15 »
U nas podobnie jak u Kolegi Szybkiego. Jest lista (dokładniej 10, bo mamy sporą wioskę), która jest podstawą rozliczenia zbiórki pieniędzy na cele statutowe OSP od mieszkańców. A US ilekroć się rozliczamy śmieje siętylko, że te rok był lepszy lub gorszy i na tym koniec. Dodam tylko, że jest to kwota ponad 10.000 zł z roku na rok.

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Sprzedaż kalendarzy strażackich a US
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2010, 10:11:27 »
Panowie mam pytanie odnośnie sprzedaży tych kalendarzy.Możecie mi powiedzieć w jakiej cenie to sprzedajecie i gdzie je zamawiacie??

Offline Granders

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Sprzedaż kalendarzy strażackich a US
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2010, 10:32:16 »
U nas przyjęło się tak że za kalendarze ludzie płacą "co łaska", czasami "co łaska+VAT" :) najczęściej jest to kwota około 10 zł za kalendarz, chociaż czasem zdarza się że ktoś da 50zł. Kalendarze zamawiamy w drukarni, nic za nie nie płacimy  ponieważ dolna część kalendarza jest z różnymi reklamami-to reklamy sponsorów kalendarzy. Co roku z akcji rozprowadzania kalendarzy do kasy straży trafia około 15 000zł. Spory zastrzyk gotówki:)
Bo życie jest tylko jedno-życie strażaków również...

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Sprzedaż kalendarzy strażackich a US
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2010, 12:28:24 »
Powiem szczerze ze trzeba będzie ruszyć ten temat bo jak widzę trochę kasy z tego można osiągnąć a jak wiadomo w OSP każdy grosz się liczy.Jeszcze jedno pytanko,roznosicie je po domach czy po prostu kto chce to się do was po nie zgłasza??

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Sprzedaż kalendarzy strażackich a US
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2010, 12:37:14 »
U mnie w jednostce sami się organizujemy i pewnej pięknej niedzieli zbieramy w trzy osoby w mundurach i pukamy od drzwi do drzwi. Ta tradycja istnieje odkąd pamiętam. I jest to chyba najskuteczniejsza forma dystrybucji kalendarzy bo jak ktoś ma "dobrą gadkę" to można sprzedać nawet 2 w jednej rodzinie:D