Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1010277 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1700 dnia: Kwiecień 18, 2019, 21:22:25 »
Kwestia jest teraz taka, jak 11 i 12 będą pilnowali, aby np 10 i 9 nie zawyżali sobie nadgodzin planując np harmonogramy miesięczne. Wiadomo, że jak jednemu z nich wpadnie zwolnienie, to drugi musi być. Ale nie może być tak, że na wolne wysyła się stażystów i młodszych ratowników, a w tym czasie 10 i 9 rozbijają się o sufit.
Tutaj kolego podejrzewam, że będzie zgoła inaczej 11 i 12 będą pilnować w drugą strone  :rofl: :rofl:
Najwięcej nadgodzin będą mieli najgorzej zarabiający bo są najtańsi. A i dodatek motywacyjny podnosi wysokość dochodów więc też stanie się jeszcze rzadszym zjawiskiem albo wręcz yeti
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1701 dnia: Kwiecień 18, 2019, 22:57:20 »
Panowie, gdzie jest jakieś oficjalne info o sposobie płatności za nadgodziny od 1 lipca 2019?

Offline beni998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1702 dnia: Kwiecień 19, 2019, 20:38:55 »
Czyli zawsze jest tak ze jak cos daja to tak przelicza ze zabiora bo tak naprawde najwiecej jest na PB osob ktore maja male zarobki. Jakos nauczyciele nie daja sobie tak w kasze dmuchac a u nas za kazda niby dobra zmiana stoi czarna prawda zawsze. Urlop zabrali, l4 100% zabrali a teraz nadgodziny i niedlugo patrzec to mundurowke i 13'wlicza w wyplate a i zabieraja sie za dzialalnosci gospodarcze bo widocznie za suzo po sluzbie zarabialismy.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1703 dnia: Kwiecień 20, 2019, 17:05:55 »
Czyli zawsze jest tak ze jak cos daja to tak przelicza ze zabiora bo tak naprawde najwiecej jest na PB osob ktore maja male zarobki. Jakos nauczyciele nie daja sobie tak w kasze dmuchac a u nas za kazda niby dobra zmiana stoi czarna prawda zawsze. Urlop zabrali, l4 100% zabrali a teraz nadgodziny i niedlugo patrzec to mundurowke i 13'wlicza w wyplate a i zabieraja sie za dzialalnosci gospodarcze bo widocznie za suzo po sluzbie zarabialismy.
Oj już nie wypłakuj że aż tak źle masz..a po drugie co do nadgodzin z podwórka znajomego. Koledzy z PB mają płatne zgodnie z rozporządzeniem a koledzy z biur żeby nie byli stratni z pieniążków "chyba ich wszystkich" mają po 30 zł za nadgodziny za zawody, kontrole OSP, inspekcje tp...Czyli jak mi się wydaje 01 ukrywa nadgodziny rzeźbiąc u woj. 01 że ich nie ma a okrada w żywy sposób PB. Niezłe bo jak się dowiedziałem związki maja zamiar donieść woj. 01

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1704 dnia: Kwiecień 20, 2019, 17:55:40 »
Jak się pisze takie coś na publicznym forum to wypada sprecyzować co się ma na myśli, używając tak mocnych słów i oskarżając kogoś o kradzież (bo chyba sprawdziłeś a nie ploteczki opisujesz). Tak dla zaspokojenia mojej ciekawości jakbyś był tak miły to napisz jak wyobrażasz sobie formalnie wypłacenie nadgodziny po zawyżone stawce i skąd pozyskuje się na to środki.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2019, 18:00:58 wysłana przez pb11 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1705 dnia: Kwiecień 20, 2019, 21:24:04 »
Proste:
Ich 01 "dogadał" się ze swoimi podwładnymi że oni nie piszą o nadgodziny a on im daje nagrody licząc 30 zł za zapisane pod stołem godz.
pozdrawiam

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1706 dnia: Kwiecień 20, 2019, 23:09:25 »
Po pierwsze to gdzie w takim wypadku widzisz kradzież, a po drugie to taki myk musiałyby zaparafować związki zawodowe. Nie sadzę aby Pan Siusiek mówił o takiej sytuacji gdyż wtedy nie nazywałby innych  złodziejami tylko trzymał się faktów i mówił o nieetycznym zachowaniu komendanta , strażaków i ZZ, które to zapewne wyraziły na takie coś zgodę (paragraf płacowy).

Myślę po prostu że jest to kolejna z wielu historyjek, które nie znajdą odzwierciedlenia w dokumentach.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2019, 23:43:11 wysłana przez pb11 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1708 dnia: Kwiecień 27, 2019, 23:52:48 »
W celu rozliczenia, w przyjętym okresie
rozliczeniowym, wymiaru czasu służby
strażaka skierowanego na naukę do szkoły
lub ośrodka szkolenia Państwowej Straży
Pożarnej, w kartach ewidencji czasu
służby ewidencjonuje się jako czas służby
czas w wymiarze odpowiadającym wymiarowi
czasu służby określonemu w harmonogramie,
o którym mowa w § 12
ust. 1.

A co z tym przepisem?
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1709 dnia: Czerwiec 03, 2019, 11:47:39 »
Takie pytanko jest jakieś art. na temat że tylko i wyłącznie ja mogę jakby dysponować swoimi nadgodzinami? Czy np. przełożony może mi dawać wolne z nadgodzin tak żeby każdy ze zmiany miał "równo"?
CZOSNKI <3

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1710 dnia: Czerwiec 03, 2019, 11:53:58 »
Żebyś Ty mógł dysponować to nie ma.

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1711 dnia: Czerwiec 03, 2019, 12:01:37 »
Czyli jak dają wolne z nadgodzin mimo mojej woli to i tak legalnie?
CZOSNKI <3

Offline groszki75-73

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1712 dnia: Czerwiec 03, 2019, 13:31:02 »
Na potrzeby służby...... :cooo:

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1713 dnia: Czerwiec 03, 2019, 17:15:37 »
Nie zawsze tak "na potrzeby służby".
Rozp. o pełnieniu służby mówi o równomiernym rozłożeniu nadgodzin. Jak np. na styczeń i luty wypadnie jeden z dowódców na L4 to wiadomo że pozostali robią częściej od reszty zmiany. Jak potem wróci z L4 to można tym pozostałym oddać po pierwsze żeby też mieli kiedy odpocząć a po drugie żeby właśnie wyrównać ilości nadgodzin do średniej zmianowej

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1714 dnia: Czerwiec 03, 2019, 22:03:12 »
Cytuj
Rozp. o pełnieniu służby mówi o równomiernym rozłożeniu nadgodzin. Jak np. na styczeń i luty wypadnie jeden z dowódców na L4 to wiadomo że pozostali robią częściej od reszty zmiany. Jak potem wróci z L4 to można tym pozostałym oddać po pierwsze żeby też mieli kiedy odpocząć a po drugie żeby właśnie wyrównać ilości nadgodzin do średniej zmianowej

Możesz mi pokazać gdzie to jest napisane (zacytować przepis)?
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1715 dnia: Czerwiec 03, 2019, 22:13:57 »
W rozporządzeniu nie jest napisane o równomiernym rozłożeniu nadgodzin, tylko: "...Kierownik jednostki organizacyjnej ustala harmonogram służby w jednostce, obejmujący przyjęty okres rozliczeniowy, w którym, w sposób równomierny, określa się dni i godziny służby poszczególnych strażaków..."

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1716 dnia: Czerwiec 03, 2019, 22:47:04 »
W rozporządzeniu nie jest napisane o równomiernym rozłożeniu nadgodzin, tylko: "...Kierownik jednostki organizacyjnej ustala harmonogram służby w jednostce, obejmujący przyjęty okres rozliczeniowy, w którym, w sposób równomierny, określa się dni i godziny służby poszczególnych strażaków..."
już to wałkowaliśmy tu na forum ten temat; ale najważniejsze: harmonogram półroczny służy do rozliczania/nanoszenia obecności/nieobecności danego strażaka, a to ile razy będzie on w służbie lub ile dostanie wolnego określone jest w grafikach miesięcznych służb. A w grafiku miesięcznym wasz 11 może jednemu dać 3WS, a drugiemu 1WS i wcale nie musi tego "wyrównywać" w następnych miesiącach.
pozdrawiam

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1717 dnia: Lipiec 02, 2019, 08:58:57 »
Pozwolę sobie tutaj ponowić mój post ponieważ w wątku o reformie emerytalnej rozwinął się wątek o nadgodzinach a tutaj chyba jest bardziej odpowiednie miejsce.

Jakie elementy wypłaty są wliczane w wyliczenia kwoty za nadgodziny? Pełna wypłata w kwocie brutto razem z dodatkiem służbowym? Czy jakieś elementy wypłaty są pomijane? Bo no w moim przypadku kwota brutto wypłaty wynosi około 4600 zł brutto (4 grupa, 500 zł dodatku) wiec kwota nadgodziny w takim wypadku wynosi około 26 zł brutto wiec wyjaśnij mi Eqinox gdzie ja tracę? I wielu innych takich jak ja, już nie wspominając o innych do grupy 7? Bo tak wspominałeś ze wszyscy do grupy 7 tracą na tym, czy może masz na myśli to ze tracę ponieważ w przypadku takiego rozwiązania mam ledwo 26 zł za nadgodzinę zamiast 32 jak było by w przypadku nadgodziny liczonej ze średniej. Pewnie ze lepiej by było jak by to była kwota 32 zł brutto/h lecz wyliczanie kwoty każdemu z osobna z jego stawki wydaje se jednak sprawiedliwym rozwiązaniem. Jaka jest w tej chwili najniższa możliwa stawka dla stażysty w PSP? 3300 zł? @mich już policzył że przy takiej kwocie stażysta traci 22 grosze brutto, a później wszystko co powyżej 3300 zł zyskuje, więc twierdzenie że na nowym wyliczaniu nadgodzin wszyscy tracą to jest ewidentne sianie popieliny, bo prawie nikt nie traci, po prostu stażysta nie ma płaconej stawki jak np dowódca zmiany za nadgodzinę, to jedno a druga sprawa czy to już pewne że w ten sposób będą naliczane nadgodziny czy sprawa jeszcze nie jest przesądzona?

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1718 dnia: Lipiec 02, 2019, 10:07:41 »
Pozwolę sobie tutaj ponowić mój post ponieważ w wątku o reformie emerytalnej rozwinął się wątek o nadgodzinach a tutaj chyba jest bardziej odpowiednie miejsce.

Jakie elementy wypłaty są wliczane w wyliczenia kwoty za nadgodziny? Pełna wypłata w kwocie brutto razem z dodatkiem służbowym? Czy jakieś elementy wypłaty są pomijane? Bo no w moim przypadku kwota brutto wypłaty wynosi około 4600 zł brutto (4 grupa, 500 zł dodatku) wiec kwota nadgodziny w takim wypadku wynosi około 26 zł brutto wiec wyjaśnij mi Eqinox gdzie ja tracę? I wielu innych takich jak ja, już nie wspominając o innych do grupy 7? Bo tak wspominałeś ze wszyscy do grupy 7 tracą na tym, czy może masz na myśli to ze tracę ponieważ w przypadku takiego rozwiązania mam ledwo 26 zł za nadgodzinę zamiast 32 jak było by w przypadku nadgodziny liczonej ze średniej. Pewnie ze lepiej by było jak by to była kwota 32 zł brutto/h lecz wyliczanie kwoty każdemu z osobna z jego stawki wydaje se jednak sprawiedliwym rozwiązaniem. Jaka jest w tej chwili najniższa możliwa stawka dla stażysty w PSP? 3300 zł? @mich już policzył że przy takiej kwocie stażysta traci 22 grosze brutto, a później wszystko co powyżej 3300 zł zyskuje, więc twierdzenie że na nowym wyliczaniu nadgodzin wszyscy tracą to jest ewidentne sianie popieliny, bo prawie nikt nie traci, po prostu stażysta nie ma płaconej stawki jak np dowódca zmiany za nadgodzinę, to jedno a druga sprawa czy to już pewne że w ten sposób będą naliczane nadgodziny czy sprawa jeszcze nie jest przesądzona?

4 grupa, 500zł dodatku... powodzi się  :straz:

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1719 dnia: Lipiec 02, 2019, 10:24:22 »
Pozwolę sobie tutaj ponowić mój post ponieważ w wątku o reformie emerytalnej rozwinął się wątek o nadgodzinach a tutaj chyba jest bardziej odpowiednie miejsce.

Jakie elementy wypłaty są wliczane w wyliczenia kwoty za nadgodziny? Pełna wypłata w kwocie brutto razem z dodatkiem służbowym? Czy jakieś elementy wypłaty są pomijane? Bo no w moim przypadku kwota brutto wypłaty wynosi około 4600 zł brutto (4 grupa, 500 zł dodatku) wiec kwota nadgodziny w takim wypadku wynosi około 26 zł brutto wiec wyjaśnij mi Eqinox gdzie ja tracę? I wielu innych takich jak ja, już nie wspominając o innych do grupy 7? Bo tak wspominałeś ze wszyscy do grupy 7 tracą na tym, czy może masz na myśli to ze tracę ponieważ w przypadku takiego rozwiązania mam ledwo 26 zł za nadgodzinę zamiast 32 jak było by w przypadku nadgodziny liczonej ze średniej. Pewnie ze lepiej by było jak by to była kwota 32 zł brutto/h lecz wyliczanie kwoty każdemu z osobna z jego stawki wydaje se jednak sprawiedliwym rozwiązaniem. Jaka jest w tej chwili najniższa możliwa stawka dla stażysty w PSP? 3300 zł? @mich już policzył że przy takiej kwocie stażysta traci 22 grosze brutto, a później wszystko co powyżej 3300 zł zyskuje, więc twierdzenie że na nowym wyliczaniu nadgodzin wszyscy tracą to jest ewidentne sianie popieliny, bo prawie nikt nie traci, po prostu stażysta nie ma płaconej stawki jak np dowódca zmiany za nadgodzinę, to jedno a druga sprawa czy to już pewne że w ten sposób będą naliczane nadgodziny czy sprawa jeszcze nie jest przesądzona?

4 grupa, 500zł dodatku... powodzi się  :straz:

powiem szczerze ze narzekać nie możemy u mnie w KM:)

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1720 dnia: Lipiec 02, 2019, 14:01:28 »
1 grupa 300 dodatku :P

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1721 dnia: Lipiec 02, 2019, 14:43:23 »
7 grupa, 250 zł. I właśnie dlatego byłem za tym, żeby nadgodziny liczone były od średniej. W mojej komendzie (nasze JRG ma średnio 1400-1600 wyjazdów i połowa obsady maks nadgodzin) cały podział bojowy jest "w plecy".

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1722 dnia: Lipiec 02, 2019, 18:19:38 »
7 grupa, 250 zł. I właśnie dlatego byłem za tym, żeby nadgodziny liczone były od średniej. W mojej komendzie (nasze JRG ma średnio 1400-1600 wyjazdów i połowa obsady maks nadgodzin) cały podział bojowy jest "w plecy".

No dobra a jaką masz kwotę wypłaty brutto na pasku? bo nawet z takim dodatkiem będziesz chyba wychodzić lepiej niż obecnie?

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1723 dnia: Lipiec 02, 2019, 18:36:00 »
Cytuj
wiec kwota nadgodziny w takim wypadku wynosi około 26 zł brutto wiec wyjaśnij mi Eqinox gdzie ja tracę? I
Nie lubię obrażać ludzi ale zacytuje tego barana, który sam sobie odpowiada na swoje pytania i nawet nie widzi że sam obala swoją tezę ze nikt nie traci!!!
Cytuj
w przypadku takiego rozwiązania mam ledwo 26 zł za nadgodzinę zamiast 32
- sam tracisz 6 zł na godzinę
Cytuj
w tej chwili najniższa możliwa stawka dla stażysty w PSP? 3300 zł?
- średnia 5500 - stażysta traci jakieś 13 zł na godzinę.

"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1724 dnia: Lipiec 02, 2019, 19:17:58 »
Cytuj
wiec kwota nadgodziny w takim wypadku wynosi około 26 zł brutto wiec wyjaśnij mi Eqinox gdzie ja tracę? I
Nie lubię obrażać ludzi ale zacytuje tego barana, który sam sobie odpowiada na swoje pytania i nawet nie widzi że sam obala swoją tezę ze nikt nie traci!!!
Cytuj
w przypadku takiego rozwiązania mam ledwo 26 zł za nadgodzinę zamiast 32
- sam tracisz 6 zł na godzinę
Cytuj
w tej chwili najniższa możliwa stawka dla stażysty w PSP? 3300 zł?
- średnia 5500 - stażysta traci jakieś 13 zł na godzinę.

Nie rozumiem ciagle czemu wszyscy twierdzą ze tracimy lub ze nam coś zabrano ... nie nic nam nie zabrano bo nigdy tego nie mieliśmy niestety, teraz wszyscy będą mieć sprawiedliwie wg tego ile zarabiają, pewnie ze wolałbym mieć płacone 32 zł ale w takim razie trzeba się pytać central związkowych czemu poszły na takie coś skoro strona służbowa proponowała liczone ze średniej.