Autor Wątek: Cisza wszędzie.....................  (Przeczytany 6397 razy)

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Cisza wszędzie.....................
« dnia: Listopad 26, 2008, 22:48:40 »
Mam Pytanie do kolegów strażaków, czy nie zaczyna was irytować ta masa spekulacji, pogłosek, pojawiających się co chwila REWELACJI na temat płac, zmian w przepisach, szczególnie emerytalnych? Co jest ich podłożem? Szczerze to więcej konkretów dowiaduje się z tegoż forum niż ze stron związkowych, a powinno się to według mnie wzajemnie uzupełniać...Czy nie jest to  pewnego rodzaju "parodia"... Aktualizacja informacji jest co najmniej spóźniona, no i przepraszam, nie jest dla mnie najistotniejsza informacja o jakichś zebraniach, itp. Związki od jakiegoś czasu milczą, co powoduje według mnie coraz większe spekulacje, a to skutkuje napięta i nerwowa atmosfera. Wiem, że mamy ograniczone zdolności co do protestów, form nacisku na naszych decydentów, ale jasny, częsty przepływ informacji może to uspokoić. Apeluje zatem do związkowców o więcej informacji na temat zaangażowania, nie zarzucam im braku działania, ale brak informacji na ten temat.... Niestety żyjemy w czasach że liczą się te grupy które są "widoczne". Biorąc pod uwagę obecne podejście władz co do prowadzenia ostrych rozmów ze stroną związkową, chyba niezbędne jest radykalne i stanowcze działanie, czas panowie nam ucieka....
Może warto by było tez przemyśleć oficjalna wypowiedz na temat ustawy pomostowej? Może jeśli "my" poprzemy kogoś dzisiaj, "ktoś" poprze nas gdy będziemy tego potrzebować?Może zacieśnić współprace z innymi formacjami mundurowymi? Wspólne wystąpienia są ale co dalej? Z góry dziękuje za wypowiedzi jak inni koledzy to postrzegają....

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Cisza wszędzie.....................
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2008, 23:49:43 »
myślę że to polityka (PR).... Jeśli chodzi o kierownictwo PSP to poprzednicy dużo mówili i było przez to gorąco, ci co teraz rządzą nic nie mówią i myślą, że przez to mają spokój. Dlatego w ciszy coś robią i zamydlają oczy krótkimi zdawkowymi komunikatami. Jednak nie sądzi się ludzi za słowa ale za czyny. Jak coś sknocą to ich nazwiska będą opluwane.
jeśli chodzi o związki, to nie wiem dlaczego milczą, czyżby mieliby mieć z tego jakieś obrywy za tą ciszę? nie wiem..... Ale wolałbym wiedzieć. Lepiej wiedzieć jaka się rysuje przyszłość. Ci co rządzą to starzy wyjadacze, mają swoje lata pracy i nie zależy im tak jak młodszym. Widzą to z innej perspektywy. Więc tak jak mówiłem - wolałbym wiedzieć co w trawie piszczy. Nie musiałbym później pluć widząc niektóre zdjęcia.....
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Cisza wszędzie.....................
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2008, 13:54:21 »
Zachęcam do przeczytania dwóch analiz:

http://www.skpnszz.org/news.php

Cytuj
W oczekiwaniu na materiały ze zjazdu - opracowania własne KSP NSZZ "Solidarność" - prezentowane na zjeździe .
Pobierz Analizę Sytuacji Zewnętrznej
Pobierz Analizę Sytuacji Ekonomicznej PSP


Offline smog8

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Cisza wszędzie.....................
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2008, 08:09:13 »
Witam!!!
Przypuszczam, że ta cisza jest spowodowana oczekiwaniem na Mikołaja i co nie którzy boją się coś powiedzieć na f :wakacje: :wakacje: :wakacje:orum  by nie dostali rózgi zamiast prezentu !!! 


Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Cisza wszędzie.....................
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2008, 00:51:24 »
Witam.
Tak więc cisza się skończyła, przynajmniej ze strony władz.Zapowiedzi dość "ciekawe"....
Panowie zwiazkowcy, jak i my członkowie związku czas by planować działania obronne... Czekamy na propozycje, przynajmniej ja swojego przewodniczącego będe o nie "męczył"....