Autor Wątek: Akcja "Widoczne dziecko"  (Przeczytany 24517 razy)

Offline Butel

• Butel IS YOUR FRIEND
  • KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
Akcja "Widoczne dziecko"
« dnia: Listopad 05, 2008, 11:44:50 »
          Odblaski mogą uratować życie !

"Widoczne dziecko"

Akcja organizowana jest przez Scania Polska S.A., która jest fundatorem odblasków, a patronat honorowy
nad Akcją objął forum strazak.pl oraz Klub Strazak.pl

Celem Akcji „Widoczne dziecko” jest wyposażenie dzieci szkolnych  z terenów miejskich i wiejskich  w elementy odblaskowe, których zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.
Planujemy dotrzeć do 5000 dzieci z klas 0-6, . Taką mamy zapewnioną od fundatora ilość odblasków.
Dzieci otrzymają elementy odblaskowe, dzięki nim dzieci będą lepiej widoczne na drodze, co jest szczególnie ważne jesienią i zimą, kiedy na dworze szybko zapada zmierzch na drodze.

Im więcej odblasków ma na sobie nasze dziecko, tym bardziej będzie widoczne na drodze, a co za tym idzie - będzie bezpieczniejsze.
Dzieci chodzą poboczami, bardzo często ubrane w ciemne stroje i kierowcy mogą zauważyć je dopiero w ostatniej chwili, a w takiej sytuacji to już tylko krok do tragedii. Natomiast z odblaskiem pieszego można zobaczyć już z odległości kilkuset metrów. To właśnie na terenach wiejskich brakuje chodników, drogi są słabo oświetlone, a droga do szkoły daleka.

Zgodnie z przepisami dziecko w wieku do lat 15 poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Tak brzmi art. 43 ust. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym.
Niestety ustawodawca nie wskazuje, na kim ciąży obowiązek wyposażenia dzieci w elementy odblaskowe, stąd nasza akcja.

Jednocześnie proszę wszystkich zainteresowanych odblaskami o kontakt PW  z podaniem ilości odblasków oraz informacji adresowych do przesyłki jaka szkoła, itp. Paczki pakowane są po 100 sztuk, jeśli kogoś interesuje mniejsza ilość nie ma problemu przepakujemy.

Prosimy o zgłaszanie na PW lub w tym wątku do:
Butel,
Raddemenes.

Serdecznie zapraszamy

[załącznik usunięty przez administratora]
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

布特尔俱乐部strazak.pl

Offline emer

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
Odp: Akcja "Widoczne dziecko"
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2008, 11:56:27 »
Witam,
Moje spostrzeżenie jest takie: jestem jak najbardziej za takimi akcjami, jeśli tylko mogę to pomagam i przyłączam się do takiej profilaktyki tylko w tym przypadku jest niestety to tylko.... nie podoba mi sie wykorzystywanie akcji nt. bezpieczeństwa dzieciaków poprzez promowanie loga reprezentowanej przez siebie firmy, ok firma może być sponsorem co łączy sie z oczekiwaniem czegoś w zamian-polecam poszukać znaczenia słowa mecenat(ale to tak na marginesie). Ok rozumiem niech będzie logo firmy ale jako dodatkowy element np. do znaczka dzieci czy cokolwiek podobnego a niestety to wygląda to typową akcję promocyjną  marki scania- i dlatego mnie się to nie podoba.

Pozdrawiam

Offline grzela

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2008, 11:56:52 »
Zamawiam 100 szt. dla Sz.P. w XXXXXXXXXX. Reszta danych na PW.
Super pomysł.

Offline Butel

• Butel IS YOUR FRIEND
  • KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2008, 12:06:48 »
@ emer-ku, rozumiem ale podaj przykład jakiejś akcji gdzie się nie wykorzystuje loga firm do reklamy?
oto przykład jednej z nich ale jest niestety płatna.
http://www.fundacjanadzieja.org.pl/odblaski.html
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

布特尔俱乐部strazak.pl

barwa

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2008, 12:16:19 »
Jasne, emer, masz poniekąd rację, ale.... No właśnie to ale jest takie, że każda akcja jest sponsorowana przez jakąś firmę XXX i ta firma daje swoje logo. Owszem fajnie by było gdybyśmy mogli dawać swoje znaczki z logo klubu strazak.pl, jednak to są koszty.
A koszty narazie rozparcelowane są pomiędzy kalendarze, smycze itp gadżety na nagrody za konkursy. Nasze zasoby finansowe nie pozwalają póki co na tak szeroko zakrojony marketing, aby móc tyle gadżetów wyprodukować - j.w. + jeszcze akcja.

Jednak jeżeli 5 tyś dzieciaków ma być lepiej widoczne na drogach i 5 tyś dzieciaków przeżyje dzięki temu to myślę, że nie ważne co jest na tych odblaskach, ważne że będą miały odblaski i każdy ja, ty, on, ona, wszyscy będą te dzieciaki widzieć po ciemku!!!!

Jak dla mnie super, że SCANIA chce brać w tym udział! Plus dla przedstawiciela!

Offline mjk

• specjalista ds. zbędnych
  • KLUBOWICZ
  • Stary Wyga
  • *
  • Semper Fi.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2008, 12:16:56 »
Dzień dobry :)

Co do akcji jestem za i chętnie mogę te odblaski rozdac przedszkolakom, którzy odwiedzają moją JRG... tylko mam małe pytanko skoro akcje organizuje SCANIA a my ją wspieramy to czy nie można na jednej stronie odblasku zrobić loga naszego klubu???

Pozdrawiam :)
biznes jest zawsze sprawą osobistą...

Offline MGNACZUS

• Banita FM
  • KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2008, 12:19:04 »
Witam,
Moje spostrzeżenie jest takie: jestem jak najbardziej za takimi akcjami, jeśli tylko mogę to pomagam i przyłączam się do takiej profilaktyki tylko w tym przypadku jest niestety to tylko.... nie podoba mi sie wykorzystywanie akcji nt. bezpieczeństwa dzieciaków poprzez promowanie loga reprezentowanej przez siebie firmy, ok firma może być sponsorem co łączy sie z oczekiwaniem czegoś w zamian-polecam poszukać znaczenia słowa mecenat(ale to tak na marginesie). Ok rozumiem niech będzie logo firmy ale jako dodatkowy element np. do znaczka dzieci czy cokolwiek podobnego a niestety to wygląda to typową akcję promocyjną  marki scania- i dlatego mnie się to nie podoba.

Pozdrawiam

A ja myślę podobnie tyle, że wyjątkowo się z Tobą nie zgodzę emer. Czyli nie zgodzę się sam ze sobą. Ja wiem, że to działa jak płachta na byka - wiem. Ale chyba raczej nie sądzisz, że dzieci z klasy 3 mają dylemat kupić taką czy taką ciężarówkę. Popatrz na to z innej strony. Fakt jest taki - ktoś wyłożył kasę na znaczki - jaki ma zamiar w podtekście - jego sprawa. Reklama może. Takie czasy. Dobrze, że znaczek umieszczony na odblasku a nie na worku na zwłoki...

Więc ja wspieram taką akcję. Do puki nie będzie symboli gorszących, partyjnych czy rasistowsko nazistowskich propagujących w moim odczuciu złe organizacje i nawyki - ja jestem za!

Mało tego myślę, że klub też może wyłożyć trochę drobnych i coś tam dokupić - symbolicznie bo nas nie stać w tysiące.

A przy okazji - dobry pretekst do przeprowadzenia pogadanek w szkołach na temat bezpieczeństwa - nie tylko na drogach.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Raddemenes

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2008, 12:19:45 »
Akcja jest nieco szersza.
Za pośrednictwem Strażak.pl dostarczone będzie ok. 5000 szt, natomiast wraz z komendami Policji dostarczonych zostanie 25 000 szt. dla dzieciaków :)

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

barwa

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 05, 2008, 12:23:55 »
A przy okazji - dobry pretekst do przeprowadzenia pogadanek w szkołach na temat bezpieczeństwa - nie tylko na drogach.

No i to jest dopiero dobry pomysł. Co wy na to klubowicze i inni chętni?? żeby właśnie zorganizować pogadanki w szkołach w swoim rejonie???

Offline bulon

• Elitarny spamer :)
  • Global Moderator
  • VIP
  • *
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2008, 14:00:25 »
akcja jak akcja, polega ona na rozdaniu tych znaczkow rekami ludzi z forum. nic dalej za tym nie idzie. ktos bedzie wiedzial o tym ze to sa znaczki z klubu ? nie, zwyczjanie, userzy forum zostaja wykorzystani do dystrybucji. jak dla mnie akcja przygotowana bez zadnego jaja. propozycja ladnie wyglada i znaczek ladnie sie swieci i nic ponad to.

szkoda, ze dopiero dobre pomysly (vide Mgnaczus + firewife ) zaczynaja sie pojawiac, gdy "akcja" sie juz niby zaczela....
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

barwa

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 05, 2008, 14:03:52 »
Poczekaj poczekaj bo może się okazać ale to po dyskusji w klubowych, że np do tych odblasków możemy dołożyć kalendarzyki listkowe klubowe!
Czemu nie??!! zawsze to coś dodatkowego i od samiusieńkiego klubu !

Offline MGNACZUS

• Banita FM
  • KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2008, 14:07:01 »
A bo to taka lawina!
Ktoś wymyśli coś ktoś coś doda i jest wesoło  :rofl:
Pojawiają się znaczki - zróbmy z tego coś dobrego!
Przecież to nie przymus - po znaczki może zgłaszać się kto chce.
A przy tym może być sporo dobrej zabawy z "policzalną" korzyścią" dla dzieci!
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline remfire

• VIP
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2008, 14:14:22 »
Czy jest okreslony jakiś termin na rozdanie tych odblasków ?
Pytam, bo my od kilku już lat prowadzimy tego typu pogadanki w szkołach, ale raczej w miesiącach wiosennych.  Odblaski byłyby świetnym dodatkiem do tych pogadanek , ale nie wiem czy będą mogły czekać aż do wiosny.

Offline Sylwek

• KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 05, 2008, 14:40:07 »
Bardzo ciekawa akcja. Robię codziennie 100 km dróżkami, którymi dzieciaki wracają do domów pieszo i na rowerkach. Kiedyś słyszałem określenie, że taka jazda jest jak gra w rosyjską ruletkę.

Myślę, że że sam odblask to dla nas jeszcze jedna dobra okazją, żeby wybrać się do szkoły i pogadać z dzieciakami. Z jednej strony poruszymy ważny problem a z drugiej damy się poznać.

Macie jakieś materiały może? Kiedyś widziałem takie filmy które pokazują to co widzi kierowca na drodze i jak późno zauważa osobę źle ubraną i drugi gdzie osobę z odblaskiem widać dużo wcześniej. Może ktoś potrafi podać namiar żeby to ściągnąć i odtworzyć dzieciakom.

Raddemenes może masz jakiś clip na tę okazję?

Chętnie się włączę.

Offline Raddemenes

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 05, 2008, 15:47:00 »

Raddemenes może masz jakiś clip na tę okazję?

Jako takiego nie posiadam, ale w necie odnalazłem takie
http://pl.youtube.com/watch?v=z375rClRD_E

http://pl.youtube.com/watch?v=9wvQ_oATgT4

Offline Raddemenes

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2008, 18:16:01 »
Kilka godzin od ukazania się postu i już olbrzymie zainteresowanie wśród Was :) Super - i tak dla dzieciaków to czynimy - więc cel zbożny.

Wiedziałem że na swoich chłopaków można liczyć :)
Pierwsze 300 szt już dostarczone strażakom :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2008, 19:07:55 wysłana przez Raddemenes »

Offline sheldon

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2008, 18:21:12 »
Szkoła Podstawowa Brusy, woj pomorskie + wiejska Szkoła Podstawowa Wielkie Chełmy, większość uczniów z terenów wiejskich/dojeżdżających. 200szt - Butel poinformowany :-)
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2008, 12:47:36 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Raddemenes

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2008, 18:45:50 »
Namiary adresowe i imienne do was wraz z telefonem kontaktowym (ułatwi to dystrubucję) wraz z ilościami proszę na PW.
Gdzie się da wyślę wam bezpłatnie kurierem - tyle mogę zrobić z mojej strony...

Aby się nie znalazł "kolejny" głos że dystrubucja jest Waszymi rękami, bo nie tak należy tą akcję interpretować.

Po pierwsze - Dzieciaki i ich bezpieczeństwo To absolutnie priorytet!
Po drugie - Wasz wizerunek jako strażaków / ratowników przy pogadankach w szkołach czy przedszkolach.
Po trzecie - "narzędzie" w postaci zwykłych odblasków ułatwi większości z Was zrobienie akcji w swoich rejonach, które jak wiem i tak macie w planach czy też już realizujecie.
Owe "narzędzie" w postaci odblasków jest podane na tacy i bezpłatnie...
A to chyba już nie mało - czy może jednak?

Niezmiernie będzie mi miło jak zwrotnie otrzymam od Was informacje zwrotną z przeprowadzonych akcji przez Was.
Kilka zdjęć tym bardziej umocni mnie w przekonaniu że akcję wykonaliśmy wszyscy w sposób właściwy i najlepiej jak tylko się dało.
Z góry dziekuję.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2008, 20:00:45 wysłana przez Butel »

Offline Michaszs

• VIP
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 05, 2008, 20:20:58 »
Dzieciaki ze szkoły podstawowej nr 28 w Rybniku też je dostaną (300). W ich imieniu dziękuję klubowi i @Reddemenesowi
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2008, 20:45:14 wysłana przez Michaszs »
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline krzysiek 998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 05, 2008, 20:46:39 »

Jeżeli otrzymamy zamówione odblaski akcja zostanie przeprowadzona. Lokalna prasa na pewno o tym napisze :komp: a i ja ze swojej strony jakieś fotki zamieszczę na forum.

pozdro