Autor Wątek: kapelan  (Przeczytany 22003 razy)

Offline rapapap

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
kapelan
« dnia: Październik 22, 2008, 20:50:19 »
witam Brać Strażacką. Właśnie czytałem na stronie KG http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=31658  i tak zastanawiam się czy ta grupa oficerów myśli o czymś takim jak ucywilnianie stanowisk mundurowych w PSP. W Wy jak myślicie Panowie. ?
nie dyskutuj z idiotami - najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pokonają doświadczeniem

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: kapelan
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2008, 21:14:57 »
Jest to wątek prowokacyjny ale jakże prawdziwy i ważny.
Kiedyś już mieliśmy w Polsce duchownych w służbie i nic nas to nie nauczyło:
W służbie Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie,
w służbie SB,
a teraz w służbie mamony.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: kapelan
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2008, 21:20:38 »
Hi hi, odprawa służbowa pasterzy dusz, ale Iran. Może dyskutowali modernizację sprzętową baldachimów, dostosowanych do obniżonych stanów osobowych. A jaki wybitny czynownik im przewodniczył, nie ma to jak słuszne postawy ideolo na każdym etapie życia, byle do przodu.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Zender

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: kapelan
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2008, 21:23:29 »
Czy kapelan jest na etacie komendy wojewódzkiej -w sensie płac,dodatki i inne przywileje.Jak to wygląda w rzeczywistości.Jeśli ma mundur i stopień oficera -pewnie ma też dodatek motywacyjny.O co w tym wszystkim biega ?

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: kapelan
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2008, 21:35:59 »
Co Wy chcecie od tych biednych księży-STRAŻAKÓW?! Przecież oni harują dla nas! Jestem jak najbardziej za, żeby dawać in stopnie oficerskie o oczywiście wysokie dodatki służbowe i motywacyjne. Należą im się!

PS.
A tak poważnie - ku... to jest jakaś paranoja z tymi oficerami w koloratkach  :krzyk:
Jak już muszą być (bo przecież teraz inaczej nie wypada w naszej XVII RP), to dlaczego nie mogą być na etacie cywilnym a jak już, to najwyżej mieć po prostu stopnia strażaka?!  Przecież to jest chore. A gdzie jest miejsce na pewne cechy, które winny charakteryzować księży: skromność (że nie powiem ubóstwo), powołanie, itp. Ale co ja mówię - jakie powołanie?! Mamy czarno na białym obraz, jak wygląda powołanie większości kapelanów w PSP! Stołek, stopień, pensja (i to zapewne niemała), dodatek służbowy, zapewne mundurówka, itp ... - to się liczy.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: kapelan
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2008, 21:40:57 »
Kapelan...
Wg rozporządzenia mamy dwa stanowiska: kapelan krajowy oraz kapelan wojewódzki więc są odpowiednio na "utrzymaniu" KG lub odpowiednich KW.
Skoro są funkcjonariuszami to oczywiste jest, że mają dodatki służbowe, motywacyjne, mundurówki i wszystkie inne... a czy powinni takie świadczenia pobierać... to już inna bajka i nie nam to oceniać

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: kapelan
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2008, 21:41:56 »
A dlaczego nie nam to oceniać? Podobno mamy rozdzielność państwo -kościół a tu z podatków utrzymywani są osobnicy, którzy swoją misję powinni wykonywać za "Bóg zapłać" 
No więc wygląda to tak:
Kapelan krajowy - etat w KG - grupa 15 a dyżurny operacyjny kraju - grupa 13  :szalony:
Kapelan wojewódzki - etat w KW - grupa 10
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: kapelan
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2008, 21:44:03 »
Kapelan krajowy - etat w KG - grupa 15 a dyżurny operacyjny kraju - grupa 13  :szalony:
Kapelan wojewódzki - etat w KW - grupa 10

czyli całkiem przyzwoite pieniążki, bez stresów  ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: kapelan
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2008, 21:59:34 »
A dlaczego nie nam to oceniać? Podobno mamy rozdzielność państwo -kościół a tu z podatków utrzymywani są osobnicy, którzy swoją misję powinni wykonywać za "Bóg zapłać" 
No więc wygląda to tak:
Kapelan krajowy - etat w KG - grupa 15 a dyżurny operacyjny kraju - grupa 13  :szalony:
Kapelan wojewódzki - etat w KW - grupa 10

Właśnie, a dlaczego nie nam to oceniać?! Inny strażak za taką kasę musi nieźle zap......ć!

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: kapelan
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2008, 22:02:06 »
Cała nadzieja w młodym pokoleniu:
http://wyborcza.pl/1,75480,5826831,Nie_chodza_na_religie___wybor_I__d_.html

Może w końcu skończy się tyrania biznesmenów w sukienkach.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Zender

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: kapelan
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2008, 22:13:32 »
Pewnie mają jeszcze wcześniejsze emki?To woła o pomstę do samego Najwyższego.Przecież to jest chore państwo.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: kapelan
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2008, 22:20:26 »
nie moj ze tak powiem interes w tym dziale, ale chce zwrocic uwage na to, ze i policja i wojsko rowniez utrzymuje kapelanow wiec w strazy to nic nowego. Poza tym oprocz rzy-kat sa rowniez i innych wyznan (w mniejszosci ale zawsze)
Kapelan krajowy - etat w KG - grupa 15 a dyżurny operacyjny kraju - grupa 13  :szalony:
Kapelan wojewódzki - etat w KW - grupa 10

czyli całkiem przyzwoite pieniążki, bez stresów  ^_^
No ale rzecznicy prasowi, czy tez wykladowcy w SGSP tez maja stopnie oficerskie i taka kase a i tez nie maja stresow jak ludzie z PB.
Pozdro.
P.s. emerytury na pewna maja wczesniejsze jak kazdy funkcjonariusz PSP.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: kapelan
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2008, 22:34:22 »
A kto powiedzial ze kapelani nie maja wiedzy; napewno nie taka jak wykladowcy ale cos tam napewno wiedza.
Nie wiem jak dostali te stopnie ale zeby byc oficerem PSP to chyba trzeba miec jakas wiedze.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: kapelan
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2008, 22:52:09 »
Wiedza, wątroba, wszystko jak u normalnego chłopa, tylko te kiecki...
A przeszkolenie strażackie - normalnie jak przystało na ludzi, którzy się pierdołami nie zajmują, bez zatrzymywania się w pół kroku - to czcigodny tato drabina, to samochód gaszący, tamten ma dźwig. Oprowadzający sam el commendante, to i tempo właściwe.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline rapapap

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: kapelan
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2008, 23:09:57 »
Jest to wątek prowokacyjny ale jakże prawdziwy i ważny.
Kiedyś już mieliśmy w Polsce duchownych w służbie i nic nas to nie nauczyło:
W służbie Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie,
w służbie SB,
a teraz w służbie mamony.

Oczywiście, że jest to wątek prowokacyjny. Może jest tu pole do popisu dla naszych związkowców. A może jednak zabraknie odwagi wspomnieć, gdzieś tam na górze, że w ramach oszczędności można coś zdziałać w tym temacie. Cieszy mnie podejście moich kolegów i widzę że nie tylko ja mam takie zdanie. Pozdrawiam Brać Strażacką.
a to ku pokrzepieniu serc, że będa zmiany:  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019381,title,Wypchnal-ksiedza-z-ambony-i-zaczal-przemawiac,wid,10494951,wiadomosc.html?ticaid=16d4f&_ticrsn=3
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2008, 23:20:13 wysłana przez rapapap »
nie dyskutuj z idiotami - najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pokonają doświadczeniem

Offline Alan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: kapelan
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 23, 2008, 07:34:00 »
Na stronie KG można przeczytać o odprawie służbowej kapelanów, jakoś dziwnie to wygląda, czy nie myślicie że oni są jak "kleszcze" na tej służbie. Myślę że mianowanie ich na strażaka a tym bardziej nadawanie stopni to już całkowity zbytek. I dlaczego reprezentują tylko jedno wyznanie ?

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: kapelan
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 23, 2008, 07:39:50 »
I dlaczego reprezentują tylko jedno wyznanie ?

temat już istnieje ....

A ile jest % katolików w straży? 98% czy 99% hmm? Bez obrazy ale jakieś dziwne to Twoje pytanie...
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2008, 07:43:58 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: kapelan
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 23, 2008, 08:16:12 »
No ale rzecznicy prasowi, czy tez wykladowcy w SGSP tez maja stopnie oficerskie i taka kase a i tez nie maja stresow jak ludzie z PB
Taaaa - i komendant głóówny tez nie ma stresu przecież - powinien byc cywilem
Myślę że mianowanie ich na strażaka a tym bardziej nadawanie stopni to już całkowity zbytek. I dlaczego reprezentują tylko jedno wyznanie ?
I dlaczego reprezentują tylko jedno wyznanie ?
A ile jest % katolików w straży? 98% czy 99% hmm? Bez obrazy ale jakieś dziwne to Twoje pytanie...
Nie przypuszczam, żeby ten % spadł jeśliby kapelani zdjęli mundury.
Co do tego jednego wyznania to nieprawda. Są kapelani innych wyznań.
http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/contact/kapelani/
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2008, 12:22:05 wysłana przez Zubek73 »

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: kapelan
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 23, 2008, 12:07:48 »
jak dla mnie kapelani powinni działac społecznie, a nawet mogliby pracowac jak normalni strażacy, mógłby to byc np. st. ratownik-kierowca (zakonnik), a dodatkowo kapelan ...ale społecznie :wacko:

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: kapelan
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 23, 2008, 12:23:39 »
jak dla mnie kapelani powinni działac społecznie, a nawet mogliby pracowac jak normalni strażacy, mógłby to byc np. st. ratownik-kierowca (zakonnik), a dodatkowo kapelan ...ale społecznie :wacko:

Ręczę, że nikomu by to nie zaszkodziło ....

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: kapelan
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 23, 2008, 13:54:38 »
Hehee!
Za "Co łaska" i "Bóg zapłać" to raczej znając realia nie tylko w tym przypadku - żaden normalny duchowny się nie podejmie!  :szalony:
Pozdr.
Ps. Osobiście nie mam NIC /lub prawie nic  -_-/ do religii (nie tylko chrześcijańskiej), ale to, co często obecnie Kler w Naszym i nie tylko Kraju wyrabia - woła o pomstę do nieba !!!  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2008, 15:17:54 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: kapelan
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 23, 2008, 16:47:52 »
Hehee!
Za "Co łaska" i "Bóg zapłać" to raczej znając realia nie tylko w tym przypadku - żaden normalny duchowny się nie podejmie!  :szalony:
Pozdr.
Ps. Osobiście nie mam NIC /lub prawie nic  -_-/ do religii (nie tylko chrześcijańskiej), ale to, co często obecnie Kler w Naszym i nie tylko Kraju wyrabia - woła o pomstę do nieba !!!  :wacko:

Kler klerem - a wiara jest osobistą sprawą każdego człowieka :) Niech tylko każdy postępuje zgodnie z tym w co wierzy a będzie dobrze :)

Co do kwestii pobierania wynagrodzenia ze straży, to pewnie niektórych rzeczy nie przeskoczymy ale ...  to też kiedyś ktoś i gdzieś osądzi....

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2008, 21:13:27 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: kapelan
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 24, 2008, 13:00:16 »
moim skromnym zdaniem , czy to w wojsku , czy w policji , czy to w nas , czy to w innej formacji mundurowej dawniej oficer od spraw wiary i naszych dusz nazywał się oficerem politycznym , a teraz jest to oficer kapelan :wacko:. wystarczy popatrzeć na przekazania wozów , czy nowych remiz zawsze jest tam ksiądz , a dawniej był ktoś z polibiura. wię de fakto nic się nie zmieniło po za nazwą. osobiście nie mam nic przeciwko klerowi, ale szlak mnie trafia jak się do wszystkiego wpieprzają. :angry:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: kapelan
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 25, 2008, 00:48:25 »
No kapelani to elita!!! Właśnie mieli niedawno odprawę w KG PSP oczywiście wojewódzcy i krajowy. Patrząc na pagony nieźle im się powodzi mało co im się nie przelewa. Sama gwardia oficerska, oprócz kilku w cywilnych ubraniach no i jeden starszy strażak ale pewnie niedługo dostanie dwie gwaizdki i rozpocznie karjerę w PSP. Szkoda gadać człowiek po SGSP nie może 3 gwiazdki dostać bo stanowisk nie ma dla oficerów, a tu patrzcie. Jakby nie rodzina to pewnie i ja bym do semianrium się udał i awans pewny! Złą drogę wybrałem trzeba było zostać księdzem, a potem starać się o PSP i gwiazdki same by się znalazły........... Ucywilnić wszystkich, a bynajmniej nie dawać więcej stopni!!!!! Do kleru nie mam nic ale nie tędy droga. Strażak jak by chciał księdzem zostać to niema mowy ( najwyżej ministrantem) , ale ksiądz strażakiem - oficerem, a jakże!!!My w maszach często bierzemy udział, a kapelani w działaniach ratowniczo - gaśniczych........???

http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=31658

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: kapelan
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 25, 2008, 08:08:05 »
... Strażak jak by chciał księdzem zostać to niema mowy ( najwyżej ministrantem) ...
Masz złe informacje.
Był strażak, poszedł do seminarium i został księdzem, następnie kapelanem strażaków.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe