Autor Wątek: Pływanie  (Przeczytany 2736 razy)

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Pływanie
« dnia: Marzec 03, 2005, 23:01:45 »
Czy w straży jest koniecznie wymagana umiejętność pływania ?  

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Pływanie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2005, 23:18:03 »
jeśli chcesz zostać ratownikiem woddnym, to umiejętność pływania Ci się przyda ;) ale w przypadku normalnej służby, nie jest to wymagane- ciekawostką jest to, że nawet w marynarce wojennej nie wymaga się takich umiejętnośi.. Pozdrawiam!

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Pływanie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2005, 23:28:20 »
Uf.....  pływanie jest moim słabym punktem ;)  

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Pływanie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2005, 09:30:49 »
A ja Tobie powiem że pływanie jest wymagane. Z tego co słyszałem to idąc do Poznania musisz umieć pływać. Jak będziesz w szkole i nie będziesz umiał pływać to obowiązkowo pójdziesz na kurs nauki (sam za to płacisz), a jak się nawet tam nie nauczysz to... Poza tym na zajęciach WF są zaliczenia z pływania.

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Pływanie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2005, 18:15:07 »
No to będe musiał się nauczyć  :( Cholera jasna marnie to widze, ale zabardzo mi zależy.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Pływanie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2005, 12:34:50 »
trzeba, trzeba, no bo jak inaczej - żeby strażak nie umiał pływać ?  B)  
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Pływanie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2005, 15:04:30 »
Cytuj
trzeba, trzeba, no bo jak inaczej - żeby strażak nie umiał pływać ?  B)
No dokładnie :P Ale niemyślcie że jestem słaby, bo to mój jedyny słaby punkt  :D  

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Pływanie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2005, 17:39:28 »
ok... Ale masz jeszcze troche czasu, biegiem na basen na jakiś kurs, ewentualnie jak sie dostaniesz wyłożysz pieniądze na nauke ;)
Pozdrawiam  
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Pływanie
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2005, 17:49:32 »
Powiem Ci z doświadczenia po krótce tak... . Pływanie jest to jedna z ważniejszych umiejętności strażaka nie ważne OSP czy JRG. Od niej zależy niejednokrotnie życie własne, podwładnych i nade wszystko ratowanych. Zauważ, że Straż Pożarna bardzo często /teraz też się zanosi/ bierze udział w akcjach powodziowych, wyciaganiu, tonących, topielców itd... Do niedawna były /może jeszcze gdzie nie gdzie są zawody  łodzi ratunkowych/. Na podziale bojowym spotkasz zazwyczaj kilka typów łodzi, sań lodowych itp. Jak sobie wyobrażasz brak umiętności pływania? Płetwonurkowie nie załatwią niestety wszystkiego! Nie są w stanie i pozatem czas.
Ucz się i ćwicz puki czas! Powodzenia!  ;)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Pływanie
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 10, 2005, 20:56:14 »
Cytuj
Powiem Ci z doświadczenia po krótce tak... . Pływanie jest to jedna z ważniejszych umiejętności strażaka nie ważne OSP czy JRG. Od niej zależy niejednokrotnie życie własne, podwładnych i nade wszystko ratowanych. Zauważ, że Straż Pożarna bardzo często /teraz też się zanosi/ bierze udział w akcjach powodziowych, wyciaganiu, tonących, topielców itd... Do niedawna były /może jeszcze gdzie nie gdzie są zawody  łodzi ratunkowych/. Na podziale bojowym spotkasz zazwyczaj kilka typów łodzi, sań lodowych itp. Jak sobie wyobrażasz brak umiętności pływania? Płetwonurkowie nie załatwią niestety wszystkiego! Nie są w stanie i pozatem czas.
Ucz się i ćwicz puki czas! Powodzenia!  ;)
Biore sobie do serca i biore się do roboty :) Postanowiłem sobie być najlepszym to będę  :lol:  B)  

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Pływanie
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2005, 20:58:16 »
Z tym ze musisz umiec plywac w sapsp to BUJDY. Oczywiscie to umiejetnosc bardzo wazna i w czasie szkoly powinienes sie nauczyc plywac ale to nie ma wplywu na to czy sie dostaniesz czy nie? w warunkach tego nie ma. a faktycznie w poznaniu sa zajecia na basenie i ci ktorzy nie umieja plywac uczestnicza w kursie ( w zasadzie sa to zajecia z wf-u z podzialem na umiejacych i nie umiejacych plywac) ale tak jak basen sa to zajecia darmowe.