Autor Wątek: Środki Unijne  (Przeczytany 6471 razy)

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Środki Unijne
« dnia: Październik 20, 2008, 13:40:38 »
Witam
Szukam i szukam
Dla OSP Programy w których można brać udział województwie pomorskim na lata 2008-20013Czy ktoś składał lub brał udział w programach  i jakie są "schody" związane z tym pozyskaniem .?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2008, 14:06:30 »
A takowe coś dla woj. pomorskiego istnieje?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2008, 14:55:15 »
Niby są w przygotowaniu taką opinie usłyszałem natomiast nie mogę znaleźć :cooo:
Zosp Gdańsk na razie niewie
Ale czy jest jakiś ogólnopolski program ?

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2008, 19:06:44 »
Działanie 4.6 Regionalnego Programu Operacyjnego województwa dolnośląskiego, w aktualnym harmonogramie nie jest on jeszcze . Program zapewne ruszy pod koniec 2010roku, wkład własny na chwilę obecną określony jest na poziomie 15% http://dolnyslask.pl/upload/RPO/uszczegolowienie/urpo_18_09_08.pdf strona 116 :)
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2008, 23:13:21 wysłana przez max[] »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2008, 21:35:53 »
W województwie dolnośląskim w tym roku można było składać wnioski. Prawie wszystkie wnioski były rozpatrzone pozytywnie i konkurs ten ma być powtarzany cyklicznie.
Konkurs "Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2008",
http://www.wroclaw.zosprp.pl/prtl/index.php?option=com_content&task=view&id=272&Itemid=1

Beneficjent: Gmina miejska, miejsko-wiejska lub wiejska

Dofinansowanie Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w zakresie:
1)   zakupu specjalistycznego sprzętu przeciwpożarowego i ratowniczego
2)   zakupu pojazdów ratowniczych,

1.   Pomoc finansowa ma formę dotacji udzielonej Jednostce Samorządu Terytorialnego.
•   Maksymalna wysokość pomocy na realizację jednego projektu wynosi:
o   150  000 złotych w przypadku zakupu dużych wozów ratowniczych
o   100 000 złotych w przypadku zakupu średnich wozów ratowniczych
o   80 000 złotych w przypadku zakupu lekkich wozów ratowniczych
o   50 000 złotych w przypadku zakupu specjalistycznego sprzętu przeciwpożarowego
i ratowniczego

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2008, 21:47:08 »
Tyle ze to nie są środki unijne i nie chwaląc sie moje jednostka z tego konkursu otrzymała 50tys zl

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2008, 22:42:54 »
Nie znam priorytetów RPO w Zachodniopomorskim
W Wlkp. Z działu jak dobrze pamiętam 3.6 planuje się kupić wozy i sprzęt – udział własny 40 % wyłącznie dla KSRG
Pozdrawiam MIKO

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2008, 23:00:11 »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 20, 2008, 23:23:18 »
No i z 4.5.3  na pewno idzie coś napisać – trzeba by popatrzeć w priorytety   . Wziąć można duże pieniążki , często im większe tym łatwiej .u mnie próg zadnia jest 100 000- 4 000 000 . Ale nie liczcie że same przyjdą , jak nie macie pojęcia na ten temat to od razu namawiajcie samorząd czy przełożonych na firmę . Sam kosztorys i projekt techniczny oraz zebranie istotnych informacji dla firmy może położyć mało  wytrwałych .

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 20, 2008, 23:32:28 »
Na chwilę obecną większość samorzadów korzysta ze specjalistycznych firm do pisania wniosków w prorytetach, które zostały już uruchomione. Same studium wykonalności przeraża zwykłego urzędnika w gminie, nie mówiąc już o małych stowarzyszeniach jakimi są OSP. Jak wiadomo firmy kosztuja ale coś za coś. Do 2010-2011 jest jeszcze czas, o ile mi wiadomo pięniądze wydane np. na zakup nowego wozu bojowego po 2007 roku mogą być zakwalifikowane jako wkład własny do projektu, realizowanego z działań RPO, ale tą informację jeszcze sprawdzę.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2008, 23:39:01 wysłana przez max[] »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2008, 00:11:26 »
Zgadza się – też na to wpadłem – za miesiąc odbieram autko  i kwalifikuje jako udział własny w wysokości 50 % druga polowa na wyposażenie z WRPO , tylko u mnie to rusza na dniach no i mam kilka mocnych argumentów ocennych na możliwych 16 pkt.– 16 .  Zawsze wypada zajrzeć do arkusza proponowanych ocen .  A dla tego działu , akurat u mnie, studium wykonywalności nie jest wymagane .  Większy problem jest z potencjalnym beneficjentem  i balansowaniem pomiędzy samorządem , a OSP  ale coś tam się poradzi .

Dobra starczy zdradzania kruczków – bo u mnie kasa z WRPO na zagrożenia prawie jest już podzielona .  ^_^ :milcz:

Pozdrawiam MIKO

Młodzik

  • Gość
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2008, 00:29:17 »
a w śląskim są jakieś takie atrakcje? :P

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 21, 2008, 07:39:01 »
Podziękować chciałem wszystkim  :piwo:

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 21, 2008, 09:39:47 »
Co do innych województw to polecam strony urzędów marszalkowskich i zakładki RPO :) tam napewno znajdziecie potrzebne informacje, a co do kruczków i obejść no to zgadzam się z MIKO nie ma co za wiele mówić:P  W moim wypadku kupujemy teraz lekkie auto za ponad 100tys, więc jak ruszy RPO, no to ,to bedzie nasz wkład własny a co za tym idzie będziemy mogli realizować projekt za około 1mln zł :)

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 21, 2008, 09:48:23 »
Dlaczego nie ma co za wiele mówić przecież jesteśmy w ZOSP moim zdaniem im więcej dobrych projektów zrealizowanych tym lepiej dla nas i dla społeczeństwa.Ja osobiście nie zazdroszczę  ciężkiej pracy przy pisaniu  :komp:projektów.A gratuluję tym którym sie udało -_-

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 21, 2008, 11:01:28 »
Duża liczba zrealizowanych projektów... szczytny cel, ale należy pamiętać o tym że rozpatrywane są te wnioski w trybie konkursowym więc istnieje opcja, że jeżeli ja za dużo powiem, przez to ja nie dostane kasy a dostanie ją ktoś inny :/

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 21, 2008, 14:52:50 »
Max ma niestety rację .
Poza tym nie jest to takie proste , mi pozyskanie 600 tyś. Złotych z WRPO zajęło już 9 miesięcy przygotowań , a to nie koniec wycieczki . I też nikt nie chciał mi pomóc , godzinami musiałem szukać wiedzy i główkować nad pomysłami by przygotować dokumentację na konkurs . Sam kosztorys to 32 str. bez uzasadnienia .
Dlatego na ogólnym forum mimo , że lubię pomagać więcej nie napiszę . Mogę natomiast co nie co podpowiedzieć  na PW.
Po prostu za dużo mnie to pracy kosztowało , a środki nie są z gumy .

Pozdrawiam MIKO

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 21, 2008, 15:17:02 »
Coś na zachęte a raczej w celu uświadomienia ogromu pracy, wzór wniosku i lista załączniów w tym wypadku RPO dolnyśląsk.

http://dolnyslask.pl/upload/RPO/geneator/wniosek_o_dofinansowanie_240908.pdf

http://dolnyslask.pl/default.aspx?docId=3789

Offline michas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 26, 2008, 16:55:42 »
witam czy ktos sie orjetuje jak jest w wojewodztwie lubuskim?
michaś

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 26, 2008, 17:37:51 »

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 02, 2009, 14:44:11 »
Witam koledzy widzę że ten temat nie był dawno odświeżany więc jak tam udało się pozyskać środki i ile  :huh:Mam pytanie czy szło by obejść to że OSP musi być w KSRG bo moja jednostka stara się o włązenie do systemu ale jednym z wytycznych mamy zakup samochodu żebyśmy zostali włączeni. Więc jakoś środki chcemy pozyskać na ten samochód a WRPO jest warunek ze jednostka jest w KSRG a małem taki pomysł żeby pisac projekt na jednostkę z gminy która już należy do krajówki i jk by szcześliwie udało się pozyskać to wtedy byśmy robili przekazanie na naszą jednostkę tylko niewiem czy to by przeszło bo ktoś mówił że przez 5 lat niemożna sprzedać ani przekazać.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 09, 2009, 14:25:54 »
Już tylko miesiąc został naboru do projektu równać szanse, czy ktoś z kolegów wchodzi w ten projekt???

Offline firefighter935

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • OSP Lotyń
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2009, 19:14:26 »
a można wiedzieć coś więcej na temat tego projektu??

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 13, 2009, 20:18:02 »
Konkurs o dotacje do 7 000 zł na projekty rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 stycznia 2010 roku i trwające nie dłużej niż do 30 czerwca 2010 roku mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i gminne biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych, które chcą założyć organizację pozarządową, z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców). Celem projektów realizowanych w ramach Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży w wieku 13 - 19 lat z małych miejscowości.

Projekty powinny:
· zawierać elementy diagnozy lokalnego środowiska, namysłu nad potrzebami, problemami
i moŜliwościami działania angaŜującymi młodzieŜ;
· włączać do działań samą młodzieŜ, tak aby stała się aktywnym twórcą, uczestnikiem i
bezpośrednim realizatorem projektu;
· angaŜować partnerów (współpraca z organizacjami pozarządowymi, instytucjami
samorządowymi, rodzicami, lokalnym biznesem, szkołami);
· tworzyć spójny cykl działań.

Preferowane będą projekty mające dodatkowe finansowanie w wysokości co najmniej 20%
wartości projektu (z innych źródeł lub w formie własnego wkładu finansowego)

 :tuba: Brak zainteresowania tematem, więc jednak nie mamy takich biednych OSP skoro kasy nie potrzebują  :wall: :rofl:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2009, 13:52:23 wysłana przez max[] »

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Środki Unijne
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 22, 2009, 10:57:25 »

 :tuba: Brak zainteresowania tematem, więc jednak nie mamy takich biednych OSP skoro kasy nie potrzebują  :wall: :rofl:


to że nikt nie odpowiada to nie znaczy ze nikt nie korzysta z tego z projektu.
temat bardziej tkwi jak go napisać to że winien
zawierać elementy diagnozy lokalnego środowiska, namysłu nad potrzebami, problemami
i możliwościami działania angażującymi młodzież;
· włączać do działań samą młodzież, tak aby stała się aktywnym twórcą, uczestnikiem i
bezpośrednim realizatorem projektu;
· angażować partnerów (współpraca z organizacjami pozarządowymi, instytucjami
samorządowymi, rodzicami, lokalnym biznesem, szkołami);
· tworzyć spójny cykl działań.

jak dla minie bardzo fajnie że jest ten program 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2009, 09:23:56 wysłana przez romiwe »